Autor

MICHAŁ WOJTCZUK

(znalezionych: 5566 )

 • Nowe karty do głosowania. Co zrobić, żeby głos był ważny?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 19-10-2018

  Inaczej niż w poprzednich wyborach samorządowych w niedzielę w komisji nie dostaniemy już różnokolorowych kart, ale białe. Tylko same nazwiska kandydatów na poszczególne szczeble samorządu będą wydrukowane na kolorowych paskach.

 • Kogo będziemy wybierać w tych wyborach? I właściwie co oni robią?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 19-10-2018

  W niedzielę wybierzemy w Warszawie prezydenta miasta oraz blisko 500 radnych dzielnicowego, miejskiego i wojewódzkiego szczebla. To ostatni moment, żeby przyznać się przed samym sobą, że nie do końca wiemy, co oni wszyscy robią i jakie mają kompetencje. Oto krótka ściągawka. I ostrzeżenie: w tym roku głosujemy na innych niż dotychczas kartach!

 • Jaki poznaje Warszawę. Powoli

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 18-10-2018

  Jeżeli Warszawa rzeczywiście ma być dla wszystkich, komunikacja zbiorowa musi docierać do wszystkich najważniejszych dzielnic Warszawy. Niestety, tak nie jest - takie zaskakujące twierdzenie wygłosił Patryk Jaki na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

 • Kara dla wojewody za nielegalną wycinkę

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 18-10-2018

  - Drzewa i krzewy rosnące na dziedzińcu urzędu wojewódzkiego przy pl. Bankowym były objęte ochroną konserwatorską. Urzędnicy wojewody zlecili ich wycinkę bez zezwolenia konserwatora. Dlatego nałożyliśmy karę: 18 350 zł - informuje rzeczniczka marszałka Mazowsza.

 • Więcej światła w Promenadzie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 18-10-2018

  Wysokie aż na sześć metrów witryny, kryształowe żyrandole i przeszklony dach - tak wygląda zmodernizowane skrzydło galerii handlowej Promenada. Są w nim 44 nowe sklepy, w tym pierwszy w Warszawie stacjonarny sklep serwisu E-obuwie.pl.

 • SKRA POŁĄCZY SIĘ Z PARKIEM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-10-2018

  Strefa do uprawiania sportów amatorskich połączy Pole Mokotowskie z terenami klubu Skra - taka koncepcja zwyciężyła w konkursie architektonicznym. Porządki już mogą się tu zacząć, ale prezes Skry nie chce wydać miastu kluczy

 • Wyborcze podróże do Jakiego służbowym samochodem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-10-2018

  Burmistrz Pragi-Północ jeździ służbowym samochodem na narady i konferencje Patryka Jakiego. - Mogło się zdarzyć, że kierowca czekał na mnie pod Ministerstwem Sprawiedliwości, ale byłem tam jako burmistrz, a nie kandydat w wyborach - twierdzi Wojciech Zabłocki.

 • Zagłosują bez meldunku

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-10-2018

  Ponad 15 tys. osób dopisało się do rejestru wyborców w Warszawie. Doliczając tych, którzy czekają jeszcze na decyzję, w sumie bez meldunku będzie głosować pięć razy tyle ludzi co cztery lata temu.

 • PIS MOŻE PRZEGRAĆ WARSZAWĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 16-10-2018

  Rafał Trzaskowski wyraźnie wygrywa z Patrykiem Jakim wyścig o prezydenturę Warszawy - to wynik naszego sondażu. A nie jest to zwykła wyborcza rywalizacja, lecz walka, w której Jakiego wspiera pół rządu i telewizja państwowa

 • OSTRA WALKA O PODIUM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 15-10-2018

  Wyścig o prezydenturę Warszawy zdominowało starcie Rafała Trzaskowskiego z Patrykiem Jakim, czy może raczej Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie sondaże konsekwentnie wskazywa

 • DLA LOTNISKA MODLIN WYBIERZMY PATRONKĘ!

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-10-2018

  Pomysł przemianowania lotniska Modlin na lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego rzucili mazowieccy radni Platformy Obywatelskiej. Napisaliśmy o tym w czwartkowej "Stołecznej". Dyskusja odbędzie się

 • Bulwary w potrójnej koronie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 12-10-2018

  W tegorocznej edycji nagrody architektonicznej prezydenta Warszawy bulwary wiślane wygrały w kategorii najlepsza przestrzeń publiczna, dostały laur publiczności oraz Grand Prix za rok 2017. I słusznie.

 • MOSTY NIE SĄ PARTYJNE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 11-10-2018

  Od obietnic Dubaju nad Wisłą politycy PiS przeszli do brutalnych gróźb odcięcia Warszawy od rządowych inwestycji, jeśli wygra ktoś inny niż ich kandydat. Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta stoli

 • PRZEDWYBORCZE BAJKOWE TEORIE SPISKOWE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 11-10-2018

  Co jakiś czas odżywają plotki o tym, że wybory samorządowe mogą zostać zmanipulowane. Np. w Warszawie mogłyby być wypaczone, bo rzekomo do rejestru wyborców dopisywani są hurtowo ludzie spoza stolicy

 • CENTRUM WRESZCIE DLA PIESZYCH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-10-2018

  Nowa ulica przed Pałacem Kultury, reprezentacyjny pasaż między "patelnią" a Dworcem Centralnym oraz zebry w rejonie ronda Dmowskiego - w fazę projektową wkraczają trzy inwestycje, które zmienią ścisłe centrum miasta

 • Wylądujemy na Paderewskim

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-10-2018

  Lotnisko imienia Ignacego Jana Paderewskiego - taką oficjalną nazwę ma przyjąć port w Modlinie. W przyszłym tygodniu nazwę nadadzą radni sejmiku Mazowsza. Przyjmie się?

 • Lech Kaczyński na cokole

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-10-2018

  U wojewody jest już złożony wniosek o pozwolenie na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Figura byłego prezydenta zostanie ustawiona na trzymetrowym cokole przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-10-2018

  Zaczyna się budowa gazociągu na Żeraniu Zaczyna się budowa gazociągu na Żeraniu - Zaczynamy budowę 10 km gazociągu wysokiego ciśnienia, który połączy Tłocznię Rembelszczyzna z Elektrociepłownią Żerań

 • WÓJTOWIE NIE DO POKONANIA

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-10-2018

  W kilku podwarszawskich miejscowościach urzędujący burmistrz czy wójt nie ma w wyborach konkurenta. W niektórych już od blisko dekady.

 • Zmiana pokoleń we władzach pod Warszawą

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 08-10-2018

  Nie tylko w Warszawie urzędujący prezydent nie stara się o reelekcję. Podobnie jest w kilkunastu podwarszawskich miejscowościach. W niektórych oznacza to zmianę włodarza miasta po ponad dwóch dekadach.

Polecane tematy