Autor

MONIKA ŻMIJEWSKA

(znalezionych: 3577 )

 • Będzie się działo. Rezerwujcie czas i bilety

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 19-04-2019

  Pozytywne brzmienia, 12 świetnych koncertów, piknikowe atrakcje - i tak przez dwa dni, 13-14 lipca. Przed rokiem festiwal pojawił się na białostockiej kulturalnej mapie po raz pierwszy i poniekąd bad

 • Spodnie z kurtyny i futro z widowni...

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 19-04-2019

  Ona miała szlafrok w kwiaty, on jasny golf. Ona była jego matką, on - synem birbantem, który uwiódł służącą. Ona miała minę zagniewaną, on szeroko się uśmiechał. Działo się to 74 lata temu w Białymstoku. Na scenie Teatru Dramatycznego.

 • Białystok New Pop Festival po raz drugi!

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 12-04-2019

  Pozytywne brzmienia, 12 świetnych koncertów, piknikowe atrakcje - i tak przez dwa dni, 13-14 lipca. Wraca Białystok New Pop Festival! Na dziedzińcu pałacu Branickich zaśpiewają m.in. tak znakomici artyści, jak Kortez, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan i Mery Spolsky.

 • SZCZEPANIK W FAMIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 12-04-2019

  Eksperymentował z syntetyzatorami, padami i innymi gadżetami elektro. By nagrać swój debiutancki krążek, szukał odpowiedniej drewnianej kaplicy. Grał na Open?erze. A w sobotę o godz. 20 Wojtek Szczepanik wystąpi w Famie. Szykują się intymne relaksacyjne brzmienia.

 • Książki, rozmowy, historie

  [ ORX BI ] - GAZETA NA TARGI KSIĄŻKI MONIKA ŻMIJEWSKA 12-04-2019

  Blisko 40 spotkań autorskich, 90 wystawców, kilka premier. W Białymstoku zaczyna się dziś święto książki - bogate trzy dni, w trakcie których można właściwie nie wychodzić z opery.

 • Całe dnie z zabójcami

  [ ORX BI ] - GAZETA NA TARGI KSIĄŻKI MONIKA ŻMIJEWSKA 12-04-2019

  Przesłuchiwał seryjnych morderców. Jeździł w trasy koncertowe. Tańczył, smażył burgery, był programistą. Aż zaczął pisać kryminały.

 • Mam czas do nadrobienia

  [ ORX BI ] - GAZETA NA TARGI KSIĄŻKI MONIKA ŻMIJEWSKA 12-04-2019

  Bez Japonii nie zostałabym pisarką. Nagle dostałam dar i postanowiłam to wykorzystać. Gdy pojawiła się literatura, cała moja energia znalazła się na właściwym torze - mówi Joanna Bator.

 • Nasza mama prawie w niebie?

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 11-04-2019

  Co zrobić z matką, gdy jest już niepotrzebna, nieuleczalnie chora, zawadza? A dorosłe dziecko ma inne plany? Studenci lalkarstwa stawiają przed widzami pytania i są bezlitośni. W Akademii Teatralnej świetny spektakl dyplomowy "Matki"

 • DNI OTWARTE W AKADEMII TEATRALNEJ

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-04-2019

  Zajrzyj w weekend do Akademii Teatralnej w Białymstoku. W programie Dni Otwartych zobaczyć można teatralne etiudy i wystawy, zgłosić się można też na warsztaty. Ci, którzy poważnie myślą o studiach aktorskich, mogą skorzystać z konsultacji z ekspertami.

 • Sens BTL. Współczesność i klasyka

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-04-2019

  "Brak sensu. Aniołek, Żyrafa i stołek"? Fraza brzmiąca jak dziecięca wyliczanka rzeczywiście zdaje się nie mieć sensu, a jednak ma go mnóstwo. Spektakl z 2014 roku, pod takim - absurdalnym na pierwszy rzut oka tytułem - powraca w kwietniu na scenę Białostockiego Teatru Lalek.

