Miejsce publikacji

[ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków

(znalezionych: 25714 )

 • KAPITAN WRACA DO ŻYWYCH

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW K. KOWAL 21-03-2019

  - Widać, że rośnie jego pewność siebie - mówi Jerzy Brzęczek o Jakubie Błaszczykowskim. Czy kapitan Wisły pomoże dziś reprezentacji Polski w meczu z Austrią (godz. 20.45)?

 • Kraków jeszcze bardziej poetycki

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JOANNA BARAŃSKA 21-03-2019

  Spacer śladami noblistki, ekscytujący slam poetycki, spotkanie z poetką-diagnostką laboratoryjną - tak Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji.

 • Czy dojadę w Krakowie?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MONIKA WALUŚ 21-03-2019

  Takie pytanie codziennie rano zadaje sobie coraz więcej krakowian. W mieście trwa kumulacja remontów, które paraliżują ruch komunikacji miejskiej i samochodów.

 • ESTAKADA ZGODNIE Z TERMINEM

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MONIKA WALUŚ 21-03-2019

  Na nowych estakadach kolejowych w centrum Krakowa wkrótce ułożone zostaną tory, którymi w połowie roku pojadą pierwsze pociągi. Znacznie gorzej prace idą na linii w kierunku Katowic, gdzie kolejarze mają nawet ponad pół roku opóźnienia.

 • DROGA TA TANIA ENERGIA

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków BARTŁOMIEJ KURAŚ 21-03-2019

  To była jedna z największych gminnych inwestycji w energię odnawialną w Polsce. Skorzystać mieli na niej mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna, ale z powodu wadliwej instalacji paneli fotowoltaicznych ich rachunki za prąd zamiast się zmniejszyć, wzrosły nawet dziesięciokrotnie

 • Małopolscy nauczyciele popierają strajk szkolny

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 21-03-2019

  Prawie sto procent małopolskich szkół, w których odbyły się już strajkowe referenda, opowiedziało się za strajkiem. - Nauczyciele mają już dość. Nie odpuszczą - komentuje Grażyna Ralska, szefowa małopolskiego okręgu ZNP.

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 21-03-2019

  Śmierć chłopca jadącego quadem Śmierć chłopca jadącego quadem Zmarł dziewięciolatek, który od soboty walczył o życie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Był ofiarą wypadku, do

 • Miasto we władzy Czesława Miłosza

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków GRZEGORZ NUREK 21-03-2019

  Ósma edycja Festiwalu Miłosza - jednego z największych festiwali poezji - odbędzie się w Krakowie 6-9 czerwca. Wśród zapowiadanych gości są m.in.: Tomas Venclova, Simon Armitage, Athena Farrokhzad, Elena Fanailova, Krystyna Dąbrowska, Magdalena Kicińska, Tomasz Różycki.

 • PiS będzie krzewić, zacieśniać i rewindykować

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 21-03-2019

  Wicepremier Beata Szydło przedstawiła wczoraj w Krakowie listę kandydatów PiS z Małopolski i Świętokrzyskiego do PE. Patryk Jaki będzie krzewił wartości chrześcijańskie, Dominik Tarczyński zajmie się zacieśnianiem relacji z USA i Europą, a Arkadiusz Mularczyk podejmie temat reparacji.

 • NIE UCIEKNIEMY OD PYTAŃ O POLSKIEGO PAPIEŻA

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAŁGORZATA SKOWROŃSKA 21-03-2019

  Wiedział czy nie wiedział? Watykańscy kurialiści ukrywali przed nim prawdę czy nie ukrywali? Milczał dla dobra Kościoła czy nie milczał? Kazał zamiatać sprawę wykorzystywania seksualnego nieletnich p

 • SZTUKA ODPĘDZANIA ZŁYCH MYŚLI

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW K. KOWAL 20-03-2019

  W pierwszych 17 meczach nie zdobył ani jednego. W dwóch ostatnich zdobył cztery. Czy Krzysztof Drzazga, napastnik Wisły, w końcu dorósł do Ekstraklasy?

 • MIĘDZY SZKOŁĄ A PLEBANEM

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 20-03-2019

  W szkołach czas wielkopostnych rekolekcji. Ministerialne przepisy dają dyrektorom wolną rękę. Mogą zrezygnować z części lekcji, mogą je skrócić, mogą umówić się z proboszczem, że dzieci do kościoła b

 • Cena za Kasprowy nie może być tajna

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków BARTŁOMIEJ KURAŚ 20-03-2019

  Krakowska redakcja "Gazety Wyborczej" wystąpiła z oficjalnym wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o ujawnienie ceny zakupu Polskich Kolei Linowych wraz z kolejką na Kasprowy Wierch. Jeśli rządowy fundusz nadal będzie odmawiał ujawnienia tych informacji, wystąpimy na drogę sądową.

 • ZAPROSZENIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JOANNA BARAŃSKA 20-03-2019

  Salon literacki: sztuka i poezja u Kornhausera Salon literacki: sztuka i poezja u Kornhausera Jakub Kornhauser gościem cyklu "Literatura u Mehoffera", organizowanego przez Fundację Wisławy Szymborski

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW, JB 20-03-2019

  SKOZK dzieli kasę SKOZK dzieli kasę Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa zdecydował, jakie zabytki w tym roku otrzymają wsparcie finansowe. Największą kwotę przyznano XVI-wiecznemu Arsenałowi i

 • KARA DLA DYREKTOR ZIM

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW SIDOROWICZ 20-03-2019

  Iwona K., obecna dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, prawomocnie skazana razem z Janem T., byłym szefem ZIKiT. Sąd odwoławczy podtrzymał wyroki w procesie dotyczącym ustawiania przetargów na organizację pielgrzymki papieża Benedykta XVI.

 • Nauka od środka

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ADA CHOJNOWSKA 20-03-2019

  O tym, jak Cogiteon, czyli Małopolskie Centrum Nauki, będzie wyglądać z zewnątrz wiadomo już od roku. Teraz rozstrzygnięto konkurs na koncepcję wnętrza.

 • OPERA NAPRAWDĘ BUFFA BEZ WYMUSZONEGO DOWCIPU

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JOANNA TARGOŃ 20-03-2019

  GAZETA WYBORCZA Idąc na drugi spektakl operowy w reżyserii Jerzego Stuhra, czułam lekki niepokój. Debiut Stuhra, czyli "Don Pasquale" sprzed dwóch lat z okładem, był świetny, ale może się udał prawem

 • DYSKUTUJĘ NA DOROSŁE TEMATY

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ROZMAWIAŁA MARTA GRUSZECKA 20-03-2019

  Gustami i modą rządzą dziś kucharze i fryzjerzy. Co też to męskie fryzjerstwo wyprawia na głowach naszych młodzieńców! Z włosów powstają prawdziwe rzeźby. Cyrulik jest zatem bardzo modnym zawodem.

 • SPOTKAJMY SIĘ W OGRODACH

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków RENATA RADŁOWSKA 20-03-2019

  Piękna idea spotkania i odpoczynek w zieleni - przy trzech nowohuckich domach pomocy społecznej powstaną ogrody, do których mieszkańcy DPS zaproszą sąsiadów z najbliższych osiedli

Polecane tematy