Miejsce publikacji

[ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk

(znalezionych: 23783 )

 • Jedyna lesbijka kandydatka do Rady Miasta Gdańska

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 17-10-2018

  Jako dziewczynka chciała być zakonnicą. Dziś jest coachem LGBT i kandyduje do RM Gdańska, żeby wyrównywać szanse kobiet i osób LGBT.

 • KAMPANIA PIS W PARAFIACH

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 17-10-2018

  Gdańskie parafie wspierają kandydatów PiS, użyczając im sal na spotkania i miejsc na plakaty. - Promuję wartości chrześcijańskie - tłumaczy proboszcz Adam Kalina, u którego reklamuje się m.in. radna PiS Anna Kołakowska, walcząca z równouprawnieniem osób homoseksualnych i skazana za znieważenie posłanki PO

 • Karnowski przegrał proces w trybie wyborczym

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 17-10-2018

  Prezydent Sopotu domagał się od kandydata PiS Piotra Melera przeprosin za krytyczne słowa o bezpieczeństwie w kurorcie. Sąd uznał, że ta ocena nie podlega sprostowaniu w trybie wyborczym.

 • Kaczyński zaczął kopać kanał na mierzei. A pozwolenia na budowę brak

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 17-10-2018

  - Mamy pełne prawo uczynić to, co za chwilę uczynimy - ogłosił prezes PiS i wkopał ostatni słupek pod trzecią już "symboliczną inaugurację" przekopu Mierzei Wiślanej. - To kuriozalna sytuacja. Żadna z kluczowych decyzji dotyczących przekopu jeszcze nie została wydana - mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk.

 • Ankieta wyborcza LGBT. Tolerado odpytało kandydatów na prezydentów

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 17-10-2018

  Dziewięciu z 16 kandydatów i kandydatek na prezydenta Gdańska, Gdyni i Sopotu zgodziło się wziąć udział w ankiecie Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado. Byli pytani m.in. o potencjalny udział w Marszu Równości i o pomysły na walkę z homofobią.

 • Polacy w Gdyni zrobili swoje

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 17-10-2018

  W meczu kończącym fazę grupową eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Polski pokonała w Gdyni Gruzję 3:0. Tym samym biało-czerwoni zapewnili sobie udział w listopadowych barażach o awans do turnieju finałowego.

 • Słaba alternatywa wobec in vitro

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ILONA GODLEWSKA 17-10-2018

  Rządowy program prokreacji nie załatwia problemu z niepłodnością - mówią eksperci. Dotąd na Pomorzu zakwalifikowano do niego 22 pary. Żadnej z nich nie udało się jeszcze zajść w ciążę.

 • NOWA SCENA W STAREJ APTECE

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PRZEMYSŁAW GULDA 17-10-2018

  Wbrew nazwie, kiedyś powstawała tu amunicja armatnia, teraz powstawać będą spektakle. Nowa scena Teatru Wybrzeże po wielu miesiącach przygotowań jutro doczeka się otwarcia.

 • PESZKO ODSUNIĘTY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ GALIŃSKI 17-10-2018

  Sławomir Peszko został wczoraj odsunięty od pierwszego zespołu Lechii Gdańsk za niesubordynację podczas treningu.

 • Złote myśli kandydata PiS

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 17-10-2018

  Jan Kanthak, kandydat PiS na radnego Gdańska i rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, stwierdził, że "wśród nauczycieli czy dziennikarzy jest więcej przestępców seksualnych niż wśród księży". Nauczyciele są oburzeni, ZNP domaga się od ministerstwa jego ukarania.

 • Nowy szlak po Stoczni Cesarskiej. Zachęca do samodzielnych wycieczek

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DOROTA KARAŚ 16-10-2018

  Nowy trasa zwiedzania powstała na terenach dawnej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Przy najważniejszych obiektach stanęły tablice z opisami i zdjęciami.

 • Rekordowe wakacje na gdańskim lotnisku

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 16-10-2018

  Od lipca do września bramki gdańskiego lotniska przekroczyło ponad 1,5 mln pasażerów. Zdaniem szefostwa portu to zasługa rejsów do wakacyjnych kurortów.

 • W GDYNI O BARAŻ

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 16-10-2018

  Reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się dziś w Gdyni z Gruzją w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji do mistrzostw Europy. Na bezpośredni awans szanse są minimalne, ale wygrana niemal na pewno zapewni jej udział w barażach.

 • AMBEREXPO. NOWA HALA, HOTEL I 155-METROWY ŻAGIEL

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 16-10-2018

  Kolejna hala wystawiennicza AmberExpo z hotelem oraz 155-metrowy Żagiel nieopodal gdańskiego stadionu. Gdańską Letnicę czekają duże zmiany

 • Jacek Karnowski pozywa w trybie wyborczym kandydata PiS za słowa o policji

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 16-10-2018

  Do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął kolejny pozew w trybie wyborczym. Prezydent Sopotu domaga się od swojego kontrkandydata Piotra Melera z PiS przeprosin za słowa, które padły podczas debaty na antenie gdańskiej TVP.

 • Po sondażu "Wyborczej". Na podium dwóch zadowolonych, jeden spokojny

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK (GAZETA WYBORCZA), MICHAŁ JAMROŻ 16-10-2018

  Jarosław Wałęsa: - Zdecyduje mobilizacja i przekonywanie tych mieszkańców, którzy nie podjęli jeszcze decyzji. Paweł Adamowicz: - Pracujemy dalej, aby Gdańsk przeszedł z ekstraklasy do Ligi Mistrzów

 • SKM NA ORUNIĘ

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DARIUSZ GAŁĄZKA 16-10-2018

  Budowa SKM na Orunię Górną, ekspresowe linie autobusowe, zintegrowany bilet - to pomysły Jarosława Wałęsy na rozwój dzielnic południowych.

 • Konwój wstydu na Pomorzu

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 16-10-2018

  Platforma Obywatelska ruszyła z kolejnym tzw. konwojem wstydu, czyli mobilnymi billboardami, które tym razem przedstawiają cytaty z głośnych taśm premiera Mateusza Morawieckiego. - To nie jest kampania wyborcza, tylko akcja informacyjna, bo media publiczne nie informują społeczeństwa o tym, jakim dwulicowym człowiekiem jest premier Morawiecki - mówią politycy PO.

 • Razem o plażach

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 16-10-2018

  Wsparcie dla przystani rybackich, udogodnienia dla niepełnosprawnych, budowa minitężni uzdrowiskowych oraz przebieralni dla morsów wzdłuż sopockich i gdańskich plaż - to pomysły aktywistów z Lepszego Gdańska i Kocham Sopot.

 • Kamień węgielny pod budowę Instytutu Informatyki UG

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 16-10-2018

  Będzie przeszklony, z nowoczesnym sprzętem IT, czteropiętrowy. Mowa o nowym gmachu Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Jego otwarcie zaplanowano za rok.

Polecane tematy