Miejsce publikacji

[ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz

(znalezionych: 15376 )

 • Dzisiaj ostatnia szansa na wylicytowanie okładki w naszym magazynie

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ML 15-01-2019

  Ponad 400 tys. zł jest już na bydgoskim koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczenie pieniędzy trwa. Wynik na pewno poprawią internetowe aukcje. Licytować można m.in. swoje zdjęcie na okładce piątkowego magazynu "Wyborczej".

 • BYDGOSZCZANIE ŻEGNAJĄ PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA, ANDRZEJ TYCZYNO 15-01-2019

  W milczeniu, ze zniczami i latarkami w rękach, bydgoszczanie pożegnali wczoraj przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dzisiaj w ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna, flaga na budynku została opuszczona do połowy masztu

 • Orkiestra zagrała na medal

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 14-01-2019

  Mimo deszczowej pogody Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opanowała Bydgoszcz. Kwestowano na ulicach, w halach sportowych, parkach, salach koncertowych. Wczoraj wieczorem na koncie bydgoskiego sztabu było ponad 220 tys. zł.

 • Autonomia zagrożona

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ALEKSANDRA LEWIŃSKA 14-01-2019

  Dotarliśmy do szczegółów projektu nowego statutu UMK. - Proponowane zmiany są antybydgoskie, likwidują autonomię Collegium Medicum - alarmują naukowcy.

 • RÓŻNE MIARY DEKOMUNIZACJI

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 14-01-2019

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicza sam nie zdekomunizuje nazwy ul. Twardzickiego, działacza PPR z czasów stalinowskich. Winą obarcza IPN. I radzi, że jeśli bydgoszczanom przeszkadza komunistyczny patron, sprawą mogą zająć się radni. Czemu sam nic nie zrobił, nie wiadomo

 • NIE MA ŚWIATA BEZ ORKIESTRY

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ 11-01-2019

  Wielu z czytelników "Wyborczej" nie pamięta świata sprzed Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak gra już tak długo. Dla dzisiejszych trzydziestolatków nie ma już Polski bez bakterii poma

 • KRONIKA POLICYJNA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz DSS 11-01-2019

  BYDGOSZCZ. Serce w radiowozie BYDGOSZCZ. Serce w radiowozie Nietypowa akcja bydgoskiej drogówki - zapewnili transport zespołowi transplantologów z sercem na lotnisko. A liczyła się dosłownie każda mi

 • Twoje zdjęcie na okładce

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 11-01-2019

  Wszyscy chcemy oczywiście pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mamy więc pomysł, który na pewno się spodoba. Wystawiamy na licytację miejsce na okładce naszego piątkowego Magazynu Bydgoszcz. Wczoraj kosztowała 999 złotych. Dajcie więcej, bo warto.

 • Fanpage, plakaty i setki nowych podpisów

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ALEKSANDRA LEWIŃSKA 11-01-2019

  Pod e-petycją w sprawie walki ze smogiem jest już ponad 900 podpisów. Bydgoszczanie równolegle wciąż zbierają podpisy pod jej papierową wersją. Spółka Immobile przygotowuje plakaty kampanii antysmogowej.

 • Więcej światła na pieszych

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz 11-01-2019

  Wielu bydgoszczan, społecznicy razem z "Wyborczą" apelują o doświetlanie ulic, a szczególnie przejść dla pieszych, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo tragedii. ZDMiKP twierdzi, że normy jasności są spe

 • Wolą nabrać wody w usta

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 11-01-2019

  Rzecznik wojewody łamie przepisy i nie odpowiada w terminie na pytania o publiczne wydatki. Zamiast udzielać informacji w sprawie egzekucji tartaku, Urząd Wojewódzki wolał wykupić ogłoszenie. Atak na prezydenta miasta kosztował podatników prawie 5 tys. zł.

 • Sułtanka z willi Święcickiego

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ 11-01-2019

  Sułtanka Salme miała 70 lat, kiedy zamieszkała u swej córki i jej męża w Bydgoszczy - w domu przy al. Mickiewicza 17. Księżniczka Zanzibaru i Omanu przeżyła w naszym mieście całą wojnę światową.

 • KUNDELKI W GALERII

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 11-01-2019

  Psikusy to niezwykła wystawa, którą można oglądać od wczoraj w Galerii Miejskiej bwa. Kolaże-kundle uczą tolerancji i wrażliwości na niekanoniczne piękno.

 • KOMUNIKACJA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz DSS 11-01-2019

  Zmiana trasy Zmiana trasy Od poniedziałku zmieniają trasę tramwaje linii nr 7, które wyjeżdżają z fordońskiej pętli Niepodległości. Do tej pory końcowy przystanek miały na pętli na Babiej Wsi. Od 14

 • W dół i w górę

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz KEY 11-01-2019

  Szkoły z Bydgoszczy znalazły się poza ścisłą czołówką prestiżowego Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" 2019. Na dobrym 10. miejscu w swoim zestawieniu znalazło się Technikum Elektroniczne, ale

 • Pieniądze nie wrócą za ocean

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA, MAŁGORZATA CZAJKOWSKA 11-01-2019

  Amerykański operator Matthew Libatique nie odzyska 100 tys. zł, które wpłacił jako poręczenie majątkowe. Sąd orzekł, że kaucja musi zostać utrzymana, bo filmowiec znajduje się za oceanem.

 • Ta Orkiestra gra prosto z serca

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA, ALEKSANDRA LEWIŃSKA 11-01-2019

  - Muszę być napełniony kawą i red bullami od stóp, aż po oczy. Inaczej nie dotrwałbym do finału. Bywało tak, że spałem w sztabie, bo nie opłacało się wracać do domu - mówi Leszek Jakubowski. Nocuje wtedy na kanapie w bydgoskim biurze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Niedźwiedzia 5. W dzień leżą na niej ciągle Orkiestrowe paczki i kartony.

 • Właściciel Polonii trzyma się planu

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁ WOJCIECH BORAKIEWICZ 11-01-2019

  - Jeśli tylko Tomek Gollob będzie na to gotowy, jestem w stanie przekazać mu swoje udziały w Polonii. Na pewno doszlibyśmy do porozumienia. A już niedługo będzie miał znaczącą funkcję w klubie - mówi nowy właściciel Polonii Jerzy Kanclerz.

 • PECTUS GRA AKUSTYCZNIE

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 11-01-2019

  Pectus w poniedziałek na scenie Opery Nova.

 • KINOWE SPOJRZENIE ZA WSCHODNIĄ GRANICĘ

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MARTA LESZCZYŃSKA 11-01-2019

  Tradycyjnie w styczniu przegląd rosyjskiego kina. Przed widzami 11 seansów w ramach bydgoskiej repliki przeglądu Sputnik nad Polską. Na początek nagrodzony w Cannes film "Ajka"

Polecane tematy