Autor

PIOTR ŻYTNICKI

(znalezionych: 3939 )

 • NIE DORWALI ZWIĄZKOWCA SZAREGO

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 17-10-2018

  Policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych doniosło do prokuratury na Andrzeja Szarego, wiceszefa branżowych związków, na podstawie dwóch anonimów, których nie sprawdziło. Po roku prokuratura umorzyła śledztwo.

 • Dali milion ofierze księdza pedofila

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 17-10-2018

  Kobieta gwałcona w dzieciństwie przez księdza dostała już milion złotych zadośćuczynienia od Towarzystwa Chrystusowego. Kościelne zgromadzenie wykonało przełomowy wyrok poznańskiego sądu.

 • KRYZYS W POLICJI

  [ OWA RP ] - Czarna Księga trzech lat rządów PiS PIOTR ŻYTNICKI 17-10-2018

  Jeszcze kilka lat temu młodzi ludzie rywalizowali o pracę w policji

 • Chrystusowcy wykonali rewolucyjny wyrok

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 17-10-2018

  Kobieta gwałcona w dzieciństwie przez księdza dostała już milion złotych zadośćuczynienia od Towarzystwa Chrystusowego. Kościelne zgromadzenie wykonało przełomowy i prawomocny wyrok poznańskiego sądu, mimo że o jego uchylenie chce jeszcze walczyć przed Sądem Najwyższym.

 • Tajemniczy mężczyzna pochodzi z innego miasta?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 16-10-2018

  Nowe informacje w sprawie brutalnego morderstwa 75-letniej Jadwigi nad Wartą w Poznaniu. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna, który rozmawiał z kobietą przed jej śmiercią, może nie być mieszkańcem Poznania. Mógł przyjechać tu na imprezę, z której wracał w niedzielę rano, w dniu zaginięcia 75-latki.

 • Polska tęczowa coraz większa

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 12-10-2018

  W ciągu roku podwoiła się liczba Marszów Równości w Polsce. Większość prezydentów miast ich nie widzi, nieliczni obejmują patronatami i sami w nich uczestniczą. Tylko prezydent Lublina postanowił marszu zakazać.

 • Czy sędzia Jęksa naruszył zasadę apolityczności?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 11-10-2018

  - Uzasadnienie wyroku uniewinniającego żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak podważa zaufanie do niezawisłości sędziego Sławomira Jęksy - uważa rzecznik dyscyplinarny powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

 • Ukraina go wydała

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 11-10-2018

  Grzegorza Ł., byłego wiceszefa firmy ochroniarskiej Servo, zatrzymali blisko rok temu funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. W środę przed południem na przejściu granicznym w Medyce przekazano go polskim policjantom.

 • DYSCYPLINARKA ZA UZASADNIENIE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 10-10-2018

  Powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę rzecznik dyscyplinarny wystąpił o wszczęcie postępowania wobec poznańskiego sędziego Sławomira Jęksy - dowiedziała się "Wyborcza". Sędzia niedawno uniewinnił żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak i krytykował polityków PiS

 • Dyscyplinarka sędziego po krytyce PiS

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 10-10-2018

  Powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę rzecznik dyscyplinarny wystąpił o wszczęcie postępowania wobec poznańskiego sędziego Sławomira Jęksy. Sędzia niedawno uniewinnił żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak i w uzasadnieniu skrytykował polityków PiS.

 • Sędziowie wątpią w rzetelność postępowań dyscyplinarnych

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 09-10-2018

  Poznańscy sędziowie przyjęli uchwałę, w której sprzeciwiają się naruszaniu niezależności sądów. Przekonują też, że wielu sędziów wybranych do nowej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie gwarantuje niezawisłości i obiektywizmu z powodu powiązań z politykami.

 • Dostał wyrok za porwanie swoich dzieci

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 09-10-2018

  Poznański lekarz Remigiusz K. porwał swoje dzieci i chciał je wywieźć karetką za granicę. Został skazany i przez pięć lat nie będzie mógł się z nimi kontaktować. Wyrok dostali też członkowie jego rodziny.

 • Zmarł Adaś, zraniony pół roku temu przez nożownika

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 08-10-2018

  Gdy lekarze przeprowadzali cesarskie cięcie, mały Adaś nie oddychał, a jego mama była w krytycznym stanie. Chłopca uratowano, ale w sobotę nad ranem - pół roku po dramatycznej akcji ratunkowej - zmarł mimo reanimacji.

 • "Ręce precz od dzieci"

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 06-10-2018

  W niedzielę 7 października demonstracja przed trzema kościołami w Poznaniu. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na nierozliczony problem pedofilii w Kościele katolickim.

 • Nie będzie dyscyplinarki wobec poznańskiej sędzi

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 05-10-2018

  Antoni Łuczak, zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy poznańskim sądzie okręgowym, nie dopatrzył się wykroczeń dyscyplinarnych w zachowaniu sędzi Moniki Frąckowiak, która występowała w obronie niezależności sądów.

 • Trener winny

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 04-10-2018

  Instruktor, który odmówił zajęć z osobami LGBT, został prawomocnie skazany.

 • SĘDZIA USPOKAJA IRLANDCZYKÓW

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 04-10-2018

  Sąd Okręgowy w Poznaniu pozostaje organem niezależnym od władzy wykonawczej i ustawodawczej - tak sędzia Tomasz Borowczak odpowiedział na pytanie sądu z Irlandii, dotyczące głośnej sprawy ekstradycji do Polski Artura C. - Nie mógł odpisać nic innego - mówi prof. Maciej Gutowski

 • POZNAŃSKI SĄD USPOKAJA IRLANDIĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 04-10-2018

  News "Wyborczej". Sąd Okręgowy w Poznaniu pozostaje organem niezależnym od władzy wykonawczej i ustawodawczej - odpisał sędzia Tomasz Borowczak na pytanie sądu z Irlandii dotyczące głośnej sprawy ekstradycji do Polski Artura C.

 • Zysk krytykuje "Kler". Ale filmu nie widział

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 03-10-2018

  "

 • KOŚCIÓŁ MUSI ZAPŁACIĆ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PIOTR ŻYTNICKI 03-10-2018

  Gwałcona w dzieciństwie przez księdza dostanie milion złotych zadośćuczynienia od Towarzystwa Chrystusowego - to prawomocny już wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Czy Kościół czeka fala pozwów ofiar pedofilów w sutannach?

Polecane tematy