Autor

AGNIESZKA KUBLIK

(znalezionych: 1006 )

 • Znikająca podkomisja

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 12-03-2019

  "Ups! Niestety, nic nie znaleźliśmy" - taki komunikat wyskakuje, gdy na stronie MON wpisze się w wyszukiwarkę "podkomisja smoleńska". Telefony też nie działają, a Antoni Macierewicz na nasze pytania odpowiada tylko "dziękuję" i się rozłącza

 • SPRAWDZAMY, CZY PREZES PIS ZŁAMAŁ PRAWO

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 31-01-2019

  Czy Jarosław Kaczyński jako poseł zawodowy mógł nadzorować budowę biurowca przy ul. Srebrnej w Warszawie? Czy jako szef partii politycznej mógł prowadzić działalność gospodarczą? Te pytania od dwóch dni zadaje opozycja.

 • "Wiadomości" TVP: prezes PiS niczym wzorzec z Sevres

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 30-01-2019

  Nie na cmentarzu, nie w luksusowej restauracji przy suto zastawionym stole, bez ośmiorniczek i frykasów - "Wiadomości" objaśniają sens taśm Kaczyńskiego i to, dlaczego prezes PiS powinien być wzorem dla opozycji.

 • Widz przegrał z TVP proces o naruszenie godności

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 30-01-2019

  Telewizja nie naruszyła godności Waldemara Sadowskiego - uznał warszawski sąd okręgowy i w całości oddalił pozew.

 • PAŃSTWO PiS I OBYCZAJNE DZIWKI

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-01-2019

  Prorządowy tygodnik "Sieci" przyznał tytuł Człowieka Wolności 2018 ministrowi kultury prof. Piotrowi Glińskiemu. To wyróżnienie dla "ludzi, dla których wolność jest wartością najważniejszą, a jej obr

 • O sterowanej telewizji w PE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-01-2019

  TVP sterowana przez polityków partii rządzącej. Dyskryminacja dziennikarzy o poglądach odmiennych od PiS. Zatrudnianie pseudodziennikarzy, słabych warsztatowo, ale wykonujących polecenia partyjne - t

 • Kurski musi zostać

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 22-01-2019

  - Gdyby nie TVP, wściekłe antypisowskie media rozjechałyby PiS - to taki argument miał przekonać prezesa Kaczyńskiego, że nie jest to dobry czas na odwołanie szefa telewizji publicznej.

 • Maleje przewaga PiS nad opozycją

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 17-01-2019

  30 proc. dla PiS, 25 proc. dla Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej - to wyniki sondażu Kantar Millward Brown dla "Wyborczej". To pierwszy pomiar preferencji wyborczych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 • Kurski słabnie, ale raczej zostanie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 16-01-2019

  O odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP apelują m.in. organizacje dziennikarskie i PSL. Nawet w PiS pojawiają się głosy, że Kurski powinien odejść. Jednak wiele wskazuje na to, że zostanie. - Ma ostoję w prezesie Kaczyńskim - słyszymy w obozie władzy.

 • Jakubas chce kupić Radio ZET

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 15-01-2019

  Jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas złożył ofertę na zakup rozgłośni. - Spodziewamy się rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu - powiedział Jakubas w rozmowie z portalem Money.pl.

 • SKANDALICZNI DZIENNIKARZE, CZY MNIE TEŻ POZWIECIE?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 13-12-2018

  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i jego szef Krzysztof Skowroński flirtują z PiS od dawna i na wiele sposobów: szef SDP przyjął od partii kasę na swoje radio (140 tys. zł w 2012 r.), prowadzi jej

 • TVP NA PASKU WŁADZY

  [ OGW RP ] - Czarna Księga PIS AGNIESZKA KUBLIK 06-12-2018

  PiS nie zrealizował żadnej obietnicy dotyczącej mediów publicznych. Ziściły się wszystkie obawy

 • Roman Giertych na wojnie z TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 26-11-2018

  TVP nazwała Romana Giertycha "pełnomocnikiem banksterów i skompromitowanych polityków". Prawnik odpowiada prywatnym aktem oskarżenia przeciwko prezesowi Jackowi Kurskiemu.

 • Andrzej Rogoyski prezesem Polskiego Radia

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-11-2018

  Rada Mediów Narodowych wybrała w czwartek nowego szefa Polskiego Radia. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości poparli jedynego kandydata - Andrzeja Rogoyskiego, dotąd szefa rady nadzorczej w spółce.

 • ZERO WIARYGODNOŚCI, PANIE ZIOBRO

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 20-11-2018

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro osobiście nadzoruje śledztwo w sprawie korupcji w KNF - to dobrze dla PiS, ale fatalnie dla śledztwa. Nici afery KNF ujawnione w nagranej przez Leszka Czarneckieg

 • Glapiński w TVP: Korupcja w KNF to absurd

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 20-11-2018

  "Dwie osoby próbują rozchwiać system finansowy w Polsce" - tak prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński komentował po "Wiadomościach" w TVP aferę KNF, która wybuchła 13 listopada po artykule w "Wyborczej". Nasz artykuł nazwał "nieodpowiedzialną publikacją".

 • TRZY POSADY DLA RADCY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 16-11-2018

  Radca prawny Grzegorz Kowalczyk zmienia zdanie i przyznaje: to były szef KNF Marek Chrzanowski złożył mu propozycję pracy w Plus Banku Zygmunta Solorza.

 • JACEK KURSKI MUSI ZOSTAĆ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 07-11-2018

  W PiS ścierają się racje, czym ma być TVP przed kolejnymi wyborami. Czym ma być w strategii wyborczej PiS, bo to, że nie jest to żadna telewizja publiczna, jest dla wszystkich jasne. Nawet dla Krajow

 • Jacek Kurski chce odejść z TVP. Prezes nie pozwala

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 05-11-2018

  Prezes Jacek Kurski zabiega u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zgodę na start w europejskich wyborach - wynika z informacji "Wyborczej". Na razie Kaczyński mówi "nie".

 • Repolonizacji (na razie) nie będzie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 31-10-2018

  Już nie obce media, ale "obce instytucje" są odpowiedzialne za niższy od oczekiwanego wynik PiS w wyborach samorządowych. Więc repolonizacji, o której od bardzo dawna rozprawia się w obozie władzy, na razie nie będzie.

Polecane tematy