Autor

MARCIN PIETRASZEWSKI

(znalezionych: 4393 )

 • Sędziowie nie chcą pracować z byłym prezesem od Ziobry

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 16-04-2019

  Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Katowicach podjęli uchwałę, w której zwrócili się do sędziego Arkadiusza Cichockiego o rezygnację z delegacji do ich sądu. - Uważamy za niepożądane pełnienie przez niego czynności orzeczniczych - podkreślili sędziowie.

 • Śląscy adwokaci deklarują pomoc prawną strajkującym nauczycielom

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 13-04-2019

  Śląscy adwokaci deklarują pomoc prawną dla nauczycieli strajkujących w naszym województwie. - Osoby potrzebujące porad mogą kontaktować się z biurem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach - podkreśl

 • PROKURATURA: POLICJANT NAKŁONIŁ SZEŚCIOLATKĘ DO SEKSU ORALNEGO

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 13-04-2019

  - Policjant z drogówki wielokrotnie molestował sześciolatkę, zmusił ją do seksu oralnego, pokazywał materiały pornograficzne, a potem groził, że zastrzeli jej mamę - twierdzi prokuratura w Tychach. Dziewczynka dwukrotnie sygnalizowała bliskim, że jest wykorzystywana. Zareagowała dopiero nauczycielka ze szkoły.

 • Kobieta straciła nogę i jest w krytycznym stanie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 12-04-2019

  W minioną sobotę do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej zgłosiła się cierpiąca na ból stopy kobieta, ale lekarze odmówili jej hospitalizacji. Trzy dni później z sepsą i zakrzepicą wylądowała na stole operacyjnym. Odcięto jej całą nogę, jest w stanie krytycznym. - Składamy zawiadomienie do prokuratury - zapowiada Sabina, siostra pacjentki.

 • Niebezpieczne odpady w okolicach DTŚ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 11-04-2019

  Policjanci zatrzymali dwie osoby, właściciela firmy transportowej i jego pracownika. Są podejrzani o zwożenie niebezpiecznych odpadów. Odnaleziono je w okolicy DTŚ w Zabrzu-Zaborzu.

 • Wniosek odrzucony

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 10-04-2019

  Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił wczoraj wniosek o wyłączenie składu zajmującego się sprawą śląskiej mafii. Domagał się tego Marek M. ps. "Oczko". To oznacza, że proces gangu "Krakowiaka" nie jest zagrożony.

 • KARA BYŁA RAŻĄCO ZA NISKA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 10-04-2019

  Dwa lata więzienia oraz 450 tys. zadośćuczynienia - taką karą wymierzył wczoraj Sąd Okręgowy w Katowicach mężczyźnie, który na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki. - Wcześniejsza kara zawieszenia pozbawienia wolności była rażąco za niska - przyznali sędziowie. Wyrok jest prawomocny.

 • Prezesi sądów poszukiwani. Kandydatów jednak brakuje

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 09-04-2019

  Sądy okręgowe w Gliwicach i Katowicach nie mają prezesów, a kilku sędziów, którym proponowano te stanowiska, odmówiło. W środowisku mówi się, że na awans może liczyć żona prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, która kieruje obecnie Sądem Rejonowym w Sosnowcu. - To możliwe, bo PiS jest przecież zwolennikiem programu "Rodzina na swoim" - ironizują śląscy sędziowie.

 • Mazda w rowie. Powód?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-04-2019

  Naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wracając z pracy, zatrzymał kierowcę, który wjechał do rowu. Mężczyzna miał 2,5 promila.

 • Prezes od Ziobry odchodzi. Sędziom w ogóle nie podziękował

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-04-2019

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach, odchodząc ze stanowiska, podziękował za współpracę wszystkim pracownikom sądów, tylko nie sędziom. - Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy - ironizują prawnicy.

 • RADAR NA ŁUKU SIĘ MYLI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 04-04-2019

  Policjanci z Jaworzna chcieli ukarać kierowcę mandatem za przekroczenie prędkości. Ale ten się uparł, że nie zapłaci, a z opinii biegłego wynika, że ma rację

 • Ryk silników przed komendą

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 04-04-2019

  Kilkuset motocyklistów przyjechało wczoraj przed Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Dlaczego inaugurację sezonu motocyklowego zorganizowano właśnie w środę? Bo z policyjnych statystyk wynika, ż

 • TRAGEDIA NA PASACH

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 03-04-2019

  W Sądzie Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces apelacyjny Arkadiusza O., skazanego na rok więzienia w zawieszeniu za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie dziewczynki. Ich rodzice i prokurator chcą wymierzenia kierowcy kary trzech lat więzienia.

 • MAFIA ZARABIA NA ŚMIECIACH

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 03-04-2019

  Śląska policja rozbiła gang zajmujący się nielegalnym składowaniem odpadów chemicznych. Zatrzymano siedem osób. - W całym regionie porzucili dziesiątki tysięcy litrów toksycznych substancji, które stanowiły zagrożenie dla życia ludzi - podkreśla policja

 • Nielegalne składowisko odpadów chemicznych kilkaset metrów od szkoły

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-04-2019

  Na prywatnej posesji w Żorach policja odkryła nielegalne składowisko odpadów chemicznych. Zabezpieczono 700 pojemników z płynnymi substancjami szkodliwymi dla życia ludzi. - Odpady gromadzono w pobliżu domów jednorodzinnych, kilkaset metrów od szkoły podstawowej i firmy, która zajmowała się przetwarzaniem żywności - informują śledczy.

 • Ruch Chorzów odcina się od Psycho Fans. Flaga gangu wisi jednak na stadionie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-04-2019

  Wisła Kraków zakazała rozwieszania na stadionie flag z nazwą kibolskiego gangu Sharks. Władzom Ruchu Chorzów nie przeszkadza jednak wiszący na trybunach symbol Psycho Fans, najgroźniejszej grupy przestępczej pseudokibiców w Polsce. Dlaczego?

 • Obrońcy zwierząt: W ubojni zabijano w barbarzyński sposób

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 30-03-2019

  Śląscy policjanci wkroczyli do ubojni w Wodzisławiu Śląskim. - Zabezpieczyliśmy dokumentację i zdobyliśmy informacje, które mogą potwierdzić, że dochodziło tam do niehumanitarnego uśmiercania zwierząt - twierdzi komenda.

 • Zawrotna kariera prezesa od Zbigniewa Ziobry

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 29-03-2019

  Rafał Stasikowski z Katowic w ciągu 16 miesięcy z szeregowego sędziego Sądu Rejonowego najpierw został szefem Sądu Okręgowego w Katowicach, a teraz sędzią NSA. - To nagroda za poparcie Zbigniewa Ziobry przy rozmontowywaniu wymiaru sprawiedliwości - mówi sędzia Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

 • Uderzenie w gang kiboli

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN PIETRASZEWSKI 27-03-2019

  Śląscy policjanci przejęli 65 kilogramów marihuany o wartości 2 mln zł. Z kolei funkcjonariusze CBŚ rozbili dwie grupy przestępcze założone przez "Apacza", znanego kibola z Chorzowa. Według informacj

 • PODWÓJNE UDERZENIE W GANG

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-03-2019

  Śląscy policjanci przejęli 65 kilogramów marihuany o wartości 2 mln zł, która miała trafić do pseudokibiców związanych z gangiem Psychofans. To największy transport środków odurzających przejętych w tym roku w naszym regionie. Z kolei funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili dwie grupy przestępcze założone przez "Apacza", znanego kibola z Chorzowa

Polecane tematy