Miejsce publikacji

[ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków

(znalezionych: 26643 )

 • Akt terroru

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 13-03-2020

  4,5 ROKU WIĘZIENIA Takiego wymiaru kary zażądał prokurator dla Michała P., związanego z Falangą organizatora podpalenia węgierskiego domu na Ukrainie w 2018 r. Akt terroru miał zdestabilizować sytua

 • Manchester nie odpuszcza

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 16-08-2019

  37 mln zł odszkodowania musi zapłacić Polska amerykańskiemu funduszowi Manchester. Fundusz musiał wcześniej odblokować hipoteki oszukanych klientów spółki deweloperskiej Leopard

 • Cytat

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DARIUSZ POPIELA 02-08-2019

  Poczułem wielki żal, że nadeszły czasy, w których ludzie mogą się bać wyrazić swoje poglądy w obawie, że zostaną pobici mistrz Polski w kajakarstwie, olimpijczyk z Nowego Sączao wydarzeniach w Białym

 • Z prokuratury

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 02-08-2019

  300 martwych ryb Znaleziono w zbiorniku w Świnnej Porębie. Sprawę wyjaśniają śledczy

 • Dlaczego na szlakach leżą jutowe worki?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAREK PODMOKŁY 22-07-2019

  Deptane przez tysiące turystów, smagane przez wiatr, śnieg i ulewne deszcze szlaki w Tatrach wymagają remontu. Na ten cel Tatrzański Park Narodowy w najbliższych czterech latach przeznaczy 18 mln zł. Na kilku szlakach pojawiły się worki jutowe wypełnione kamieniami i piaskiem. - To eksperyment - tłumaczy TPN.

 • Pieca wygasić nie pozwolimy

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 22-07-2019

  Pracownicy ArcelorMittal rozpoczynają protest przeciwko zawieszeniu pracy wielkiego pieca i stalowni. W środę jadą do Dąbrowy Górniczej na manifestację, potem planują strajk w Krakowie.

 • Brożek: Trzeba czasu

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ADRIAN BURTAN 22-07-2019

  Piłkarze Wisły zaczęli sezon od porażki, a ich gra pozostawiała wiele do życzenia. - Zmieniamy system gry, więc musimy do niego przywyknąć, a na to potrzeba trochę czasu - mówi Paweł Brożek, napastnik krakowskiej drużyny.

 • Muzyczni goście

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 22-07-2019

  Kasia Nosowska śpiewająca z synem, nieoczekiwany występ aktora Jakuba Gierszała, Igo w utworze Niemena - w Krakowie po raz 10. zagrało Męskie Granie.

 • Nabór do szkół na półmetku

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 22-07-2019

  W krakowskich liceach mamy jeszcze 1120 wolnych miejsc - ogłosił magistrat. To efekt tego, że część kandydatów nie potwierdziła woli nauki w szkole, otwierania nowych klas i zwiększania w nich liczby uczniów.

 • Na pomoc jezioru

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ANGELIKA PITOŃ 22-07-2019

  Do kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego trafiło pismo z prośbą o interwencję w sprawie zaniedbań Wód Polskich. Chodzi o Jezioro Mucharskie, które wciąż nie jest przygotowane do użytku, mimo że partia rządząca kilkukrotnie ogłaszała jego otwarcie.

 • Ścieżką pewnym krokiem

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ADA CHOJNOWSKA 22-07-2019

  Skoro są siłownie na powietrzu i parki kieszonkowe, to może czas na przestrzenie dla osób starszych i niepełnosprawnych? - stwierdzili naukowcy z Politechniki Krakowskiej i zaproponowali projekt specjalnych ścieżek moto-sensorycznych.

 • Przepędzić kicz z Podhala

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 22-07-2019

  - Na Podhale wdziera się kultura masowa i wyziera z każdego kąta. Chcemy to zmieniać - mówią władze Muzeum Tatrzańskiego, które właśnie ogłosiło konkurs na pamiątkę z Zakopanego. Zapraszają projektantów, rzemieślników i studentów szkół artystycznych, kuszą wysokimi nagrodami.

 • Przeciętny początek

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW K. KOWAL 22-07-2019

  Jeśli piłkarze Cracovii chcieli wyleczyć kaca po odpadnięciu z Ligi Europy, to na razie się nie udało. Remis z Zagłębiem w Lubinie to za mało.

 • Pyta o śledztwo ws. Wisły

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW SIDOROWICZPAWEŁ FIGURSKI 22-07-2019

  Kobietę za tęczę nad Matką Boską zatrzymano od razu. Byłe władze Wisły za doprowadzenie klubu do ruiny wciąż są bezkarne - mówi adwokat Michał Piech, który jako pierwszy zawiadomił prokuraturę. W tej sprawie do dziś nie postawiono nikomu zarzutów.

 • ZACZYTANA ŁAWKA PRZED GALERIĄ KAZIMIERZ

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków KATARZYNA DZIADOWICZ 20-07-2019

  Przed Galerią Kazimierz stanęła wczoraj Zaczytana Ławka, której motywem przewodnim jest wiersz "Na straganie" Jana Brzechwy. - Ławki mają inspirować do czytania - mówi Katarzyna Nawrocka, przedstawic

 • Night klub koło synagogi?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 20-07-2019

  Wiele wskazuje na to, że za kilka miesięcy tuż obok Synagogi Starej, a ledwie kilka metrów od Synagogi Wysokiej, w sercu Kazimierza zacznie działać olbrzymi night klub. Będzie jednym z największych w Krakowie.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków 20-07-2019

  ZAKOPANE ZAKOPANE Koń kopnął Koń kopnął Na Gubałówce koń prowadzony przez nietrzeźwego opiekuna podczas przejażdżki kopnął w twarz siedmioletnią dziewczynkę, która spacerowała po deptaku z rodzicami.

 • Tysiąc podwyżki

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 20-07-2019

  Średnio 1000 zł brutto otrzymają pracownicy kopalni Janina w Libiążu, którzy protestowali pod siedzibą Tauron Wydobycie. Sławomir Obidziński zrezygnował z funkcji prezesa spółki po niespełna półtora miesiąca zarządzania.

 • Dokąd jeździmy na dwóch kółkach?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków RENATA RADŁOWSKA 20-07-2019

  Prawda stara jak rower: ludzie przesiądą się na dwa kółka, jeżeli dostaną dobrze zaprojektowaną i bezpieczną infrastrukturę rowerową, do której nie trzeba będzie dojeżdżać kilka kilometrów po chodnik

 • Najtrudniej na japonistykę

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ADA CHOJNOWSKA 20-07-2019

  Psychologia na UJ, informatyka na Politechnice Krakowskiej i AGH - te kierunki cieszyły się w tegorocznej rekrutacji na studia największą popularnością. Najtrudniej było się jednak dostać na japonistykę.

Polecane tematy