Autor

MICHAŁ WOJTCZUK

(znalezionych: 5442 )

 • Rządowe osiedle na peryferiach

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-07-2018

  To nie będzie satelitarna sypialnia, z której wszędzie trzeba będzie jeździć samochodami - przyrzekali architekci, prezentując koncepcję osiedla Nowe Jeziorki na Ursynowie - pierwszego warszawskiego osiedla z państwowego programu Mieszkanie+.

 • Pożegnanie z kultowym Niebieskim Kaktusem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 12-07-2018

  Robotnicy zaczęli częściowo burzyć budynek u zbiegu Spacerowej i Belwederskiej, w którym działała restauracja Blue Cactus. Dania kuchni meksykańskiej serwowała od 1996 r. Kilka dni temu restauracja z

 • Kamienice zaczną wracać?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 12-07-2018

  Nieruchomości, których reprywatyzację uchyliła komisja weryfikacyjna, nie wróciły do miasta. Ich właściciele stosują bierny opór, m.in. nie wydając kluczy urzędnikom. - Ale mamy przełom, sąd zabronił utrudniania w przejmowaniu zarządu dla dwóch pierwszych kamienic - mówią urzędnicy ratusza.

 • WARTO WALCZYĆ O SWOJE

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-07-2018

  GAZETA WYBORCZA Architekci mówili, że nie ma to sensu. Inwestor straszył pozwem za ponad pół miliarda. Ale społecznicy i samorządowcy z Wilanowa twardo obstawali przy tym, że galerię handlową na obrz

 • TR Z POŚLIZGIEM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-07-2018

  Nawet o miesiące może się opóźnić budowa gmachu teatru TR Warszawa na pl. Defilad, obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wszystko przez błąd w decyzji wojewody, który w lutym wywłaszczył grunt pod dojazd do teatru.

 • "Lex deweloper" krytykują nawet... deweloperzy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 10-07-2018

  Nasz głęboki sprzeciw budzi, że specustawa pozwala obchodzić plany zagospodarowania. Może to prowadzić do dewastacji przestrzeni publicznej i niekontrolowanej urbanizacji - ostrzega Krajowa Rada Izby Architektów RP. Specustawę krytykują także politycy, a nawet deweloperzy.

 • PIS ZMIENI MIASTA NA GORSZE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MICHAŁ WOJTCZUK 09-07-2018

  Mimo protestów urbanistów, społeczników i samorządów większość PiS uchwaliła ustawę nazywaną "lex deweloper". Nowe prawo w praktyce unieważnia plany zagospodarowania i zezwala m.in. na budowę osiedli mieszkaniowych w miejskich parkach.

 • Sprzeczne interesy kamienic

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-07-2018

  Głębokie pęknięcia w ścianach, mury tak przekrzywione, że nie otwierają się okna - w takim stanie jest ponadstuletnia kamienica na Pradze-Północ. Czy to efekt sąsiedniej budowy apartamentowca?

 • PARK I DZIKI, I MIEJSKI, I DLA PSÓW

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-07-2018

  Na Polu Mokotowskim powstaną cztery pawilony, w tym jeden nad stawem, z dachem kielichem, z którego będzie przelewać się woda. Taka propozycja znalazła się w pracy, która wygrała konkurs na rewitalizację parku

 • Zaczęła się budowa Muzeum Historii Polski

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-07-2018

  - Chcemy otworzyć teren Cytadeli i stworzyć tu także park Niepodległości - mówił w piątek Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, podczas uroczystości wbicia pierwszej łopaty na budowie tego gmachu.

 • Czyszczą Pałac Kultury

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-07-2018

  Parowymi myjkami pod ciśnieniem robotnicy czyszczą ściany tarasu widokowego Pałacu Kultury. Efekt jest jak z reklamy proszku do prania: ciemnoszare elewacje stają się jasnokremowe.

 • Jak dojechać do osiedla

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 06-07-2018

  - Oddawanie mieszkań zaczęło się w marcu. Mamy lipiec, a przy jedynym dojeździe stoi znak "tylko dla pojazdów budowy". Wjeżdżam tam zawsze z obawą, czy nie zapłacę mandatu - skarży się klientka, która kupiła mieszkanie na terenie pod skarpą mokotowską.

 • Nowa galeria na Ursynowie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 06-07-2018

  - Wstępne porozumienie o poszerzeniu Płaskowickiej do dwóch jezdni jest już podpisane - zakomunikował w czwartek Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

 • KONSERWATOR NIE ZAUWAŻYŁ

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 05-07-2018

  U zbiegu Foksal i Nowego Światu restauratorzy ustawili na środku ulicy zadaszony ogródek. - Nikt nas nie pytał o zdanie - zaznacza wojewódzki konserwator.

 • OSIEDLE BEZ WJAZDU

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 04-07-2018

  - Deweloper oddał nam mieszkania w budynku, do którego nie ma dojazdu ani nawet chodnika - zdumiewa się mieszkanka osiedla powstającego na dawnych polach PGR na Targówku. - Zbudujemy i chodniki, i skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Ale trzeba jeszcze trochę poczekać - obiecuje firma

 • Szkoła dla Miasteczka

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 04-07-2018

  Trzykondygnacyjna szkoła dla 750 uczniów z salą gimnastyczną i parkingiem pod boiskiem ma powstać w Miasteczku Wilanów. Dzielnica właśnie ogłosiła przetarg na projekt i budowę obiektu. A co z rozbudową istniejącej szkoły?

 • Wieżowiec w centrum

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 03-07-2018

  Powoli znikają ostatnie gruzy po PRL-owskim biurowcu przy Świętokrzyskiej, tuż przy rondzie ONZ. Inwestor przedstawił nowy projekt wieżowca w ścisłym centrum ze zmienionymi detalami elewacji.

 • BIUROWIEC W PARKU WBREW MIASTU

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 02-07-2018

  Tylko żelbetowa struktura ocaleje z dziewięciopiętrowego biurowca na obrzeżach Pola Mokotowskiego. Inwestor remontuje go, zamiast zburzyć. Tak obchodzi zapisy planu zagospodarowania, które nie pozwalają już na tak wysoki budynek w tym miejscu.

 • LEWICOWA TWARZ NIEPODLEGŁOŚCI

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 02-07-2018

  Zaczynają się prace nad odlaniem pomnika Ignacego Daszyńskiego. Zostanie on ustawiony na 100-lecie odzyskania niepodległości w pobliżu pl. Na Rozdrożu

 • Ratusz: część lokatorów była bogata

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 30-06-2018

  Stołeczny ratusz nie tylko nie wypłacił ofiarom reprywatyzacji wyznaczonych przez komisję weryfikacyjną odszkodowań, ale w pozwie do sądu złożył wniosek, by lokatorów obciążyć kosztami procesu... - Naszym zdaniem komisja nierzetelnie wydała te decyzje, sprawy musi wyjaśnić sąd. I to sąd zdecyduje, czy ludzi zwolnić z kosztów procesowych - przekonują urzędnicy.

Polecane tematy