Autor

MARCIN CZYŻEWSKI

(znalezionych: 4419 )

 • Hałda już niegroźna i atrakcyjna

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 20-04-2019

  Ścieżka historyczna, ścianka wspinaczkowa, tor do jazdy na rowerach, górka widokowa - to wszystko powstało na rewitalizowanej hałdzie w Rudzie Śląskiej. Na prace, które właśnie dobiegają końca, miasto otrzymało unijne pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Dzieci zachęcą dorosłych do działań na rzecz natury

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 20-04-2019

  Pisane na specjalnym papierze "Listy dla Ziemi" mają skłonić dorosłych do dbania o środowisko. To największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. Wspiera ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Wygodniej w Beskidy

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 17-04-2019

  Pasażerowie skorzystają z wyremontowanej stacji i przystanków z wygodnymi peronami, a pociągi pojadą po nowych torach. Skrócą się też podróże do Zebrzydowic i Wisły-Głębce. Wszystko dzięki pracom na ważnej linii kolejowej.

 • Mniej bioodpadów na składowiskach

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 06-04-2019

  Tychy będą pozyskiwać i przetwarzać jeszcze więcej bioodpadów niż dotychczas. Będzie to możliwe dzięki rozbudowie istniejącej już instalacji fermentacji o dodatkowy moduł przygotowania odpadów biodegradowalnych.

 • Fundusz przyznał dotacje na projekty kolejnych "Zielonych Pracowni"

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 06-04-2019

  Kolejne szkoły w naszym województwie uruchomią atrakcyjnie wyposażone pracownie, które umożliwią ciekawą naukę przyrody, biologii, ekologii, fizyki i chemii. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs, którego laureaci otrzymają pieniądze na wykonanie projektów takich sal.

 • System monitoruje stan powietrza

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 23-03-2019

  Dzięki stacjom pomiarowym i 114 ekranom pokazującym stężenia pyłów mieszkańcy Katowic i przyjeżdżający do miasta goście będą mogli sprawdzać, jakim powietrzem oddychają. Montaż czujników, które sprawdzają poziom zanieczyszczeń, już się zakończył.

 • Dzięki tej akcji zadbasz o zdrowie i środowisko

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 23-03-2019

  Wsiadając na rower, nie tylko poprawiasz swoją kondycję i przyczyniasz się do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. Możesz także wspomóc podopiecznych domów dziecka. Akcję, która ma takie cele, wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Deptak czeka na nowe życie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 21-03-2019

  Władze Bielska-Białej chcą ożywić ul. 11 Listopada - główny miejski deptak, który stracił swój dawny charakter i niemal opustoszał. Nad tym, jak to zrobić, zastanawiali się uczestnicy zorganizowanej przez nas wczoraj debaty w ramach cyklu Miasta Idei.

 • DLA KOGO MIESZKANIE ZAKŁADOWE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN CZYŻEWSKI 12-03-2019

  Mieszkania zakładowe są sprzedawane już od wielu lat. Pula się kurczy, ale wykup na atrakcyjnych warunkach dalej jest możliwy.

 • ZMIANA PRZEPISÓW DLA NAJEMCÓW MIESZKAŃ KOMUNALNYCH

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN CZYŻEWSKI 11-03-2019

  W życie wchodzą przepisy, na podstawie których gminy będą mogły m.in. weryfikować dochody najemców mieszkań komunalnych i podnosić im czynsze.

 • Miasto weźmie pożyczkę i zlikwiduje 250 pieców

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 09-03-2019

  Bielskie władze postanowiły zaciągnąć z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pożyczkę w wysokości 1,75 mln zł. Dzięki tym pieniądzom uda się zlikwidować 250 przestarzałych kotłów.

 • Nowoczesny sprzęt dla strażaków

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 09-03-2019

  Strażacy z naszego regionu podczas akcji mogą korzystać z nowoczesnych samochodów ratowniczych i gaśniczych oraz specjalistycznego sprzętu. Takie wyposażenie dla jednostek zawodowych oraz ochotników kupiono m.in. dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Premierze, pomóż nam ze smogiem

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 28-02-2019

  Natychmiastowy zakaz handlu odpadami węglowymi, obniżenie stawek podatkowych dla paliw niskoemisyjnych, możliwość administracyjnego nakazywania podłączania się do istniejących sieci ciepłowniczych - radni z Rybnika te postulaty skierują do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • Uczniowie wygrali w konkursie piękną pracownię

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 23-02-2019

  Tablica multimedialna, mikroskopy, odczynniki do badań chemicznych i atrakcyjne makiety - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach mają teraz do dyspozycji nowoczesną i doskonale wyposażoną "Zieloną Pracownię". Pieniądze na nią przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Miliony na termomodernizację budynków i odnawialne źródła energii

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 23-02-2019

  Władze Rudy Śląskiej starają się o kolejne pieniądze z Unii Europejskiej. Chodzi o 20 mln zł na realizację kilkunastu projektów, których celem jest m.in. oszczędzanie energii i walka z niską emisją.

 • W Szczyrku wielkie święto miłośników nart i muzyki

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 11-02-2019

  Efektowne akrobacje na nartach i deskach, głośna muzyka i duże emocje - to wszystko czekało na uczestników i widzów szóstej edycji SnowFest Festivalu w Szczyrku.

 • OPŁATY MAŁO KLIMATYCZNE

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 09-02-2019

  Kuracjusze wypoczywający w Dusznikach-Zdroju mogą odzyskać uiszczaną przez nich opłatę uzdrowiskową za dni z brudnym powietrzem. W Beskidach takiej możliwości nie ma.

 • Mobilna stacja diagnostyczna wspiera inspektorów

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 09-02-2019

  Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze śląskich dróg będzie można eliminować samochody, które najbardziej zanieczyszczają powietrze.

 • Czas na ekologiczne autobusy

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 09-02-2019

  W województwie śląskim przybywa przewoźników, którzy decydują się na zakup autobusów znacznie bardziej przyjaznych dla środowiska niż te tradycyjne. Efektem takich działań będzie czystsze powietrze.

 • Znany koncern zainwestuje 70 mln euro. Powstanie nowoczesna fabryka

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 07-02-2019

  Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna już wkrótce ma stać się częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu należąca do koncernu Rossmann firma zbuduje tu swój zakład.

Polecane tematy