Autor

DOMINIKA WIELOWIEYSKA

(znalezionych: 527 )

 • O dwóch takich, co demolują Polskę

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 08-01-2018

  Jeszcze w 1997 r. Jarosław Kaczyński działalność Antoniego Macierewicza i jego ludzi określał dosadnie: "strefa wiecznej kompromitacji". Ale 20 lat później ich związek wydaje się mocny, choć nie wiadomo, czy przetrwa, bo ostatnio poddawany jest ciężkim próbom.

 • Jarosław Kaczyński, budowniczy III RP

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 23-10-2017

  Jednym z głównych konstruktorów zaplecza rządu Tadeusza Mazowieckiego był Jarosław Kaczyński. To on w 1989 r. sklejał sojusz "Solidarności" z satelitami PZPR - Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym. Współtworzył III RP, którą dziś tak zaciekle atakuje.

 • 500 plus zmienia Polskę na plus

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 21-10-2017

  "Janusze i Grażyny", którzy mają dzieci, chcą pracować. 500+ im pomogło, a nie zrobiło z nich nierobów

 • Noc teczek. Prawy czerwcowy Macierewicza

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 05-06-2017

  4 czerwca 1992 r. szef MSW Antoni Macierewicz przyniósł do Sejmu w teczce listę nazwisk 64 polityków, których zwolennicy lustracji uznali za agentów PRL-owskiej bezpieki. W nocy, po burzliwej debacie, upadł gabinet Jana Olszewskiego. Tak narodził się mit rządu rzekomo obalonego przez agentów - fundament ideowy obozu IV RP.

 • PREZYDENT W PERUCE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 13-05-2017

  Miałam wątpliwości, czy należało straszyć Trybunałem Stanu Ziobrę i Kaczyńskiego za poprzednie rządy. Dziś wątpliwości nie mam. Andrzej Duda i Beata Szydło powinni odpowiedzieć za łamanie konstytucji

 • TAK PŁACI TELEWIZJA PUBLICZNA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-05-2017

  Nienależne zasiłki chorobowe z kasy TVP i podpisywanie się pod pracą kolegów - tak obrotni dziennikarze zwiększają swoje pensje. A prezes TVP Jacek Kurski daje hojne nagrody. Tylko kasa telewizji świeci pustkami.

 • Konserwatywna konstytucja czerwonych i różowych

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 03-04-2017

  20 lat temu Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję III RP. Polacy zatwierdzili ją w referendum, choć Kościół wspierany przez prawicę rozdzierał szaty niczym Rejtan. Tymczasem ustawa zasadnicza uchwalona przez lewicę i centrum w dużej mierze utrwaliła konserwatywny model społeczeństwa.

 • Mazowiecki, premier frasobliwy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-12-2016

  Ludzie w moim wieku i młodsi ode mnie mają pełne prawo zastanawiać się nad tym fenomenem. Dlaczego taki człowiek jak Tadeusz Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem rządu?

 • Pali się grunt pod Ziobrą?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 15-11-2016

  Czy Solidarna Polska - ugrupowanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - omijała ustawę o finansowaniu partii politycznych? "Newsweek Polska" ujawnia szczegóły.

 • Czy Kaczyński zna układ w PKO BP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 17-09-2016

  Harcmistrz Michał Kuczmierowski postawił w kwietniu 2010 r. krzyż na Krakowskim Przedmieściu i stał się bohaterem mediów IV RP. Dziś jest szefem marketingu w PKO BP. A zlecenia banku dostają ludzie sprzyjający PiS.

 • BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI W IMIĘ LUDU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 10-09-2016

  Smoleńsk, obelgi, inwigilacja

 • JEDZ, PIJ I POPUSZCZAJ PASA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 25-06-2016

  To bardzo ładnie, że PiS da wszystkim według potrzeb. Ale chwaląc prezenty, pamiętajmy, że wcześniej ktoś na nie ciężko ciułał

 • Mało korzyści z karty

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 30-05-2016

  Najwyższa Izba Kontroli chwali kartę dużej rodziny, ale uważa, że trzeba ją ulepszyć. Oferowane ulgi nie są atrakcyjne finansowo, nie zawsze spełniają oczekiwania rodzin i często są niedostępne, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

 • Łatwiej oskarżać, trudniej liczyć

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 28-05-2016

  Trzeba pamiętać, na co nas stać. Za katastrofę finansową państwa zapłacą głównie ubodzy

 • NASZ AUDYT "DOBREJ" ZMIANY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 18-05-2016

  Ministrowie Beaty Szydło wygłaszali wczoraj długie przemówienia naszpikowane informacjami o mniej lub bardziej pozytywnych wydarzeniach, ale bez większego znaczenia. Trzeba więc przypomnieć kluczowe decyzje i ich konsekwencje.

 • WIADOMOŚCI WSPIERAJĄ KOD

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 11-05-2016

  Propagandowa akcja PiS pod hasłem "45 tys. uczestników sobotniej demonstracji" trwa kolejny dzień i powinna cieszyć przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. To najlepszy dowód na to, że prezes Jarosław Kaczyński już na serio przestraszył się wielkiego ruchu oporu społecznego.

 • Minister Szałamacha do prezesa Rzeplińskiego: PREZESIE, PROSZĘ MILCZEĆ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 06-05-2016

  Minister finansów chce, by prezes Trybunału Konstytucyjnego nie wypowiadał się publicznie do 13 maja. Tego dnia agencja ratingowa Moody?s oceni wiarygodność kredytową Polski

 • POMNIK DLA LECHA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-04-2016

  Lechowi Kaczyńskiemu należy się piękne upamiętnienie. Za wkład w budowę III RP

 • ABORCJA - MATERIA ŁATWOPALNA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 06-04-2016

  Jak PiS zachowa się w sprawie projektu obywatelskiego, który delegalizuje aborcję? W 2007 r. Jarosław Kaczyński zablokował inicjatywę Marka Jurka, która prowadziła do zaostrzenia przepisów w tej sprawie. Dziś lider PiS zapowiada, że zagłosuje za bezwzględnym zakazem aborcji. Jego zdaniem większość klubu parlamentarnego też poprze tę ustawę, choć dyscypliny klubowej nie będzie.

 • KOMPROMIS, CO ZŁAMIE KONSTYTUCJĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 16-03-2016

  Wielu krytycznych wobec PiS publicystów powtarza za Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, że w sprawie Trybunału Konstytucyjnego potrzebny jest kompromis. I mówi jeszcze, że opozycja się usztywniła, bo w jej interesie politycznym jest podgrzewanie sporu, dlatego nie chce zgodzić się na żadne polubowne rozwiązanie.

Polecane tematy