Autor

MARCIN PIETRASZEWSKI

(znalezionych: 3956 )

 • Prokuratura chce dożywocia dla zabójców Szymona

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 14-12-2017

  Prokuratura zaskarżyła wyrok w sprawie rodziców 2-letniego Szymona z Będzina. Za zabójstwo chłopca jego ojciec został skazany na 12, a matka na 10 lat więzienia. - Kary są rażąco niewspółmierne do zawinienia - uznali śledczy.

 • UWIERZĄ TYLKO NAIWNI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 13-12-2017

  Piotr Kalbron, zięć Piotra Dudy, lidera "Solidarności", został zastępcą dyrektora ds. prawno-organizacyjnych Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach. - Nie jest prawnikiem, za to był wiceszefem naszej organizacji związkowej - mówią pracownicy PIP

 • DZIECI CIERPIĄ W SAMOTNOŚCI

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 12-12-2017

  Przez dziesięć lat w Tychach były tylko trzy próby samobójcze wśród dzieci. W tym roku odnotowano już siedem takich przypadków. Co się dzieje?

 • Oszust żerował na zadłużonych

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 11-12-2017

  Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny, który nakłaniał zadłużonych lokatorów, aby podpisali weksle na setki tysięcy zł.

 • Prokuratura sprawdzi, czy poseł PiS-u fałszywie zeznawał

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 11-12-2017

  Katowicka prokuratura wyjaśni, czy Grzegorz Matusiak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, złożył fałszywe zeznania w postępowaniu prowadzonym przez policjantów z wydziału korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Na razie musimy ustalić, gdzie doszło do złożenia tych zeznań - podkreśla szefowa prokuratury.

 • TRZY ZGONY W PSYCHIATRYKU

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 07-12-2017

  Prokuratura bada okoliczności śmierci trzech pacjentów szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Wszyscy byli krępowani przez personel placówki, wiązano ich, nawet jeśli już nie potrafili podnieść się z łóżka

 • Wojna kiboli

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-12-2017

  Policjanci z Rudy Śląskiej szukają dziesięciu bandytów, którzy napadli i pobili 18-latka ubranego w bluzę Górnika Zabrze. - Wszystko wskazuje na to, że sprawcami byli pseudokibice Ruchu Chorzów - mówią śledczy.

 • PSYCHOZA STRACHU

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 06-12-2017

  Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który w Katowicach napadł na dwie kobiety, czym wywołał w mieście psychozę strachu. - Oskarżyliśmy go o usiłowanie zabójstwa - podkreśla rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

 • Byli policjanci i KOD zbierają podpisy

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 05-12-2017

  Przed Teatrem Śląskim w Katowicach rozpoczęła się wczoraj zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym zmiany zapisów tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Akcję prowadzą byli policjanci, członkowi

 • DOKUCZLIWA DOCIEKLIWOŚĆ STRAŻY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 05-12-2017

  Straż miejska w Katowicach chciała skierować do sądu wniosek o ukaranie 70-letniej kobiety za to, że nie ujawniła, kto w niedozwolonym miejscu zaparkował opla mokkę. Problem w tym, że ani kobieta, ani jej firma nigdy nie miały takiego auta. Po interwencji "Wyborczej" rzecznik prasowy straży miejskiej powiedział: - Wszystko się wyjaśniło, nie będzie żadnej sprawy przed sądem.

 • Sędziowie o nowych prezesach z rezerwą

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-12-2017

  Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Katowicach zwrócili się wczoraj do prezydenta Andrzeja Dudy o wycofanie niekonstytucyjnych projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS-ie. Natomiast sędziowie okręgu gliwickiego krytycznie odnieśli się do decyzji o odwołaniu szefów 11 sądów na Śląsku. - Większość nowych prezesów nie posiada autorytetu - podkreślili sędziowie.

 • PROKURATURA W JEDNYM MIEJSCU. WIELKI BIUROWIEC NA GLIWICKIEJ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 02-12-2017

  - Chcemy tam wybudować nowoczesny budynek, do którego przeniosą się wszystkie nasze jednostki w mieście - wyjaśnia prokurator Marta Zawada-Dybek.

 • Narodowcy kpią ze śledztwa

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 01-12-2017

  Od kilkunastu dni policja próbuje ustalić, kto podczas Marszu Niepodległości niósł rasistowskie transparenty. Podpowiadamy: w pochodzie widoczni byli członkowie Radykalnego Południa, grupy narodowców z Bielska-Białej i Katowic. W sieci można znaleźć ich zdjęcia z nazistowskimi pozdrowieniami. "Śledztwo nie ma żadnego sensu, wszyscy wiemy, jak się skończy"

 • Jest śledztwo w sprawie narodowców, którzy wieszali na szubienicach zdjęcia polityków

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 30-11-2017

  Katowicka prokuratura wszczęła w środę śledztwo w sprawie sobotniej pikiety narodowców. - Prowadzimy je pod kątem stosowania bezprawnych gróźb wobec europosłów popierających rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski - mówi rzecznik prokuratury.

 • BANDYCI PORWALI ŻONĘ BIZNESMENA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 30-11-2017

  Śląscy policjanci wraz z agentami CBŚP zatrzymali trzech gangsterów, którzy w okolicach Bielska-Białej porwali żonę prezesa giełdowej spółki. Mężczyzna zapłacił porywaczom 5 mln zł okupu.

 • SKATOWANY, BO NIE DMUCHAŁ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 29-11-2017

  - Mundurowi pobili mnie, bo odmówiłem badania alkomatem, a potem skasowali zrobione przeze mnie nagranie z tego incydentu - twierdzi Kowalski.

 • BUNT SĘDZIÓW

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 29-11-2017

  Sędzia Witold Mazur, nowy prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, odwołał zebranie, na którym miano powołać delegatów do KRS-u. Sędziowie się temu sprzeciwili i zebrali podpisy pod wnioskiem w sprawie przywrócenia terminu zebrania

 • KIBOLE GÓRNIKA GROŻĄ PREZYDENT RUDY ŚLĄSKIEJ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 28-11-2017

  Policja zwiększyła liczbę patroli w okolicach domu Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Powód? Grożą jej kibole Górnika Zabrze. - W najbliższych dniach pani prezydent zostanie przesłuchana w sprawie gróźb karalnych pod jej adresem - potwierdza rzecznik komendy

 • PREZESI SĄDÓW OBARCZENI SKAZĄ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-11-2017

  Nowa prezes sądu w Rybniku miała sprawę o mobbing, prezes w Wodzisławiu Śląskim ma dyscyplinarkę, a prezes z Rudy Śląskiej przez pół roku walczyła, aby stamtąd odejść. - Każdy szef musi cieszyć się szacunkiem podwładnych. W przypadku tych osób będzie o to niezwykle trudno - mówi sędzia Krystian Markiewicz, prezes "Iustitii".

 • Napisy PZPR i ZOMO na biurze PiS

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 27-11-2017

  Policja ze Świętochłowic szuka osoby, która na drzwiach miejscowego biura PiS wymalowała farbą olejną napisy: "PZPR", "ZOMO" i "Kur...y".

Polecane tematy