Miejsce publikacji

[ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok

(znalezionych: 17963 )

 • Kolejny "konwój wstydu"

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok PCG 17-10-2018

  Wczoraj z parkingu przy alei Tysiąclecia wyruszył na ulice Białegostoku "konwój wstydu". To kolejna odsłona akcji zorganizowanej przez Platformę - Koalicję Obywatelską. Tym razem w zamyśle organizato

 • Pies na lince za autem - to nieszczęśliwy wypadek?

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok PCG 17-10-2018

  Pies był na posesji uwiązany na kilkunastometrowej lince, która musiała zaczepić się o element pojazdu - ustalili policjanci i nie postawili zarzutów znęcania się nad zwierzęciem białostoczaninowi, k

 • Gastronomiczna rewolucja

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok 17-10-2018

  Miasto Białystok rozbudowało Centrum Kształcenia Praktycznego w placówce przy ul. Knyszyńskiej 12. Dzięki temu uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych uczą się zawodu w lepszych warunkach. Mają do d

 • Handel ludźmi przed sądem

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok JOANNA KLIMOWICZ 17-10-2018

  Przed białostockim sądem zaczął się proces mężczyzny, który - według prokuratury - sprzedał kobietę za granicą, dla dokumentów. Swoje ofiary miał wyszukiwać w noclegowniach, wśród osób bezdomnych, pogrążonych w nałogu, niezaradnych.

 • RAZEM POBILIŚMY REKORD

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MARTYNA BIELSKA 17-10-2018

  W białostockiej podstawówce wczoraj w południe uczniowie trzech pierwszych klas bili rekord w jednoczesnym "sztucznym oddychaniu". Odnotowali 48 tysięcy uciśnięć serca. Pomysłodawcą i organizatorem akcji resuscytacji w całej Polsce jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 • Samowolka stanie się legalna

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok ANDRZEJ KŁOPOTOWSKI 16-10-2018

  Zawieszone bez zgody napisy miałyby być... zalegalizowane. Zgodzili się już na to białostoccy radni. Sęk w tym, że nikt nie ustalał tego ze współautorem pomnika Bohaterów Ziemi Białostockiej.

 • PRZERWANE ŻYCIE W PIWNICY

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MARTYNA BIELSKA 16-10-2018

  Po roku prac w piwnicach białostockiego Aresztu Śledczego otwarto wczoraj nowe miejsce edukacji historycznej. W miejscu egzekucji setek ofiar z lat 1939-1956 powstała Izba Pamięci - jedyne takie miejsce w tej części kraju. Symboliczny pomnik zamordowanych przez hitlerowców i komunistów.

 • Podpisali, poświęcili, wmurowali

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok ANDRZEJ KŁOPOTOWSKI 16-10-2018

  W ścianę Muzeum Pamięci Sybiru wmurowano właśnie akt erekcyjny, pod którym podpisała się m.in. synowa Seweryna Nowakowskiego. Międzywojennego prezydenta Białegostoku, którego miejsce pochówku nie jest do dziś znane.

 • KOŚCIÓŁ ŚW. ROCHA BAZYLIKĄ MNIEJSZĄ

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MACIEJ CHOŁODOWSKI 15-10-2018

  - Wyniesienie do godności bazyliki mniejszej tej świątyni podyktowane jest wyjątkowym jej znaczeniem z punktu widzenia historii, architektury, jak i szeroko prowadzonej działalności liturgiczno-duszpasterskiej - mówił wczoraj metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda w homilii

 • Bruzgo wciąż pod znakiem PiS

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MACIEJ CHOŁODOWSKI 15-10-2018

  Mimo że PiS wyrzuciło Wiesława Bruzgo ze swoich szeregów i cofnęło mu rekomendację na burmistrza Suchowoli, ten prowadzi swoją kampanię wyborczą z logo PiS.

 • Dofinansować in vitro

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MACIEJ CHOŁODOWSKI 15-10-2018

  Współfinansowania przez samorząd leczenia niepłodności metodą in vitro chcą kandydatki Koalicji Obywatelskiej do białostockiej rady miejskiej. Program byłby skierowany do kobiet między 25. a 40. rokiem życia.

 • Najmłodsi kandydaci na radnych województwa

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok ROZMAWIAŁA MARTYNA BIELSKA 12-10-2018

  Najmłodsi kandydaci w wyborach samorządowych na Podlasiu mają po 18 lat. Startują na radnych sejmiku wojewódzkiego ze skrajnych ideowo obozów politycznych: lewicowej Partii Razem oraz prawicowej Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. To też ich pierwsza możliwość, by oddać swój głos w wyborach.

 • Kryzys? Punktujmy tak dalej

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok ROZMAWIAŁ TOMASZ PIEKARSKI, TP 12-10-2018

  -

 • Pola Nadziei

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok NINA 12-10-2018

  Pierwsze tegoroczne żonkile zostały zasadzone na Plantach. "Pola Nadziei" to kampania, która za cel stawia sobie propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownego wsparcia nieuleczalnie chorym dziecio

 • Herbert, Gorgonowa i wykluczeni

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 12-10-2018

  Pięć dni, dziewięć spotkań autorskich, a także dyskusja, koncert, a nawet śniadanie literackie. W Zmianie Klimatu znów pojawią się pisarze, reporterzy, biografowie. I wierni czytelnicy, którzy chcą nie tylko książek, ale też spotkań z autorami na żywo.

 • Odpryski po konwencji

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MACIEJ CHOŁODOWSKI (GAZETA WYBORCZA) 12-10-2018

  Kiedy do poprzedniego Magazynu Białostockiego pisałem tekst z cyklu "Wybory tydzień po tygodniu", banery kandydata na prezydenta Białegostoku PiS - Jacka Żalka nie rzucały mi się jeszcze w oczy. W ci

 • KANDYDACI O POZARZĄDÓWKACH

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok ANDRZEJ KŁOPOTOWSKI (GAZETA WYBORCZA) 12-10-2018

  Jak widzą współpracę z pozarządówkami? Czy budżet obywatelski potrzebuje zmian? Albo też czy Centrum Aktywności Społecznej jest dobrze wykorzystywane? To niektóre z pytań, na jakie odpowiadali kandyd

 • FILMOWE PODLASIE (ZA) ATAKUJE!

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MONIKA ŻMIJEWSKA 12-10-2018

  Kolejne pomysły, kolejne światy, kolejne historie. W sobotę w kinie Forum znów rozsypie się worek z krótkim metrażem. Swoje premierowe filmy pokażą niezależni filmowcy związani z Podlasiem - czy to poprzez temat, czy miejsce urodzenia lub zamieszkania. Będzie też wystawa i koncert. Filmowe Podlasie (znów) Atakuje! Na wszystko - wstęp wolny.

 • ORGANEK W ZMIANIE

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok MOZ 12-10-2018

  Idzie przebojem od pięciu lat. Gdzie się nie pojawi, porywa publikę. I porwie zapewne też w piątek o godz. 19, w Zmianie Klimatu (Warszawska 6).

 • UNIKATY I SEKRETY

  [ DLO BI ] - Strony Lokalne Białystok 12-10-2018

  Rzadko wykonywane utwory zabrzmią w piątek w filharmonii przy Podleśnej o godz. 19.

Polecane tematy