Autor

MARCIN SZTANDERA

(znalezionych: 3745 )

 • Utylizacja ziemi z dawnej bazy PKS blisko ujęcia wody

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-03-2018

  Co najmniej kilka wywrotek ziemi z terenu dawnej bazy kieleckiego PKS trafiło na działkę blisko ujęcia wody pitnej na Białogonie. Gdy sprawą zainteresowała się straż miejska, ziemia zniknęła.

 • Tragedia na osiedlu

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 20-03-2018

  Ciało 39-letniej kobiety i jej 11-letniego syna znaleziono w poniedziałek w mieszkaniu na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystko wskazuje na to, że doszło do samobójstwa rozszerzonego.

 • UKŁON W STRONĘ HISTORII

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 19-03-2018

  Jest kompromis w sprawie budynku po UJK przy ul. Leśnej. Nie zostanie wyburzony, ale rozbudowany. Stanie też nowy, który będzie nawiązywał do nieistniejącego gimnazjum bł. Kingi

 • MIASTO DAŁO SZKOŁĘ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 16-03-2018

  Jestem oburzony, w jaki sposób miasto rozwiązało sprawę trzecich klas w kieleckich szkołach podstawowych. Rodzice zostali podstawieni pod ścianą i trudno nie odnieść wrażenia, że znów chodzi przede w

 • OSTRE STRZELANIE W MESKO

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 15-03-2018

  Poważny konflikt w skarżyskim Mesko. Większość zarządu państwowej spółki odcięła się od prezesa, który złożył doniesienie prokuratury. W tle jest mowa o nepotyzmie i prawdopodobnie walka o stołki.

 • Jest wniosek o upadłość

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 13-03-2018

  Wiele wskazuje, że nie powiodło się postępowanie restrukturyzacyjne Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. - Wniosek o ogłoszenie upadłości złożony przez KPRD sp. z.o. wpłynął 30 stycznia. Spr

 • Z wyremontowanych dróg znikają znaki dla turystów

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN SZTANDERA 12-03-2018

  Z dróg krajowych znikają brązowe tablice informujące o atrakcjach turystycznych. Nie wiadomo, kiedy będzie można je znów stawiać przy nowych drogach.

 • MIEJSKA GRA W KLASY

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 12-03-2018

  Ratusz ogranicza liczbę czwartych klas w kieleckich podstawówkach i siłą rzeczy będą one liczniejsze. - Chyba znów wygrywa ekonomia, a nie dobro dziecka - komentuje szef Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

 • Nie dostanie 91 milionów

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 08-03-2018

  Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił apelację Mariana Glity. Przedsiębiorca z Jędrzejowa domagał się gigantycznego odszkodowania za to, że nie doszło do sprzedaży udziałów w spółce Elmar "S".

 • POMYSŁY NA REWITALIZACJĘ

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 06-03-2018

  Co łączy stołówkę Politechniki Świętokrzyskiej, szkołę muzyczną i szpital wojewódzki? Inwestycje w nich planowane są kosztowne i mają pomóc w rewitalizacji Kielc. Ale za żadną nie zapłaci miasto

 • Wspinaczka będzie legalna

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 06-03-2018

  W wybranych świętokrzyskich rezerwatach przyrody będzie się można legalnie wspinać. Pasjonaci tego sportu są zachwyceni.

 • CBA przesłało radnym donos na prezesa

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 02-03-2018

  Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało komisji rewizyjnej kieleckiej rady miasta anonim o nieprawidłowościach, których miał się dopuścić szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

 • Dzielnice muszą poczekać

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 02-03-2018

  Kielce nieprędko doczekają się podziału na dzielnice. Komisja rewizyjna oddaliła petycję w tej sprawie, chociaż radni twierdzą, że wymaga szerokich konsultacji.

 • CMENTARNY SPÓR O "WYKLĘTYCH"

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 28-02-2018

  Gdzie pochować ciała ekshumowane w podkieleckim Zgórsku? Fundacja "Niezłomni" twierdzi, że to "żołnierze wyklęci" i powinni spocząć na cmentarzu partyzanckim. Ale IPN ma wątpliwości

 • Generalny też broni Leśnej

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 27-02-2018

  Decyzję konserwatora wojewódzkiego, który nie zgodził się na wyburzenie części budynku przy ulicy Leśnej, utrzymał w mocy generalny konserwator zabytków. - Będziemy rozmawiali, co z nim zrobić - zapowiada prezydent Kielc.

 • Sprzęt kłusowniczy u radnego PiS

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 26-02-2018

  Wnyki, pułapkę na jastrzębie i amunicję znaleziono u radnego Prawa i Sprawiedliwości z Bliżyna. Grożą mu prokuratorskie zarzuty za kłusownictwo oraz wykluczenie z partii.

 • Co nam drogowcy wybudują

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 23-02-2018

  Najdroższa będzie budowa ulic Witosa i Zagnańskiej w Kielcach oraz obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Niestety, są też wielcy nieobecni, jak wschodnia obwodnica Kielc. Wiemy, jakie przetargi drogowcy chcą ogłosić w tym roku.

 • OBWODNIC PRĘDKO NIE BĘDZIE

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 22-02-2018

  Fatalne wiadomości nie tylko dla kierowców. Praktycznie do zera zmalały szanse na budowę drogi pozwalającej ominąć Kielce od południa. Wszyscy zainteresowani przyznają też, że umarł temat wschodniej obwodnicy miasta

 • Zważą tiry podczas jazdy. Pierwszy taki system w regionie

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 21-02-2018

  Instalację pierwszego w regionie systemu ważenia ciężarówek podczas jazdy planuje na ekspresowej "siódemce" GDDKiA.

 • Jest wyrok za drastyczną wystawę

  [ DLO KI ] - Strony Lokalne Kielce MARCIN SZTANDERA 20-02-2018

  Drastyczna wystawa ze zdjęciami m.in. porozrywanych płodów zawisła tuż przy płocie przedszkola na osiedlu Podhale. Tymczasem sąd ukarał organizatorkę podobnej ekspozycji przy ul. Warszawskiej.

Polecane tematy