 • DARIA W ZMIANIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-04-2019

  Subtelny głos, dźwiękowe eksperymenty. Daria Zawiałow nagrała nową płytę, a w niedzielę o godz. 19 będzie ją promować w Zmianie Klimatu.

 • SCHYŁEK DNIA

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-04-2019

  Fascynujący, tajemniczy, pełen wdzięku, niepokojąco ponadczasowy - tak o najnowszym filmie autora wstrząsającego "Syna Szawła" piszą recenzenci na świecie. "Schyłek dnia" László Nemesa, już nagrodzony na festiwalu w Wenecji, wchodzi do kina Forum. Pod pozorami nostalgicznej podróży w przeszłość jest jak requiem dla współczesnego świata.

 • RASTAFERAJNA!

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-04-2019

  Są absolutnym ewenementem. 11 barwnych muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Grają reggae, a energii mają tyle, że tylko pozazdrościć. W piątek November Project zagra w Zmianie Klimatu o godz. 19.

 • Pogrom Żydów w Białymstoku

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 04-04-2019

  Trwał cztery dni, zginęło w nim ponad 80 Żydów. O pogromie w Białymstoku przed ponad stu laty pisały wszystkie gazety w kraju, a nawet angielski "Times". Dzisiaj o tragedii 1906 r. pamięta niewiele osób. Jest szansa, że tę lukę wypełni książka Artura Markowskiego.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 29-03-2019

  Zajrzyj w niedostępne na co dzień zakamarki białostockich teatrów, posłuchaj muzyki i czytania sztuk, zobacz fragmenty spektaklu, przymierz stroje. Szykuje się familijna niedziela, nie tylko dla fanów Melpomeny.

 • MATKI I JEJ DZIECI

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 29-03-2019

  Monstrualna matka, a właściwie kilka matek. Trójka dzieci. Między nimi mnóstwo emocji. W sobotę i niedzielę o godz. 18 w Akademii Teatralnej studenci IV roku zapraszają na premierowy spektakl "Matki". Grać będą go do połowy kwietnia.

 • "Hobbit" na białostockiej scenie. Polska prapremiera

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 27-03-2019

  Białostocki Teatr Dramatyczny jako jedyny w Polsce otrzymał prawa do wystawienia sztuki "Hobbit" na podstawie książki J.R.R. Tolkiena. Spektakl w reżyserii Grzegorza Suskiego będzie polską prapremierą - zaplanowano ją na 11 maja.

 • "Hamlet" prosto z Londynu. Teatr w białostockiej operze

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 27-03-2019

  Miłośnicy znakomitego angielskiego teatru nie mogą odżałować, że białostockie kina Helios nie pokazują już co miesiąc transmisji świetnych przedstawień przygotowanych przez brytyjskie sceny. Dziś o godz. 18 tę lukę na chwilę zapełni Opera i Filharmonia Podlaska. I zaprasza na spektakl "Hamlet" z Barbican Theatre w Londynie z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

 • UNDERGROUND W MIEŚCIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 22-03-2019

  Niepokorne osobowości znów pokażą swoje niebanalne pomysły i alternatywny ogląd świata. Przed nami finał festiwalu Underground/Independent. Od piątku do niedzieli spodziewajcie się m.in. streetartowych niespodzianek w mieście z udziałem robotników, czy alternatywnej wersji Muminków z muzyką na żywo.

 • FOGHORN W ELEKTROWNI

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 15-03-2019

  Ponad 30 znakomitych artystów z Polski i zagranicy opowiada w swoich pracach o przemianach ustrojowych w Europie i na pograniczu z Azją. Miejsce: elektrownia przy ul. Elektrycznej 13. W piątek (15 marca) o godz. 18 Galeria Arsenał zaprasza na wystawę "FOGHORN".

Polecane tematy