Autor

AGNIESZKA KUBLIK

(znalezionych: 961 )

 • TVP idzie na pasek państwa

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 18-04-2018

  Nie abonament i nie opłata audiowizualna, tylko gwarantowany przelew z budżetu państwa na 1,5-2 mld zł - tak PiS chce ratować media publiczne od 2019 r.

 • Rada daje radę z nagrodami

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 05-04-2018

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2017 r. wypłaciła pięciorgu swoim członkom nagrody w łącznej wysokości 81,7 tys. zł netto. Jej szef Witold Kołodziejski sam sobie przyznał 24 tys. zł. Za co? Rada nie wyjaśnia.

 • SMOLEŃSKA WYPRAWA DO USA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 04-04-2018

  Niemal 60 proc. Polaków nie wierzy, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu, a prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że raport podkomisji Antoniego Macierewicza na temat katastrofy szybko nie powstanie. Za to ósmą rocznicę wypadku politycy obozu władzy uczczą też w Stanach Zjednoczonych.

 • CENA ZA "PAZURKI SZYDŁO"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 29-03-2018

  Rządzące Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, od lutego notowania PiS spadły aż o 12 pkt proc. - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN.

 • Czarna skrzynka nie do sfałszowania

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 29-03-2018

  Czarne skrzynki z prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r., sfałszowano - to jedna z ostatnich hipotez Antoniego Macierewicza. Według firmy ATM, producenta polskiego rejestratora, nie było to możliwe.

 • Kolejne ekshumacje smoleńskie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 28-03-2018

  Paweł Deresz przegrał z prokuraturą - ciało jego żony Jolanty Szymanek-Deresz zostanie ekshumowane w ramach śledztwa smoleńskiego. - Myślałem, że poczekają na decyzję Trybunału Konstytucyjnego - mówi nam Deresz.

 • UPADAJĄ SMOLEŃSKIE MITY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 21-03-2018

  Najważniejszy lotniczy ekspert podkomisji smoleńskiej Frank Taylor na zamkniętym spotkaniu z rodzinami ofiar nie wykluczył, że tupolew uderzył skrzydłem w brzozę. A Wiesław Binienda przyznaje, że samolot się obrócił przed upadkiem.

 • Drogie miesięcznice

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 16-03-2018

  - Ochrona miesięcznic smoleńskich od wyborów w 2015 r. kosztowała prawie 3 mln zł. Przemarsze chroniło ponad 32 tys. policjantów - informuje poseł PO Cezary Tomczyk. Według posła policja mogła zaniżyć koszty o 1,5 mln zł.

 • Pietrzak nie lubi TVP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 10-03-2018

  - Teraz trzeba się podlizywać, a ja tego nie lubię. TVP nie jest już miejscem dla mnie - tak Jan Pietrzak tłumaczy to, że nie dostał programu w telewizji Jacka Kurskiego.

 • KATASTROFA ZAMACHU W SMOLEŃSKU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 09-03-2018

  Choć podkomisja smoleńska wydała miliony złotych i miała wsparcie całego MON, 10 kwietnia nie pokaże raportu, którego oczekiwał sam prezes Jarosław Kaczyński. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek przedstawi jakiś raport

 • Katastrofa smoleńska. Prokuratura o opinii biegłych

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 19-02-2018

  Prokuratura potwierdza opisane przez nas ustalenia biegłych w sprawie katastrofy smoleńskiej - załoga tupolewa świadomie złamała przepisy bezpieczeństwa.

 • UPADA TEZA O ZAMACHU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 16-02-2018

  Załoga tupolewa świadomie złamała przepisy bezpieczeństwa w Smoleńsku, a gen. Błasik jest współwinny tragedii. Takie mają być konkluzje opinii biegłych sporządzonej dla prokuratury - dowiadujemy się nieoficjalnie

 • Smoleńsk to wypadek

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 16-02-2018

  Z naszych informacji wynika, że biegli w raporcie dla prokuratury ocenili, że załoga tupolewa złamała w Smoleńsku procedury bezpieczeństwa i np. zeszła poniżej 120 m, czyli tzw. wysokości decyzji. Do ich analizy kluczowe jest odsłuchanie rozmów z kokpitu.

 • Jak Karp szukała zakodowanych znaczeń

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 13-02-2018

  "

 • TRÓJKA POD BUTEM CENZURY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 09-02-2018

  - To codzienna walka z propisowską propagandą. Reporter musi się spowiadać nawet z tego, co przygotował do wejścia na żywo. Szykują się więc kolejne odejścia - mówią dziennikarze z radiowej Trójki.

 • Antysemityzm w TVP? Zbada to prokuratura

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 08-02-2018

  Prokurator ma sprawdzić, czy Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz, którzy w telewizji publicznej żartowali z problemu "polskich obozów śmierci", mogli popełnić przestępstwo.

 • NIE BĘDZIE SERIALU O PILECKIM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 06-02-2018

  TVP nie nakręci z BBC serialu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Bo nie zgadza się, by producentem był Dariusz Jabłoński - jeden z trzech producentów "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego

 • Jak w TVP o Żydach rozmawiają

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 31-01-2018

  Po antysemickich wypowiedziach i żartach o "żydowskich obozach śmierci" na antenie TVP Info szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański żąda wyjaśnień od prezesa Jacka Kurskiego.

 • Bogowie są zmęczeni, czyli moje dwa tygodnie w szpitalu

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 27-01-2018

  To prawdziwa historia. Dwa tygodnie spędziłam w szpitalu, opiekując się krewną. Spisuję sytuacje, które widziałam, bo liczę, że się obudzimy: urzędnicy, lekarze, pielęgniarki, chorzy i ich krewni. Ni

 • KURSKI BRONI SIĘ U PREZESA PARTII

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AGNIESZKA KUBLIK 26-01-2018

  Prezes TVP Jacek Kurski spotkał się wczoraj z Radą Mediów Narodowych. To jedyne ciało, które może go odwołać. - Kurski niemal codziennie chwali się sukcesami w siedzibie PiS. Więc na razie dymisji nie będzie - mówią "Wyborczej" politycy obozu władzy. Mieli rację.

Polecane tematy