Internetowe Archiwum Gazety Wyborczej

Miejsce publikacji

[ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk

(znalezionych: 18898 )

 • "Wyborcza na żywo" tym razem w Słupsku

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PCG 25-05-2017

  Podczas kolejnej debaty z cyklu "Wyborcza na żywo" porozmawiamy w Słupsku o tym, jaki powinien być nowoczesny i otwarty samorząd.

 • GDAŃSKA RADNA PIS BEZ KARY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KATARZYNA WŁODKOWSKA 25-05-2017

  Sąd okręgowy odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie radnej PiS, która wraz z rodziną dwa lata temu zablokowała legalny Marsz Równości. Tym samym doszło do przedawnienia i Kołakowscy nie odpowiedzą za złamanie prawa

 • Prezydent na Marszu Równości

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 25-05-2017

  Paweł Adamowicz otworzy sobotni Marsz Równości na rzecz osób LGBT. - W Gdańsku nie ma zgody na nietolerancję i dyskryminację - mówi prezydent miasta.

 • NIELUDZKA REAKCJA SZKOŁY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 24-05-2017

  Pobita gimnazjalistka mówiła pedagogowi, że może jej grozić niebezpieczeństwo. Dyrekcja szkoły otrzymywała sygnały także od innych uczniów. Nie zareagowała, a rodziców odesłała na policję. Pomorska kurator oświaty wnioskuje o odwołanie dyrektora Gimnazjum nr 3, a jego działanie określa jako "nieludzkie"

 • Michał L. może leczyć się na wolności

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ DZWONNIK, DARIUSZ GAŁĄZKA 24-05-2017

  Michał L., który latem 2014 wjechał autem na sopocki deptak i molo, taranując 23 osoby, nie musi przebywać na stałe w szpitalu psychiatrycznym. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Prokuratury Krajowej, złożone na wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

 • SZUKAJĄ SZCZEPIONKI NA RAKA

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ILONA GODLEWSKA 24-05-2017

  Na Uniwersytecie Gdańskim powstanie Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi. We wtorek Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przekazała na ten cel 41 mln zł.

 • Trójwagonowy tramwaj w Gdańsku

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 24-05-2017

  Prawdziwa gratka dla miłośników komunikacji miejskiej w Gdańsku. Od środy na tory powróci potrójny skład tramwaju Konstal 105 Na, który będzie kursować w dni powszednie na linii 8.

 • Spór o parking w Sopocie

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 24-05-2017

  Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu uważa, że doszło do tzw. kłamstwa planistycznego przy projektowaniu parkingu w parku Północnym za unijne pieniądze i zawiadomiło w tej sprawie wojewodę. Władze miasta odpowiadają, że parking był przewidziany wiele lat temu, a niezgodności wynikają z chronologii przyjmowania dokumentów.

 • Szukają "Orła". "To najlepiej przygotowana ekspedycja"

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DOROTA KARAŚ 24-05-2017

  W sobotę wyruszyła z Gdyni kolejna wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł". - To będzie najdłuższa i najlepiej przygotowana ekspedycja - mówi Tomasz Stachura, kierujący wyprawą.

 • WYJAŚNIENIE

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk D 24-05-2017

  Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Maximus przysłało do redakcji "Gazety Wyborczej Trójmiasto" pismo, w którym zapewnia, że nie zamierza przejąć Niepublicznego Przedszkola Językowo-Artystycznego Misia

 • W ASSECO IDZIE NOWE. LEPSZE?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DAWID KOWALSKI 24-05-2017

  Jedna z bardziej rozpoznawalnych na świecie drużyn polskiej koszykówki przechodzi pod skrzydła Asseco Data Systems. W nowym sezonie klub postawi na intensywny rozwój młodej kadry, która stanowić ma o sile pierwszego zespołu Asseco Gdynia.

 • Ewakuacja bloku po awanturze domowej

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 24-05-2017

  Po groźbach nietrzeźwego mężczyzny policjanci ewakuowali w nocy mieszkańców bloku przy ul. Unruga w Gdyni. Sprawca zamieszania trafił na obserwację psychiatryczną.

