Autor

MARCIN PIETRASZEWSKI

(znalezionych: 4149 )

 • Narodowcy mogli maszerować

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 19-07-2018

  Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił wczoraj decyzję władz Katowic o rozwiązaniu zorganizowanego 6 maja przez narodowców marszu w centrum miasta. - Uczestnicy tego zgromadzenia nie stwarzali zagrożenia

 • MILIONY ZA ŚMIECI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 18-07-2018

  Co szóste ujawnione w tym roku w Polsce przestępstwo gospodarcze zostało popełnione na Śląsku. - Gangsterzy w białych kołnierzykach przerzucają się na śmieci, które sprowadzają i magazynują, zarabiając miliony - alarmuje śląska policja

 • SĘDZIA SKAZANY ZA FAŁSZYWE OSKARŻENIE POLICJANTÓW

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 17-07-2018

  Sędzia Tadeusz Cz. z sądu w Katowicach został skazany za fałszywe oskarżenie policjantów oraz składanie nieprawdziwych zeznań. Jeśli wyrok się utrzyma, straci prawo do wykonywania zawodu

 • POLITYKA W GODZINACH PRACY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 16-07-2018

  Antoni Augustyn, wiceprezes spółki JSW SiG, uczestniczył w uroczystej sesji Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju jako asystent posła Grzegorza Matusiaka z PiS. Problem w tym, że robił to w godzinach pracy i... formalnie nie jest asystentem polityka. - Pozazdrościć akcjonariuszom JSW takiej kadry zarządzającej - ironizują górniczy związkowcy.

 • Czy 2,53 zł za godzinę to niewolnictwo?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 13-07-2018

  Europejski Trybunał Praw Człowieka zarejestrował skargę Marka Jarockiego z Tychów, któremu sąd wyliczył wartość godziny prac społecznych na 2,53 zł.

 • PRZECIWNI FASZYZMOWI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 12-07-2018

  W Sądzie Okręgowym w Katowicach zakończyło się postępowanie w sprawie rozwiązania przez władze miasta marszu zorganizowanego przez Młodzież Wszechpolską. Narodowcy twierdzą, że ta decyzja była sprzeczna z prawem. - Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie sprawą priorytetową - podkreślił prezydent Marcin Krupa. Rozstrzygnięcie 18 lipca

 • Pouczą bez karania

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 11-07-2018

  Policja od wczoraj protestuje przeciwko pogarszającej się sytuacji materialnej funkcjonariuszy i brakom kadrowym w komendach. - Nakłaniamy kolegów, aby w ramach tej akcji zamiast mandatów stosowali pouczenia - wyjaśniają policyjni związkowcy.

 • KIBOLE POLUJĄ NA KRÓLA MACIUSIA. BO PRZERWAŁ ZMOWĘ MILCZENIA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 10-07-2018

  Katowicka prokuratura wypuściła na wolność Macieja S. To jeden z członków bandyckiej bojówki założonej przez pseudokibiców Ruchu Chorzów, który poszedł na współpracę ze śledczymi. Kibole ze Śląska i Krakowa chcą z nim teraz wyrównać rachunki. - Wdrożyliśmy odpowiednie procedury - odpowiada policja

 • Na wniosek ministra prokuratura tropi nieprawidłowości w JSW

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 07-07-2018

  Katowicka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez poprzedni zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Śledczy badają, czy jego działania nie wyrządziły szkody w wysokości 87 mln zł.

 • Kawał Katowic z dostępem do plaży

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-07-2018

  Pół wieku temu wojewoda Jerzy Ziętek wpadł na pomysł budowy dużego osiedla w pobliżu lotniska na Muchowcu. W ciągu dekady powstało tam blokowisko inne niż wszystkie.

 • Prokuratura: to był przekręt!

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-07-2018

  Byli szefowie spółdzielni Sokolnia w Sosnowcu zostali oskarżeni o sprzedaż 111 mieszkań wraz z lokatorami. Przed sądem toczy się sprawa o unieważnienie umów.

