Autor

MICHAŁ WOJTCZUK

(znalezionych: 5768 )

 • Najbardziej spektakularne budowy Warszawy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 19-04-2019

  Tunel metra wiszący w powietrzu, zabytkowy budynek przesuwany na szynach w tę i z powrotem, rosnący wraz z wieżowcem dźwig, którego hak będzie dyndać na wysokości aż 313 metrów - oto najbardziej niesamowite budowy w Polsce.

 • Coraz bliżej do prądu z gazu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 18-04-2019

  To inwestycja trudna jak wymiana silnika benzynowego na hybrydowy w jadącym samochodzie. W Elektrociepłowni Żerań półmetek osiągnęły prace nad budową bloku, który będzie produkować prąd i ciepło nie ze spalania węgla, lecz gazu ziemnego. - Emisja pyłów spadnie do zera, dwutlenku węgla - o 40 proc. - mówił prezes spółki PGNiG

 • Koniec półwiecza Cepelii

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 18-04-2019

  "Likwidacja sklepu" "Wyprzedaż" - takie kartki pojawiły się na drzwiach sklepu Cepelia w pawilonie u zbiegu Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich. Sklep z rękodziełem działał w tym miejscu od 53 lat. Pawilon czeka głęboka modernizacja i przebudowa na McDonald.

 • Walka ze smogiem jak akwizycja kredytów

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 18-04-2019

  Nie ma doświadczenia w sprawach smogu, aktywiści walczący ze smogiem w ogóle go nie znają. A jednak to właśnie Marcin Morawski zostanie w stołecznym ratuszu dyrektorem biura odpowiedzialnego za smog.

 • Jak rozbudować SGH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-04-2019

  Dwa nowe budynki chce zbudować przy al. Niepodległości Szkoła Główna Handlowa. - Wiemy, że czeka nas przeprawa z konserwatorem zabytków, ale już w pierwotnych planach w tym miejscu miała być zabudowa - mówi kanclerz uczelni.

 • Jak Sejmik Mazowsza głosuje dwa razy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 17-04-2019

  Łamiecie regulamin, macie demokrację w poważaniu, jak wam nie wstyd! - wołali mazowieccy radni PiS, gdy radni koalicji wprowadzili pod głosowanie stanowisko pół godziny po tym, jak raz już przepadło w głosowaniu.

 • Centrum Nauki "Kopernik" bez ogrodu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 16-04-2019

  Dopiero w przyszłym roku będzie można zwiedzać ogród na dachu Centrum Nauki "Kopernik". Trwa tam rozległy remont. Ważą się zaś losy rozbudowy eksploratorium o nowe skrzydło - inwestycja okazała się droższa, niż planowano.

 • Pięć lat borykania się z parkiem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 15-04-2019

  Za kilka dni urząd dzielnicy Ochota ogłosi przetarg na dokończenie prac nad parkiem Zachodnim. Budowa zamarła prawie półtora roku temu, ale dzielnicy nie udało się znaleźć wykonawcy.

 • Mały handel w Łomiankach

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-04-2019

  W Łomiankach zaczyna się budowa niewielkiej lokalnej galerii handlowej. Dyskont, drogeria, kilka restauracji - małe centra handlowe według tej zasady coraz częściej powstają w Warszawie i okolicach.

 • Roszada w kulturze

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 13-04-2019

  Tomasz Thun-Janowski, szef miejskiego biura kultury, zrezygnował po sześciu latach z pracy. Powodem był konflikt z koordynatorką ds. polityki kulturalnej.

 • Drogowcom nie udało się złapać psa na autostradzie. Zginął

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 12-04-2019

  Służba drogowa przyjechała dopiero po godzinie. A funkcjonariusz powiedział, cytuję: "Najlepiej, jakby tego psa auto pieprzło, toby po kłopocie było". I rzeczywiście, wpadł pod samochód, bo nie chcieli zamknąć ruchu - mówi rozgoryczony kierowca.

 • W tym roku głosować będziemy dopiero we wrześniu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 12-04-2019

  77 mln zł rezerwowano w 2019 roku na projekty budżetu partycypacyjnego. Tej kwoty na pewno nie wydamy, bo głosowanie odbędzie się dopiero we wrześniu. Tak wynika z uchwały przyjętej w czwartek przez Radę Warszawy.

 • Czarny Kot już się nie wywinie?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-04-2019

  Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie właścicieli hotelu Czarny Kot od przetargu na rozbiórkę ich hotelu. Czy to już ostatni trik prawny, po który sięgnęli właściciele budynku, próbując opóźnić zburzenie samowoli budowlanej?

 • Urzędniczy dwugłos o parkowaniu na Powiślu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-04-2019

  Dwójka radnych złożyła interpelacje, prosząc o dopuszczenie ukośnego parkowania na ul. Śniegockiej. Wiceprezydent Warszawy stanowczo to wykluczył, zaś burmistrz Śródmieścia zapewnił, że zmiana zostanie wprowadzona. - Odpowiedzi się nie wykluczają - zapewniają urzędnicy.

 • Kto będzie europosłem z Warszawy?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 11-04-2019

  Znamy już chyba wszystkich liderów warszawskich list komitetów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I choć kampania wyborcza dopiero się rozkręca, już wiemy, kto na pewno nie będzie pełnić mandatu europosła.

 • Siedziba Sinfonii Varsovii za sześć lat

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-04-2019

  Według pierwszych zapowiedzi koncerty w nowym gmachu miały się odbywać już w 2016 r. Teraz ratusz szacuje, że budynek Sinfonii będzie oddany w 2025 r.

 • Budynek przewiercony spojrzeniami

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 10-04-2019

  Wysokie na trzy kondygnacje "okno" powstało w apartamentowcu u zbiegu Leszczyńskiej i Dolnej na Powiślu. - Chodziło o to, żeby był widok na zabytkową halę elektrowni - tłumaczą architekci.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-04-2019

  Czarny Kot pręży się przed rozbiórką Czarny Kot pręży się przed rozbiórką Nadzór budowlany musiał przesunąć planowane na 10 kwietnia otwarcie ofert w przetargu na rozbiórkę hotelu Czarny Kot. Gargame

 • Urwana velostrada

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 09-04-2019

  Kiedy powstanie brakujący kawałek drogi rowerowej między Wilanowem a Konstancinem-Jeziorną? Choć w kampanii wyborczej obiecywał go Rafał Trzaskowski, drogowcy nie mają pieniędzy na tę inwestycję.

 • Kazamaty w stanie deweloperskim

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 05-04-2019

  Carski fort na Służewie zamienia się w nietypową galerię handlową. Na jego tyłach inwestor urządził pięciohektarowy park, który chce oddać miastu za symboliczną złotówkę.

Polecane tematy