Autor

MARCIN SZTANDERA

(znalezionych: 3810 )

 • MATKA STANIE PRZED SĄDEM

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 02-07-2018

  Nawet pięć lat więzienia grozi 27-letniej kobiecie z okolic Wąchocka oraz jej młodszemu partnerowi za narażenie czteroletniego Dominika na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wiosną o tej sprawie usłyszała cała Polska

 • Działka pod McDonald?s wreszcie miejska

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 26-06-2018

  Po piętnastu latach sporów sądowych jest ostateczna decyzja, że miasto nie musi zwracać byłym właścicielom terenu dzierżawionego pod kielecką restaurację McDonald?s przy ul. Żytniej.

 • Na razie tylko flagi. W SHL chcą podwyżek

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 26-06-2018

  Podwyżek oraz poprawy warunków pracy domaga się załoga SHL Production. Na razie oflagowano kielecki zakład, a na jutro zaplanowano kolejną turę rozmów.

 • KOCHANA, ALE ZANIEDBANA

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 25-06-2018

  Najsłynniejsza kielecka rzeźba przy źródełku Biruty przez rok nie doczekała się renowacji. Urzędnicy przyznają, że tego nie dopilnowali, i obiecują, że zostanie naprawiona.

 • Wycinki nie wstrzymali

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 22-06-2018

  Właściciel działki wycina około dwóch tysięcy drzew w Wincentowie koło Piekoszowa. - Prace trwają w okresie lęgowym, ptaki są przerażone. To barbarzyństwo - mówi jeden z sąsiadów. Urzędnicy mówią, że wszystko jest zgodnie z prawem.

 • Dyrektorka dostała inną propozycję

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 22-06-2018

  Małgorzata Erlich-Smurzyńska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 • MOGĄ ZABUDOWAĆ KARCZÓWKĘ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-06-2018

  Nowa siedziba NFZ jednak może powstać na zboczu Karczówki - wynika z analizy wykonanej przez miejskich urzędników. - Trudno mi sobie wyobrazić, że obie te rzeczy dałoby się pogodzić - komentuje jeden ze społeczników.

 • Ile miasto zapłaci za 300 plus?

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-06-2018

  Około 280 tys. złotych samorząd Kielc wyda na wdrożenie rządowego programu "Dobry Start", który zakłada wypłatę po 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka.

 • Zatrzymanie po kontroli w Nowinach

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 20-06-2018

  Policja zatrzymała 33-letniego właściciela firmy, która przechowywała płynne odpady w podkieleckich Nowinach. Inspektorat ochrony środowiska zapowiada wniosek o cofnięcie zezwolenia na ich składowanie.

 • SPÓR O SAMODZIELNOŚĆ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 19-06-2018

  Kupili mieszkanie i nie mogą się zameldować, upominają ich banki. 90 rodzin z bloku przy Jurajskiej ma poważny problem. A końca sporu dewelopera, miasta i SKO nie widać.

 • Rekordowe zamówienia

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 18-06-2018

  Aż 14 autobusów dziennie zamierza produkować starachowicka fabryka koncernu MAN. - Ilość pracy jest niesamowita, a zapowiada się jej jeszcze więcej - mówi szef zakładowej "Solidarności".

 • Nalot na sklepy z dopalaczami

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 18-06-2018

  Były świetnie zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi, a groźne substancje mogły w każdej chwili spłonąć. Policja twierdzi, że sklepy z dopalaczami w centrum Kielc oraz Ostrowcu były ostatnimi takimi punktami w Polsce.

 • Tani postój w centrum

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 15-06-2018

  Niezwykła sytuacja z parkowaniem w sercu Kielc. Za nielegalny postój auta przez trzy miesiące na deptaku zapłacimy tylko 100 złotych. To nie promocja.

 • Jak pani Jadwiga Kadrówkę zatrzymała

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 15-06-2018

  Z bukietem biało-czerwonych kwiatów staje obok figury Najświętszej Marii Panny na rogu ul. Krakowskiej i Spacerowej i wita Kadrówkę. I tak od 11 lat.

 • Duża strata Mesko

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 14-06-2018

  Aż 39 mln zł straty na koniec ubiegłego roku miało Mesko, państwowy potentat branży zbrojeniowej. - Liczymy, że to sytuacja wyjątkowa i więcej się nie powtórzy - mówi przewodniczący rady nadzorczej. W spółce szykują się zmiany kadrowe.

 • Urząd pyta o koncepcję

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 14-06-2018

  Kielecka inwestycja Głównego Urzędu Miar nabiera realnych kształtów. Państwowy instytut ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla kampusu laboratoryjnego przy ul. Wrzosowej.

 • Jest decyzja w sprawie S74, ale nadal nie ma pieniędzy

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 11-06-2018

  Pierwszy odcinek nowej drogi ekspresowej S74 w regionie świętokrzyskiej doczekał się prawomocnej decyzji. Ale na inwestycję wciąż nie ma pieniędzy.

 • Chciał odsprzedać numerek do kolejki, zatrzymali go strażnicy

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 08-06-2018

  Straż miejska zatrzymała mężczyznę, który próbował odsprzedać numerek do kolejki w wydziale komunikacji UM Kielce. Podobno chciał za niego 100 złotych.

 • ODRZUCONE PROTESTY Z DOLINY

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 07-06-2018

  Miejscy urzędnicy odrzucili wszystkie uwagi mieszkańców protestujących przeciwko planom budowy drogi w dolinie Silnicy. Podpisało się pod nimi niemal 3 tysiące kielczan. - Teraz liczymy na radnych - mówi jedna z nich

 • Przy dawnym Exbudzie chcą zbudować trzy nowe biurowce

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 07-06-2018

  Trzy kolejne biurowce mogą powstać wokół dawnego Exbudu - wynika z wniosku o warunki zabudowy, który trafił do kieleckiego ratusza.

Polecane tematy