Autor

JUDYTA WATOŁA

(znalezionych: 3614 )

 • MINISTER ŁASKAWY DLA KONCERNÓW

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 15-10-2018

  Niemal połowa leków może zniknąć wkrótce z listy refundacyjnej. Wiceminister zdrowia Marcin Czech uspokaja, a z drugiej strony zaleca komisji negocjującej z producentami ceny leków, by nie naciskała na obniżki. Jeśli komisja posłucha, chorzy i NFZ stracą miliony.

 • KSIĘGOWE W SZPITALACH PROSZĄ, ŻEBY JE WYRZUCIĆ Z ROBOTY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 13-10-2018

  NFZ nie tylko wypłaci lekarzom podwyżki, ale także pokryje szpitalom związane z tym wyższe koszty ich dyżurów i składek. Księgowe w szpitalach znów czeka wielkie liczenie. Inni już za to policzyli, że fundusz wydaje teraz 10 proc. pieniędzy z naszych składek na pensje, a nie bezpośrednio na nasze leczenie.

 • SZPITALE PRZYJMUJĄ MNIEJ CHORYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 12-10-2018

  O spadku liczby hospitalizacji poinformował portal Termedia.pl, powołując się na dane NFZ.

 • PACJENCI NARZEKAJĄ, A W FUNDUSZU "LUZIK"

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 11-10-2018

  Zadzwonił do nas wczoraj pan Józef. Pięć lat temu pisaliśmy już o jego kłopotach. Przez rok bez skutku zabiegał w śląskim Narodowym Funduszu Zdrowia o zgodę na sfinansowanie badania rezonansem magnet

 • HONORY DLA PROFESORA ZEMBALI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 10-10-2018

  Prof. Marian Zembala został wczoraj doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 50 lat temu na tej właśnie uczelni rozpoczynał swoją przygodę z medycyną. - Niczego dobrego nie zrobiłem sam. Wszystko, czego dokonałem, jest także dziełem moich współpracowników - mówił wzruszony, dziękując za wyróżnienie

 • Wrze w rybnickim szpitalu. Dyrektorka wezwała policję

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 09-10-2018

  Ponad 200 związkowców pikietowało wczoraj rano budynek dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Krzyczeli "Daj nam 1200 złotych". Dyrektorka Bożena Mochy-Dziechciarz wezwała policję.

 • Szumowski tworzy nową agencję

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 08-10-2018

  Minister zdrowia chce powołać Agencję Badań Medycznych. NFZ ma na nią płacić z naszych składek na leczenie, a jej szefowie - wybierani bez konkursu - zarobią nawet pół miliona rocznie!

 • Rektor dostał czek na 10 mln zł

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 06-10-2018

  W Śląskim Uniwersytecie Medycznym w piątek zainaugurowano rok akademicki. Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia, wręczył prof. Przemysławowi Jałowieckiemu, rektorowi uczelni, czek na ponad 10 mln zł z przeznaczeniem na kształcenie lekarzy metodą symulacji.

 • Unijna dotacja dla szpitala w Zabrzu

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 06-10-2018

  Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu dostanie 5 mln zł unijnej dotacji na nowoczesne metody szkolenia specjalistów i rezydentów w kardiologii i kardiochirurgii. 11 mln zł na ten sam cel dostanie działający przy ŚCChS Śląski Park Technologii.

 • USTAW KURSOR W SZAREJ KOMÓRCE

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 06-10-2018

  Urzędnicy śląskiego NFZ odrzucają oferty szpitali, kiedy po przeliczeniu czasu pracy jakiegoś lekarza wychodzi im, że pracuje on o... minutę za krótko! Kolejny dowód, że urzędnik to nie tylko zawód.

 • Czy śląski NFZ wykończy szpitale?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 04-10-2018

  Śląski NFZ ogłosił listę oddziałów szpitalnych, gdzie będą mogli dyżurować lekarze, którzy podpisali w innych placówkach tzw. lojalki. Wielu dyrektorów skarży się, że większość ich próśb została odrzucona. Nie będzie więc komu dyżurować. A jeśli nie będzie komu dyżurować, oddziały trzeba będzie pozamykać.

 • Puste słowa ministra

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 03-10-2018

  Minister zdrowia obiecuje pacjentom nowoczesne zabiegi i leki. Ale kolejne grupy chorych przyznają, że zostały oszukane.

 • JAK SIĘ LECZY DEPRESJĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 03-10-2018

  Depresja jest chorobą, która może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. W ogromnej większości przypadków jest jednak uleczalna.

 • NIE BĘDZIE PROTESTU SZPITALI. SAMORZĄDY SOBIE NIE ŻYCZĄ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 03-10-2018

  - Nasza sytuacja finansowa jest dramatyczna, ale naszych głosów nikt nie słucha. Jedyne wyjście to protest - mówił przed paroma tygodniami "Wyborczej" Mariusz Wołosz, wiceprzewodniczący Związku Szpit

 • Lekarze podzieleni

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 03-10-2018

  Podczas gdy lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego bojkotują e-zwolnienia, inni zrezygnowali już z wystawiania ich na papierze. ZUS ich nagrodził.

 • Podwyżki za lojalki, ale nie dla wszystkich

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 01-10-2018

  Ponad 14 tys. lekarzy zobowiązało się do pracy tylko w jednym szpitalu w zamian za podwyżkę. Wbrew obietnicom ministra zdrowia podwyżek nie dostali jednak specjaliści zatrudnieni w przyszpitalnych poradniach. Zapowiadają skargi do sądu.

 • Szpitale zamykają kolejne oddziały

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 29-09-2018

  Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej zawiesza od 1 października przyjęcia na oddział położniczy i noworodkowy. Będą nieczynne przez miesiąc. To niewiele w porównaniu z oddziałami zamykanymi w innych szpitalach.

 • POGOTOWIE POZA SPOŁECZNĄ KONTROLĄ?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 28-09-2018

  Jakość działań pogotowia mierzy się teraz w Polsce tylko czasem dojazdu karetki do pacjenta. Co dzieje się z chorym później, nikt już nie sprawdza.

 • Medycyna to nasz skarb

  [ DLO CZ ] - Strony lokalne Częstochowa JUDYTA WATOŁA 28-09-2018

  Jedni robią wielki skok w przyszłość. Sukcesy innych mierzone są małymi kroczkami. W obu przypadkach Śląskie może być ze swoich lekarzy dumne.

 • Śląsk sercem stoi

  [ DLO CZ ] - Strony lokalne Częstochowa JUDYTA WATOŁA 28-09-2018

  Najwięcej wszczepionych by-passów, stentów i rozruszników. Najwięcej operacji małoinwazyjnych i przeszczepów. Najwięcej innowacji w kardiologii. Śląsk jest niekwestionowanym liderem w leczeniu chorób

Polecane tematy