Miejsce publikacji

[ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk

(znalezionych: 25111 )

 • Tunel i wiadukt za 100 mln zł

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk JOANNA WIĐNIOWSKA 21-03-2019

  Czas dojazdu do ulicy Hutniczej i na Obłuże, Pogórze albo Oksywie znacznie się skróci. Nowa trasa w Gdyni ma odciążyć estakadę Kwiatkowskiego.

 • Gdańsk wycofał decyzję ws. pomnika Pileckiego

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk DARIUSZ GAŁĄZKA, DOROTA KARAŚ 21-03-2019

  Po przeprowadzeniu analizy formalnoprawnej miejscy urzędnicy przyznali rację władzom Muzeum II Wojny Światowej w sprawie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Muzealnicy mogą kontynuować konkurs, bo grunt, na którym ma stanąć monument, należy do skarbu państwa.

 • Policja ma podejrzanych o faszystowski atak

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 21-03-2019

  Policja zatrzymała w Gdyni troje podejrzanych o faszystowski atak na wegańskie restauracje we Wrzeszczu i na Przymorzu. - Odzież i dane z komputerów nie pozostawiają wątpliwości: te osoby sympatyzują z organizacjami o poglądach skrajnie nacjonalistycznych - relacjonują funkcjonariusze.

 • Remont, a potem rozbiórka

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 21-03-2019

  Urzędnicy odkładają decyzję o rozbiórce przestarzałej kładki nad al. Jana Pawła i al. Rzeczypospolitej na Zaspie. Dlatego zanim konstrukcja zniknie z krajobrazu miasta, czeka ją remont.

 • Do Londynu za 89 zł

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PAWEŁ WOJCIECHOWSKI 21-03-2019

  Od czerwca węgierskie linie Wizz Air uruchomią połączenie z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Już za 89 zł będzie można polecieć do Londynu-Gatwick.

 • Pani prezydent czy prezydentka?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk JOANNA WIŚNIOWSKA, GAZETA WYBORCZA 21-03-2019

  Żeńskie formy takie, jak prezideńtka, szoférka czy pravodôvcka nie budzą takich emocji w języku kaszubskim, jak w polskim. Sprawdziliśmy dlaczego.

 • PRZEKOP CORAZ DROŻSZY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 21-03-2019

  Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną może być nawet o 500 mln zł droższa niż zakładano, z powodu wzrostu cen materiałów i usług budowlanych. Nie pomoże wydobycie bursztynu, bo eksperci szacują, że jego złoża mogą być warte maksymalnie 50 mln zł, ale również nic.

 • PLANY NA SZTUKĘ I MIASTO

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ROZMAWIAŁA MAŁGORZATA MURASZKO 21-03-2019

  - Przyjść do galerii sztuki jest trudniej. Wiele osób podchodzi do nich sceptycznie. Właśnie dlatego tak ważne są działania interdyscyplinarne, otwierające galerię na nowe działalności, a przez to na nowych odbiorców - mówi Krzysztof Kucharczyk, nowy wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

 • JUBILEUSZOWY ROK UG

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 21-03-2019

  - Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Uniwersytetu Gdańskiego, w który wkraczamy z odwagą i optymizmem - mówił wczoraj rektor, dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG, inaugurując jubileuszowy rok 50-lecia uczelni.

 • Wybrzeże zaczyna sparingi. Bez Jacoba Thorssella

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 21-03-2019

  Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk od kilkunastu dni trenują na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, a w najbliższy weekend czekają ich pierwsze przedsezonowe sparingi. Nie weźmie w nich udziału Szwed Jacob Thorssell, który złamał rękę i będzie pauzował kilka tygodni.

 • GDAŃSK CHCE POZWAĆ MEN

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk ANNA DOBIEGAŁA 20-03-2019

  Gdańsk wydał prawie 50 mln zł na reformę edukacji, MEN dało tylko 850 tys. zł. - Razem z innymi miastami wystąpimy przeciwko Skarbowi Państwa - zapowiada Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska.

 • Gdynia nie podpisze Karty Równości

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk EWA KARENDYS 20-03-2019

  Prezydent Wojciech Szczurek stwierdził, że apel w sprawie podpisania dokumentu oraz akcje przeciwko karcie to "próba uwikłania samorządów w dyskusję światopoglądowo-ideologiczną". Miasto karty nie podpisze. Anna Strzałkowska: Samorząd nie będzie się rozwijał, gdy ludzie będą czuli się niesprawiedliwie traktowani.

 • Deszcz mandatów na Głównym Mieście

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MICHAŁ TOKARCZYK 20-03-2019

  Od miesiąca straż miejska surowo patrzy na nieprzepisowe parkowanie. I są efekty: budżet Gdańska wzbogacił się już o 45 tys. zł.

 • W niedzielę wybory do gdańskich rad dzielnic

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ SANDECKI 20-03-2019

  Blisko tysiąc osób kandyduje w wyborach do gdańskich rad dzielnic, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Startują głównie kandydaci niezależni, ale także związani z różnymi ugrupowaniami politycznymi. Frekwencja w tych wyborach jest szczególnie ważna, bo od niej zależy, ile dzielnica dostanie pieniędzy.

 • Niezwykły moment Karola Fili

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk TOMASZ OSOWSKI 20-03-2019

  20-letni Karol Fila ma bardzo intensywny początek roku. Zagrał we wszystkich siedmiu meczach Lechii i prezentował się w nich na tyle dobrze, że zasłużył na powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. W osiągnięciu dobrej formy bardzo pomogła mu pewna ważna zmiana w codziennym funkcjonowaniu.

 • GDAŃSKI TERMINAL SPRZEDANY

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MACIEJ DZWONNIK 20-03-2019

  Polski Fundusz Rozwoju z dwoma podmiotami zagranicznymi kupił DCT Gdańsk - największy głębokowodny terminal Bałtyku, będący dotąd w rękach australijskiego funduszu inwestycyjnego. Eksperci oceniają, że transakcja może być ryzykowna dla przyszłego zarządcy terminalu

 • Znamy kuratorów tegorocznych Narracji

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk MAŁGORZATA MURASZKO 20-03-2019

  Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian przygotują 11. edycję festiwalu sztuki w przestrzeni miejskiej Narracje. Wydarzenie odbędzie się w listopadzie na gdańskich Siedlcach.

 • Hotel zamiast mieszkań w Orłowie

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk KATARZYNA FRYC 20-03-2019

  Teren dawnego sanatorium "Zdrowie" przeznaczony będzie na hotel i usługi zdrowotne, a nie na funkcję mieszkaniową - postanowił prezydent Gdyni. Takiej decyzji od lat domagali się społecznicy i mieszkańcy.

 • Rewolucja cenowa w trójmiejskich kinach. Czy będziemy chętniej oglądać filmy na mieście?

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PRZEMYSŁAW GULDA, MAŁGORZATA MURASZKO 20-03-2019

  Multikino było pierwsze, teraz poszli za nim inni. W większości trójmiejskich kin filmy można oglądać za mniej niż 15 zł. W niektórych przypadkach oznacza to obniżkę cen o połowę.

 • GDZIE SĄ IDOLE CZASÓW BIGBITU

  [ DLO GD ] - Strony Lokalne Gdańsk PRZEMYSŁAW GULDA 20-03-2019

  Dawni muzycy bez sentymentów pozbyli się swoich instrumentów, nie mają nawet zdjęć z gitarami w rękach. Nie było więc łatwo przygotować wystawę poświęconą fenomenowi bigbitu - mówi jej autor Marcin Jacobson.

Polecane tematy