Autor

PIOTR ŻYTNICKI

(znalezionych: 3658 )

 • Ofiara sama się nadziała?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 15-12-2017

  Remigiusz L., oskarżony o morderstwo w Luboniu, broni się, że jego ofiara sama nadziała się na ostrze noża.

 • O porwanie Tylman podejrzewano dostawcę ryb

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 14-12-2017

  Już po aresztowaniu Adama Z. policjanci podejrzewali, że Ewę Tylman mógł uprowadzić mężczyzna rozwożący w nocy ryby do sklepów. Nazywali go "nocnym łowcą", bo polował na kobiety wracające z imprez. Kamery nagrały jego samochód na moście św. Rocha, w miejscu i czasie zaginięcia Ewy Tylman.

 • ZNÓW AFERA MIESZKANIOWA

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 13-12-2017

  Pięć osób podejrzanych o podstępne przejmowanie domów i mieszkań w Poznaniu i okolicach zatrzymano w poniedziałek na polecenie poznańskiej prokuratury - dowiedziała się "Wyborcza". Dotarliśmy do szczegółów sprawy

 • Jacek Jaśkowiak wiceszefem PO

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 11-12-2017

  Prezydent Poznania został w sobotę jednym z wiceprzewodniczących wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Jego kandydaturę zgłosił szef regionalnych struktur partii Rafał Grupiński.

 • Cisna już nie taka mała. Waży 100 kg

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 11-12-2017

  Gdy uratowana w Bieszczadach mała niedźwiedzica trafiła do Poznania, ważyła niecałe 10 kg. Teraz Cisna jest już dziesięć razy cięższa, ale wspina się na drzewa i bawi ze swoim towarzyszem mastifem tybetańskim Barim. Prawdopodobnie wiosną zwierzęta zostaną rozdzielone.

 • Sąd nie chce zajmować się policjantami

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 09-12-2017

  Sąd na poznańskim Nowym Mieście zwrócił się do Sądu Najwyższego z prośbą o przekazanie do innego sądu procesu czworga policjantów oskarżonych o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w głośnej sprawie Moniki G. zamordowanej w Żernikach.

 • ŚWITALSKI GROZIŁ MI Z UŚMIECHEM

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 07-12-2017

  - Mariusz Świtalski odradzał nam zajmowanie się jego firmą - stwierdził w środę Piotr Najsztub, współautor głośnych tekstów o holdingu biznesmena. Zeznawał w sprawie zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.

 • Czy policja zidentyfikuje narodowców?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 06-12-2017

  Blisko trzech tygodni potrzebowały prokuratura i policja, by dojść do wniosku, że śpiewy i okrzyki narodowców w centrum Poznania łamią prawo. Teraz zaczyna się trudniejsze zadanie - trzeba ustalić tożsamość krzyczących. Policja może mieć z tym problem, bo łamaniu prawa przysłuchiwała się biernie.

 • Uprowadzili kuriera, policja szybko go uwolniła

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 05-12-2017

  Ta informacja postawiła na nogi całą poznańską policję: w czwartek przed południem trzech mężczyzn napadło na pracownika jednej z firm kurierskich i uprowadziło go. Mężczyznę uwolnili policjanci - dowiedziała się "Wyborcza".

 • PROWOKOWALI STŁUCZKI DLA KASY

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 02-12-2017

  - Ich ulubionym miejscem było rondo Rataje. Doprowadzali do niegroźnych stłuczek, a potem na masową skalę wyłudzali odszkodowania - mówią policjanci o działaczach znanego stowarzyszenia, które na sztandarach ma walkę o przestrzeganie prawa na drogach.

 • Amazon przegrywa w sądzie

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 01-12-2017

  Przywrócenie zwolnionej pracownicy i wypłatę prawie 5 tys. zł zaległego wynagrodzenia nakazał poznański sąd amerykańskiemu gigantowi Amazon. Kobieta straciła pracę z powodu zwolnień lekarskich.

 • Kara w zawieszeniu to za mało?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 30-11-2017

  Kara więzienia w zawieszeniu jest zbyt łagodna - uznali nękani mieszkańcy budynku na poznańskim Sołaczu. Chcą, by ich prześladowca odsiedział wyrok w więzieniu.

 • ŁAGODNE WYROKI DLA PRAWNIKÓW

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 29-11-2017

  Małżeństwo adwokatów z Poznania oszukało swojego klienta, kradnąc mu ponad 3 mln zł. W zamian za zgodę na łagodniejszy wyrok obiecali oddać część pieniędzy. - Lepiej odzyskać cokolwiek niż nic - mówi z goryczą poszkodowany

 • Śledczy Ziobry chcą postawić zarzuty prokuratorowi

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 29-11-2017

  Nie tylko policjanci, ale także prokurator ma odpowiadać za zaniedbania, które miały doprowadzić do głośnego zabójstwa w Żernikach pod Poznaniem. Prokuratura Krajowa złożyła już wniosek o uchylenie śledczemu immunitetu.

 • ŁAŃCUCH ŚWIATŁA ZNÓW PŁONIE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 25-11-2017

  Wolne sądy! Wolne wybory! Wolna Polska! - skandowali poznaniacy zebrani w piątek wieczorem na Starym Rynku. Protestowali przeciwko prezydenckim projektom ustaw o sądach. Według policji protestowało półtora tysiąca ludzi

 • Podwójny zabójca z Łazarza skazany na dożywocie

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 24-11-2017

  Poznański sąd nie miał wątpliwości: Arkadiusz N. nie tylko zamordował swoją matkę i jej znajomą, ale chciał zabić także swojego brata i bratanka. Wyrok mógł być tylko jeden

 • Para adwokatów oszukała klienta

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 24-11-2017

  Poznański adwokat Jakub B. tuż przed rozpoczęciem procesu postanowił dogadać się z biznesmenem, którego oszukał razem ze swoją żoną.

 • Będzie reakcja na rasistowskie słowa narodowców?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 22-11-2017

  Sześć dni po ulicznym festiwalu gróźb, bluzgów i rasistowskich haseł poznańska policja nadal nie zdecydowała, czy będzie ścigać narodowców i kiboli. - Tej grupie pozwala się na więcej, a to prowadzi do jej rozzuchwalenia - komentuje specjalista od mowy nienawiści.

 • Groźby i " hailowanie" narodowców w Poznaniu

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 20-11-2017

  "

 • Kto pokieruje poznańską PO?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 20-11-2017

  Na początku grudnia członkowie poznańskiej Platformy Obywatelskiej wybiorą przewodniczącego. To ważne stanowisko, bo zwycięzca będzie miał wpływ na kształt list wyborczych do rady miasta.

Polecane tematy