Autor

MONIKA ŻMIJEWSKA

(znalezionych: 3518 )

 • SREBRNI PRADZIADKOWIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 18-01-2019

  Mają po 8-10 lat. Znają dobrze tablety i smartfony. I nagle musieli "przestawić się" na stuletni aparat fotograficzny. Obsłużyć go, zrobić sobie nawzajem zdjęcia, stylizowane na archaiczne. A wcześniej - wcielić się w rolę własnych pradziadków. To, co udało się przygotować małym fotografom, zobaczyć można w niedzielę, o godz. 12, na wernisażu w Galerii im. Sleńdzińskich (Legionowa 2).

 • SIDNEY POLAK, SERDUSZKA I POCIĄG

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 11-01-2019

  To będzie gorąca niedziela! 13 stycznia znów będzie miał miejsce fantastyczny zryw ludzi dobrych serc pod wodzą Jurka Owsiaka. Ale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tak naprawdę ruszyła już kilka dni temu. W Białymstoku w piątek i sobotę zaplanowano też kilka imprez towarzyszących.

 • BRACIA GOLCOWIE CHARYTATYWNIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 04-01-2019

  Świąteczny klimat i góralska energia. A przede wszystkim szlachetny cel. Wszystko to we wtorek (8 stycznia) o godz. 19 w operze przy Odeskiej, gdzie wystąpi Golec uOrkiestra. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych powstałego niedawno Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego.

 • Cały świat na wystawie

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 03-01-2019

  Historie z pierwszych stron gazet i historie domowe, kameralne, o których mało kto wie. Wszystkie łączy jedno: są przejmujące i ciekawie zapisane w fotografii.

 • 28 godzin bluesa non stop

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 31-12-2018

  Uparli się, że ustanowią rekord Polski w graniu bluesa na czas. I tak się stało. Blues w Sześcianie dzięki kilkudziesięciu pasjonatom nie milkł ani na chwilę przez 28 godzin.

 • Lalki znikną, czy się zmienią?

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 28-12-2018

  Zamieszanie wokół Kawiarni Lalek. Dyrektor Białostockiego Teatru Lalek ma inną koncepcję tego miejsca i wypowiedział umowę najmu obecnemu najemcy. Kawiarni w obecnym kształcie bronią stali bywalcy. Trwa akcja zbierania podpisów w proteście przeciwko decyzji szefa BTL.

 • JAZZOWO, ŚWIĄTECZNIE I ZIMOWO

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 28-12-2018

  Świąteczny klimat w Famie trwa. W piątek o godz. 19.30 w ramach cyklu Jazz na BOK-u - koncert najbardziej znanych amerykańskich piosenek świąteczno-zimowych. Wystąpi Spirituals Singers Band.

 • Wigilijne wieści sprzed lat

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 21-12-2018

  Rywka Torba znieważyła policjanta, Aleksandra Karaszuk uprawiała nierząd. Takie m.in. historie wyczytać mogli w Wigilię przedwojenni białostoczanie...

 • ELEKTRONICZNA NATA?TU

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 21-12-2018

  Nowoczesna elektronika i neo-soul, do tego liryczne teksty zabrzmią w piątek o godz. 20 w Zmianie Klimatu. Zaśpiewa Nata?tu.

 • Braniccy wrócili do Białegostoku

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 20-12-2018

  Oczyszczeni, bardziej wyraziści i w pierwotnych barwach - wrócili. Po roku od błyskawicznej licytacji po miesiącach konserwacji, wizerunki małżeństwa, które ponad 250 lat temu rządziło Białymstokiem, są już w Muzeum Podlaskim.

 • O.S.T.R. W ZMIANIE KLIMATU

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 14-12-2018

  Zmiana Klimatu zaprasza w piątek na koncert legendy polskiego rapu. W klubie przy Warszawskiej 6 - o godz. 19 zagra O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski. Będzie osobiście, filozoficznie, miękko i ostro.

 • Ekstremalny teatr miłości i śmierci

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 14-12-2018

  Sadyzm, namiętność i

 • Juruś czasem psotny

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 13-12-2018

  W domu, w sklepie, u krawca, na próbie, na Bojarach, nawet na trawie, gdzie słynny dyrygent się na chwilę kładzie, bo nie podlega przecież żadnym konwenansom? Właśnie powstał film o Jerzym Maksymiuku

 • "Sztangista" wygrał ŻUBROFFKĘ. I pojedzie do Berlina

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 11-12-2018

  Wyciszony, a jednak pełen podskórnego napięcia "Sztangista" to faworyt tegorocznego XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "ŻUBROFFKA", który w niedzielę (9.12) wieczorem zakończył się w Białymstoku. Polsko-ukraiński film okazał się najlepszy spośród 109 konkursowych metraży - dostał Grand Prix Festiwalu i trzy inne nagrody.

 • TRZY DNI Z KRÓTKIM METRAŻEM

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 07-12-2018

  W mieście i regionie ŻUBROFFKA trwa w najlepsze. Przed nami jeszcze trzy festiwalowe dni. I tak naprawdę najpełniejsze, bo zaczyna się weekend i ci, którzy mają wolny czas, mogą nie wychodzić z kina od rana do wieczora. Trwają pokazy konkursowe filmów nadesłanych z całego świata.

 • SOLIDARNOŚĆ W GALERII

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 05-12-2018

  Prace Piotra Uklańskiego mają w zbiorach najbardziej prestiżowe galerie w świecie. W Polsce jego dzieła są w kolekcjach trzech placówek: w Gdańsku, Warszawie i w Białymstoku. A teraz Galeria Arsenał kupiła jeszcze jedno dzieło tego rozchwytywanego w świecie artysty

 • Krótki metraż na festiwalu

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 04-12-2018

  Niewielka grupka pasjonatów, a dzieło stworzyła wielkie. Dzięki nim w grudniu to świat przybywa do Białegostoku - świat filmowy, krótkometrażowy, z najdalszych zakątków globu. I tak będzie również teraz - od środy do niedzieli. Zaczyna się ŻUBROFFKA.

 • Nowatorska "Turandot" w operze

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 30-11-2018

  Reżyser zrywa z kanonem

 • FILMOWE SZALEŃSTWO. ŻUBROFFKA!

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 30-11-2018

  Blisko 250 filmów przez pięć dni w 20 rozmaitych lokalizacjach będzie można zobaczyć w Białymstoku i na Podlasiu od środy do niedzieli (5-9 grudnia). Przed nami prawdziwe szaleństwo krótkiego metrażu.

 • BOKKA CIĄGLE NIEOCZYWISTA

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 30-11-2018

  Nieustająco tajemnicza Bokka, w maskach i z magnetyzującą muzyką, zagra w sobotę w klubie Fama przy Legionowej. Początek koncertu - godz. 20.

Polecane tematy