Autor

MARCIN SZTANDERA

(znalezionych: 3878 )

 • Doczekały się remontu

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 19-10-2018

  Piotr Liroy-Marzec, poseł i kandydat na prezydenta Kielc, nagrał film z ulicy Radlińskiej, która od lat nie mogła się doczekać remontu. I już jest remontowana. - To nie ma nic wspólnego z filmem i wyborami - twierdzą w MZD.

 • Szybciej i wygodniej jeździmy, coraz mniej zanieczyszczamy

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 19-10-2018

  Budowa ekspresowej "siódemki", nowoczesny zakład unieszkodliwiania odpadów w Promniku czy wały przeciwpowodziowe w Sandomierzu - to tylko niektóre z projektów realizowanych w województwie świętokrzyskim w ramach unijnego Funduszu Spójności.

 • Dwa miliony za wywóz odpadów

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 17-10-2018

  Być może jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przy usuwaniu niebezpiecznych odpadów z terenu dawnej Agromy przy ul. Krakowskiej. Kielecki ratusz zapłaci za nie dwa miliony złotych i nie ma pewności, że odzyska te pieniądze.

 • WYROK SPORU NIE ZAKOŃCZYŁ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 16-10-2018

  Nieoczekiwany zwrot w sprawie bloków przy ul. Jurajskiej. Miasto złożyło kasację od większości wyroków korzystnych dla właścicieli mieszkań, choć prezydent deklarował, że tego nie zrobią. Sprawę bada prokuratura

 • Czym powinna zająć się władza

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-10-2018

  Priorytetem dla władz Kielc powinna być troska o czyste powietrze, stan dróg i chodników oraz służba zdrowia - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród czytelników "Wyborczej".

 • Stracili wszystko

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-10-2018

  Drewniany dom spłonął na kieleckim osiedlu Ostra Górka. Młode małżeństwo, które w nim mieszkało, straciło dorobek życia. Strażacy zgłoszenie odebrali w środę o godz. 20.23. - Wynikało z niego, że pło

 • ODLOTOWY WEEKEND PASJONATÓW

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-10-2018

  Kilkaset miniatur samolotów, okrętów i pojazdów, ogromną makietę kolejową oraz prawdziwe maszyny latające będzie można zobaczyć w weekend w Targach Kielce.

 • Więcej zebr nie będzie

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-10-2018

  Na ul. Panoramicznej w Kielcach nie będzie dodatkowego przejścia dla pieszych. - Już teraz piesi mogą legalnie przechodzić przez znaczną część ulicy - tłumaczy dyrektor wydziału zarządzania ruchem drogowym i mobilnością w kieleckim ratuszu.

 • Odszedł konstruktor wielu pomników

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-10-2018

  W wieku 102 lat zmarł Henryk Dłużewski, współautor m.in. Domu Handlowego "Tęcza" i rekonstrukcji "Czwórki Legionowej".

 • Przy pasażu pomoże deweloper

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 11-10-2018

  W przyszłym roku może się rozpocząć wyczekiwana budowa promenady przez słynny trójkąt bermudzki w samym sercu Kielc. Zamierza go współfinansować deweloper budujący teraz biurowiec na rogu al. IX Wieków Kielc i ul. Pelca.

 • Problem z przebudową dworca

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 10-10-2018

  Miasto ogłasza konsultacje społeczne w sprawie wyglądu placu przed kieleckim dworcem kolejowym.

 • PRAWIE MILION ZA OBWODNICĘ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 10-10-2018

  Niemal milion złotych odszkodowania zapłaciło miasto za zmianę przeznaczenia terenu w planie zagospodarowania przestrzennego przy ul. Ściegiennego. - To największe jednorazowe odszkodowanie w takiej sprawie - mówią urzędnicy

 • Długa droga do rodziny zastępczej

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 05-10-2018

  Gdyby nie życzliwi ludzie, nie załatwiliby wielu spraw. Od dwóch miesięcy opiekunowie chłopca, którego matka porzuciła na klatce schodowej, nie mogą się doczekać prawomocnego wyroku w sprawie umieszczenia go w ich rodzinie zastępczej.

 • Rzecznik sądu ostro o słowach posła PiS

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 04-10-2018

  Rzeczniczka kieleckiego sądu okręgowego ostro zareagowała na słowa posła PiS Dominika Tarczyńskiego, który po przegranym procesie wyborczym mówił o "układach sądów, kolegów, koleżanek"

 • Jest lista faworytów

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 03-10-2018

  Zakończyło się głosowanie w budżecie obywatelskim dla Kielc na 2019 rok. Największe szanse na realizację ma budowa kompleksu sportowego przy ZSZ nr 1.

 • MOTOCYKLE WJADĄ NA BUSPASY

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 02-10-2018

  Motocykliści od wczoraj mogą legalnie jeździć buspasami w Kielcach. Mniej chronieni użytkownicy dróg, czyli rowerzyści, nadal takiej możliwości nie mają. - To absurd - komentują

 • Nie będzie już wąskiego gardła

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 02-10-2018

  Zmieniła się organizacja ruchu na budowanym odcinku S7 Chęciny - Jędrzejów. Wiadomo też, kiedy zlikwidowany będzie uciążliwy objazd w okolicach Chęcin.

 • MANIFEST I PAT NA PRZYSTANKU

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 24-09-2018

  Kolejny problem ze słynnym, oprotestowanym przystankiem przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Mężczyzna, który od lat domaga się jego usunięcia, zablokował prowadzenie robót. - To manifest i mój protest przeciwko takiej lokalizacji - tłumaczy

 • Naruszyła porządek publiczny

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-09-2018

  Na 1,5 tys. złotych grzywny kielecki sąd rejonowy skazał organizatorkę drastycznej wystawy antyaborcyjnej w centrum Kielc. Skierował też do prokuratury sprawę jednego ze zdjęć, które przedstawiało m.in. Adolfa Hitlera.

 • Szuka go policja, jest portret pamięciowy

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-09-2018

  Policja poszukuje mężczyzny, który usiłował wciągnąć do samochodu 11-letnią dziewczynkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mają jego portret pamięciowy.

Polecane tematy