Miejsce publikacji

[ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków

(znalezionych: 22283 )

 • PREZES ORGANIZUJE POPARCIE W SWOIM GABINECIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW SIDOROWICZ, PAWEŁ FIGURSKI 21-02-2018

  Prezes krakowskiego sądu okręgowego wezwała do swojego gabinetu przewodniczących dwóch wydziałów cywilnych z jednego z sądów rejonowych. Dała im do popisania listy z poparciem jej kandydatury do Krajowej Rady Sądownictwa

 • Zieleń oczyszcza nasze powietrze ze smogu

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ROZMAWIAŁA DOMINIKA WANTUCH 21-02-2018

  NASA już 30 lat temu potwierdziła, że rośliny są w stanie eliminować zanieczyszczenia gazowe. Dziś nie mamy wątpliwości, że zieleń istotnie przyczynia się do poprawy jakości otaczającego powietrza.

 • Prezydent Leo nad Wisłą

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków KRZYSZTOF STORY 21-02-2018

  Pomnik wybitnego prezydenta Krakowa Juliusza Lea stanął u zbiegu ulic Nadwiślańskiej i Józefińskiej, niedaleko kładki ojca Bernatka.

 • Poślizg na ulicy Dekerta

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MONIKA WALUŚ 21-02-2018

  W kwietniu ubiegłego roku miała zakończyć się budowa trzypiętrowego bloku na Zabłociu, ale budynku nadal nie oddano do użytku. Podobny problem mają klienci tego samego dewelopera w Oświęcimiu, którzy po ponad roku czekają na klucze do mieszkań.

 • Ceny rosną, ale wciąż są niższe niż w 2008 r.

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków AGATA BŁASZCZYK 21-02-2018

  NBP opublikował właśnie dane na temat transakcyjnych cen mieszkań w IV kwartale 2017 r. Według udostępnionych statystyk miniony rok przyniósł niewielkie podwyżki. Mimo kilku lat umiarkowanych wzrostów ceny lokali w większości miast wciąż są jednak niższe niż w 2008 r

 • Chaos w Niecieczy

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DAMIAN GOŁĄB 21-02-2018

  Konflikty w szatni, dwie wysokie porażki i zwolnienie trenera. W Bruk-Becie Termalice Nieciecza rozszalał się kryzys. - Drużyna jest źle budowana - ocenia Andrzej Iwan, były reprezentant Polski, dziś ekspert Polsatu Sport.

 • Seksizm powszedni naszych uczelni

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ŁUKASZ GRZESICZAK 21-02-2018

  Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięli udział w międzynarodowych badaniach, których celem jest zachęcenie kobiet do prowadzenia badań z zakresu fizyki. Skarga na ich działania trafiła do biura rektora, a w internecie pojawił się hejt.

 • ZABYTKOWA KOLEJKA NA KASPROWY

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 21-02-2018

  Jeśli obserwatorium meteorologiczne i stacje kolejki linowej zostaną wpisane do rejestru zabytków, będą najwyżej położonymi zabytkami w Polsce. - To dobra architektura międzywojenna - argumentuje konserwator zabytków.

 • Podejrzani o zabójstwo 18-latka w rękach policji

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MW 21-02-2018

  Policyjni antyterroryści zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 18-letniego Miłosza na krakowskim Prokocimiu.

 • Do Moskwy polecimy bez przesiadki?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 21-02-2018

  - Dostrzegamy duże zapotrzebowanie na bezpośrednie połączenie Kraków - Moskwa i zabezpieczamy możliwość jego uruchomienia w przyszłości - mówi "Wyborczej" rzecznik LOT-u Adrian Kubicki. Przewoźnik złożył w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wniosek o upoważnienie do jego rozpoczęcia.

 • GDZIE ZAWIŚNIE OLIMPIJSKI MEDAL

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ROZMAWIAŁ JAROSŁAW K. KOWAL 21-02-2018

  Kiedyś syn mówił do mnie i do żony: "Wypchnęliście mnie do skoków, to teraz nie ma szans, bym to rzucił". Kontuzje go omijały, więc mógł skupić się na pracy. I wyszło na jego.

 • Nie można uciec od historii i sąsiadów

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków RENATA RADŁOWSKA 20-02-2018

  Zorganizowaliśmy ponad 400 spotkań z polskimi Sprawiedliwymi, ocalonymi z Holocaustu, polskimi więźniami politycznymi, którzy przeżyli obozy koncentracyjne. Czy mam ich teraz prosić, żeby unikali "pewnych tematów"? - mówi Jakub Nowakowski, dyrektor Żydowskiego Muzeum Galicja.

 • Ferie bez tłumów i Krupówek? To możliwe

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAGDALENA KURSA 20-02-2018

  Czy w Małopolsce w samym środku ferii można wypocząć bez tłumów i kolejek do wyciągów? Wtajemniczeni wskazują kilka takich miejsc w Beskidzie Niskim.

 • JAN JANCZYKOWSKI: ROBIĘ PORZĄDKI I ODCHODZĘ

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 20-02-2018

  Ratowanie zabytkowego Zakopanego i walkę o krakowskie forty zapowiada Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków. "Wyborczej" ujawnił, że... odchodzi ze stanowiska

 • KOGO BOJĄ SIĘ PROKURATORZY?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków PAWEŁ FIGURSKI 20-02-2018

  Po tym jak KOD złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez nową prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, kolejna jednostka chce wyłączyć się z badania sprawy.

 • Pod człowiekiem załamał się lód! Strażacy uczą, jak ratować

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MONIKA WALUŚ 20-02-2018

  W Małopolsce trwa drugi tydzień ferii zimowych. Krakowscy strażacy podczas poniedziałkowych ćwiczeń przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku.

 • MUSICALOWA LEGENDA O MŁODYCH

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MARTA GRUSZECKA 20-02-2018

  Edycie Górniak, Katarzynie Groniec i Robertowi Janowskiemu musical "Metro" otworzył drzwi do sławy. Czy kolejnej obsadzie legendarnego tytułu uda się powtórzyć ich sukces? Musical obejrzymy 3 marca w Tauron Arenie Kraków.

 • STRZAŁY NA OŚLEP

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW KOWAL, DAMIAN GOŁĄB (GAZETA WYBORCZA) 20-02-2018

  C racovia została pierwszą ekstraklasową drużyną w tym roku, która przez 90 minut meczu nie oddała ani jednego celnego strzału. Wiśle też się zdarza strzelać ślepakami, ale na rynku transferowym. Co

 • Na deskach teatru frontowego

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MICHAŁ OLSZEWSKI 19-02-2018

  "Masara", która miała być ucieczką od Klaty, zamieniła się w nieudaną kopię stylu jego spektakli.

 • TAK SIĘ SYPIE NARODOWY STARY TEATR

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAŁGORZATA SKOWROŃSKA (GAZETA WYBORCZA) 19-02-2018

  Program artystyczny Narodowego Starego Teatru, autorstwa duetu Mikos-Polewka, leży w gruzach. Styczniowa premiera okazała się spektakularną klapą, pokazana zaś w sobotę "Masara"... przeczytajcie powy

Polecane tematy