 • WALKA O PRZEDSZKOLE NA MORENIE

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 23-05-2017

  Spółdzielnia Morena, właściciel Niepublicznego Przedszkola Misia Wojtka, zwolniła z pracy dyrektorkę placówki i zajęła komputery z danymi przedszkolaków.

 • ŻELAZNA OBRONA DROGĄ DO TYTUŁU?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 23-05-2017

  Piłkarze Lechii w grupie mistrzowskiej wygrali trzy mecze, dwa zremisowali, jeszcze nie stracili bramki. Grają na tyle skutecznie, że wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Czego dowiedzieliśmy się po niedzielnym meczu z Lechem?

 • MARSZ RÓWNOŚCI ZMIENIA TRASĘ

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DARIUSZ GAŁĄZKA 23-05-2017

  Dlaczego pokojowy marsz na rzecz równouprawnienia osób LGBT nie może odbyć się bez zakłóceń - pytają organizatorzy. Z powodu radnej PiS Anny Kołakowskiej zostali zmuszeni do zmiany trasy i ograniczenia programu

 • Trójmiejskie ślady Zbigniewa Wodeckiego

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PRZEMYSŁAW GULDA 23-05-2017

  Związki zmarłego wczoraj Zbigniewa Wodeckiego z Trójmiastem były bardzo mocne.

 • Deweloper ogrodził malutki zieleniec

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS, GAZETA WYBORCZA 23-05-2017

  Nietypowy kształt działki nie przeszkodził deweloperowi w ogrodzeniu małego zieleńca płotem. - Grodzenie osiedli jest złym pomysłem, a tu mamy karykaturę - mówi Paweł Mrozek z FRAG-u.

 • Wyróżnienia dla Natalii Partyki i Arki Gdynia

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 23-05-2017

  Natalia Partyka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, została wczoraj wyróżniona przez radnych sejmiku za zasługi dla województwa pomorskiego. Okolicznościowe wyróżnienie, za zdobycie Pucharu Polski, otrzymali także piłkarze i władze klubu Arka Gdynia.

 • Kto zarobi na okrętach podwodnych?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 23-05-2017

  MON twierdzi, że decyzja w sprawie oferty na dostawę okrętów podwodnych zapadnie w ciągu kilku tygodni. Jeśli okręty dostarczą Francuzi, część prac ma zostać wykonana w Gdyni, jeśli wygra oferta niemiecka, zyskają raczej stocznie w Szczecinie.

 • Lechia wciąż w grze o mistrzostwo

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 22-05-2017

  W niedzielę Lechia bezbramkowo zremisowała z Lechem.

Polecane

 • Własny, przestronny, z ogródkiem

  Kupno domu kilku-, a zwłaszcza kilkudziesięcioletniego, niesie ze sobą spore ryzyko Jak i co sprawdzać kupując dom? Na co zwracać...

 • Sprawa z Poznania zwaliła mnie z nóg. Ale to incydent

  Rozmowa z Danutą Gadziomską * Karol Dolecki: Jak pani skomentuje to, co się stało w Poznaniu? Danuta Gadziomska: Bez wątpienia p...

 • Minus 79 sądów rejonowych

  Minister sprawiedliwości mimo protestów sędziów, PSL-u i opozycji podpisał rozporządzenie likwidujące 79 małych sądów rejonowych ...

 • Kradli pod nosem szefa

  Z kasy Biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach wyparowało co najmniej pół miliona złotych. Z tego powodu kierująca...

 • W SKRÓCIE

  Porodówka w remoncieOddział położniczy w szpitalu Biziela przechodzi gruntowny remont. - Wymieniana jest instalacja elektryczna,...

 • Bez muzycznych mielizn

  Po dwóch latach pojawi się na jedynym koncercie w gdyńskim Uchu wrocławska formacja Robotobibok, jeden z najważniejszych zespołów...

Polecane tematy