Autor

MARCIN CZYŻEWSKI

(znalezionych: 4102 )

 • Umowa podpisana

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 13-12-2017

  W Urzędzie Miejskim w Wiśle burmistrz Tomasz Bujok i prezes firmy Wodpol Adam Marszałek podpisali umowę na wykonanie modernizacji budynku dworca kolejowego w centrum miasta. Inwestycja pochłonie ponad 4,8 mln zł, a prace mają się zakończyć w sierpniu 2018 roku.

 • Szczyrk zaprasza narciarzy

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 11-12-2017

  Już 16 grudnia narciarze będą mogli skorzystać z odmienionych tras i nowych kolejek w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

 • SMOG TRUJE WSZYSTKICH

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN CZYŻEWSKI 05-12-2017

  Wysłanie kartek do sąsiadów, którzy trują, uczenie ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania domów i zachęcanie do działania seniorów. To pomysły mieszkańców województwa śląskiego, jak walczyć o czystsze powietrze. Projekty wypracowali w trakcie naszej akcji "Śląskie bez smogu!".

 • Razem dla powietrza

  [ OIV KA ] - Śląskie bez smogu! MARCIN CZYŻEWSKI 01-12-2017

  Przestarzałych pieców nie można zgasić za jednym zamachem, podobnie jak nie da się dotrzeć od razu do wszystkich, którzy palą śmieci. Ale dzięki wspólnemu działaniu mieszkańców, samorządowców oraz wsparciu ze strony rządu ze smogiem będzie można wygrać

 • Pomysły na walkę ze smogiem

  [ OIV KA ] - Śląskie bez smogu! MARCIN CZYŻEWSKI 01-12-2017

  Około 200 mieszkańców wszystkich czterech subregionów województwa śląskiego uczestniczyło w warsztatach, które były poświęcone wypracowaniu pomysłów na walkę ze smogiem.

 • Wszystkie ręce na pokład

  [ OIV KA ] - Śląskie bez smogu! MARCIN CZYŻEWSKI 01-12-2017

  W ramach kampanii "Śląskie bez smogu!" rozmawialiśmy z osobami, które na co dzień walczą o czystsze powietrze i przestrzegają przed fatalnymi skutkami wdychania zanieczyszczeń. Oto na co szczególnie zwracali uwagę nasi rozmówcy.

 • RAZEM MOŻEMY ZATRZYMAĆ SMOG

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 27-11-2017

  Kartki wysyłane do sąsiadów, którzy palą śmieci lub zabroniony opał i trują otoczenie, specjalne książeczki o brudnym powietrzu, które seniorzy czytaliby dzieciom - niewykluczone, że te pomysły, zgłoszone przez mieszkańców, zostaną wykorzystane w kampanii antysmogowej w województwie śląskim.

 • ULKA nad miastem. Latające laboratorium kontrolowało powietrze

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  16 listopada odbył się lot badawczy napowietrznego laboratorium wyposażonego w aparaturę do pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Balon ze specjalistyczną aparaturą powstał dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Zielone Pracownie pomagają szkołom i uczniom

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Dzięki nowoczesnym i bardzo profesjonalnym ekopracowniom przełamuje się stereotyp nauczyciel - książka - uczeń. Poprzez nowoczesne pomoce naukowe nauczyciele mogą prowadzić zajęcia w sposób bardzo ciekawy - przekonuje Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Nowoczesne autobusy wyemitują mniej zanieczyszczeń

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Firma Volvo Polska zakończyła dostawy trzydziestu pięciu miejskich autobusów hybrydowych zamówionych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. To największa jednorazowa dostawa tego typu pojazdów z napędem hybrydowym w Polsce.

 • Chomiki w Jaworznie już śpią. Naukowcy czekają na wiosnę

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Przeprowadzona niedawno inwentaryzacja wykazała, że w Jaworznie żyje co najmniej 30 chomików europejskich. To dowód, że prowadzony dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program wsparcia ich populacji jest bardzo potrzebny.

 • Powstanie park z ciekawymi roślinami i domkami dla nietoperzy

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Obok sosnowieckiego Egzotarium powstanie Park Bioróżnorodności połączony z Centrum Edukacji Ekologicznej. Na jego stworzenie miasto otrzyma 3,8 mln zł unijnej dotacji.

 • Smog to palący i wstydliwy problem

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Działa po cichu, ale bezwzględnie. Najskuteczniej od października do lutego. W Polsce zabija co roku 50 tys. ludzi, umierających na choroby wywołane zanieczyszczeniem powietrza. Tyle ofiar ginie w wypadkach drogowych w ciągu 20 lat. Urzędy, instytucje i społecznicy sięgają po różne narzędzia, aby ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem.

 • Wybierz drzewo i zgłoś je do konkursu. To wielka szansa

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Wiesz o drzewie z ciekawą historią, która pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi? Zgłoś je do konkursu Drzewo Roku 2018. Ekolodzy wcale nie szukają drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych ani najrzadszych.

 • Zadbają o cenną aleję dębową w Chybiu

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Chybie ma jedną z najpiękniejszych alei dębowych w województwie śląskim. Drzewa rosną jednak w bardzo trudnych warunkach, co przekłada się na ich stan. Dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przekazał pieniądze na ich pielęgnację.

 • Miasta w naszym regionie stawiają na ochronę środowiska

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Kilka miast z naszego województwa zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. Nagradzane są w nim samorządy, które najbardziej angażują się w ochronę środowiska.

 • Czekamy na rozwiązanie, które zrewolucjonizuje rynek energii

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Energooszczędność i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii przynosi wiele korzyści, nie tylko ekologicznych, ale także ekonomicznych. Do stosowania takich rozwiązań zachęcali uczestnicy konferencji "Dobra Energia", która odbyła się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Uczestniczyli w niej doradcy energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 • Osiedle estetyczne i ekologiczne. Rekordowa inwestycja w Piekarach Śląskich

  [ OIV KA ] - ZIELONE STRONY MARCIN CZYŻEWSKI 24-11-2017

  Prawie 100 mln zł wydadzą władze Piekar Śląskich na kompleksowy remont osiedla Wieczorka. Pieniądze będą pochodzić z rekordowego dofinansowania przyznanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, z Unii Europejskiej oraz z budżetu miasta.

 • Okiełznać smog nasz powszedni

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 20-11-2017

  Budowanie świadomości ekologicznej jest bardzo ważne. Tylko świadomi ludzie wybiorą takich polityków, którzy podejmą działania niezbędne do poprawy jakości powietrza - przekonywali uczestnicy konferencji "Śląskie bez smogu! Jak to zrobić?", która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 • Wszyscy razem dla powietrza

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 16-11-2017

  Kampania uświadamiająca ludziom, jak ogrzewać domy ekologicznie i ekonomicznie, stworzenie aplikacji ułatwiającej korzystanie z komunikacji, a może drukowanie kartek dla sąsiadów, którzy trują? Niebawem przekonamy się, który z pomysłów zgłoszonych w ramach akcji "Śląskie bez smogu!" zostanie uznany za najciekawszy. Poznali je także uczestnicy środowej konferencji.

Polecane tematy