Miejsce publikacji

[ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz

(znalezionych: 13517 )

 • Sekrety Bydgoszczy. Czterdzieści miejskich tajemnic

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁ WOJCIECH BORAKIEWICZ 22-09-2017

  Policyjni tajniacy chodzili za Polą Negri krok w krok. Podejrzewali, że jest nową Matą Hari i tak jak ona wykorzystuje swoją urodę, żeby szpiegować dla Niemców.

 • Walec dezubekizacji na olimpiadzie

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ 22-09-2017

  Medaliści igrzysk, reprezentanci Polski wpadli w tryby ustawy dezubekizacyjnej i dostaną niższe emerytury. Czym zawinili? Kiedy zdobywali medale i walczyli w biało-czerwonych barwach, byli zawodnikami milicyjnych klubów. A jeśli już nie żyją, mniej dostaną wdowy.

 • Protest przed ratuszem

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MAŁGORZATA CZAJKOWSKA 22-09-2017

  Radni PiS nawołują do protestu w sprawie obniżenia czynszów w mieszkaniach administrowanych przez ADM. Na wtorek zwołują manifestację przed ratuszem. - Mieszkania miejskie są wspólnym dobrem, koszty

 • Ceny za ciepło mają spaść

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 22-09-2017

  W nowym sezonie grzewczym bydgoszczanie zapłacą mniej za ogrzanie mieszkań. To efekt m.in. wielomilionowych inwestycji w modernizację sieci ciepłowniczych KPEC-u.

 • Lewica kontra antykomuniści

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 22-09-2017

  Dwadzieścia lat temu w bydgoskich kinach hitem był "Sztos". W mieście trwała wymiana aparatów w budkach telefonicznych

 • SZTUKA I PROBLEMY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ADAM PAKIEŁA 22-09-2017

  Od lat "Mózg Festival" jest unikatowym wydarzeniem na artystycznej mapie Bydgoszczy. Już w sobotę zacznie się kolejne święto kultury awangardowej. W programie koncerty, instalacje i pokazy filmowe.

 • NAJPIERW WAJDA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 22-09-2017

  Festiwal Filmowy "Przeźrocza" przedstawia nowe nurty w polskim kinie dokumentalnym, jednocześnie silnie odwołując się do filmowych, także bydgoskich, tradycji sztuki dokumentu.

 • Artego chce wrócić na swoje miejsce. Koszykarki zaczynają sezon

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ 22-09-2017

  -

 • RYBI RYNEK ZNOWU DLA LUDZI

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 21-09-2017

  Ratusz chce zlikwidować parking i zrobić z Rybiego Rynku reprezentacyjny miejski plac. Jest już projekt i pieniądze. Przetarg jesienią, a już zimą plastyk miejski chciałby zorganizować tu świąteczny jarmark. Jego ozdobą mają być zamówione specjalnie dla Bydgoszczy stylizowane stoiska. Jest gotowy ich prototyp.

 • KORKI BARDZIEJ ELEGANCKIE

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ALEKSANDRA LEWIŃSKA 20-09-2017

  Drogowcy przedstawili wstępną koncepcję przebudowy ulicy Nakielskiej. Mieszkańcy Miedzynia, choć czekają na nią od lat, nie są zadowoleni. - Nic się nie zmieni. Będziemy stać w korkach, ale na eleganckim asfalcie - mówią

 • Opera w prezencie

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 20-09-2017

  Dzieci z Rytla zniszczonego przez nawałnicę obejrzą "Jasia i Małgosię" oraz "Kopciuszka". Bydgoszczanie natomiast mają szanse na tańsze bilety na "Rigoletto".

 • Zrzutka na lekkie stojaki do kroplówek

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MAŁGORZATA CZAJKOWSKA, ALEKSANDRA LEWIŃSKA 20-09-2017

  Dzieci w bydgoskim szpitalu Jurasza korzystają z bardzo ciężkich, przestarzałych stojaków do kroplówek. - To je unieruchamia, nie są w stanie same pójść do toalety - mówi wolontariuszka i organizuje zbiórkę na nowe stojaki.

 • ZACHEM CIĄGLE TRUJE

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 19-09-2017

  Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie chcą zbadać wodę w studniach na terenach zagrożonych skażeniem pochodzącym z dawnych zakładów. Już wstępne analizy wykazały zanieczyszczenie silnymi toksycznymi substancjami rakotwórczymi

 • BYDGOSZCZ.WYBORCZA.PL

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ML, MC 19-09-2017

  wychodzi 24 godziny na dobę TORBYD WRACA DO BYDGOSZCZY TORBYD WRACA DO BYDGOSZCZY Tak będzie nazywać się lodowisko, którego budowa trwa przy hali Łuczniczka. Tę nazwę bydgoszczanie wybrali w powtórzo

 • Ratownicy przed sądem. Nie pomogli nastolatkowi

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MAŁGORZATA CZAJKOWSKA 19-09-2017

  Trzej ratownicy z Borówna staną przed sądem za to, że nie pomogli na czas tonącemu nastolatkowi. - Krzyki podczas kąpieli i wymachiwanie rękoma są zjawiskiem normalnym nad wodą. Nie oznaczają, że ktoś potrzebuje pomocy - wyjaśniali.

 • ROWEROWA REWOLUCJA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ANDRZEJ TYCZYNO 18-09-2017

  Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic zdystansowało konkurencję w przetargu na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego - wynika z naszej analizy. Jeśli drogowcy potwierdzą to zwycięstwo, czekają nas duże zmiany

 • Nakielska bez tramwajów. Znowu

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 18-09-2017

  Drogowcy wymienią wyeksploatowane zwrotnice na torowisku przy ul. Nakielskiej. To oznacza zmiany w komunikacji dla mieszkańców Wilczaka. Utrudnienia potrwają do 25 listopada, ale dzięki inwestycji zmniejszy się ryzyko wykolejeń.

 • BYDGOSZCZ.WYBORCZA.PL

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz 18-09-2017

  wychodzi 24 godziny na dobę POŻEGNANIE WESOŁOWSKIEGO POŻEGNANIE WESOŁOWSKIEGO Wojciech Wesołowski umarł młodo. Były siatkarz Chemika miał zaledwie 44 lata. W sobotę rodzina, przyjaciele, koledzy z po

 • Każdy ma swoje Sośno

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ALEKSANDRA LEWIŃSKA 15-09-2017

  Nie mówmy o Sośnie w czasie przeszłym. Byłeś, byłaś tam? Nie? To wyobraź sobie najgorsze filmy katastroficzne i krajobraz po huraganie. Tam wciąż tak jest. Tam wciąż nas potrzeba.

 • Indiana Jones i tajemnice bydgoskiego przemysłu

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 15-09-2017

  Jak żyło się na barce, skąd się wziął proszek Ixi na planie filmowym "Czterech pancernych i psa", a plakat Bruce?a Lee w Fabryce Obrabiarek do Drewna i skąd najlepiej sfotografować panoramę Bydgoszczy? Szlak TeH2O to dziesiątki wciąż nieodkrytych tajemnic przemysłowej historii Bydgoszczy.

Polecane tematy