Autor

DW

(znalezionych: 4371 )

 • Z Balic do Helsinek od marca

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 29-01-2018

  Linie lotnicze Norwegian 28 marca br. wystartują z Krakowa do stolicy Finlandii. To siódme połączenie oferowane przez skandynawskiego przewoźnika z Krakowa.

 • Tworzą energię dla klimatu

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 20-10-2017

  200 miast na świecie, 24 godziny pracy i dziesiątki pomysłów, jak ochronić klimat

 • W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 14-10-2017

  W obronie rezydentów W obronie rezydentów Kilkaset osób protestowało wczoraj w obronie rezydentów. Za młodymi lekarzami wstawił się też dziekan Collegium Medicum UJ, prof. Maciej Małecki. - Jesteśmy

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 13-10-2017

  Sylwester w Zakopanem Sylwester w Zakopanem Prezes TVP Jacek Kurski podpisał umowę z władzami Zakopanego na organizację Sylwestra 2017 w stolicy Tatr. Wyemituje go TVP2. Umowa określająca zasady wzaj

 • Niebezpieczne odpady w Gorlicach. Prezes spółki zatrzymany

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 05-10-2017

  Prokuratura Rejonowa w Gorlicach zatrzymała Józefa G., prezesa spółki Multibest, która na terenie byłej rafinerii w Gorlicach składowała niebezpieczne odpady.

 • Uchwała antysmogowa wygrała

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 04-10-2017

  Antysmogowe przepisy pozostają w mocy - zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny, odrzucając skargi na uchwałę przyjętą w tym roku przez małopolski sejmik. - Zdrowie jest ważniejsze niż zarzuty zawarte w skargach - stwierdził sąd.

 • Więcej pieniędzy dla sieci szpitali

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 03-10-2017

  Szpital Uniwersytecki otrzyma najwięcej pieniędzy w skali kraju. Ale więcej funduszy na leczenie ma być w całym województwie - zapowiedział NFZ. W niedzielę weszła w życie sieć szpitali.

 • Policja vs smog

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 04-09-2017

  Podczas niedawnej akcji "Smog" policjanci zatrzymali na małopolskich drogach 30 dowodów rejestracyjnych z powodu zbyt dużej ilości spalin wydzielanych przez kontrolowane samochody. Akcja będzie kontynuowana.

 • Śledztwo w sprawie dyrektora Łaźni Nowej

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 18-07-2017

  Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wydatków Bartosza Szydłowskiego, dyrektora teatru Łaźnia Nowa. Radny Adam Kalita zarzuca mu niegospodarność.

 • Kraków z dobrą reputacją

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 17-07-2017

  Kraków cieszy się najlepszą reputacją spośród wszystkich miast wojewódzkich w Polsce - wynika z rankingu Premium Brand 2017.

 • Żydzi i chrześcijanie w Krakowie - konferencja u dominikanów

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 24-06-2017

  Intelektualiści i teolodzy z ośmiu państw świata spotkają się w Krakowie, by porozmawiać o tym, jak żyją i jak czują się Żydzi wychowani w tradycji żydowskiej, którzy w swoim życiu odnaleźli Jezusa

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 22-06-2017

  Afgańczycy uznani za uchodźców? Afgańczycy uznani za uchodźców? Afgańczycy, których we wtorek znaleziono w naczepie tira w Modlniczce, złożyli wnioski o status uchodźcy. Prokuratura prowadzi przeciwk

 • Lasu Borkowskiego coraz mniej

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 27-04-2017

  W środę wycięto kolejny fragment Lasu Borkowskiego na południu Krakowa. Między ul. Jagodową a Żywiecką pod toporami padły m.in. wielkie, kilkudziesięcioletnie sosny. To był ostatni teren zielony łącz

 • Centrum dla najciężej chorych

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 18-04-2017

  Szpital Uniwersytecki w Krakowie uruchomił Centrum Terapii Pozaustrojowych, które będzie leczyć najciężej chorych pacjentów.

 • 40 milionów na baseny i deptaki w uzdrowiskach

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 10-04-2017

  Uzdrowiska Krynica, Rabka, Muszyna, Piwniczna i Żegiestów podzielą się 40 milionami, które na ich rozwój przyznał zarząd województw małopolskiego. Za te pieniądze powstaną deptaki, miejsca rekreacyjne i baseny

 • Nagły wzrost stężenia pyłów w Nowej Hucie

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 15-03-2017

  345 mikrogramów na metr sześcienny wskazał pyłomierz w Nowej Hucie o godz. 4 nad ranem z poniedziałku na wtorek. Skąd ten nagły wzrost stężenia zanieczyszczeń? Główny Inspektor Ochrony Środowiska: to był błąd pomiaru.

 • Szkolny protest

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 10-03-2017

  Ławki szkolne mogą dziś świecić pustkami. Rodzice, którzy nie zgadzają się na reformę edukacji, nie posyłają dzieci do szkół.

 • W ArcelorMittal inspektorzy badają przyczyny awarii

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 14-02-2017

  W środę najwcześniej będą znane wyniki kontroli, jaka trwa w kombinacie.

 • Jaja jak serca z Rudnika

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 14-02-2017

  W Rudniku w gminie Sułkowice żyje nietypowa kurka, która znosi jaja w kształcie serca. Właścicielka romantycznej kurki opowiada: - Mam ją od roku. Na początku znosiła jajka normalne, wysiedziała kurc

 • W Kobierzynie koniec kolejnego remontu

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 14-02-2017

  50 pacjentek szpitala Babińskiego będzie leczonych w wyremontowanym zabytkowym dworku. Modernizacja pochłonęła 2 miliony złotych.

Polecane tematy