Autor

ŁUKASZ KAMIŃSKI

(znalezionych: 4751 )

 • GWIAZDY I WYDARZENIA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-12-2017

  FESTIWAL MUZYKI I FILMU KADRY I TAKTY FESTIWAL MUZYKI I FILMU KADRY I TAKTY PIĄTEK-NIEDZIELA. Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32. Trwa Festiwal Muzyki i Filmu Kadry i Takty. W programie m.in. Hela

 • MUZYKA MOJEGO MIASTA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-12-2017

  WSPÓŁCZESNE DZIADY, CZYLI HOLOGRAM PRALKI NIE NAPRAWI WSPÓŁCZESNE DZIADY, CZYLI HOLOGRAM PRALKI NIE NAPRAWI Do Warszawy przyjeżdża Ronnie James Dio, jedna z najważniejszych postaci rocka, wspaniały w

 • ZOBACZ ULICE PEŁNE FOTOGRAFII

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-12-2017

  Z jednej strony 2017 rok i Agnieszka Holland stojąca naprzeciw policyjnego kordonu. Z drugiej lata 80. i milicjanci przyglądający się przebiegającej przez pasy kobiecie. W tym tygodniu otwarcie dwóch wystaw fotograficznych, które dzieli trzydzieści lat, a łączy wiele. Od piątku pod Sejmem - "Odwagi!", od poniedziałku w siedzibie Ośrodka Karta - "Imperatyw".

 • PUNKOWA ARMIA FREUDA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-12-2017

  Zespół Pink Freud i jego goście grają nowe aranżacje punkowych klasyków - Dezertera, Siekiery, Kryzysu, Armii i Tiltu. Premiera albumu "Punk Freud Army" w środę.

 • JUDASZA POTĘŻNY ROCK

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-12-2017

  Błyszczący i błyskotliwy glam rock z motoryką punk rocka. I to prosto z Rzymu. W niedzielę w Pogłosie wystąpi Giuda, zespół stworzony na pełne szaleństwa koncerty.

 • SZCZECIN KANSAS DWA BRATANKI, CZYLI JAZZOWA MIŁOŚĆ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 24-11-2017

  Od koncertów w filharmonii i kościele po koncerty w przedszkolu i tramwaju. Od wschodzących gwiazd po artystów już uznanych. W marcu 2018 roku odbędzie się trzecia edycja festiwalu Szczecin Jazz, a wśród bohaterów imprezy będą m.in. pop jazzowy wokalista Gino Vannelli oraz mistrz saksofonu z Kansas City Bobby Watson.

 • GOGOL BORDELLO

  [ TCG PO ] - Co Jest Grane 24 Poznań ŁUKASZ KAMIŃSKI 24-11-2017

  Nie do zatrzymania, ale za to do przetańczenia i przeskakania. W sobotę na MTP wystąpi szalony międzynarodowy kolektyw Gogol Bordello.

 • NATALIA GROSIAK: CAŁA NADZIEJA W POETACH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 04-11-2017

  - Ona była autorką bardzo emocjonalną, przetwarzała wszystko przez swoje życiowe doświadczenia. Na jej tekstach kolejne pokolenia autorów uczą się pisać piosenki - mówi o Agnieszce Osieckiej piosenkarka i autorka Natalia Grosiak, która w ramach Europejskich Targów Muzycznych CJG 24 weźmie udział w spotkaniu "Agnieszka Osiecka na nowo".

 • 5 PIOSENEK KORTEZA, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 03-11-2017

  TO JEDEN Z NAJCIEKAWSZYCH PIOSENKARZY MŁODEGO POKOLENIA, MISTRZ PRZEJMUJĄCYCH SŁODKO-GORZKICH, CZUŁO-CHŁODNYCH BALLAD. W PIĄTEK DO SKLEPÓW TRAFIA NAJNOWSZA, DRUGA JUŻ W DYSKOGRAFII KORTEZA PŁYTA "MÓJ DOM".

