Miejsce publikacji

[ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz

(znalezionych: 15682 )

 • Lipa z lipami na Starym Rynku

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 22-03-2019

  Upadł pomysł posadzenia na Starym Rynku dwóch lip. Nie zgodziła się na nie wojewódzka konserwator zabytków. Przekonuje, że na rynku drzew nigdy nie było, a propozycja ich lokalizacji jest przypadkowa.

 • MIASTO MUZYKI

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ANDRZEJ TYCZYNO 22-03-2019

  Bydgoszcz muzyką stoi. Nie jest to teza na wyrost, jeśli spojrzy się na sukcesy absolwentów Akademii Muzycznej, która w tym roku obchodzi okrągłe jubileusze. Nazwiska pianistów - Rafała Blechacza czy

 • Zostań lokalnym bohaterem

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz 22-03-2019

  Osoby niesamodzielne potrzebują twojego wsparcia. Twojego towarzystwa, pomocy w codziennych obowiązkach. Rusza trzecia edycja programu "Lokalny Wolontariat Opiekuńczy". Zgłoś się na bezpłatne szkolen

 • Stanie 90 proc. szkół

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz SANDRA ZAKRZEWSKA 22-03-2019

  W bydgoskich szkołach trwają ostatnie referenda strajkowe. Zdecydowana większość nauczycieli deklaruje udział w proteście, co może doprowadzić do zawieszenia zajęć.

 • Wymyśl nazwę promu

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ANDRZEJ TYCZYNO 22-03-2019

  Trwa budowa promu wiślanego, który będzie kursował między Solcem Kujawskim a Czarnowem. Marszałek Piotr Całbecki ogłasza konkurs na nazwę jednostki. Bydgoska "Wyborcza" jest jednym z partnerów tej akcji.

 • KRONIKA POLICYJNA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MC 22-03-2019

  WILCZAK. Groźby pod adresem psów WILCZAK. Groźby pod adresem psów Ostrzeżenie - silny środek chemiczny przeciw srającym psom wyłożony! - kartka z napisem takiej treści została zawieszona na jednym z

 • Historię najlepiej poznać namacalnie

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁ REMIGIUSZ JASKOT 22-03-2019

  Rozważyłem wszystkie za i przeciw. Odtworzyłem planigrafię zamku i zmieniłem zdanie. Uważam, że należy go odbudować. Mamy w ręku wszystkie atuty. Lokalizacja pozwala na odbudowę bez większych kolizji ze współczesną tkanką.

 • SEANSE W GALERII

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz SZA 22-03-2019

  Od piątku do końca marca bydgoszczanie będą mogli odwiedzić stare kino, które zostanie otwarte w Zielonych Arkadach. W repertuarze m.in. "Charlie i chronometr" czy "Bójka na deszczu", nieme filmy stworzone przez Charliego Chaplina.

 • DUBSKA grają reggae od 20 lat

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁA MARTA LESZCZYŃSKA 22-03-2019

  Przede wszystkim lubimy się i przyjaźnimy. Lubimy wspólnie muzykować, spędzać czas, jeździć na koncerty, nagrywać płyty.

 • GWIAZDY LITERATURY WOKÓŁ NAS

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz SANDRA ZAKRZEWSKA 22-03-2019

  W poniedziałek w Miejskim Centrum Kultury rozpoczyna się szósta edycja festiwalu Przeczytani. O literaturze mówić będą m.in. Jakub Ekier, Mikołaj Grynberg oraz Joanna Bator, laureatka Nagrody Literackiej Nike.

 • NA SCENIE

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz 22-03-2019

  MUSICAL W ŁUCZNICZCE MUSICAL W ŁUCZNICZCE NIEDZIELA, godz. 18.30. Do bydgoskiej hali Łuczniczka powraca najsłynniejszy polski musical "Metro" z muzyką Janusza Stokłosy. Choć wystawiany jest nieprzerw

 • Nowy kampus zapewni uczelni siłę rozwojową

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁA SANDRA ZAKRZEWSKA 22-03-2019

  Gorycz występu, nie zawsze takiego, jak byśmy chcieli, jest nieodłączną częścią tego zawodu i trzeba umieć sobie z tym radzić. Tak żeby z powodu tej goryczy nie popadać w zgorzknienie zawodowe, tylko podnosić się, wstawać i łączyć: sukcesy, blaski i cienie.

 • Pożegnanie z Jakubem Bednarukiem

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ 22-03-2019

  Bydgoski Chemik szuka nowego trenera dla siatkarzy. Jakub Bednaruk odchodzi z klubu po dwóch latach pracy. - Ten drugi sezon był lepszy niż pierwszy - mówi szkoleniowiec Chemika.

 • FILM I ROZMOWA

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz KEY 22-03-2019

  Projekcja filmu "Jesteś Bogiem", a po nim dyskusja na temat możliwości i ograniczeń, które czekają na młodych twórców i animatorów kultury, odbędą się w piątek na WSG.

 • Technika dają duże możliwości

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁA ALEKSANDRA LEWIŃSKA 22-03-2019

  Najważniejszym argumentem, mogącym przekonać młodych do nauki w technikach i branżówkach, jest fakt, że pracy dla ich absolwentów jest i będzie dużo.

 • Mikstura

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz WOJCIECH BORAKIEWICZ (GAZETA WYBORCZA) 22-03-2019

  Miejsce w czołowej szóstce ekstraklasy, walka w play-off o półfinał - podobno to jeszcze nic takiego i żaden wielki wyczyn. Słyszałem już podobne głosy o osiągnięciach siatkarek Banku Pocztowego/Pała

 • Kapitan wierzy w zespół

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ROZMAWIAŁ WOJCIECH BORAKIEWICZ 22-03-2019

  - Liczę na to, że rady Tomka Golloba pozwolą nam poznać najlepsze ścieżki na tym torze - mówi Kamil Brzozowski, nowy kapitan żużlowców ZOOleszcz/Polonii.

 • Rondo Kujawskie pełne ciężarówek

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz ANDRZEJ TYCZYNO 21-03-2019

  Wczoraj rozpoczęły się prace, których finałem będzie rozbiórka nieczynnego przejścia podziemnego pod rondem Kujawskim. Zdzierana była darń z wyspy centralnej, ziemia jest składowana między jezdniami

 • Na cokole bez zmian

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz REMIGIUSZ JASKOT 21-03-2019

  Obecny napis na pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej nie ulegnie zmianie. Większość radnych uznała, że nie ma takiej potrzeby.

 • W pożarze stracił wszystko

  [ DLO BS ] - Strony Lokalne Bydgoszcz MAŁGORZATA CZAJKOWSKA 21-03-2019

  Natalia Krzysztofik, córka mężczyzny, którego mieszkanie w Fordonie całkowicie spłonęło w pożarze prosi o pomoc dla taty. Na jej apel odpowiadają bydgoszczanie, przedsiębiorcy i radni.

Polecane tematy