Autor

JAROSŁAW OSOWSKI

(znalezionych: 3789 )

 • Gra w czerwone na placu Wilsona

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 19-04-2019

  Stoją samochody, stoją tramwaje, stoi tłum pieszych. Mija 10 sekund, potem kolejne 10, ale nikt nie dostaje zielonego światła. W końcu ktoś zniecierpliwiony wchodzi na jezdnię prosto pod koła ruszającego auta.

 • Marynarska się odetka

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 19-04-2019

  Koniec prawie trzyletniej epopei inwestycyjnej z przebudową ul. Marynarskiej na Służewcu. Ratusz obiecywał otworzyć w nocy jej drugą jezdnię poszerzoną o trzeci pas ruchu. Wykonawca ma dostać karę, bo nie wyrobił się w terminie.

 • Wąskie i groźne gardła Żoliborza

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 18-04-2019

  Jak udrożnić ulicę Krasińskiego, która przecina w poprzek Żoliborz? Samochody i autobusy stoją w korku przed ul. Broniewskiego. Po sąsiedzku jest zaś niebezpieczne skrzyżowanie z Przasnyską.

 • Sprzeciw wobec prezydenckiej dekomunizacji

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 18-04-2019

  Nazwy sześciu ulic, które zdekomunizował wojewoda mazowiecki, chce utrzymać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Napotkał jednak na opór mieszkańców, których wsparli radni PO.

 • STRZEŻ SIĘ NA JEDNOŚLADZIE

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 17-04-2019

  Na rowerze zdrowo i eko, a na motocyklu czy skuterze łatwiej w korku - lawinowo rośnie popularność jednośladów, ale też liczba wypadków z ich udziałem. Niektórym użytkownikom tych pojazdów brakuje doświadczenia, innym wyobraźni

 • Miejsce do parkowania wskaże nam telefon

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 17-04-2019

  Parkowanie w Warszawie ma się stać tak łatwe jak w Kalifornii. Zarząd Dróg Miejskich szuka operatora aplikacji na smartfony wraz z systemem, który pokaże kierowcom wolne miejsce postojowe. Urzędnicy liczą, że ograniczy to ruch w centrum o 20-30 proc.

 • Wraca inżynier ruchu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 17-04-2019

  W ratuszu znów będzie stanowisko miejskiego inżyniera ruchu. Poprzedni, Janusz Galas, poległ przy wprowadzaniu objazdów budowy metra, a to pierwsze zadanie jego następcy przy pracach na kolejnym odcinku II linii - na Bemowo.

 • Białołęka pyta o autobusy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 16-04-2019

  Nie będzie łatwo przekonać mieszkańców Zielonej Białołęki do skrócenia tras autobusów po uruchomieniu metra na Targówku. Pokazał to wczorajszy czat z dyrektorem ZTM poprzedzający serię spotkań konsultacyjnych z pasażerami.

 • Autobusem do metra?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 12-04-2019

  Pan Karol, który niedawno wprowadził się na ul. Pory, najpierw dziwił się jej nazwie, a teraz temu, że ta część Dolnego Mokotowa nie ma bezpośredniego połączenia z najbliższą stacją metra.

 • Autobusy tylko na gaz

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 11-04-2019

  Ponad 150 przegubowców na sprężony gaz wyjedzie w najbliższych miesiącach na warszawskie ulice. Stolica przestała sprowadzać tabor na olej napędowy.

 • Ofensywa świetlna drogowców

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 10-04-2019

  Ponad 20 nowych sygnalizacji świetlnych zapowiada w tym roku Zarząd Dróg Miejskich. Chce też doświetlić aż 400 przejść dla pieszych, co poprawi ich bezpieczeństwo.

 • Zbójecki hałas z obwodnicy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 10-04-2019

  Przyklejone do południowej obwodnicy Warszawy domy w Zbójnej Górze i pobliski ośrodek socjoterapii dla młodzieży nie będą chronione przed hałasem. Mieszkańcy protestują, a drogowcy przekonują, że "to strefa usługowa".

 • DZIECIĘCA BAZA NA KABATACH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 06-04-2019

  Nie tylko tramwajarze, ale też Metro Warszawskie organizuje opiekę dla dzieci swoich pracowników, które nie pójdą do szkoły z powodu strajku nauczycieli.

 • Nowy wzór biletów

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 05-04-2019

  Odświeżenie formy graficznej i dodanie logo Warszawskiego Transportu Publicznego - to najważniejsze zmiany na biletach komunikacji miejskiej. Najważniejsze dla pasażerów jest to, że ich ceny zostają

 • Wspaniała linia średnicowa w stolicy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 05-04-2019

  Kolejarze przedstawili tak doskonały plan modernizacji linii średnicowej, że aż trudno uwierzyć, że są w stanie go zrealizować. Koszty poszybowały do kilku miliardów złotych i znowu oddalił się termin prac. Dla pasażerów i miasta to szansa, ale też liczne zagrożenia.

 • Tołwiński wraca na mapę Warszawy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 04-04-2019

  Na Żoliborzu znowu będą ulice Tołwińskiego i Matysiakówny, do Rembertowa wróci ulica Szymańskiego. Zmienił je wojewoda z PiS. - Czy ulica młodego tramwajarza symbolizowała komunizm? - dociekał wczoraj sędzia.

 • Coraz większe opóźnienia dróg wokół Warszawy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 04-04-2019

  Niepokojąco przedłużają się przygotowania do budowy nowej wylotówki w stronę Krakowa. Dopiero na koniec lipca przełożono uzgodnienia środowiskowe, a wykonawcy czekają od 2017 r. Są też problemy z dokończeniem obwodnicy Marek.

 • Na mostach będzie jeszcze ciaśniej

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 03-04-2019

  Już ponad 200 tys. pojazdów przemieszcza się dziennie mostem Grota-Roweckiego. Trzeba odciążyć go od tranzytu, a część kierowców przesadzić do transportu zbiorowego. Ratunkiem metro i tramwaje.

 • 500 aut elektrycznych na minuty

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 03-04-2019

  Auta na prąd za 1 zł i 19 gr na minutę wprowadza od dziś firma energetyczna Innogy. 500 samochodów BMW i3 będzie mogło jeździć po buspasach i parkować za darmo.

 • Znikną przejazdy kolejowe

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 02-04-2019

  Kolejarze pochwalili się wczoraj planem likwidacji następnego przejazdu przez tory na linii siedleckiej - w Sulejówku. Kiedy jednak powstaną zapowiadane już trzeci rok tunele i wiadukt?

Polecane tematy