Autor

MICHAŁ WOJTCZUK

(znalezionych: 5188 )

 • Hanna Gronkiewicz-Waltz wychodzi z sondażowego dołka?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 14-12-2017

  Afera reprywatyzacyjna zrujnowała wizerunek Hanny Gronkiewicz-Waltz w oczach warszawiaków. Odsetek tych, którzy uważają ją za dobrego gospodarza miasta, spadł z 74 do zaledwie 53 proc. Ale w najnowszej, listopadowej edycji tego samego sondażu oceny pani prezydent już nieco się poprawiły.

 • Burmistrz Włoch wyrzucony z PiS

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-12-2017

  Prawo i Sprawiedliwość najpierw straciło większość w radzie dzielnicy Włochy, a teraz wyrzuciło z partii burmistrza Michała Wąsowicza. Zarzut: "kontestowanie programu partii".

 • W NIEDZIELĘ HANDEL TYLKO Z BILETEM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-12-2017

  - Przyjęta przez Sejm ustawa o zakazie handlu w niedziele jest pełna niejasnych sformułowań. Sklepy na dworcach mogą działać. A gdzie jest granica między Dworcem Centralnym a Złotymi Tarasami? I co z piętrami galerii, na których są kina i restauracje? - pyta Radosław Knap, dyrektor Polskiej Rady Centrów Handlowych.

 • Żałoba Nadarzynie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-12-2017

  Zmarł Janusz Grzyb, od 19 lat był wójtem gminy. Sporo mieszkańców nie pamięta, kiedy gminą rządził ktoś inny

 • Wielki remont Biblioteki Narodowej

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-12-2017

  Aż 130 tys. książek udostępnionych w wygodniejszych i ładniejszych wnętrzach - taki jest cel ogromnej modernizacji wnętrz Biblioteki Narodowej w al. Niepodległości, która rozpocznie się w przyszłym roku.

 • Mnóstwo uwag do placu Centralnego

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 08-12-2017

  Projekt ciekawy, ale to chyba żart?

 • STO MILIONÓW NA JEDEN CMENTARZ

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 07-12-2017

  W ekspresowym tempie Sejm przegłosował wczoraj ustawę przekazującą aż 100 mln zł niewielkiej prywatnej fundacji, którą kieruje sympatyk PiS. Ma remontować cmentarz Żydowski przy ulicy Okopowej. Opozycja nie kryje zdziwienia

 • JAK URZĄDZIĆ PARK NA PLAŻY

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 04-12-2017

  Czy na obrzeżach Miasteczka Wilanów powinien powstać półtorahektarowy zagajnik z kilkuset drzewami? A może łąka z pawilonami kulturalnymi? A może teren z boiskami sportowymi? Albo niewielki amfiteatr? W Wilanowie zaczynają się konsultacje społeczne, które mają określić, jak w przyszłości zmieni się tzw. plaża Wilanów.

 • Wieża nad metrem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 04-12-2017

  - Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Prace zaczną się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku - zapowiedział inwestor 86-metrowego wieżowca, który powstanie u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

 • Zamiast bloków rosną brzozy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 02-12-2017

  Na najdroższej swego czasu działce w Polsce rośnie gęsty zagajnik. Minęło 10 lat od rozbiórki zajezdni autobusowej przy Chełmskiej. Czy coś tu w końcu powstanie?

 • Warszawa Anno Domini 2020. Z wieżowcami, kładką przez Wisłę i Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 01-12-2017

  Ulica Towarowa przy rondzie Daszyńskiego to kanion wśród wieżowców. 310-metrowy kolos przy Dworcu Centralnym rzuca cień aż hen za Złotą. Zygzak kładki pieszo-rowerowej spina oba brzegi Wisły. Wody Portu Praskiego połyskują spomiędzy kwartałów zabudowy

 • Czy zauważyliście rewolucję w mieście?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 01-12-2017

  Warszawa jest miastem bezpieczniejszym i wygodniejszym do życia niż 10 lat temu. Jest bardziej wielkomiejska, z bardzo dobrą ofertą kulturalną i niezłą sportowo-rekreacyjną. Taki obraz stolicy wyłania się z porównania dwóch wielkich sondaży zrealizowanych na zlecenie "Gazety Wyborczej" oraz TOK FM.

 • Muzea wódki dwoją się w oczach

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 30-11-2017

  W centrum miasta, przy Wierzbowej, zaczyna działać Muzeum Wódki. Na ostatniej prostej wyprzedziło placówkę o bardzo podobnym profilu, która powstaje na Pradze.

 • NIE MA KOMU PRACOWAĆ

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 29-11-2017

  - W Warszawie buduje się za dużo - te zaskakujące słowa usłyszeliśmy od szefa jednej z największych firm budowlanych w Polsce. Spiętrzenie inwestycji w stolicy sprawia, że na budowach brakuje rąk do pracy. Inwestycje opóźniają się lub są droższe, niż planowano

 • Targi nad wspólnym kandydatem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 28-11-2017

  Poparcie Nowoczesnej dla Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy jest uzależnione od tego, czy Platforma usiądzie z nami do stołu i porozmawia o kandydatach w innych miastach - zapowiedziała Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Strażnicy miejscy pomogli 81-latce

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 28-11-2017

  Strażnicy miejscy zostali wezwani na pomoc zagubionej 81-letniej kobiecie. Okazało się, że od czterech dni poszukiwała jej rodzina.

 • Ponad miliard złotych na inwestycje w wodociągi i kanalizację

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 27-11-2017

  Umowa na dofinansowanie z UE rozbudowy sieci wodociągów i kanalizacji w stolicy podpisana.

 • Nowe życie poprzemysłowych gruntów

  [ MDM WA ] - Magazyn Dom Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 25-11-2017

  Hektary poprzemysłowych gruntów na Woli zamieniają funkcję. W miejscu dawnych zakładów i fabryk powstają osiedla i biurowce, a także wielofunkcyjne kompleksy handlowo-usługowo-mieszkaniowe

 • Wszystkie światła na Pragę-Północ

  [ MDM WA ] - Magazyn Dom Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 25-11-2017

  Praga-Północ to dzielnica w trakcie transformacji. Inwestycje, takie jak metro, wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy w dawnej fabryce wódek Koneser, czy planowana kładka pieszo-rowerowa, ośmielają klientów do kupowania tu mieszkań. Nawet mimo tego, że ceny osiągają tu poziomy grubo powyżej warszawskiej średniej.

 • SUWEREN: ZOSTAWCIE PAŁAC KULTURY

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 25-11-2017

  Marzenia polityków PiS o zburzeniu Pałacu Kultury odrzuca aż 90 proc. warszawiaków - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej". Nawet wśród wyborców PiS pomysł popiera ledwie jedna czwarta.

Polecane tematy