Autor

MICHAŁ WOJTCZUK

(znalezionych: 5283 )

 • Ustawa "Deweloper+" do korekty

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 20-03-2018

  Blok na skwerze? Tylko jeśli zgodzi się samorząd. Po tekście "Wyborczej" Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju deklaruje korekty zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej.

 • NOWE SZYCIE OKRĘGÓW

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 19-03-2018

  Kto obsadzi stanowiska dzielnicowych radnych - wielkie partie czy lokalne komitety? To zależy po części od kształtu okręgów wyborczych. Rada Warszawy właśnie je zmienia. Miejscy aktywiści oskarżają warszawską PO o wyborczą żonglerkę dla wsparcia własnych interesów

 • PAN WOJEWODA PONAD PLANY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 17-03-2018

  Kwartały dziesięciopiętrowych bloków w miejscu, w którym plan zagospodarowania nie pozwala na budowę domów? Drogę do takich inwestycji otwiera projekt specustawy mieszkaniowej.

 • Żoliborz Południowy jeszcze poczeka na plan, jego przyjęcie wstrzymują radni PO

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-03-2018

  Społecznicy, mieszkańcy, wiceburmistrz Żoliborza i wicedyrektor miejskiego biura architektury zgodnie nakłaniali radnych z komisji ładu przestrzennego do przyjęcia planu Żoliborza Południowego po 14 latach prac. Bezskutecznie.

 • Trzaskowski obiecuje seniorom

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 16-03-2018

  Uruchomienie Stołecznego Centrum Geriatrii, trójkołowe Veturilo oraz uczulenie straży miejskiej i policji na kłopoty najstarszych warszawiaków

 • Skwer przy Traugutta obroniony przed zabudową

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 15-03-2018

  Zieleniec, na którym latem ścięto zabytek przyrody, nie zostanie zabudowany. Stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na biurowiec w tym miejscu. Decyzję podtrzymał generalny konserwator.

 • Nasz narodowy Sławomir

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 14-03-2018

  Możecie tego nie wiedzieć, ale Sławomir jest jedną z najbardziej oczekiwanych gwiazd, które w tym roku wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie.

 • Woda tańsza od wakacji?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 14-03-2018

  Miejscy wodociągowcy obniżają o jedną siódmą opłaty za wodę i ścieki. Niższe stawki wejdą w życie, jeśli zatwierdzi je nowy państwowy regulator - PGW "Wody Polskie".

 • Koniec reklam na hotelu MDM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 14-03-2018

  Rusztowania oplatają hotel MDM przy pl. Konstytucji. Spokojnie, tym razem nie chodzi o stelaż dźwigający kolejną wielkoformatową reklamę. Hotel idzie do remontu, a siatki z nadrukami już nie wrócą.

 • Szkoła zamiast apartamentowca

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-03-2018

  Wydając pozwolenie na budowę apartamentowca na środku działki na Kabatach rezerwowanej na oświatę, wojewoda mazowiecki dopuścił się "oczywistego naruszenia prawa" - stwierdził sąd administracyjny.

 • OPÓŹNIONA REWITALIZACJA PRAGI

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-03-2018

  Władzom Pragi-Północ w ubiegłym roku nie udało się zrealizować remontów kamienic na kwotę aż 30 mln zł. - To nieprofesjonalne - irytuje się wiceprezydent miasta.

 • Zakaz handlu po raz pierwszy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-03-2018

  W ten weekend przypada pierwsza niedziela z ustawowym zakazem handlu. W sobotę niektóre sklepy wydłużają pracę aż do godz. 23. W niedzielę galerie będą otwarte, ale można będzie tylko pójść do kina, restauracji czy fryzjera.

 • Co Warszawa wytarguje w Cannes

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 08-03-2018

  Na tegoroczne międzynarodowe targi nieruchomości na południu Francji stołeczny ratusz zabiera ofertę sprzedaży kilku działek w sąsiedztwie stacji metra.

 • Targi o przyszłość Żerania

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-03-2018

  Bunt przeciwko zabudowie mieszkaniowej w Porcie Żerań. Domów nie chcą tam władze dzielnicy. Aktywiści na terenie FSO proponują centrum targowo-konferencyjne.

 • Nowe kino bez popcornu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-03-2018

  - Do tej pory organizowaliśmy zamknięte pokazy. Od piątku zaczynamy regularne seanse przez siedem dni w tygodniu - zapraszają przedstawiciele kina Amondo przy Żurawiej.

 • SLD poprze Biedronia?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 06-03-2018

  - Gdyby Robert Biedroń zdecydował się na kandydowanie na prezydenta Warszawy, otrzymałby poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej - powiedziała wczoraj wieczorem w telewizji Superstacja rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.

 • Jak inwestują dzielnice

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 03-03-2018

  Dzielnice dostały w ub.r. blisko 900 mln zł na inwestycje. Walczyły o dołożenie dodatkowych pieniędzy, przez pewien czas dysponowały ponad miliardem złotych. Udało się wydać tylko 600 mln.

 • Szkoła z kładką nad ulicą

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 01-03-2018

  Tysiąc sto uczniów ma przyjąć ogromna, 37-oddziałowa szkoła pomiędzy ul. Verdiego i Ruskowy Brud na Białołęce. Władze dzielnicy właśnie rozpisały przetarg na jej budowę. Na zespół boisk po drugiej stronie ul. Ruskowy Bród uczniowie dojdą po kładce przerzuconej nad ulicą.

 • Na stulecie Polski bilety za złotówkę

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 01-03-2018

  Ulgowe bilety za symboliczną złotówkę do wszystkich miejskich muzeów wprowadzi stołeczny samorząd. W ten sposób chce uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • NOCNE ŻYCIE GALERII HANDLOWYCH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 01-03-2018

  Do godz. 22, a nawet do północy będą czynne sklepy w warszawskich galeriach handlowych. Hipermarkety z kolei otworzą się już nawet o godz. 7 rano. Tak firmy reagują na wchodzący właśnie w życie zakaz handlu w niektóre niedziele

Polecane tematy