Autor

MARCIN PIETRASZEWSKI

(znalezionych: 4204 )

 • Odzyskano auta za ponad 1,2 mln

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 19-10-2018

  Katowiccy policjanci wraz z antyterrorystami rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie w całym regionie ukradli co najmniej 150 samochodów. - Odzyskaliśmy 16 pojazdów o wartości ponad 1,2 mln zł - mówi komisarz Aneta Orman, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 • Psychofan liderem Kukiz?15 w Chorzowie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN PIETRASZEWSKI 18-10-2018

  Adrian Werner, lider listy wyborczej Kukiz?15 do rady miasta w Chorzowie, przed laty brał udział w ustawkach szalikowców z grupy Psychofans. Kilka miesięcy temu CBŚP zatrzymało większość jej członków. - To były grzechy młodości, od dawna nie utrzymywałem z nimi kontaktów - twierdzi Werner.

 • Nożownik w autobusie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 18-10-2018

  Katowiccy policjanci zatrzymali 33-latka z Chorzowa, który ranił nożem dwóch kontrolerów KZK GOP. Okazało się, że był już poszukiwany.

 • Policjant podejrzany o zgwałcenie sześciolatki

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 18-10-2018

  Oficerowie Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali sierżanta z wydziału ruchu drogowego w Jaworznie. Jest podejrzany o molestowanie, a potem zgwałcenie sześcioletniej dziewczynki. Funkcjonariusz został wczoraj aresztowany.

 • Billboardy pod nadzorem

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 17-10-2018

  Policjanci z prewencji, a nawet służb kryminalnych z Dąbrowy Górniczej dostali polecenie pilnowania plakatów wyborczych. Szczególną uwagę mają zwrócić na instalacje posła Roberta Warwasa, kandydata PiS na prezydenta miasta. - Bo one są najczęściej niszczone - przyznaje rzecznik komendy.

 • Zarzuty i dyscyplinarka

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 17-10-2018

  Dopuszczenie do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i niedopełnienie obowiązków - takie zarzuty przedstawiła wczoraj prokuratura dwóm policjantom z Katowic.

 • Oficer policji podejrzany o usiłowanie zabójstwa Brytyjczyka. Został aresztowany

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 16-10-2018

  43-letni oficer z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pobił Brytyjczyka przed jednym z hoteli. Prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie funkcjonariusza.

 • MINISTER SPOWALNIA SĄD

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 16-10-2018

  Czas oczekiwania na rozpoznanie sprawy w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach wydłużył się w tym roku nawet trzykrotnie

 • SIEDEM LAT WIĘZIENIA ZA BRANIE ŁAPÓWEK W GDDKIA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 13-10-2018

  Katowicki sąd nie miał wątpliwości, że dwaj byli szefowie katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zamian za preferencyjne traktowanie jednej firmy wzięli od jej przedstawicieli aż 1,9 mln zł łapówek. Obaj mężczyźni zostali skazani na siedem lat więzienia. Wydany w piątek wyrok jest prawomocny

 • Kibole korumpowali lekarzy

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 12-10-2018

  Agenci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzech lekarzy sądowych, którzy w zamian za łapówki wystawiali kibolom Ruchu Chorzów fikcyjne zaświadczenia, usprawiedliwiające nieobecność na ro

 • POLICJANT DRUGIEJ KATEGORII

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 03-10-2018

  Kierowniczka izby wytrzeźwień poprosiła policjanta ze Świętochłowic, aby ratował lekarza i dwóch pielęgniarzy, którzy "dostają lanie" od pijanego pacjenta. Kilka godzin później mężczyzna zmarł. Choć funkcjonariuszowi nie przedstawiono żadnych zarzutów, a jego przełożeni dostali podziękowania za tę interwencję, komenda zwolniła go ze służby

 • Chorzowscy kibole pogrążyli "Miśka"

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN PIETRASZEWSKI 02-10-2018

  Zatrzymanie Pawła M. ps. "Misiek", jednego z najsłynniejszych kiboli w Polsce, nie byłoby możliwe, gdyby nie zeznania dwóch ważnych szalikowców Ruchu Chorzów, którzy poszli na współpracę z prokuraturą.

 • TAKIEGO PROTESTU JESZCZE NIE BYŁO

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-10-2018

  Na wtorkową demonstrację mundurowych w Warszawie jedzie prawie 3000 śląskich policjantów. - Wynajęliśmy 47 autobusów, do tego konwoju dołączą dziesiątki samochodów osobowych - zapowiadają policyjni związkowcy. Komenda zapewnia, że protest nie sparaliżuje służby w regionie

 • Można już jeździć bez dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia. Śląska drogówka jest na to przygotowana

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-10-2018

  Od wczoraj kierowcy nie muszą już ze sobą wozić dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. - Drogą elektroniczną sprawdzimy, czy pojazd ma ważne badania techniczne i jest ubezpieczony. Mamy pełen dostęp do tych danych - zapewnia śląska drogówka.

 • PROTEST ŚLĄSKICH SĘDZIÓW PREZES MÓGŁ SIĘ PRZYGLĄDAĆ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 29-09-2018

  Zgromadzenie sędziów apelacji katowickiej potępiło upolitycznienie KRS, zastraszanie sędziów, a także procedurę wyboru nowych kandydatów do Sądu Najwyższego. - Są politycznie zaangażowani, a ich postawa moralna i dorobek zawodowy w normalnych warunkach nie dawałyby gwarancji uzyskania jakiegokolwiek stanowiska sędziowskiego - podkreślili śląscy sędziowie.

 • Z maczetą na szalikowców

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 28-09-2018

  Na wniosek katowickich prokuratorów wystawiono europejski nakaz aresztowania Pawła M., ps. "Misiek", jednego z najbardziej znanych polskich kiboli.

 • BEZ ZGODY KOMENDANTA NACZELNIK GRYWA NA WESELACH

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-09-2018

  Naczelnik wydziału przestępczości gospodarczej komendy w Zawierciu, który ma tropić m.in. oszustów podatkowych, grywa w weekendy na weselach. Jego zespół za noc muzykowania bierze 3,5 tys. zł.

 • Gang u komornika

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 26-09-2018

  Prokuratura w Gliwicach rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie ustawiali komornicze licytacje mieszkań. - Efekt tego był taki, że lokale w Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju czy Dąbrowie Górniczej kupowano po cenie wywoławczej - podkreślają śledczy. Część podejrzanych przyznała się do winy.

 • Pikieta przed sądem w Katowicach

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 26-09-2018

  Komisja Europejska skierowała skargę na Polskę do Trybunału Sprawiedliwości w związku z pogwałceniem zasady niezawisłości sędziów. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbędzie się dzisiaj pikieta pod hasłem "My jesteśmy Konstytucją".

 • PARK PARTNER ŁAMIE RODO?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 25-09-2018

  Czy zakładający blokady i domagający się od kierowców ujawnienia nazwiska, adresu i numeru PESEL pracownicy Park Partner łamią przepisy RODO? Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania

Polecane tematy