Autor

JUDYTA WATOŁA

(znalezionych: 3555 )

 • Szpitale zamykają kolejne oddziały

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 19-07-2018

  Od początku roku na terenie województwa śląskiego zawieszono już działalność kilkunastu oddziałów szpitalnych. Główny powód to brak lekarzy. Zamkniętych oddziałów może być jednak jeszcze więcej, bo zabraknie też pielęgniarek.

 • ZAĆMA W CZECHACH? ZAPOMNIJ!

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 19-07-2018

  Narodowy Fundusz Zdrowia chce zniechęcić chorych do usuwania zaćmy za granicą. Tak zmienił zasady rozliczania operacji, żeby nie opłacało się wyjeżdżać. Ale stracą też polskie szpitale.

 • W szpitalu na Ceglanej są kolejki, żeby nie było kolejek

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 17-07-2018

  Pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach skarżą się, że po kilkanaście godzin czekają w zaduchu i ścisku na operację zaćmy. Szpital odpowiada, że kieruje się dobrem chorych i stara się zmniejszyć kolejki.

 • "DOBRA ZMIANA" W LEKACH

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 16-07-2018

  Ministerstwo Zdrowia na życzenie koncernów farmaceutycznych podnosi ceny wybranych leków. Robi to niezgodnie z prawem. Tracą pacjenci i NFZ.

 • Pat w Pszczynie wciąż trwa

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 14-07-2018

  Dwa tygodnie po zamknięciu szpitala w Pszczynie jego pacjenci nadal nie mają dostępu do dokumentacji medycznej. To wielu z nich uniemożliwia kontynuowanie leczenia w innych placówkach. W sprawę wkroczył rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

 • Dopalacze jak narkotyki

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 12-07-2018

  Rząd postanowił, że handel dopalaczami będzie karany tak jak handel narkotykami, bo dopalacze są równie niebezpieczne, a nawet gorsze.

 • SZPITALE POSKARŻĄ SIĘ MINISTROWI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 11-07-2018

  Tylko duże szpitale dostały dobre ryczałty na leczenie. Średnie i małe mają je za niskie. To wpędza je w długi. Tak twierdzą dyrektorzy skupieni w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Jutro ze skargą jadą do ministra

 • Pielęgniarki dogadały się z ministrem zdrowia

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 11-07-2018

  Będą miały normy zatrudnienia i dodatkowych sześć dni urlopu. Podwyżki zostaną im wliczone do podstawy wynagrodzenia.

 • Odchudzą kolejkę do zaćmy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 09-07-2018

  Ministerstwo Zdrowia i NFZ przedstawią dziś nowe kryteria kwalifikacji do operacji usunięcia zaćmy. Dzięki nim półmilionowa kolejka do leczenia ma być odchudzona o 100 tys. osób.

 • Premier był w środku, a na zewnątrz kłótnia

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 09-07-2018

  Ci, których na spotkanie nie wpuszczono, nie kryli złości na organizatorów.

 • ZDARZYŁO SIĘ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 06-07-2018

  Mnie kasa działa Mnie kasa działa W kasie Kolei Śląskich na dworcu w Zabrzu chcę kupić bilet do Katowic. Do odjazdu mam jeszcze kilka minut. Dzień wcześniej ich nie miałam, a do kasy była spora kolej

 • PRZYSZYLI JEJ ZERWANY SKALP

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 05-07-2018

  Kolejny sukces chirurgów z Centrum Onkologii w Gliwicach. Wezwani na pomoc do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach replantowali siedmioletniej dziewczynce skórę czaszki zerwaną przez maszynę w warsztacie samochodowym

 • Rezydenci grożą wznowieniem protestu

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUDYTA WATOŁA 03-07-2018

  Minister zdrowia nie wywiązuje się z porozumienia, jakie z nami zawarł. Jeśli to się nie zmieni, wznowimy protest - zapowiadają rezydenci.

 • ZNANY GINEKOLOG SKAZANY ZA KORUPCJĘ. MÓWI, ŻE O TYM NIE WIE

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 30-06-2018

  Prof. Krzysztof Sodowski, jeden z najbardziej znanych na Śląsku ginekologów, ma wyrok za korupcję. Sąd prawomocnie skazał go na grzywnę i zakazał pełnienia funkcji kierowniczych w publicznych placówkach. Mimo to niedługo po wyroku prof. Sodowski stanął do konkursu na kierownika katedry ginekologii w szpitalu Megrez w Tychach

 • SZPITAL ZNÓW Z KONTRAKTEM. ZDECYDOWAŁA POMOC MIASTA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 28-06-2018

  Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej od lipca znów będzie miał kontrakt na okulistykę. Stracił go sześć i pół roku temu w nieuczciwie rozegranym przez śląski NFZ konkursie. Odzyskanie kontraktu nie byłoby możliwe, gdyby przez cały ten czas miasto nie pomagało w utrzymaniu oddziału, przekazując mu dotacje

 • PROTEST SZPITALA PRZECIWKO DECYZJI NFZ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 27-06-2018

  Szpital w Pszczynie złożył protest przeciwko odrzuceniu przez NFZ jego oferty na leczenie. Twierdzi, że ma cały sprzęt potrzebny do leczenia, którego brak wytknęli mu urzędnicy funduszu. - Do końca będziemy walczyć o nasz szpital - mówi Paweł Sadza, starosta pszczyński.

 • Po półtorarocznej przerwie chirurgia dziecięca w Gliwicach wznawia działalność

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 27-06-2018

  Oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim w Gliwicach przy ul. Kościuszki wznawia działalność. Ma teraz 30 łóżek i nowy zespół lekarzy.

 • Prof. Barbara Zahorska-Markiewicz

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 25-06-2018

  W wieku 80 lat zmarła w piątek prof. Barbara Zahorska-Markiewicz, znakomita specjalistka i propagatorka leczenia otyłości. Przez wiele lat kierowała Katedrą Patofizjologii Śląskiej Akademii Medycznej

 • PACJENCI UROLOGICZNI CZEKAJĄ NA NOWE TERAPIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 22-06-2018

  Nowotwory układu moczowo-płciowego stanowią w naszym kraju już 25 proc. ogólnej liczby zachorowań na raka. Mimo że chorych przybywa, wciąż muszą walczyć o dostęp do nowoczesnego leczenia.

 • NFZ nie da kontraktu

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 22-06-2018

  Przejęty przez powiat szpital w Pszczynie nie będzie miał kontraktu z NFZ. Fundusz odrzucił jego ofertę. To w praktyce oznacza likwidację szpitala. Starosta jedzie do ministra w nadziei, że jeszcze szpital uratuje.

Polecane tematy