Autor

JAROSŁAW OSOWSKI

(znalezionych: 3688 )

 • Płyną nazwy dla nowego ronda przy osiedlu Ruda

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 23-01-2019

  Mieszkańcy Bielan celują w patronów ze świata filmu i sportu. Eksperci i radni wolą skojarzenia historyczne, stąd propozycje ronda Pływaków albo Zwierzyńca.

 • STOLICA BEZ OBWODNICY

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 23-01-2019

  Planowana od dziesiątek lat, a obiecywana przed kolejnymi wyborami obwodnica między Grochowem a Targówkiem nie będzie oddana także w tej kadencji samorządu. Wskazuje na to poprawka do wieloletniej pr

 • Dworzec Śródmieście do zmiany

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 22-01-2019

  Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziła, że podczas remontu linii średnicowej dworzec Śródmieście przejdzie większą przebudowę. Powstaną dwa dodatkowe tory i podziemny łącznik do stacji metra Centrum.

 • Parking w węźle gordyjskim

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 22-01-2019

  Coraz trudniejsze przesiadki między autobusami a metrem na stacji Wilanowska. Wbrew obietnicom urzędników nie udało się zapobiec przegrodzeniu najkrótszego przejścia pod budowę parkingu.

 • Obwodnica Pragi przesunięta

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 22-01-2019

  Wygląda na to, że prezydent Rafał Trzaskowski nie zdąży otworzyć do końca kadencji obiecywanej od lat obwodnicy śródmiejskiej łączącej Grochów z Targówkiem.

 • Bramki w metrze potrzebne czy nie?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 21-01-2019

  Już nie tylko miejscy aktywiści toczą batalię przeciwko bramkom w metrze. O sens ich utrzymywania pytają też radni. Tymczasem trwa kosztująca grube miliony wymiana wejść na kolejnych stacjach I linii.

 • Skrótem przez tory

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 19-01-2019

  Jak długo potrwa remont linii PKP do Grodziska Mazowieckiego? We Włochach ludzie przeskakują przez tory, ryzykując życiem.

 • Metro szatkuje Bródno

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 18-01-2019

  Budowa metra na Bródnie zacznie się w połowie lutego. Wcześniej przez trzy weekendy będą wprowadzane objazdy. Trasy zmieni 21 linii autobusowych, niektóre ulice, w tym Kondratowicza, zostaną zamknięte dla kierowców.

 • Jak JEMIOŁA MINISTRA SZYSZKI obrosła obwodnicę

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 18-01-2019

  W Wesołej i Sulejówku znów mobilizacja. Mieszkańcy masowo piszą odwołania od decyzji środowiskowej dla wschodniej obwodnicy Warszawy. Są zaprawieni w bojach, bo właśnie mija równo 30 lat protestów przeciwko tej trasie. Tym razem ludzie mają wiele racji.

 • Zmieńcie rozkłady na lepiej widoczne

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 17-01-2019

  Będzie mobilna wersja strony internetowej ZTM z rozkładami jazdy w formie przystępniejszej dla właścicieli smartfonów. Także przystanki czekają na rewolucję informacyjną.

 • Kontrole i blokady razem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 16-01-2019

  Zarząd Dróg Miejskich powrócił w tym tygodniu do wspólnych patroli strefy płatnego parkowania ze strażą miejską. Od razu widać efekty.

 • Kiedy wróci patron mojej ulicy?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 16-01-2019

  - Co z nazwą ul. gen. Sylwestra Kaliskiego na Bemowie? - pyta nasza czytelniczka. Zarząd Dróg Miejskich jest gotowy do przywrócenia tablic sprzed dekomunizacji ulic. Przewodnicząca Rady Warszawy dziwi się, że jeszcze się do tego nie zabrał.

 • Wesoła walczy z obwodnicą na nasypie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 15-01-2019

  Delegacja Wesołej i Sulejówka w proteście przeciwko wschodniej obwodnicy Warszawy idącej na nasypie przez centrum miasta przyjechała wczoraj pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na ulicę Nowogrodzką.

 • RADNI HOJNI PO WYBORACH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 14-01-2019

  Nie zanosi się na podwyżki cen biletów, słychać nawet o darmowej komunikacji dla licealistów, choć rachunki ratusza uwzględniają droższy prąd. Radni dosypią też miliony na szkoły.

 • Króliki pogonią rowerzystów

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 12-01-2019

  Zielona fala w sygnalizacji już nie tylko dla kierowców i motorniczych. Pierwszy taki odcinek zyskają autobusy, a przed 30 skrzyżowaniami staną totemy dla cyklistów z informacją, że powinni przyspieszyć albo zwolnić.

 • Więcej szybkich dróg

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 12-01-2019

  W tym roku drogowcy zaczną szukać wykonawców nowych odcinków ekspresowych trasy S7 za Łomiankami i części wschodniej obwodnicy Warszawy. Wydłużona na wschód ma być też autostrada A2, ale przed granicą państwa początkowo może być jednojezdniowa.

 • Ścieżka rowerowa pochłonęła wiaty przystankowe

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 11-01-2019

  Z ruchliwych przystanków na ul. Radzymińskiej znikły wiaty przystankowe. Pasażerowie mokną na deszczu albo śniegu i zastanawiają się, co oznacza wyjaśnienie urzędników: "Projektant drogi rowerowej nie uwzględnił w projekcie lokalizacji nowych wiat".

 • Garaż nie zdąży na metro

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 11-01-2019

  Po otwarciu metra na Targówku ZTM chce postawić garaż przesiadkowy, który w razie potrzeby będzie można zdemontować. A co z innymi stacjami zastawionymi przez auta?

 • Wesoła w kontrze do obwodnicy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 10-01-2019

  Radni Wesołej w ostrym stanowisku potępili wczoraj wybór trasy wschodniej obwodnicy Warszawy na nasypie przez środek dzielnicy. Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu. Mieszkańcy skrzykują się na pikietę pod siedzibą tej partii przy Nowogrodzkiej.

 • Ulice czekają na prąd

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 10-01-2019

  Gotowy od jesieni odcinek między Wisłostradą a Trasą Siekierkowską jest rzęsiście oświetlony, ale nie w całości, więc jeszcze poczeka na otwarcie. Z powodu problemów z prądem przeciągnie się przedłużanie ul. Woronicza na Służewcu.

Polecane tematy