Autor

JUDYTA WATOŁA

(znalezionych: 3440 )

 • CO DAJE CHORYM NA RAKA ZIELONA KARTA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 15-12-2017

  Tak naprawdę nie jest zielona, lecz biała. Ważne, że osoba, która ją ma, omija zwykłe kolejki, ma prawo do szybkiej diagnostyki i leczenia.

 • LEKARZE WYPOWIADAJĄ KLAUZULĘ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 14-12-2017

  332 lekarzy zatrudnionych w szpitalach na Śląsku i Podbeskidziu wypowiedziało już klauzulę opt-out - nie chcą pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku zrobiło to 34 doktorów. Ordynatorzy mają tam tydzień na przedstawienie dyrekcji, jak zamierzają obsadzić dyżury w styczniu.

 • WIELKI NIEPOKÓJ W SZPITALACH

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 12-12-2017

  Szpitale znów narzekają na NFZ. Wprawdzie ryczałt na pierwsze miesiące przyszłego roku jest taki sam jak teraz, ale za to fundusz w znaczącym stopniu chce zmniejszyć wydatki na takie procedury jak zabiegi zaćmy i wszczepianie endoprotez.

 • INSTYTUT KATORŻNICZEJ PRACY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 11-12-2017

  W Regionalnym Ośrodku Ostrych Zatruć w Instytucie Medycyny Pracy w Sosnowcu dyżuruje na okrągło tylko dwóch albo trzech lekarzy. - Mamy już tego dość. To zagraża życiu pacjentów - skarżą się. Ale dyrektorka zapewnia, że wcale nie pracują ponad siły

 • SZPITALE W POTRZASKU

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 09-12-2017

  Ponad 300 lekarzy zatrudnionych w śląskich szpitalach wypowiedziało umowy op-out. To niewiele, biorąc pod uwagę liczbę lekarzy w województwie. Ale szpitale i tak będą miały wielki kłopot z zapewnieniem pacjentom opieki

 • KLINIKA W ZABRZU WYPIĘKNIAŁA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 07-12-2017

  To było największe przedsięwzięcie w jej jedenastoletniej historii. A pochwaliła się nim 6 grudnia, w Świętego Mikołaja.

 • JAK SZPITAL WSTAJE Z KOLAN

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 05-12-2017

  Doktor Dariusz Jorg przywraca szpitalowi w Czeladzi godność - stwierdził na Facebooku starosta będziński Arkadiusz Watoła. W czwartek otwarto tam oddział intensywnej terapii. Pieniądze na sfinansowanie budowy przyznała zaledwie dwa tygodnie wcześniej premier Beata Szydło

 • POGOTOWIE NARODOWE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 04-12-2017

  Ministerstwo Zdrowia chce wyeliminować prywatne stacje pogotowia z systemu ratownictwa medycznego. A jako powód podaje... wzrastające ryzyko działań zbrojnych.

 • GDZIE NAJLEPIEJ LECZYĆ RAKA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 01-12-2017

  O wyborze szpitala czasami decyduje przypadek. A co robić, gdy możemy sami wybrać miejsce leczenia? Czy lepszy będzie szpital położony najbliżej miejsca zamieszkania, czy ten renomowany, ale na drugim końcu Polski?

 • Będą standardy leczenia bólu

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 01-12-2017

  Lekarze w poradniach i szpitalach będą mieli obowiązek mierzenia bólu i monitorowania skuteczności jego leczenia.

 • LEKARZE Z KALKULATOREM

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 30-11-2017

  W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu powstaje kalkulator zdrowia - innowacyjny w skali świata program informatyczny, który pozwoli przewidywać, co się będzie działo z chorymi, jak już wyjdą ze szpitala i lepiej planować ich leczenie

 • WARTO KORZYSTAĆ Z HOSPICJUM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 29-11-2017

  Dla chorych w ostatniej fazie choroby nowotworowej pomoc hospicjum jest nie do przecenienia. Nie chodzi tylko o pielęgnację i łagodzenie bólu. Hospicjum oferuje też pomoc psychologiczną, a w razie potrzeby - także socjalną oraz prawną.

 • Kto nas będzie leczył? Nie ma chętnych do specjalizacji

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 29-11-2017

  Młodzi lekarze chcieliby zostać kardiologami, okulistami. A na anestezjologię i geriatrię chętnych mało. Z 313 rezydentur przyznanych na województwo śląskie w jesiennym rozdaniu ponad sto pozostanie nieobsadzonych.

 • Pogotowie kuleje przez informatyzację

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 28-11-2017

  Nowy system informatyczny miał usprawnić pracę pogotowia, a tylko ją utrudnia. Tablety się tłuką, drukarki zacinają. Ratownicy marnują czas. Zdarza się, że pacjenci, którzy na oddział ratunkowy przychodzą na własnych nogach, uzyskują pomoc szybciej niż ci, których przywozi karetka.

 • Tor przeszkód do leków dla ciężko chorych pacjentów

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 23-11-2017

  Resort zdrowia chwalił się, że chorym, dla których nie ma żadnego leku na liście refundacyjnej, NFZ będzie płacić za inne drogie preparaty. Okazuje się, że płacić mają szpitale, które nie mają na to funduszy.

 • Śląskie szpitale w czołówce najbardziej zadłużonych

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 16-11-2017

  Wśród 50 najbardziej zadłużonych szpitali samorządowych w Polsce jest aż 12 z terenu województwa śląskiego. Połowa z tej dwunastki to placówki podległe marszałkowi województwa. W ciągu ostatnich dwóch lat ich długi urosły łącznie o ponad 70 mln zł.

 • MAMY PRAWO DO LECZENIA BÓLU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 16-11-2017

  Leczenie bez bólu nie powinno zależeć od dobrej woli personelu, z którym styka się chory. To ustawowe prawo. Pacjent może się wprost domagać jego respektowania.

 • Lądowisko na dachu szpitala

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 15-11-2017

  W Ochojcu kończy się budowa nowego bloku operacyjnego z lądowiskiem. Kosztowała 50 mln zł. Nowy blok w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach będzie miał siedem nowoczesnych sal operacyjnych. Na

 • PRYWATNE SZPITALE CHĘTNIEJ ZMNIEJSZAJĄ KOLEJKI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 13-11-2017

  Niewielki prywatny szpital w Bielsku-Białej jest w stanie wykonać do końca roku prawie tysiąc dodatkowych operacji zaćmy, a duży szpital wojewódzki tylko nieco ponad sto. Prywatne centrum diagnostyczne w Katowicach zmniejszy kolejkę na rezonans magnetyczny o kilka tysięcy pacjentów. Duży szpital uniwersytecki o ani jednego. Jak to możliwe?

 • CZY POWIESZ SZEFOWI, ŻE MASZ RAKA?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 10-11-2017

  Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracodawca nie ma prawa żądać od nas informacji o chorobie. Z drugiej strony przemilczenie tego faktu może odebrać jako brak lojalności - rak może spowodować długą nieobecność w pracy.

Polecane tematy