Autor

ŁUKASZ KAMIŃSKI

(znalezionych: 4875 )

 • 5 TRAS KONCERTOWYCH TEJ JESIENI

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 19-10-2018

  DAWID PODSIADŁO DAWID PODSIADŁO POD PATRONATEM "CO JEST GRANE 24". 27.10 - Katowice (wyprzedany), 4.11 (wyprzedany) i 20.11 - Wrocław, 23.11 - Kraków, 29.11 - Gdańsk, 1.12 - Szczecin, 4.12, 5.12 (wyp

 • MUZYKA - KLUCZ DO BRAM NIEBA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 19-10-2018

  Od abstrakcyjnych reliefów współczesnego artysty amerykańskiego Franka Stelli, przez liturgiczne śpiewy koptyjskie, starą modlitwę brewiarzową odnalezioną w klasztorze Dominikanów w Gdańsku, po kompozycje angielskiego mistrza baroku Johna Dowlanda. Z tych źródeł inspiracji korzystali m.in. Agata Zubel, bracia Olesiowie czy Michał Jacaszek, bohaterowie drugiej edycji Festiwalu Muzyka Wiary, Muzyka Pokoju.

 • WSIĄŚĆ DO POCIĄGU BYLE JAKIEGO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 19-10-2018

  Napisał przebój o mieście, którego wcześniej nie odwiedził. Jednym z jego bohaterów jest Miś Paddington. Lubi śpiewać wielkim głosem. W sobotę George Ezra wystąpi na Torwarze.

 • JAK BRZMI SPRZECIW

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-10-2018

  Jeśli obchodzić urodziny, to z mądrym hałasem i świadomą zabawą. W sobotę w Pogłosie 25-lecie działalności artystycznej obchodzić będzie punkowa, hardcore?owa wytwórnia Refuse Records. W programie jubileuszu m.in. koncerty amerykańskiej grupy Wall Breaker, szwedzkiej Beyond Pink czy polskiego Government Flu.

 • KOMPOZYTOR, DZIĘKI KTÓREMU LATAJĄ ROWERY I MIOTŁY

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-10-2018

  Najpierw Oscar, Złoty Glob, nagroda BAFTA, trzy Grammy. Niecałe 30 lat później Amerykański Instytut Filmowy uznaje muzykę do "Gwiezdnych wojen. Nowej nadziei" za najlepszą ścieżkę dźwiękową w historii. Genialną muzykę Williamsa do "Nowej nadziei" w wykonaniu Praskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Christophe?a Eliota usłyszymy w sobotę na Torwarze.

 • DAJ SIĘ URZEC URZECZU

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 12-10-2018

  To jedna z tych imprez, które zabierają uczestników w magiczny świat. Tym razem podczas trzydniowego festiwalu Impresje Wawerskie w Wawerskim Centrum Kultury będzie można m.in. obejrzeć wystawę fotograficzną "Świdermajer

 • JUBILEUSZOWY JAZZ DLA CAŁEGO WSZECHŚWIATA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 05-10-2018

  Feeria pięknej muzyki na 60. urodziny Jazz Jamboree. W ostatni weekend października w Stodole i Bemowskim Centrum Kultury wystąpią klasycy, renegaci i dżentelmeni jazzu, m.in. Uri Caine, The Bad Plus, Art Ensemble of Chicago.

 • ROCKOWA ARMIA JACKA WHITE?A

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 05-10-2018

  Co łączy Adele i włoskich kibiców piłkarskich? Jack White i jego muzyka, w której zaklęte są ballady i rockowe petardy, kompozycje opowiadające o żywiole miłości i spokoju małżeństwa. Jack White przyjeżdża do Polski na cztery koncerty, do Gdyni, Poznania, Warszawy i Krakowa, z całym arsenałem swoich przebojów, zarówno tych z płyt solowych, jak i tych nagranych z The White Stripes czy The Dead Weather.

 • 3 POWROTY I JEDNA NIESPODZIANKA

  [ TCG RP ] - JUSTICE. T-MOBILE ELECTRONIC BEATS FESTIVAL ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  "Supermenka", "Sutra" i "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć" - arcyprzeboje w nowych odsłonach, z nową aurą i sznytem. Podczas koncertu w ramach T-Mobile Electronic Beats na scenie Nowego Teatru wystąpi

 • ELECTRONIC BEATS: PRZYWITANIA I POWROTY

  [ TCG RP ] - JUSTICE. T-MOBILE ELECTRONIC BEATS FESTIVAL ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  Porywająca francuska elektronika, powracające w nowych wersjach polskie przeboje popowe. To tylko niektóre atrakcje festiwalu T-Mobile Electronic Beats, który odbędzie się w sobotę w Nowym Teatrze. W

 • JAZZOWA TOŻSAMOŚĆ KEYONA HARROLDA

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  Od Chopina, przez nowoczesny jazz, po liryczny hip-hop. We wtorek koncertem w warszawskiej Drukarni Keyon Harrold rozpocznie swoją trasę po Polsce z zespołem Culture Revolution współtworzonym przez polskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego. Oto nasz mały słowniczek poświęcony Harroldowi.

