Miejsce publikacji

[ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza

(znalezionych: 76701 )

 • KRAJ W SKRÓCIE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza EF 19-04-2018

  CBA. B. minister sprawiedliwości zatrzymany CBA. B. minister sprawiedliwości zatrzymany Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wczoraj Andrzeja K., b. ministra sprawiedliwości z drugiego rządu Mar

 • Wyciek na egzaminie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JUSTYNA SUCHECKA 19-04-2018

  Uczniowie jednej ze szkół zobaczyli wczoraj zadania z polskiego przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnego i wrzucili je na Twitter. - Zawiadomiliśmy o sprawie policję - mówi dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • ZA POTĘPIENIEM ANTYSEMITYZMU NIE IDĄ DZIAŁANIA WŁADZY

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza STANISŁAW SKARŻYŃSKI, ROZMAWIAŁ STANISŁAW SKARŻYŃSKI 19-04-2018

  STANISŁAW SKARŻYŃSKI: " AGNIESZKA MARKIEWICZ: Polskie władze wykorzystują relacje polsko-żydowskie do maskowania nacjonalizmu. - Smutna prawda jest taka, że w wyniku działań polskich władz relacje po

 • Co dalej z tym światem

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza TADEUSZ SOBOLEWSKI 19-04-2018

  Prawie 150 filmów w pięciu miastach - światowe przeboje dokumentu, nowe odkrycia i wyczekiwane polskie premiery. A do tego spotkania, debaty i koncerty. Rezerwujcie czas na Millenium Docs Against Gravity.

 • MATKI (NIE)DOCENIONE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza LESZEK KOSTRZEWSKI (GAZETA WYBORCZA) 19-04-2018

  PiS chce dawać emerytury minimalne bezrobotnym matkom, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Cel? Docenienie ich roli i poprawa demografii.

 • GOWIN DAJE SWOIM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WOJCIECH CZUCHNOWSKI 19-04-2018

  Kilkusettysięczne granty z programu "Dialog" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostają ludzie związani z partią Porozumienie wicepremiera i szefa resortu Jarosława Gowina. Pół miliona złotych otrzymał też instytut, którego wiceprezesem jest szef rady "Dialogu"

 • 75. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WŁADYSŁAW SZLENGEL 19-04-2018

  Okno na tamtą stronę (fragment) Mam okno na tamtą stronę, bezczelne żydowskie okno na piękny park Krasińskiego, gdzie liście jesienne mokną... Pod wieczór szaroliliowy składają gałęzie pokłon i patrz

 • POLSKIE POWSTANIE W GETCIE

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MIROSŁAW MACIOROWSKI (GAZETA WYBORCZA) 19-04-2018

  To smutne, ale dzisiaj - jak przy żadnej poprzedniej rocznicy powstania w warszawskim getcie - nie można, pisząc o nim, nie nawiązywać do tego, co za oknem. Nie sposób nie odnosić rocznicy tej traged

 • USA NAPRAWDĘ WIERZĄ W PRZEŁOM

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza ROBERT STEFANICKI (GAZETA WYBORCZA) 19-04-2018

  Wysłanie przez Donalda Trumpa jego najbardziej zaufanego człowieka na sekretne rozmowy z Kim Dżong Unem świadczy o randze planowanego spotkania. Ówczesny dyrektor CIA Mike Pompeo, obecnie kandydat na

 • "STACH" KOLUMB

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza RED 19-04-2018

  Żołnierz Kedywu Armii Krajowej, powstaniec warszawski, kawaler orderu Virtuti Militari. "Stach" zmarł 17 kwietnia 2018 r. w szpitalu w Wersalu. Zostanie pochowany w Panteonie Żołnierzy Polski Walcząc

 • SĘDZIA NA CELOWNIKU CBA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza EWA IVANOVA 19-04-2018

  Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda doniósł do prokuratury, że w wyroku na byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika ujawniono ściśle tajne informacje. Sprawę bada prokuratura, a zdaniem informatorów "Wyborczej" podczas zbierania dowodów agenci służb mogli złamać prawo.

 • Gliński o kolekcji Czartoryskich: Zapłaciliśmy mało

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza JAROSŁAW SIDOROWICZ, MAŁGORZATA SKOWROŃSKA 19-04-2018

  Posłowie PO złożyli zawiadomienia do prokuratury i CBA w sprawie zakupu kolekcji Czartoryskich przez skarb państwa. Minister kultury Piotr Gliński podtrzymuje tezę, że trzeba było ratować zbiory.

 • Rodzice protestują w Sejmie

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza LUDMIŁA ANANNIKOVA 19-04-2018

  Rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy okupowali Sejm w 2014 roku, wrócili z kolejnym protestem. Domagają się spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, podwyżki renty socjalnej i wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł.

 • Wielka łapanka urzędników na wybory

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza PAWEŁ WROŃSKI, WSPÓŁPRACA DOROTA STEINHAGEN (CZĘSTOCHOWA), MACIEJ CHOŁODOWSKI (BIAŁYSTOK), PIOTR ROZPARA (KIELCE), JOANNA TYBURA (PŁOCK) 19-04-2018

  Mimo dwukrotnie przedłużanej daty naboru brakuje połowy urzędników do pracy przy wyborach samorządowych. Ciągle nie został też rozpisany przetarg na kamerki, które mają być w każdej komisji.

 • Hołd dla bohaterów

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza TOMASZ URZYKOWSKI 19-04-2018

  W południe w całej Warszawie zawyją syreny, a na placu przed pomnikiem Bohaterów Getta rozpoczną się główne uroczystości 75. rocznicy wybuchu żydowskiego powstania. Godzinę wcześniej zaczną się obchody niezależne.

 • UTRACONY RAJ MISTRZA ŚWIATA

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza KRZYSZTOF KATKA 19-04-2018

  Nie spełniło się marzenie Mateusza Kusznierewicza o kompleksie żeglarskim w Borach Tucholskich. - Środków i czasu już nigdy nie odzyskam - mówi żeglarz. Wierzyciele czekają na pieniądze.

 • ROSJA Z MACZUGĄ NA INTERNET

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza WACŁAW RADZIWINOWICZ 19-04-2018

  Władze Rosji brutalnie demolują internet, usiłując poddać go cenzurze. Toczą wojnę z popularnym w kraju messengerem Telegram i grożą blokadą Facebooka.

 • Zmiana warty na Kubie. Kto zastąpi Raula Castro?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MACIEJ STASIŃSKI 19-04-2018

  Po 60 latach komunistycznej dyktatury sędziwi rewolucjoniści przekazują władzę wychowankom. Ale wciąż niecałą.

 • Austriacka prawica atakuje media

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza BARTOSZ T. WIELIŃSKI 19-04-2018

  Skrajna prawica współrządząca krajem grozi krytycznym dziennikarzom państwowych mediów czystką, a przyjaznych nagradza.

 • Imigranci na Wyspach w piekle biurokracji. Czy tak będzie po brexicie?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza MACIEJ CZARNECKI 19-04-2018

  Kłopoty imigrantów z Commonwealthu, którzy przybywali do Wielkiej Brytanii w pierwszych dekadach po wojnie, pokazują, jakie niebezpieczeństwa czyhają na obywateli UE, m.in. Polaków, jeśli nie zarejestrują się po brexicie.

Polecane tematy