Autor

AGNIESZKA KUBLIK

(znalezionych: 1020 )

 • Kto ukrył raport o TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 10-05-2019

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tłumaczy, dlaczego ukrywa miażdżący dla TVP Jacka Kurskiego raport. Trwa jego "analiza wewnątrz spółek". Te spółki to m.in. TVP. - To oznacza, że prezes Kurski może zablokować każdy krytyczny materiał o telewizji - mówi Krzysztof Luft, były członek KRRiT.

 • Ukryty raport o TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 09-05-2019

  Kiedy ogląda się telewizję publiczną, "można odnieść wrażenie, że Polska to kraj monopartyjny" - napisali naukowcy z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Raport zamówiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ale go ukryła.

 • TVP ATAKUJE TUSKA HITLEREM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 06-05-2019

  "Wiadomości" TVP powiązały Donalda Tuska z Hitlerem oraz Stalinem i przedstawiły go jako zdrajcę za niemieckie pieniądze. W ten sposób złamały ustawę medialną i zasady etyki telewizji publicznej

 • PO nadal bojkotuje TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 02-05-2019

  Politycy Platformy Obywatelskiej nadal nie będą przychodzić do TVP, nawet w kampanii przed wyborami europejskimi. W telewizji Jacka Kurskiego będą pojawiać się za to przedstawiciele pozostałych formacji tworzących Koalicję Europejską.

 • Utajnianie afery KNF

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 27-04-2019

  Prokuratura ma już wyniki badania wariografem Leszka Czarneckiego i Marka Chrzanowskiego ws. korupcji w KNF. Ale nie chce ich ujawnić. - Dla mnie to jednoznaczne. Badania potwierdziły, że pan Czarnecki mówi prawdę - mówi "Wyborczej" Roman Giertych, pełnomocnik bankiera.

 • Śpiewak zostaje przy Srebrnej

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 25-04-2019

  - Jako bezzasadny nie został uwzględniony - to odpowiedź warszawskiej prokuratury okręgowej na wniosek Austriaka Geralda Birgfellnera. Biznesmen chciał odsunięcia prokurator Renaty Śpiewak od dochodzenia ws. oszustwa przy inwestycji w bliźniacze wieże, które w Warszawie chciał budować prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • TVP żyje z budżetu. Pensja Kurskiego? Prawie 34 tys. zł

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 12-04-2019

  33,8 tys. zł - tyle miesięcznie zarabiał w zeszłym roku prezes TVP Jacek Kurski. To jego średnia pensja, ale bez dodatków. Gdyby nie pomoc państwa, spółka, którą kieruje Kurski, nie miałaby zysku, tylko straty.

 • Birgfellner oskarża prokurator Śpiewak

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 11-04-2019

  Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zarzuca prokurator Renacie Śpiewak niedopełnienie obowiązków. Chodzi o brak wszczęcia śledztwa w kodeksowym terminie po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie.

 • Tak doszło do tragedii

  [ ORX RP ] - KŁAMSTWO SMOLEŃSKIE. CZARNA KSIĘGA PIS AGNIESZKA KUBLIK 09-04-2019

  Rano 10 kwietnia 2010 r. ważący prawie 80 ton Tu-154 w biało-czerwonych barwach próbował w gęstej mgle poderwać się znad drzew rosnących przed lotniskiem w Smoleńsku. Nie dał rady. Zahaczył skrzydłem o brzozę, obrócił się na plecy, uderzył o ziemię. Zginęli wszyscy, 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Lecieli na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 • Znikająca podkomisja od zamachu

  [ ORX RP ] - KŁAMSTWO SMOLEŃSKIE. CZARNA KSIĘGA PIS AGNIESZKA KUBLIK 09-04-2019

  Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza miała po przejęciu władzy przez PiS udowodnić zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej prace były jednak pasmem kompromitacji i sprzeczności.

 • Nagonka na ekspertów od Jerzego Millera

  [ ORX RP ] - KŁAMSTWO SMOLEŃSKIE. CZARNA KSIĘGA PIS AGNIESZKA KUBLIK 09-04-2019

  Część wojskowych i cywilów, którzy pracowali w rządowej komisji Jerzego Millera, zapłaciła wysoką cenę za to, że uznali katastrofę smoleńską za wypadek lotniczy. Postarał się o to Antoni Macierewicz.

 • Złe paski "Wiadomości"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 04-04-2019

  - Nie przekazują obiektywnej informacji, lecz własną wizję omawianych wydarzeń - ocenia prof. Andrzej Markowski z Rady Języka Polskiego. To jeden z wniosków analizy pasków głównego dziennika TVP 1 za rządów PiS.

 • Kurski górą. Utrzymał władzę w TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 29-03-2019

  Z zarządu TVP zrezygnował Piotr Pałka. Telewizją będą zarządzać Jacek Kurski i Marzena Paczuska. Kłócą się, kto ma kontrolować "Wiadomości", ale to głos Kurskiego ostatecznie przeważy.

 • TVP: bitwa Kaczyńskiego z Dudą

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 25-03-2019

  Andrzej Duda właśnie przegrywa walkę o kształt informacji i publicystyki telewizji publicznej, choć jeszcze w czwartek sytuacja w zarządzie TVP dawała prezydentowi przewagę nad wpływami Jarosława Kaczyńskiego.

 • Znikająca podkomisja

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 12-03-2019

  "Ups! Niestety, nic nie znaleźliśmy" - taki komunikat wyskakuje, gdy na stronie MON wpisze się w wyszukiwarkę "podkomisja smoleńska". Telefony też nie działają, a Antoni Macierewicz na nasze pytania odpowiada tylko "dziękuję" i się rozłącza

 • SPRAWDZAMY, CZY PREZES PIS ZŁAMAŁ PRAWO

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 31-01-2019

  Czy Jarosław Kaczyński jako poseł zawodowy mógł nadzorować budowę biurowca przy ul. Srebrnej w Warszawie? Czy jako szef partii politycznej mógł prowadzić działalność gospodarczą? Te pytania od dwóch dni zadaje opozycja.

 • "Wiadomości" TVP: prezes PiS niczym wzorzec z Sevres

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 30-01-2019

  Nie na cmentarzu, nie w luksusowej restauracji przy suto zastawionym stole, bez ośmiorniczek i frykasów - "Wiadomości" objaśniają sens taśm Kaczyńskiego i to, dlaczego prezes PiS powinien być wzorem dla opozycji.

 • Widz przegrał z TVP proces o naruszenie godności

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 30-01-2019

  Telewizja nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew.

 • PAŃSTWO PiS I OBYCZAJNE DZIWKI

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-01-2019

  Prorządowy tygodnik "Sieci" przyznał tytuł Człowieka Wolności 2018 ministrowi kultury prof. Piotrowi Glińskiemu. To wyróżnienie dla "ludzi, dla których wolność jest wartością najważniejszą, a jej obr

 • O sterowanej telewizji w PE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-01-2019

  TVP sterowana przez polityków partii rządzącej. Dyskryminacja dziennikarzy o poglądach odmiennych od PiS. Zatrudnianie pseudodziennikarzy, słabych warsztatowo, ale wykonujących polecenia partyjne - t

Polecane tematy