Autor

ŁUKASZ KAMIŃSKI

(znalezionych: 4917 )

 • NAGROBKI, CZYLI ZAPISKI Z OSOBISTEGO KOŃCA WSZYSTKIEGO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 19-04-2019

  Czy jeśli można śmiać się przez łzy, to można płakać przez śmiech? Zdecydowanie tak. Najlepszym tego przykładem jest zespół Nagrobki, który o śmierci śpiewa z odwagą i pokorą, dowcipnie i poważnie. Koncert w sobotę w Pogłosie.

 • WARSZAWA RAPEM STOI

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-04-2019

  Tak dobrego hiphopowego tygodnia w Warszawie nie było od dawna. W sobotę w Proximie wystąpi KęKę, a w Palladium Sokół, w niedzielę w Palladium Fisz Emade, w czwartek na Torwarze usłyszeć będzie można natomiast Pro8l3m.

 • NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO FILMUJĄ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-04-2019

  Z JEDNEJ STRONY KOMIKSOWY, UROCZY W SŁABOŚCI DO LUDZI HELLBOY. Z DRUGIEJ STETRYCZAŁY, ZNUDZONY JAK MOPS KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI Z SERIALU "SABRINA". DIABEŁ ZNÓW GOŚCI NA EKRANACH KIN I TELEWIZJI

 • RECORD STORE DAY, CZYLI MUZYCZNE ŚWIĘTO MAŁYCH SKLEPÓW

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-04-2019

  Dla koneserów i niedzielnych kolekcjonerów. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie niezależny, lokalny klimat małych sklepów z płytami. W sobotę w setkach miast na świecie odbędzie się kolejne święto Record Store Day.

 • GWIAZDY I WYDARZENIA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 05-04-2019

  TRZY DNI PÓŹNIEJ TRZY DNI PÓŹNIEJ SOBOTA, godz. 19. Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201. Są laureatami wielu nagród, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w 2014 roku. Istnieją już prawi

 • OSJAN W HARMONII ZE ŚWIATEM

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 29-03-2019

  To nie zespół, to zjawisko. Gdy rzeczywistość pędzi na złamanie karku, muzycy Osjana ją zatrzymują. Gdy wszyscy rozglądają się wokół siebie, muzycy Osjana zmuszają, by spojrzeć w głąb siebie. W piątek jeden z najbardziej niezwykłych artystycznych projektów w historii polskiej muzyki wystąpi w Domu Kultury Kadr.

 • NIE TYLKO ZE STINGIEM

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 15-03-2019

  JEST PRAWĄ I LEWĄ RĘKĄ STINGA. ALE ROZCHWYTYWANY PRZEZ GWIAZDY MUZYKI GITARZYSTA DOMINIC MILLER REGULARNIE TEŻ NAGRYWA AUTORSKIE PŁYTY. I TO WŁAŚNIE Z NAJNOWSZYM ALBUMEM "ABSINTHE" PRZYJEŻDŻA DO POLSKI. USŁYSZEĆ GO BĘDZIE MOŻNA W PIĄTEK W JAZZ CAFE W ŁOMIANKACH.

 • KAMASI WASHINGTON - SZAMAN JAZZU

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-03-2019

  Oswoił młodsze pokolenia z jazzem. Starszych wprawił w zakłopotanie. Podbił sceny dotychczas zarezerwowane dla soulu, hip-hopu czy elektroniki. Do Polski wraca jedna z najciekawszych postaci współczesnego jazzu, czyli Kamasi Washington. Koncert w poniedziałek w Stodole.

 • ODPOCZNIJ, ZAPOMNIJ, WŁĄCZ SWÓJ RADAR

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-03-2019

  Fisz Emade Tworzywo nagrali właśnie nową płytę i wyruszają z nią w Polskę. Premiera albumu "Radar" i pierwszy koncert w piątek 8 marca.