 • DUCHOWA REWOLUCJA BRYLEWSKIEGO

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  Robert Brylewski miał charakter, osobowość, otaczała go aura, charakterystyczna dla tych, którzy żyją sztuką, słyszą, czują, widzą ją intensywniej niż my, zwykli śmiertelnicy. W sobotę, cztery miesiące po jego śmierci znajomi i przyjaciele, z którymi przez lata współpracował i grał, wspomną go podczas kolejnej edycji festiwalu Róbrege.

 • MIĘDZY OBOWIĄZKIEM A POSZUKIWANIEM TOŻSAMOŚCI

  [ TCG KA ] - Co jest Grane 24 Katowice ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  Od Chopina przez nowoczesny jazz po liryczny hip-hop. W trasę po Polsce rusza zespół Culture Revolution współtworzony przez polskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Przed serią występów przedstawiamy mały słowniczek poświęcony Harroldowi.

 • MIĘDZY OBOWIĄZKIEM A POSZUKIWANIEM TOŻSAMOŚCI

  [ TCG WR ] - Co Jest Grane 24 Wrocław ŁUKASZ KAMIŃSKI 28-09-2018

  Od Chopina przez nowoczesny jazz po liryczny hip-hop. Na początku października w trasę po Polsce rusza zespół Culture Revolution współtworzony przez polskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda.

 • Muzyka, sztuka, teatr

  [ ONC LO ] - Łódź - Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 27-09-2018

  Od spektaklu Pożaru w Burdelu, przez koncerty Hańby, Krzysztofa Zalewskiego, po targi Rzeczy Ładnych czy wystawę Street Art Doping. Weekendowy Warszawski Festiwal Konesera będzie kipiał od atrakcji.

 • KING AYISOBA: MUZYKA WYRWANA Z ZIEMI

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 21-09-2018

  Z lokalnych targów i pogrzebów na międzynarodowe sceny koncertowe i festiwalowe. W piątek w ramach trwającego właśnie festiwalu Skrzyżowanie Kultur wystąpi pochodzący z Ghany bard King Ayisoba.

 • ZOSTAŃ MURANOWIANINEM...

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 14-09-2018

  ... przynajmniej na jeden dzień. I poznaj jeden z najpiękniejszych zakątków Warszawy. Przyjdź w sobotę 15 września na Święto Muranowa - przespaceruj się, zjedz lody, kup płytę winylową, upoluj okazję na pchlim targu, szlagierów dwudziestolecia międzywojennego.

 • BAMBARA, KOLOGO, BANGA, TAR

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 14-09-2018

  Co mają wspólnego ze sobą język bambara, film Jarmuscha "Broken Flowers", nowojorska wytwórnia Tzadik i klub nocny Miami w Dakarze? Łączy je historia tegorocznych bohaterów Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który odbędzie się między 16 a 22 września w Warszawie.

 • ARTYŚCI WYRUSZAJĄ W POLSKĘ. NAJCIEKAWSZE TRASY KONCERTOWE TEJ JESIENI

  [ MGW RP ] - Wyborcza na Koniec Lata ŁUKASZ KAMIŃSKI 01-09-2018

  Dawid Podsiadło Dawid Podsiadło POD PATRONATEM CO JEST GRANE 24 W tytule "Małomiasteczkowa", w rozmachu mocarstwowa. Przed wydaniem nowego albumu Podsiadło zrobił sobie półtoraroczną przerwę. Cierpli

 • 4 PIOSENKI NA POWRÓT DO SZKOŁY

  [ TCG WA ] - Co jest Grane 24 Warszawa ŁUKASZ KAMIŃSKI 31-08-2018

  O szkole skomponowano setki piosenek, nakręcono dziesiątki teledysków. Wiele z przebojów weszło do kanonu popkultury, jak choćby "Another Brick in the Wall" Pink Floyd czy "Rock ?N? Roll High School"

Polecane tematy