 • PiS obiecał górniczym wdowom pieniądze. Sprawa utknęła, a wiceminister stał się nieuchwytny

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 04-07-2018

  Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, obiecał górniczym wdowom, że do połowy lipca dostaną rekompensaty za utracony deputat węglowy. Ale nowelizacja ustawy nie jest jeszcze gotowa i w wakacje nie wpłynie do Sejmu.

 • "DZIEJE SIĘ BARBARZYŃSTWO"

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 04-07-2018

  Kilkaset osób protestowało wczoraj wieczorem w Katowicach przeciwko "likwidacji" Sądu Najwyższego. - To, co się teraz dzieje w Polsce, jest nielegalne, a ci, którzy to wprowadzają, łącznie z prezydentem RP, są kryminalistami - stwierdził prof. Jacek Barcik, prawnik z Uniwersytetu Śląskiego. Jego słowa wywołały burzę braw

 • Kto osądzi śląską mafię?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 04-07-2018

  Oskarżeni członkowie gangu "Krakowiaka" dopięli swego. Sąd Apelacyjny w Katowicach poprosił o wyznaczenie innego sądu, który osądzi najważniejszych członków tej grupy przestępczej. Na Śląsku zabrakło bowiem sędziów, którzy mogliby to zrobić.

 • PODPALACZ WALCZY O WOLNOŚĆ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 30-06-2018

  Obrońca skazanego na dożywocie za spalenie rodziny Dariusza P. złożył w Sądzie Najwyższym skargę kasacyjną. Klienta będzie reprezentował pro bono. - Mam wewnętrzne przekonanie, że ta sprawa nie została do końca wyjaśniona - mówi mecenas Eugeniusz Krajcer.

 • Gangster pyta na sali sądowej: "Poprzewracało się wam w głowach?"

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 28-06-2018

  Zdzisław Ł. ps. "Zdzicho", domniemany płatny zabójca śląskiej mafii wykrył, że sędzia, która w środę miała ocenić czy zastrzelił białoruskiego gangstera, już 14 lat temu stwierdziła, że wziął udział w tej egzekucji. - Przez 20 lat waszej przestępczej działalności trzymacie mnie w klatce i mówicie, że mam się nie emocjonować? Poprzewracało się wam w głowach? - pytał Zdzisław Ł.

 • Wielka akcja przeciwko handlarzom dopalaczami

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 28-06-2018

  Agenci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 17 mieszkańców województwa śląskiego, którzy przez internet lub w punktach stacjonarnych sprzedawali śmiertelnie niebezpieczne dopalacze. - Oferowane przez nich specyfiki nosiły nazwy "Turkusowy brud", "Malinowy powiew" czy "Rzymskie medaliony Jupiter" - mówi jeden ze śledczych.

 • Gangster oskarża sędziów o sfałszowanie wyroku. Sąd ma problem

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-06-2018

  Obrońcy Zdzisława Ł. ps. "Zdzicho", uważanego za płatnego zabójcę śląskiej mafii, ogłosili w poniedziałek, że ich klient zawiadomił prokuraturę o sfałszowaniu wyroku skazującego go na dożywocie. - W tej sytuacji domagamy się wyłączenia od rozpoznawania apelacji wszystkich sędziów sądu apelacyjnego - stwierdzili adwokaci.

 • NAJWIĘCEJ OSÓB ZAGINĘŁO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-06-2018

  W zeszłym roku w całej Polsce zaginęło prawie 20 tys. osób. Najwięcej zgłoszeń - aż 3696 - dotyczyło mieszkańców województwa śląskiego. - W wakacje ten problem się nasila, bo wielu młodych ludzi ucieka z domów, a potem wpada w złe towarzystwo i ślad po nich ginie - alarmowała Alicja Tomaszewska, prezes fundacji Itaka

 • 25 lat więzienia za zabójstwo

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-06-2018

  Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał na 25 lat więzienia Pawła D., który dwa lata temu zamordował 68-latkę. W zbrodni pomagała mu 16-letnia wnuczka ofiary.

Polecane tematy