Autor

ANDRZEJ KUBLIK

(znalezionych: 4885 )

 • WÓDKA DROGA, PORTFELE PUSTE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 13-11-2018

  Dzięki rosnącym cenom ropy naftowej w tym roku budżet Rosji będzie miał nadwyżkę zamiast deficytu. Ale Rosjanie wątpią w to, czy w tym roku ich realne dochody wzrosną.

 • Spadają rejestracje aut na prąd, rosną diesli

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 10-11-2018

  W ostatnim kwartale Polska była jedynym państwem UE, w którym jednocześnie skurczyły się rejestracje nowych aut na prąd i wzrosły rejestracje aut z silnikami Diesla.

 • GAZPROM TRACI POLSKĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 09-11-2018

  GAZETA WYBORCZA Podpisane już umowy na import skroplonego gazu z USA zapewnią Polsce połowę tego, co sprowadzamy teraz z Rosji. - To historyczny moment - powiedział w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźn

 • Więcej taniego gazu z USA dla Polski

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 09-11-2018

  PGNiG podpisało z amerykańską firmą Cheniere kontrakt na dostawy przez 24 lata skroplonego gazu z USA. Amerykański gaz dla Polski jest do 30 proc. tańszy od gazu z Rosji.

 • "Merkel, opamiętaj się"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 08-11-2018

  "Prosimy, niech pani zmieni kurs w sprawie Nord Streamu 2" - zaapelowało w otwartym liście do kanclerz Angeli Merkel prawie 70 członków Parlamentu Europejskiego.

 • Najnowsze diesle są czystsze

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 07-11-2018

  Auta najnowszej konstrukcji z silnikami Diesla nawet w realnych warunkach drogowych spełniają zaostrzone przez Unię Europejską standardy emisji spalin - wskazuje Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA).

 • Po wyborach drożeje olej napędowy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 06-11-2018

  Za tankowanie oleju napędowego trzeba zapłacić najwięcej od sierpnia 2014 r. Dwa tygodnie po pierwszej turze wyborów samorządowych ceny tego paliwa wywindowały państwowe koncerny.

 • Otwarto S7 między Elblągiem a Gdańskiem

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 02-11-2018

  Po oddaniu 40 km drogi S7 można już przejechać ekspresówką prawie dwie trzecie trasy między Trójmiastem a Warszawą.

 • Nowa inwestycja Toyoty w Polsce

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 31-10-2018

  Fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpoczęła produkcję przekładni do samochodów o napędzie hybrydowym. Polski zakład wytwarza te urządzenia jako jedyny poza Azją.

 • Z wolnej ręki na A4

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 30-10-2018

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego dopiero po publikacji "Wyborczej" ujawnił, że kontrakt na manualny pobór opłat na autostradzie A4 zawarł "z wolnej ręki" z firmą Intertoll. Pobiera ona już opłaty na prywatnej autostradzie A1 między Toruniem i Gdańskiem.

 • Bez opłat za przejazd autostradą A4?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 29-10-2018

  Od soboty 3 listopada być może nie trzeba będzie płacić za przejazd autem po autostradzie A4 między Wrocławiem a Gliwicami - bo nie wiadomo, kto miałby pobierać opłaty.

 • Z fotela prezesa Orlenu do TVP?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 26-10-2018

  - Nie chcemy komentować spekulacji medialnych dotyczących prezesa Obajtka - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceprezes Orlenu Zbigniew Leszczyński. W czwartek "Wyborcza" napisała, że po

 • Duda: Nord Stream 2 nie jest zły

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 25-10-2018

  Przed wizytą w Niemczech prezydent Andrzej Duda niespodziewanie uznał, że Polsce nie zagraża nowy bałtycki gazociąg Nord Stream 2 forsowany przez Moskwę i Berlin.

 • Kończy się raj dla leasingujących drogie auta służbowe

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 24-10-2018

  Od przyszłego roku przedsiębiorcy będą mogli wliczyć do kosztów tylko 150 tys. zł od wartości auta używanego na podstawie leasingu.

 • Mniej ceł na drodze do Wietnamu i Singapuru

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 23-10-2018

  Podczas gdy USA wikłają się w kolejne spory handlowe na świecie, Unia Europejska otwiera się coraz szerzej na ułatwienia w handlu z Azją. Podpisano umowy o wolnym handlu z Singapurem i Wietnamem.

 • DROGI NA PÓŁMETKU BUDŻETU UE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 22-10-2018

  Już wiadomo, jak za pięć lat ma wyglądać sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce. Kończy się zawieranie umów na inwestycje wspierane dotacjami z obecnego budżetu Unii Europejskiej.

 • Rząd obiecuje: Bez mandatu za brak prawa jazdy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 19-10-2018

  W przyszłym roku rząd zamierza skończyć z mandatami dla kierowców, którzy nie mają przy sobie prawa jazdy, zlikwidować karty pojazdu oraz nalepkę kontrolną na szybę i zezwolić na zachowanie tablic rejestracyjnych nowemu właścicielowi auta.

 • GAZ Z USA MAMY TANIEJ NIŻ Z ROSJI

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 18-10-2018

  O ponad 20 proc. tańszy od gazu z Rosji będzie skroplony gaz z USA, który przez 20 lat będzie kupować PGNiG od spółek amerykańskiej firmy Venture Global LNG.

 • ZANIŻONE CENY PALIW NA WYBORY?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 16-10-2018

  Ropa naftowa drożeje, a w Polsce benzyna tanieje. Prywatne stacje paliw skarżą się też, że sprzedają ze stratą olej napędowy, i sugerują, że to efekt polityki państwowych koncernów.

 • BMW buduje fabrykę na Węgrzech

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ANDRZEJ KUBLIK 13-10-2018

  Rząd Węgier podpisał umowę inwestycyjną z koncernem BMW w sprawie budowy supernowoczesnej fabryki aut w Debreczynie przy granicy z Rumunią.

Polecane tematy