Autor

DOMINIKA WIELOWIEYSKA

(znalezionych: 532 )

 • Nie tylko młodym się nie chce

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 18-08-2018

  Przez ostatnie 30 lat szkoła nie wykształciła w dzieciach zaangażowania obywatelskiego. Jesteśmy obojętni i leniwi intelektualnie. I młodzi, i starzy

 • Jak w III Rzeczypospolitej spieraliśmy się o aborcję

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-07-2018

  Projekt "Zatrzymaj aborcję", którym właśnie zajął się Sejm, to kolejna próba obalenia uchwalonego 25 lat temu prawa nazywanego zwykle kompromisem aborcyjnym. Poprzednie kończyły się niepowodzeniem. Czy tym razem zwolennikom zaostrzenia i tak już restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej uda się przeforsować swoje pomysły?

 • PIS ODCINA SIĘ OD POSŁA PIĘTY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 05-06-2018

  Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS oraz wycofany z sejmowych komisji. Decyzja zapadła dopiero po kilku dniach, bo poważne kłopoty ze zdrowiem ma Jarosław Kaczyński, który z tego powodu nie przeszedł jeszcze operacji kolana.

 • Gawryluk robi przewrót w Polsacie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 12-05-2018

  Zygmunt Solorz oddał w Polsacie władzę nad newsami Dorocie Gawryluk, znanej z sympatii do PiS. To gest wobec rządu, bo kłopoty biznesowe miliardera piętrzą się w szybkim tempie. - No cóż, "dobra zmiana" stanęła u naszych bram - wzdycha dziennikarz Polsatu

 • Aborcja. Zanim się pozabijamy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 14-04-2018

  Radykałki i radykałowie po obu stronach sporu o aborcję: przestańcie się nawalać hasłami w stylu "zabijanie dzieci nienarodzonych" kontra "moje ciało, moja sprawa". Obydwa są kłamliwe

 • O dwóch takich, co demolują Polskę

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 08-01-2018

  Jeszcze w 1997 r. Jarosław Kaczyński działalność Antoniego Macierewicza i jego ludzi określał dosadnie: "strefa wiecznej kompromitacji". Ale 20 lat później ich związek wydaje się mocny, choć nie wiadomo, czy przetrwa, bo ostatnio poddawany jest ciężkim próbom.

 • Jarosław Kaczyński, budowniczy III RP

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 23-10-2017

  Jednym z głównych konstruktorów zaplecza rządu Tadeusza Mazowieckiego był Jarosław Kaczyński. To on w 1989 r. sklejał sojusz "Solidarności" z satelitami PZPR - Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym. Współtworzył III RP, którą dziś tak zaciekle atakuje.

 • 500 plus zmienia Polskę na plus

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 21-10-2017

  "Janusze i Grażyny", którzy mają dzieci, chcą pracować. 500+ im pomogło, a nie zrobiło z nich nierobów

 • Noc teczek. Prawy czerwcowy Macierewicza

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 05-06-2017

  4 czerwca 1992 r. szef MSW Antoni Macierewicz przyniósł do Sejmu w teczce listę nazwisk 64 polityków, których zwolennicy lustracji uznali za agentów PRL-owskiej bezpieki. W nocy, po burzliwej debacie, upadł gabinet Jana Olszewskiego. Tak narodził się mit rządu rzekomo obalonego przez agentów - fundament ideowy obozu IV RP.

 • PREZYDENT W PERUCE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 13-05-2017

  Miałam wątpliwości, czy należało straszyć Trybunałem Stanu Ziobrę i Kaczyńskiego za poprzednie rządy. Dziś wątpliwości nie mam. Andrzej Duda i Beata Szydło powinni odpowiedzieć za łamanie konstytucji

 • TAK PŁACI TELEWIZJA PUBLICZNA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-05-2017

  Nienależne zasiłki chorobowe z kasy TVP i podpisywanie się pod pracą kolegów - tak obrotni dziennikarze zwiększają swoje pensje. A prezes TVP Jacek Kurski daje hojne nagrody. Tylko kasa telewizji świeci pustkami.

 • Konserwatywna konstytucja czerwonych i różowych

  [ TAH RP ] - Ale Historia DOMINIKA WIELOWIEYSKA 03-04-2017

  20 lat temu Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję III RP. Polacy zatwierdzili ją w referendum, choć Kościół wspierany przez prawicę rozdzierał szaty niczym Rejtan. Tymczasem ustawa zasadnicza uchwalona przez lewicę i centrum w dużej mierze utrwaliła konserwatywny model społeczeństwa.

 • Mazowiecki, premier frasobliwy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 09-12-2016

  Ludzie w moim wieku i młodsi ode mnie mają pełne prawo zastanawiać się nad tym fenomenem. Dlaczego taki człowiek jak Tadeusz Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem rządu?

 • Pali się grunt pod Ziobrą?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 15-11-2016

  Czy Solidarna Polska - ugrupowanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - omijała ustawę o finansowaniu partii politycznych? "Newsweek Polska" ujawnia szczegóły.

 • Czy Kaczyński zna układ w PKO BP

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 17-09-2016

  Harcmistrz Michał Kuczmierowski postawił w kwietniu 2010 r. krzyż na Krakowskim Przedmieściu i stał się bohaterem mediów IV RP. Dziś jest szefem marketingu w PKO BP. A zlecenia banku dostają ludzie sprzyjający PiS.

 • BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI W IMIĘ LUDU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 10-09-2016

  Smoleńsk, obelgi, inwigilacja

 • JEDZ, PIJ I POPUSZCZAJ PASA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 25-06-2016

  To bardzo ładnie, że PiS da wszystkim według potrzeb. Ale chwaląc prezenty, pamiętajmy, że wcześniej ktoś na nie ciężko ciułał

 • Mało korzyści z karty

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 30-05-2016

  Najwyższa Izba Kontroli chwali kartę dużej rodziny, ale uważa, że trzeba ją ulepszyć. Oferowane ulgi nie są atrakcyjne finansowo, nie zawsze spełniają oczekiwania rodzin i często są niedostępne, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

 • Łatwiej oskarżać, trudniej liczyć

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 28-05-2016

  Trzeba pamiętać, na co nas stać. Za katastrofę finansową państwa zapłacą głównie ubodzy

 • NASZ AUDYT "DOBREJ" ZMIANY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DOMINIKA WIELOWIEYSKA 18-05-2016

  Ministrowie Beaty Szydło wygłaszali wczoraj długie przemówienia naszpikowane informacjami o mniej lub bardziej pozytywnych wydarzeniach, ale bez większego znaczenia. Trzeba więc przypomnieć kluczowe decyzje i ich konsekwencje.

Polecane tematy