Miejsce publikacji

[ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków

(znalezionych: 21723 )

 • AAA POLICJANTA ZATRUDNIĘ

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków PAWEŁ FIGURSKI, BARTŁOMIEJ KURAŚ 13-12-2017

  Policja ma trudności ze znalezieniem kandydatów do służby, szuka ich nawet w pośredniakach. W efekcie zdarza się, że podczas testów sprawnościowych egzaminatorzy przymykają oko... Najbliższy nabór 28 grudnia

 • Czystsze powietrze dla dzieci

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 13-12-2017

  6 mln zł na zakup oczyszczaczy powietrza i zamontowanie ich w żłobkach jeszcze w tym roku - to plan idealny radnych i urzędników, którzy obiecali, że urządzenia te trafią do wszystkich placówek oświatowych. Znajdą się tam nie bez powodu: 76 proc. przedszkoli w Małopolsce znajduje się na terenach, gdzie stan powietrza jest dramatyczny.

 • Pięć księgarń na medal

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków GRZEGORZ NUREK 13-12-2017

  Rozstrzygnięto plebiscyt na księgarnie roku organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. De Revolutionibus, Kurant, Massolit, Muza II i WAM - to zdaniem krakowian najlepsze lokale z książkami w mieście.

 • Ibis - robot antyterrorysta

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków GABRIELA ŁAZARCZYK 13-12-2017

  Rocznie na krakowskim lotnisku notuje się ok. 150 zagrożeń bombowych. Zazwyczaj chodzi o pozostawione przez pasażerów bagaże. Od dziś zajmie się nimi Ibis - nowy robot pirotechniczny, który trafił właśnie do Straży Granicznej w Balicach.

 • KONTROLA POMOCY

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 13-12-2017

  Małopolskie gminy nie płacą nauczycielom za prowadzenie zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. - Łamią prawo. Będziemy interweniować - zapowiada ZNP.

 • Brunon Kwiecień chce kasacji

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW SIDOROWICZ 13-12-2017

  Brunon Kwiecień, skazany za przygotowywanie zamachu na Sejm, domaga się w kasacji, którą złożył do Sądu Najwyższego, uchylenia wyroku skazującego i ponownego procesu.

 • Ostatnia chwila na 26 tysięcy dopłaty do mieszkania

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków AGATA BŁASZCZYK 13-12-2017

  Już w styczniu rusza ostatnia transza pieniędzy na dopłaty do kredytów w ramach programu "Mieszkanie dla młodych". Środki najpewniej skończą się w ciągu kilku - kilkunastu dni, dlatego warto jeszcze w tym roku zadbać o formalności. Dofinansowanie otrzyma nawet 15 tysięcy osób - Bartosz Turek, analityk Open Finance

 • ZIMNA ŚWIĘTA WOJNA

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DAMIAN GOŁĄB, JAROSŁAW K. KOWAL 13-12-2017

  Nie ma pewności, czy przed dzisiejszymi derbami Krakowa (godz. 20.30) trenerzy Cracovii i Wisły uścisną sobie dłonie.

 • WPADLI PORYWACZE DZIECKA

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków BARTŁOMIEJ KURAŚ 12-12-2017

  Policja zatrzymała sprawców uprowadzenia dziecka w styczniu tego roku sprzed szkoły w centrum Krakowa. Ci sami ludzie mieli cztery lata temu porwać 76-letniego biznesmena.

 • Potężny wiatr uderzył w Podhale i Tatry

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAREK PODMOKŁY 12-12-2017

  Silny wiatr zaatakował wczoraj po południu na Podhalu i w Tatrach. Jak informował portal Łowcy Burz, o godz. 18 na Cyrhli zmierzono prędkość wiatru 127 km na godz. W wielu miejscach, w tym również w

 • Tak się robi w Krakowie wielki jazz

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ROZMAWIAŁA MARTA GRUSZECKA 12-12-2017

  Agentka muzyczna i dyrektor jednego z największych festiwali jazzowych w Moskwie Dinara Nurgaleeva porównała Jazz Juniors International Exchange z dwoma europejskimi gigantami w dziedzinie targów muzycznych. I było to porównanie zdecydowanie na naszą korzyść!

 • CZYTELNICY DO "WYBORCZEJ"

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MAŁGORZATA JANTOS (RADNA MIASTA KRAKOWA) 12-12-2017

  ---------- NASZ ADRES REDAKCJA@KRAKOW.AGORA.PL LUB UL. CYSTERSÓW 9, 31-553 KRAKÓW ---------- Czy Kraków jest miastem akademickim? Czy Kraków jest miastem akademickim? Parę dni temu prezydent Krakowa

 • SŁUPKOWE ABSURDY KRAKOWA

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków KATARZYNA NOWACKA, KRZYSZTOF STORY 12-12-2017

  3419 słupków za 800 tys. zł pojawiło się w tym roku na krakowskich chodnikach. Uporządkowały parkowanie w centrum i ułatwiły życie pieszym. Nie obyło się jednak bez wpadek.

 • Prywatne żłobki będą tańsze przez cały rok?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 12-12-2017

  Czy Kraków pomoże finansowo rodzicom mającym dzieci w prywatnych żłobkach również w wakacje? Radni mają głosować nad pomysłem na najbliższej sesji. Tymczasem magistrat informuje: decyzja zapadnie najwcześniej w pierwszym kwartale 2018 r.

 • KIM JEST NOWY TRENER WISŁY?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW K. KOWAL, DAMIAN GOŁĄB 12-12-2017

  Podobno było tak: kiedy w październiku 2011 roku Mauricio Pochettino odebrał statuetkę dla najlepszego trenera ligi hiszpańskiej, szybko chwycił za telefon. Zadzwonił do Joana Carrillo, by podziękować: "Nie dostałbym tej nagrody, gdyby nie ty".

 • Sandecja też zwolniła trenera

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DG 12-12-2017

  Sądecki klub rozstał się z Radosławem Mroczkowskim. Zwolnienie trenera to efekt fatalnej serii Sandecji w mijających tygodniach.

 • Skuteczny długowieczny walczy

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków RENATA RADŁOWSKA 11-12-2017

  Co może siedemdziesięciolatek? Wszystko. Także uratować park, postawić ławkę, negocjować z urzędnikami, wykłócać się z radnymi o rzecz, która jest dla nich najważniejsza

 • MARINA NA ZABŁOCIU CORAZ BLIŻEJ

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 11-12-2017

  Mimo protestów mieszkańców władze Krakowa planują wybudować marinę za ponad 54 mln zł. Urzędnicy mają już w rękach plan funkcjonowania obiektu i są o krok od otrzymania olbrzymiej unijnej dotacji na jego budowę

 • Adios Kiko! Derby już bez Ramireza

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DAMIAN GOŁĄB 11-12-2017

  Druga porażka z rzędu na własnym stadionie przypieczętowała los Kiko Ramireza. Hiszpański trener Wisły Kraków stracił pracę trzy dni przed derbami z Cracovią.

 • Darmowe taxi dla seniora? Ależ tak!

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków IWONA HAJNOSZ 11-12-2017

  Od przyszłego roku Kraków prawdopodobnie zdecyduje się na fundowanie seniorom darmowych przejazdów taksówką. Miasto chce rozpisać przetarg na tego typu usługi dla firm taksówkowych

Polecane tematy