 • GWIAZDY I WYDARZENIA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-03-2019

  WCZASY WCZASY SOBOTA, godz. 19. Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6. Smutne disco niespełnień. Dyskotekowa kula rzucająca melancholijne refleksy. Panowie z Wczasów nagrali płytę, przy której m

 • ZAŚPIEWAŁEM TO PO DYJACKU

  [ DLO OL ] - Strony Lokalne Olsztyn ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-03-2019

  W latach młodości zasłuchiwał się w nagraniach Przemysława Gintrowskiego. Teraz nagrał poświęconą mu płytę i z tym materiałem koncertuje po kraju.

 • THE PRODIGY BEZ DYRYGENTA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ŁUKASZ KAMIŃSKI 05-03-2019

  Był jedną z najbarwniejszych i przykuwających uwagę postaci współczesnej muzyki. Gdy stał na scenie, rozsadzała go zaraźliwa energia, która porywała tłumy. W wieku 49 lat w swoim domu w Dunmow zmarł

 • BALTHAZAR, CZYLI BELGIJSKI CHARAKTER

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-03-2019

  - Nasza nowa płyta miała być w założeniu nieco bardziej ekstrawertyczna, ale też i mieć w sobie coś duchowego, dotykającego tej części duszy, do której nie jesteś w stanie dotrzeć w inny sposób niż muzyką - mówi Maarten Devoldere z zespołu Balthazar, który wystąpi w piątek w Proximie.

 • MAGICZNY ŚWIAT OKŁADEK PŁYTOWYCH

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-03-2019

  Co łączy Dawida Podsiadłę z doskonałym hiphopowym projektem PRO8L3M? Okładki ich płyt zaprojektował Bartłomiej Walczuk. Obie okładki oraz prawie czterdzieści innych, które wzięły udział w plebiscycie "Cover awArts 2018", będzie można obejrzeć w klubokawiarni Karrot Kawa i Kultura.

 • WARSZAWO, MAMY PRO8L3M

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 22-02-2019

  Pojawianie się kolejnych nagrań PRO8L3M-u jest zawsze wydarzeniem samym w sobie. Najbliższa premiera hiphopowego duetu będzie miała jednak niezwykłą odsłonę. Będzie podróżą w wirtualny świat, spacerem przez interaktywną instalację, zakończy ją odsłuch nowej płyty "Widmo". W świecie PRO8L3M-u będzie można zanurzyć się od piątku do wtorku w hali na Targówku.

 • JAK SIĘ ŚNI Z REBEKĄ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 22-02-2019

  Czułe pożegnania, zarwane noce z serialami, ćwiczenia z nostalgii, smutku. I dużo przejmującej miłości. Doskonały polski duet electropopowy wydał właśnie nową płytę. Premiera "Post Dreams" w piątek, a w połowie marca początek trasy koncertowej.

 • JAK BRODKA GRA BEZ PRĄDU

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 15-02-2019

  Bez prądu, ale za to z jakim ogniem! Właśnie ukazała się płyta "MTV Unplugged Brodka" z pięknymi akustycznymi aranżacjami przebojów artystki

 • Teledysk - lustro, w którym przegląda się Ameryka

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-02-2019

  Opowiadający o policyjnej opresji, powszechnemu dostępowi do broni i rasizmie "This Is America" Childisha Gambino jako pierwszy w historii utwór hiphopowy otrzymał Grammy w kategorii piosenka roku oraz trzy inne statuetki za nagranie, teledysk i wykonania roku.

 • WDECHY 2018, CZYLI NIECH WAS BUDDA BŁOGOSŁAWI I SZTYWNIUTKO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-02-2019

  Serial "Ślepnąc od świateł" Wydarzeniem Roku, Konstanty Usenko Człowiekiem Roku, a Big Book Cafe Miejscem Roku. W minioną sobotę wręczyliśmy nagrody kulturalne "Co Jest Grane 24", czyli Wdechy

 • SLASH: NIE MAM PROBLEMU ZE STARZENIEM SIĘ

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 08-02-2019

  To jedna z ostatnich ikon rock?n?rolla w klasycznym tego słowa rozumieniu. We wtorek gitarzysta Slash wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Polscy fani szykują niespodziankę.

Polecane tematy