 • OD MIŁOŚCI PO PIEKŁO, CZYLI NICK CAVE KONCERTOWO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 20-10-2017

  Ikona współczesnej muzyki, artysta totalny, który czegokolwiek się dotknie, zamienia w piękną muzykę, wzruszającą, porywającą, czułą, ale i wywołującą ciarki swoją intensywnością. Przyjeżdża do Polsk

 • 5 PIOSENEK, KTÓRE TRZEBA PRZYGOTOWAĆ NA SYLWESTRA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 20-10-2017

  1. "JAMAICA SKA" ALIBABKI 1. "JAMAICA SKA" ALIBABKI Ponad pół wieku temu jako pierwsze polskie artystki pierwszy raz świadomie użyły słów "Jamajka" i "ska". Alibabki nagrały jamajską muzykę w komunis

 • SPOTKANIA W JAZZIE

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 13-10-2017

  OD ELEGANCJI CLINE?A PO SZALEŃSTWA STETSONA. OD EKSPERYMENTÓW LASWELLA PO POPISY CARTERA. TEGOROCZNA EDYCJA FESTIWALU JAZZ JAMBOREE, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ MIĘDZY 2 A 5 LISTOPADA, BĘDZIE MIAŁA FASCYNUJĄCĄ ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ.

 • SKOK W MUZYCZNY WZWYŻ, CZYLI WYZNANIA I ROZTERKI IMANY

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 13-10-2017

  Od piosenek o miłości po zaangażowane protest songi. W niedzielę na Torwarze wystąpi gwiazda francuskiej sceny muzycznej Imany.

 • HAŃBA! ZAWSZE GŁOŚNO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 06-10-2017

  Zniknął prąd, pękły struny, zabrakło akordeonisty? Żaden problem. Krakowska Hańba! stawi czoła wszelkim przeciwnościom, by koncertowo wyjść z opresji. W sobotę będzie można tego doświadczyć w Pogłosie.

 • ŚWIATY NIE Z TEGO ŚWIATA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 06-10-2017

  Żyjemy w czasach, gdy żyjemy równolegle w rzeczywistości tej jak najbardziej realnej i tej wirtualnej, której wielką część stanowią gry. W przyszły weekend, 15-17 października, w Hali Expo XXI po raz

 • EUROPEJSKIE TARGI MUZYCZNE

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-09-2017

  L.U.C., ELDO ORAZ GRUBSON TO ARTYŚCI, KTÓRZY OTWORZĄ TEGOROCZNĄ EDYCJĘ EUROPEJSKICH TARGÓW MUZYCZNYCH CO JEST GRANE 24, TRZYDNIOWEJ IMPREZY W PAŁACU KULTURY I NAUKI POŚWIĘCONEJ MUZYCE W JEJ WIELU ODSŁONACH. TARGI ODBĘDĄ SIĘ W WARSZAWIE 10-12 LISTOPADA

 • OD SEITANOWEGO SCHABOWEGO PO WEGAŃSKI RAMEN

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-09-2017

  To jedno z najbardziej szlachetnych, zdrowych i arcysmacznych świąt. W niedzielę, 1 października po raz czterdziesty obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Polecamy dziesięć dań z jedenastu lokali, którymi można bezmięsnie świętować.

 • KOMPOZYCJE JAK RZEŹBY

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-09-2017

  Otwarcie godne świetnej imprezy. W poniedziałek w Grizzly Barze koncertem austriackiej grupy Radian rozpocznie się warszawska edycja festiwalu Avant Art.

 • BO MAM DO CZYNIENIA Z MAGIĄ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-09-2017

  Swoją muzyką zilustrował ponad 120 filmów, w tym wiele hollywoodzkich przebojów. Wielokrotnie nagradzany, wyróżniany zawsze miał opór, by wcielić się w rolę konduktora. James Newton Howard przyjeżdża do Polski, by na dwóch listopadowych koncertach w Krakowie i Warszawie poprowadzić orkiestrę przez 30 lat swojej twórczości, czyli m.in. muzykę do "Igrzysk śmierci", "Mrocznego rycerza", "King Konga" czy "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć".

 • BJÖRK ZAGLĄDA W PRZYSZŁOŚĆ

  [ ACW PO ] - BJÖRK DIGITAL. ART AND FASHION FORUM BY GRAŻYNA KULCZYK ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-09-2017

  To artystka, której wyobraźnia wyprzedza rzeczywistość, za której pomysłami i marzeniami współczesna technologia nie nadąża. Dzięki wystawie "Björk Digital", którą możemy oglądać w Starym Browarze w Poznaniu w ramach Art And Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, publiczność będzie miała szansę zajrzeć do słodko-mrocznego baśniowego świata islandzkiej artystki.

Polecane tematy