Autor

AGNIESZKA KUBLIK

(znalezionych: 977 )

 • Chcę mieć prawo chorować z godnością

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 14-07-2018

  Oddział neurologiczny, sparaliżowani starsi ludzie. Dwie pielęgniarki: Kasia, ciepła, uczynna, i Mariola krzycząca: "Starucha znowu się zsikała!". Czy Mariola z wyższą pensją stanie się jak Kasia?

 • ZRÓB SOBIE PASEK "WIADOMOŚCI"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 12-07-2018

  Są słynne, bo zamiast informować, stały się symbolem obciachu i siermiężnej propagandy TVP. Dlatego w internecie furorę robi generator pasków "Wiadomości" obśmiewający dziennik telewizyjny. Twórca ge

 • Gmyz dostał naganę

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 06-07-2018

  W związku z wypowiedzią redaktora Gmyza, która wykracza poza kanon przyjętych w TVP norm zachowań i kultury, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej udzieliła mu nagany - poinformował "Wyborczą" zespół prasowy telewizji.

 • Piłkarze pozbawili TVP milionów

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 29-06-2018

  Gdyby polska reprezentacja dotarła do finału mistrzostw świata w Rosji, spoty reklamowe w TVP kosztowałyby nawet pół miliona złotych. Ile publiczna telewizja straciła na kiepskim występie piłkarzy?

 • JAK TVP WALCZY Z NIELSENEM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 26-06-2018

  Prezes TVP Jacek Kurski po raz kolejny oskarża firmę Nielsen, że ta zaniża wyniki oglądalności telewizji publicznej. Dowodem ma być wypowiedź (sprzed roku) byłego już panelisty Nielsena.

 • WSZYSTKO Z MIŁOŚCI

  [ MGW RP ] - Wyborcza na początek lata AGNIESZKA KUBLIK 23-06-2018

  Krzysztof Ziemiec został twarzą "dobrej zmiany" z miłości nie do PiS-u, tylko do żony i dzieci

 • Gliński o mediach z rodowodem w PRL

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 14-06-2018

  Wicepremier Piotr Gliński opowiadał zagranicznym dziennikarzom, że część mediów w Polsce została założona przez ludzi wywodzących się z komunistycznego systemu i mających związki z SB.

 • Tak się pracuje w " Wiadomościach"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 06-06-2018

  Nawet na Facebooku musimy tak dobierać znajomych, by TVP nie miała się do czego przyczepić - mówi nam osoba pracująca w "Wiadomościach". W poniedziałek dziennik oznajmił, że "4 czerwca to symbol zdrady i zmowy elit".

 • TELEWIZJA BEZ DNA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 05-06-2018

  Przez najbliższe lata rząd będzie dosypywał miliardy do budżetu telewizji i radia.

 • TVP pozwana za kłamstwa

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 01-06-2018

  Dlaczego TVP pokazuje świat, "który rozmija się z obiektywną rzeczywistością i w istocie jest formą politycznej kreacji zgodnej z linią programową i propagandową rządzącego PiS"? Prezes telewizji publicznej Jacek Kurski będzie się musiał z tego tłumaczyć w sądzie.

 • Ochojska chce pomóc w rozmowach

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 24-05-2018

  Janina Ochojska jest gotowa od zaraz być pośrednikiem między rządem a protestującymi w Sejmie. Pod warunkiem że najpierw z nimi osobiście porozmawia, i to w głównym gmachu, a nie poza nim, w Centrum Medialnym. Czeka na decyzję marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, czy ten spełni jej warunki.

 • TK i ekshumacje smoleńskie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 24-05-2018

  Przez rok Trybunał Konstytucyjny nie zajął się sprawą ekshumacji smoleńskich. Część rodzin ofiar katastrofy liczyła, że Trybunał da im argumenty za zatrzymaniem niechcianych ekshumacji. A prokuratura zdążyła je zakończyć.

 • SuperMatki pod Sejmem w Dzień Matki

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 23-05-2018

  W sobotę 26 maja, w Dzień Matki, o godz. 14 na Wiejskiej SuperMatki zbiorą się, by wspomóc protestujące w Sejmie osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Mają pokazać władzy wdzięczność dla mat

 • Tak rząd PiS oddaje nagrody

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 22-05-2018

  Caritas diecezji katowickiej przyznał, że minister sportu Witold Bańka wpłacił na jego konto trochę ponad 62 tys. zł, a wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik niecałe 9 tys. zł z nagród, które dostali członkowie rządu Beaty Szydło.

 • Niepełnosprawna codzienność w Sejmie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 17-05-2018

  Nie mogą wychodzić na powietrze, mają utrudniony dostęp do toalet. Zdarza się nawet, że kobiety, kąpiąc się pod prysznicem, natykają się na korzystających z pisuarów posłów. - Warunki mają godziwe, na ile da się to zrobić - zaklina się szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 • Protest w Sejmie aż do skutku

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 07-05-2018

  - My o chlebie, oni o niebie - tak Iwona Hartwich, matka 25-letniego niepełnosprawnego Jakuba, mówi o postawie rządu w sprawie postulatów protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych.

 • TVP idzie na pasek państwa

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 18-04-2018

  Nie abonament i nie opłata audiowizualna, tylko gwarantowany przelew z budżetu państwa na 1,5-2 mld zł - tak PiS chce ratować media publiczne od 2019 r.

 • Rada daje radę z nagrodami

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 05-04-2018

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2017 r. wypłaciła pięciorgu swoim członkom nagrody w łącznej wysokości 81,7 tys. zł netto. Jej szef Witold Kołodziejski sam sobie przyznał 24 tys. zł. Za co? Rada nie wyjaśnia.

 • SMOLEŃSKA WYPRAWA DO USA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 04-04-2018

  Niemal 60 proc. Polaków nie wierzy, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu, a prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że raport podkomisji Antoniego Macierewicza na temat katastrofy szybko nie powstanie. Za to ósmą rocznicę wypadku politycy obozu władzy uczczą też w Stanach Zjednoczonych.

 • CENA ZA "PAZURKI SZYDŁO"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 29-03-2018

  Rządzące Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, od lutego notowania PiS spadły aż o 12 pkt proc. - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN.

Polecane tematy