Miejsce publikacji

[ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice

(znalezionych: 29452 )

 • Zagłębie Sosnowiec chce postawić na Rosjan

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice WOJCIECH TODUR 21-03-2019

  Hokeiści Zagłębia Sosnowiec w pierwszym sezonie po powrocie do Polskiej Hokej Ligi walczyli tylko o utrzymanie. - Na pewno będziemy chcieli się wzmocnić. Musimy działać rozważnie. Ile to już razy zdarzało się, że gwiazdy na papierze okazują się na lodzie niewypałami? - pyta Dariusz Kisiel, dyrektor hokejowej sekcji.

 • NIE WOLNO WAM TEGO MIERZYĆ

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 21-03-2019

  Takiego procesu jeszcze nie było. Mieszkaniec Tychów pozwał śląską delegaturę Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i domaga się likwidacji odcinkowego pomiaru prędkości na DK 11. Ma ciekawe argumenty

 • Jak skusić do Zabrza?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PRZEMYSŁAW JEDLECKI 21-03-2019

  Zabrzańska część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) dynamicznie się rozwija. Co zrobić, by utrzymać tempo inwestycji w tym miejscu? Odpowiedzi poszukamy wspólnie z uczestnikami spotkania w ramach cyklu "Miasta Idei".

 • 493 mln zysku

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice TOMASZ CZOIK 21-03-2019

  Takim wynikiem za zeszły rok pochwaliła się Polska Grupa Górnicza. W kopalniach tej spółki wydobyto prawie 30 mln ton węgla i wydano na inwestycje 2,4 mld zł. Jeszcze w 2016 r. PGG przyniosła 332 mln

 • "SOLIDARNOŚĆ" W RADIU SIĘ ZLIKWIDOWAŁA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PRZEMYSŁAW JEDLECKI 21-03-2019

  Pracownicy publicznego Radia Katowice, którzy należeli do Solidarności rozwiązali struktury. W proteście przeciwko politycznemu uwikłaniu związku.

 • W kryzysie i osamotnieniu zostaną wam tylko mundurowi

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 21-03-2019

  Taką przestrogę w liście otwartym zawarł Krzysztof Kwiatkowski, emerytowany oficer policji, który padł ofiarą ustawy dezubekizacyjnej.

 • Wilhelm Szewczyk przegrał w sądzie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PRZEMYSŁAW JEDLECKI 21-03-2019

  Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie wczoraj orzekł, że plac Wilhelma Szewczyka został zdekomunizowany przez wojewodę śląskiego zgodnie z prawem. To oznacza, że jego patronami będą teraz Maria i Lech Kaczyńscy.

 • CZYTELNICY DO "WYBORCZEJ"

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice NAUCZYCIELKA Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 21-03-2019

  Hurra! Dzisiaj pójdę spać przed pierwszą Hurra! Dzisiaj pójdę spać przed pierwszą Drodzy nauczyciele, jak wygląda Wasz dzień w pracy? W szkole i w domu, bo przecież tam też dużo pracujecie. Ile godzi

 • PERMANENTNY KRYZYS WIZERUNKOWY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice JUDYTA WATOŁA 21-03-2019

  Raport z audytu w Zagłębiowskim Centrum Onkologii kompromituje nowe władze Dąbrowy Górniczej. Lepiej gdyby wcale go nie zlecały, skoro z góry założyły, że nikomu z winnych katastrofalnej sytuacji szp

 • Zlikwidują dziewiątkę?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PRZEMYSŁAW JEDLECKI 21-03-2019

  Linia tramwajowa nr 9, która łączy Rudę Śląską, Bytom, Świętochłowice i Chorzów może zostać zlikwidowana. Jest zbyt droga w utrzymaniu, a torowisko w niektórych miejscach wymaga pilnego remontu.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PIOTR PURZYŃSKI 21-03-2019

  Poprawią wyjazd Poprawią wyjazd Rozpoczęła się budowa nowego wyjazdu z Biedronki, która ponad rok temu została otwarta w pobliżu skrzyżowania z DK94 w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. Dzięki inwes

 • RUCH WRACA DO RADZIONKOWA

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice WOJCIECH TODUR 21-03-2019

  Ruch - po 44 latach przerwy - znowu będzie grał w Radzionkowie! To rozwiązanie przejściowe, ale w klubie i tak są szczęśliwi. - Tutaj, starając się o licencję, nie trzeba na nic przymykać oka. To piękny, funkcjonalny obiekt - mówi prezes "Cidrów" Marcin Wąsiak.

 • Czy węzeł wytrzyma ten ruch?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PIOTR PURZYŃSKI 21-03-2019

  Na zlecenie Panattoni Europe, jednej z największych firm zajmujących się budową centrów logistycznych i magazynowych, w rejonie ul. Wiejskiej w Sosnowcu rozpoczęła się budowa dwóch budynków biurowych i pięciu hal magazynowych. Do obsługi nowego centrum powstanie droga z wylotem na ul. Lenartowicza.

 • Kierowca nie mógł zatrzymać autobusu i zdewastował plac

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MICHALINA BEDNAREK 21-03-2019

  Po pl. Piastów, w samym centrum Gliwic, w kółko jeździł autobus i taranował wszystko na swej drodze. - Nigdy nie byłem tak przerażony - przyznał kierowca, gdy wreszcie się zatrzymał.

 • Deptak czeka na nowe życie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN CZYŻEWSKI 21-03-2019

  Władze Bielska-Białej chcą ożywić ul. 11 Listopada - główny miejski deptak, który stracił swój dawny charakter i niemal opustoszał. Nad tym, jak to zrobić, zastanawiali się uczestnicy zorganizowanej przez nas wczoraj debaty w ramach cyklu Miasta Idei.

 • Śląskie hokeistki rozbiły bank na Słowacji

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice WOJCIECH TODUR 20-03-2019

  Reprezentantki Polski Martyna Sass, Ewelina Czarnecka, Joanna Orawska i Julia Zielińska, grające w barwach ZHK Poprad, zostały w mistrzyniami Słowacji.

 • ŚLĄSKA MAFIA ŁASA NA PIENIĄDZE

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MARCIN PIETRASZEWSKI 20-03-2019

  Sprzedaż narkotyków, oszustwa podatkowe czy nielegalna produkcja papierosów to główne źródła dochodów śląskich gangsterów. - Nawet słynący z brutalności kibole zaczęli wnikać w świat przestępczości ekonomicznej - mówią oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach

 • Prezydent naprawia błąd. Będzie drogo kosztowało?

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice PRZEMYSŁAW JEDLECKI 20-03-2019

  Na południe od kortów tenisowych w Katowickim Parku Leśnym nie będzie można już budować apartamentowców czy hoteli. Wcześniej pozwoliły na to władze Katowic, ale teraz się wycofują

 • Czas na wielkie sprzątanie

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice MICHALINA BEDNAREK 20-03-2019

  W ramach akcji Trash Challenge w Katowicach wkrótce rozpocznie się wielkie sprzątanie. Urzędnicy zachęcają do udziału mieszkańców. W zeszłym roku w trakcie tej akcji śmieci zapełniły osiem kontenerów.

 • CAŁODOBOWY GABINET NIEZGODY

  [ DLO KA ] - Strony Lokalne Katowice EWA FURTAK 20-03-2019

  8 marca, jak to się dzieje już od kilku lat, ulicami Bielska-Białej przemaszerowały panie działające m.in. w organizacjach walczących o prawa kobiet. Pokojowa, kolorowa i dosyć głośna manifestacja ki

Polecane tematy