Miejsce publikacji

[ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk

(znalezionych: 26063 )

 • "Zobaczyłam, jak działa mechanizm przemocy"

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁA DOROTA KARAŚ 15-11-2019

  Ta sprawa miała na mnie wyjątkowo silny wpływ. Zobaczyłam, jak działa mechanizm przemocy i ciągłej inwigilacji. Poznałam sposób rozpracowywania jednostki, niszczenia jej przez aparat państwowy.

 • Małe gminy i miasta w metropolii

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DARIUSZ GAŁĄZKA 20-09-2019

  Pieniądze z ZIT, dostęp do know-how, otwarty rynek pracy u większego sąsiada - to tylko niektóre korzyści, jakie płyną dla mniejszych miast i gmin z przynależności do obszaru metropolitalnego.

 • 2. Dwa tygodnie z wykwintnym jedzeniem

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk 23-08-2019

  Wyszukane dania, oryginalne smaki, dwa rodzaje menu do wyboru i dziewięć restauracji - w środę rozpocznie się kolejna edycja Fine Dining Week. Już trzecia w Trójmieście.

 • Polak syci oczy przekop em

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 23-08-2019

  Ciągle się kłócą. Jedni są zaszokowani wycinką i pytają: co dalej, skoro do przekopu i tak nie dojdzie? Drudzy chwalą pomysł i są ciekawi, jak kanał wpłynie na nasze życie.

 • Kultura podróżowania rowerem

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁ MICHAŁ JAMROŻ 23-08-2019

  - Raz samochód, raz rower, raz pociąg, raz własne nogi. To możliwość wyboru sposobu, w jakim się przemieszczamy, jest esencją wolności - mówi Klaus Bondam.

 • Chcemy siać ferment

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁA EWA KARENDYS 16-08-2019

  Kiedy skrzyknęliśmy manifestację "Strefa wolna od stref", zastanawialiśmy się: "A co jeśli przyjdą działacze ONR-u?". Uznaliśmy jednak, że nie należy się bać, ale myśleć o tym, co my, młodzi, możemy zrobić. Za każdym razem będziemy buntować się przeciwko nienawiści, nietolerancji, chamstwu.

 • Ekoterror zadomowił się już na dobre

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 16-08-2019

  Ja przy jednym myciu zębów zaoszczędzę tylko pięć litrów wody, jeśli będę ją zakręcać, ale jeśli milion ludzi zrobi tak samo, razem zaoszczędzimy pięć milionów litrów. To jest dużo. I o to chodzi.

 • 4. Jak oni latają!

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk 16-08-2019

  GDYNIA GDYNIA To gratka dla wszystkich fanów lotnictwa i podniebnych akrobacji. W Gdyni ponownie odbędzie się Aerobaltic Airshow. Gdynia Aerobaltic Airshow to bardzo efektowne widowisko, to największ

 • Samba na Bałtyku

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF ROMAŃSKI 09-08-2019

  Kawa, futbol i samba - wszystko, z czym kojarzy się Brazylia, znalazłem na pokładzie Cisne Branco, szkolnego żaglowca tamtejszej marynarki wojennej. Fregata po regatach The Tall Ships Races odwiedziła Gdynię.

 • Dobra muzyka i szum fal

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MAŁGORZATA MURASZKO, PRZEMYSŁAW GULDA 09-08-2019

  Dwa tygodnie dzieli nas od pierwszej edycji festiwalu Salt Wave na lotnisku w Jastarni. Na imprezie na Półwyspie Helskim wystąpią m.in. The Cinematic Orchestra, WhoMadeWho, Jacob Banks czy Oscar Jerome.

 • Cuda na kiju i rękodzieła

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 02-08-2019

  Co roku na Jarmark Dominikański przyjeżdża kilkuset wystawców. Impreza jest nie lada gratką dla miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i przysmaków. Sprawdziliśmy, co tym razem znajdziemy na straganach.

 • Są kwiaty, jest wspólnota

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁA MAŁGORZATA MURASZKO 26-07-2019

  - Przestrzeń wspólna zanika. Ludzie, szczególnie młodzi, mieszkania wynajmują i nie przywiązują się do miejsca i do sąsiada. Często go nie znają, więc dlaczego mają wspólnie dbać o roślinność? - mówi Tomasz Sosnowski.

 • Pogoda dla Trójmiasta

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk 26-07-2019

  PIĄTEK PIĄTEK słonecznie, niewielkie zachmurzenie 23°C 23°C SOBOTA SOBOTA słonecznie, niewielkie zachmurzenie 23°C 23°C NIEDZIELA NIEDZIELA słonecznie, niewielkie zachmurzenie 25°C 25°C

 • Na dnie tyka ekologiczna bomba

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PAWEŁ WOJCIECHOWSKI 26-07-2019

  Coraz bardziej postępuje korozja zatopionej w Bałtyku chemicznej amunicji - alarmują naukowcy. NIK sprawdza, jak państwo jest przygotowane na takie zagrożenia.

 • Grupa pościgowa

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PAW 22-07-2019

  W pomorskiej policji powstał zespół 24 policjantów, których zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Dostali 10 radiowozów bmw.

 • Lewica zgłasza naklejki do prokuratury

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 22-07-2019

  Gdańscy działacze partii Wiosna i Razem podjęli pierwszą wspólną inicjatywę. Złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie homofobicznych naklejek "Gazety Polskiej".

 • Dulkiewicz prosi Dudę o weto

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 22-07-2019

  Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała do Andrzeja Dudy o zawetowanie specustawy o Westerplatte lub skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

 • Kandydaci z Pomorza

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 22-07-2019

  Marek Biernacki z PSL może zmienić układ sił w okręgu gdyńsko-słupskim. Wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej mają być osoby z otoczenia prezydentów Gdańska i Gdyni. Opozycja chce też wystawić wicemarszałka Ryszarda Świlskiego.

 • Zignorowane filmy powalczą jednak o Złote Lwy

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PRZEMYSŁAW GULDA 20-07-2019

  Dwadzieścia, a nie jak początkowo zapowiadano szesnaście, pełnometrażowych filmów fabularnych powalczy w Gdyni o Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Do konkursu wraca m.in. "Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego.

 • Wojewoda każe zwracać pieniądze

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 20-07-2019

  Dariusz Drelich domaga się od władz Sopotu ponad 846 tys. zł wraz z odsetkami, które zostały wypłacone opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych. Miasto zamierza nadal wypłacać świadczenia.

Polecane tematy