Miejsce publikacji

[ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk

(znalezionych: 20093 )

 • Dary Ziemi

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk AD 25-09-2017

  Ok. 200 wystawców zaprezentowało wyroby na festiwalu kulinarno-ogrodowym Dary Ziemi w Gdyni. Zwiedzający mogli spróbować: ciast drożdżowych i chleba; wyrobów małych masarni z Polski; serów; ryb z Bał

 • ZŁOTE LWY DLA DEBIUTANTA

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KATARZYNA FRYC 25-09-2017

  Festiwal filmowy w Gdyni przyniósł wiele znakomitych debiutów. Najlepszym z nich jest nagrodzona Złotymi Lwami "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego, dawnego aktora Teatru Wybrzeże. Wśród laureatów jest także mieszkający w Wejherowie Mirosław Makowski, nagrodzony za dźwięk w filmie "Pomiędzy słowami"

 • Kontrola w gdańskim magistracie. Pod lupą znajdą się dokumenty w sprawie Kanału Raduni

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 25-09-2017

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zlecił kancelarii prawnej z Warszawy przeprowadzenie wewnętrznego audytu w magistracie. Kontrola obejmie procedury wydawania decyzji w sprawie Kanału Raduni w budowanym Forum Gdańsk.

 • Pogrzeb prof. Jana Ciechowicza

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MAŁGORZATA MURASZKO 25-09-2017

  Pogrzeb zmarłego w nocy z 15 na 16 września teatrologa prof. Jana Ciechowicza odbędzie się we wtorek, 26 września, w Gdyni.

 • Zdobywca Złotych Lwów: Będę opowiadał proste historie

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁA KATARZYNA FRYC 25-09-2017

  - Zawsze robiłem proste filmy i dotąd to było przeszkodą. I kiedy zrobiłem pełnometrażową fabułę, ta prostota okazała się walorem - mówi Piotr Domalewski, którego debiutancki film "Cicha noc" zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni

 • Port Gdańsk znów na plusie. Będzie kolejny rekord?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ DZWONNIK 25-09-2017

  Największy polski port morski notuje coraz lepsze wyniki przeładunkowe. W tym roku w Porcie Gdańsk może paść kolejny rekord.

 • WYBRZEŻE JEDYNIE W BARAŻACH

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ GALIŃSKI 25-09-2017

  Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali w Tarnowie 40:50 w rewanżowym meczu finałowym Nice 1. Ligi Żużlowej. Na wysokości zadania stanęli jedynie Anders Thomsen i Kacper Gomólski.

 • Dokąd zmierzasz, Lechio? Jest coraz gorzej

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ GALIŃSKI 25-09-2017

  Piłkarze Lechii po raz kolejny zaprezentowali się beznadziejnie, przegrywając w Niecieczy 1:2. Jednak zamiast mówić o słabej formie, gdańszczanie całą winę za porażkę zrzucają na kiepskie sędziowanie.

 • TU CHCEMY PARKOWAĆ ROWERY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DOROTA KARAŚ 25-09-2017

  Kilkaset osób w Trójmieście zgłosiło uwagi do mapy rozmieszczenia stacji rowerów metropolitalnych. Zostaną one uwzględnione przy tworzeniu sieci parkingów.

 • Facebook wie więcej niż żona?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk JAKUB WEJKSZNER 25-09-2017

  Kiedy tracimy prywatność w internecie? Już na podstawie "lajków" można określić czyjąś płeć, orientację seksualną czy poglądy polityczne - mówił na Blog Forum Gdańsk Michał Kosiński z Uniwersytetu Stanforda.

 • UCZELNIE ZMIENIAJĄ SIĘ ZA MILIONY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 23-09-2017

  Centrum Sportowe, EkoPark, laboratorium symulacji nagrań telewizyjnych i dokumentacji filmowej. Nowy rok akademicki to nowe inwestycje na uczelniach

 • Reprezentacja w tym roku może zagrać w Gdańsku

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 23-09-2017

  13 listopada na Stadionie Energa Gdańsk Polska być może zmierzy się z Meksykiem. Warunek jest jeden: zespół Adama Nawałki musi zająć 1. miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata w Rosji i uniknąć baraży.

 • NAGRODA DLA DEBIUTANTA

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KATARZYNA FRYC, GAZETA WYBORCZA 23-09-2017

  W tym roku nie mam zdecydowanego faworyta, któremu chciałabym wręczyć moje prywatne Złote Lwy. Chętnie jednak przyznałabym nagrodę zbiorową dla młodego pokolenia reżyserów, które zdominowało ten fest

 • Nie chcą gigantycznej fermy drobiu

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PAWEŁ WOJCIECHOWSKI 23-09-2017

  Na granicy gmin Trąbki Wielkie i Pruszcz Gdański ma stanąć 16 kurników, z których każdy pomieści aż 39 tys. sztuk drobiu. Okoliczni mieszkańcy obawiają się zanieczyszczenia terenu i smrodu. - Jesteśmy gotowi blokować drogi - ostrzegają.

 • Senator Bonkowski znowu wzbudza kontrowersje

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 23-09-2017

  Podczas debaty w Senacie wybrany z Kaszub senator PiS Waldemar Bonkowski dziękował Bogu, że Polską rządzi jego partia. - Byście nam tu zafundowali piekło, gdybyście wpuścili tu tę kulturę. Tych ludzi nie da się ucywilizować - mówił o uchodźcach, zwracając się do obecnych na sali polityków PO.

 • Psycholodzy o zdrowiu

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DOROTA KARAŚ 23-09-2017

  Od czwartku trwa w Gdańsku Kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykłady, sympozja i warsztaty potrwają do niedzieli.

 • Zespół Lechii szuka balansu

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk 23-09-2017

  - Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że gra defensywna drużyny musi być na wyższym poziomie. Nasz zespół chce grać ofensywnie, zresztą przy takim potencjale z przodu nie może być inaczej, ale przy tym w

 • ZŁOTY SIEMASZKO

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DAWID KOWALSKI 23-09-2017

  Mecz Piasta z Arką nie porwał w żadnym momencie. Wygrali go gdynianie po złotym strzale głową napastnika Rafała Siemaszki.

 • Prezentacja Asseco Gdynia

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DAWID KOWALSKI 23-09-2017

  W najbliższą niedzielę sympatycy basketu będą mieli okazję spotkać się z koszykarzami Asseco Gdynia. O godz. 15.30 w Browarze Port Gdynia odbędzie się bowiem prezentacja drużyny.

 • Ostatni dzień Festiwalu

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk 23-09-2017

  Ostatni dzień Festiwalu Kończy się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017. Oczy kinomanów z całej Polski od poniedziałku skierowane były na Gdynię. Spotkania z twórcami, premiery, pokaz

Polecane tematy