Miejsce publikacji

[ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza

(znalezionych: 74046 )

 • NIEMCY O KROK BLIŻEJ RZĄDU

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza BARTOSZ T. WIELIŃSKI 22-01-2018

  Zjazd SPD po burzliwej debacie zgodził się wczoraj na rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z chadecją.

 • Kształcenie specjalne do poprawy

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUSTYNA SUCHECKA 22-01-2018

  Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wygląda kształcenie uczniów z niepełnosprawnościami. Wnioski? W połowie szkół nieprawidłowo prowadzono wsparcie dla tych uczniów, a aż trzy czwarte placówek nie wykorzystało przysługujących pieniędzy.

 • Korea szykuje igrzyska

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ROBERT STEFANICKI 22-01-2018

  Na olimpiadę w Korei Południowej szykuje się 22 sportowców z Korei Północnej i armia aparatu propagandy kulturalnej. Mają wychwalać nuklearną potęgę kraju i łagodność przywódcy.

 • BOGACI POMPUJĄ MAJĄTKI

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PATRYCJA MACIEJEWICZ 22-01-2018

  Aż 82 proc. bogactwa wytworzonego w 2017 roku na świecie trafiło do kieszeni superelity - 1 proc. najbogatszych. To wnioski z najnowszego raportu organizacji charytatywnej Oxfam. Biedniejsza połowa mieszkańców Ziemi - aż 3,7 miliarda ludzi - nie wzbogaciła się wcale.

 • DOKĄD ZMIERZA RADWAŃSKA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza TADEUSZ KĄDZIELA, TKA 22-01-2018

  Najlepsza polska tenisistka odpadła z Australian Open w III rundzie. Potrzebuje czasu na odbudowanie formy, czy wypadnie ze światowej czołówki na dłużej?

 • POLSCY NEONAZIŚCI CZCZĄ HITLERA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MARCIN PIETRASZEWSKI 22-01-2018

  Po wstrząsającym reportażu śledczym nadanym w TVN 24 władze potępiają narodowców. Tych samych, których wcześniej chroniły

 • LUDZIE ODKRYWALI PRZED NIĄ DUSZE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza DARIUSZ KORTKO (REPORTER, NACZELNY KATOWICKIEJ REDAKCJI ?GAZETY WYBORCZEJ?) 22-01-2018

  Lidia pisała ważne, mądre i piękne reportaże, bo była mądrym i pięknym człowiekiem. Dla wielu koleżanek i kolegów reporterów - ważnym drogowskazem. Najskromniejsza z całego reporterskiego towarzystwa

 • "DONOS" PREMIERA NA POLSKĘ

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WOJCIECH CZUCHNOWSKI (GAZETA WYBORCZA) 22-01-2018

  Donoszenie na Polskę" to jeden z najczęściej powtarzanych przez władzę zarzutów wobec opozycji i niezależnych mediów. "Donoszeniem" jest każda wygłoszona za granicą krytyka antydemokratycznych działa

 • GRAMY DALEJ Z WOŚP!

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MO, AŁ 22-01-2018

  Wyborcza" licytuje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 14 stycznia. Jeszcze tylko jutro będziecie mogli wylicytować na Allegro jedną z trzech nagród.

 • PREMIER I KŁAMSTWA O SĘDZIACH

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WOJCIECH CZUCHNOWSKI, TOMASZ PIĄTEK 22-01-2018

  "W Sądzie Najwyższym zasiadają komunistyczni agenci i sędziowie stanu wojennego, sądy nie zmieniły się od czasów PRL, zaś wyroki wydaje się za łapówki" - taki obraz polskiego sądownictwa przekazuje za granicą nowy szef polskiego rządu.

 • Obywatelski protest milczenia

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza 22-01-2018

  W całej Polsce odbyły się wczoraj protesty przeciw łamaniu niezawisłości sądownictwa. O godz. 13 uczestnicy stanęli w centrach miast z zawiązanymi oczami i przepaskami na ustach. Przed akcją organiza

 • KRAJ W SKRÓCIE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza AK, MC 22-01-2018

  PROTEST REZYDENTÓW. Szansa na porozumienie? PROTEST REZYDENTÓW. Szansa na porozumienie? Do nocy trwały w piątek rozmowy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z rezydentami. - Pojawiło się światełko w

 • Ludowcy ratują klub

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WOJCIECH CZUCHNOWSKI, PIOTR KOZŁOWSKI (LUBLIN) 22-01-2018

  Na sobotniej konwencji PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ostro krytykował odejście z partii jednego z posłów. Ale poselski klub PSL nie przestanie istnieć. Mają do niego przystąpić parlamentarzyści z Unii Europejskich Demokratów.

 • Ustawa Jakiego ma pod górkę

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MAŁGORZATA ZUBIK 22-01-2018

  Rada Legislacyjna przy premierze zgłosiła zastrzeżenia do projektu ustawy Patryka Jakiego, która miała skasować dekret Bieruta w Warszawie i zamknąć drogę do przejmowania nieruchomości w całym kraju. Według Rady przepisy mogą narazić Polskę na odpowiedzialność przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

 • Czy KRS zostanie bez szefa?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ŁUKASZ WOŹNICKI 22-01-2018

  - Wybrać nowego przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa czy lepiej go nie wybierać, skoro poprzedni odszedł na znak protestu? - zastanawiają się sędziowie KRS. Głosowanie powinno się odbyć we wtorek.

 • TECHNOLOGIE - PRZEWODNIK DLA BABĆ I DZIADKÓW. ZASKOCZ WNUKA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza LUDMIŁA ANANNIKOVA 22-01-2018

  Co wasze wnuki mówią i piszą w SMS-ach, używając słów "unboxing", "iksde" i "hasztag"? Dlaczego chcą dostać na urodziny power bank albo abonament Netflixa? Jeśli nurtują was te pytania, ten tekst jest dla was, babcie i dziadkowie.

 • Blame game, czyli gra w winnego. USA paraliżuje budżetowy kryzys

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MAGDA DZIAŁOSZYŃSKA 22-01-2018

  Amerykański rząd od pierwszych minut weekendu jest w stanie paraliżu, bo Kongres nie zdołał na czas uchwalić budżetu. Trwa szukanie winnego, strony wskazują palcem na siebie nawzajem, a Amerykanie załamują ręce.

 • "Gałązka oliwna" uderza w Kurdów

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MACIEJ ORŁOWSKI, ROBERT STEFANICKI 22-01-2018

  Trwa turecka ofensywa przeciwko Kurdom w Syrii. Członek NATO wydał wojnę sojusznikom USA. Operacja nosi przewrotne miano: "Gałązka oliwna".

 • NIECH WINNICKI ZŁOŻY MANDAT

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ROZMAWIAŁ STANISŁAW SKARŻYŃSKI 22-01-2018

  W Polsce zatarło się ważne rozróżnienie między prawicą skrajną, nacjonalistyczną rasistowską, a prawicą demokratyczną i konserwatywną

 • SUMIENIE PREZESA RZĄDZI. RESZTA SUMIEŃ W SZATNI

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JACEK ŻAKOWSKI (?POLITYKA?, COLLEGIUM CIVITAS) 22-01-2018

  Każdy głosował zgodnie z własnym sumieniem i stąd takie wyniki" - powiedział portalowi "wPolityce" senator Łukasz Mikołajczyk z PiS po odrzuceniu przez Senat wniosku o zgodę na zatrzymanie i aresztow

Polecane tematy