Miejsce publikacji

[ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków

(znalezionych: 20086 )

 • CZY W KRAKOWIE RZĄDZI KRÓL?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków OLGA SZPUNAR 22-06-2017

  Czy dojdzie do nadzwyczajnej sesji rady miasta, poświęconej działaniom odpowiedzialnej za edukację wiceprezydent Katarzyny Król? Część radnych, rodziców i dyrektorów szkół ma jej za złe "siłowe zarządzanie" oraz to, że oddała władzę nad edukacją w Krakowie PiS-owskiej kurator

 • Squat, czyli centrum pobudzania

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ROZMAWIAŁA RENATA RADŁOWSKA 22-06-2017

  Są nowohucianami, artystami, informatykami, znają się na biznesie. Właśnie spotkali się w miejscu, które przerabiają na galerie, laboratoria, pracownie. Będą tam eksperymentować, ale przede wszystkim - robić kulturalną zawieruchę.

 • Wakacyjne gruntowne porządki w Tatrach, po których śmieci znikną z górskich szlaków

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JD 22-06-2017

  30 czerwca rusza szósta edycja akcji "Czyste Tatry". Kilka tysięcy wolontariuszy posprząta śmieci z górskich szlaków, a przy okazji spróbuje pobić rekord Guinnessa.

 • ZABIŁ W CZYŻYNACH

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków PF, KUBA 22-06-2017

  24-letni mieszkaniec powiatu wielickiego Kamil Pułtorak miał zadał śmiertelne ciosy 23-latkowi w Czyżynach. Prokuratura rozesłała za nim list gończy.

 • Idą do więzienia

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAROSŁAW SIDOROWICZ 22-06-2017

  Krakowski sąd skazał sześciu kiboli Wisły za to m.in., że swoim ofiarom wlewali wrzątek do gardła. Jednym z nich jest "Młody Misiek".

 • Bonarka z dziesięcioma biurowcami

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ADA CHOJNOWSKA 22-06-2017

  Za chwilę mają też ruszyć prace nad zagospodarowaniem okolic zbiornika przy Bonarce.

 • TRAMWAJEM JESZCZE TRUDNIEJ?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków GABRIELA ŁAZARCZYK (GAZETYA WYBORCZA) 22-06-2017

  Krakowscy urzędnicy wiele miesięcy zwlekali z przebudową ulicy Basztowej, podobnie jak kolejarze z pracami na najważniejszej w mieście linii kolejowej. W efekcie pasażerom grozi wakacyjny koszmar w c

 • PLAŻA W CRICOTECE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MARTYNA NOWICKA 22-06-2017

  Piasek nad Wisłą można znaleźć nie tylko na bulwarach, ale także w muzeum! Ośrodek Dokumentacji Twórczości Tadeusza Kantora zaprasza na ocienioną plażę wewnątrz budynku.

 • Dziedzictwo dzisiaj

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MARTYNA NOWICKA 22-06-2017

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział się na otwarciu wystawy, na które obowiązują zaproszenia. Od piątku wystawa będzie powszechnie dostępna.

 • CHOLERYK, CO SPRZECIWU NIE ZNOSI

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DAMIAN GOŁĄB, JAROSŁAW K. KOWAL 22-06-2017

  Do tego sprawny mówca, który nie owija w bawełnę. I profesjonalista, u którego wszystko ma być na tip-top. Po prostu Michał Probierz. Nowy trener Cracovii

 • Dyrektor Cracovii zatrzymany

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków JAK, MARCIN PIETRASZEWSKI 22-06-2017

  Mirosław M. jest podejrzany o korupcję. Został zatrzymany przez agentów katowickiej ABW. Przy Kałuży zapewniają, że sprawa nie ma żadnego związku z krakowskim klubem.

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DW 22-06-2017

  Afgańczycy uznani za uchodźców? Afgańczycy uznani za uchodźców? Afgańczycy, których we wtorek znaleziono w naczepie tira w Modlniczce, złożyli wnioski o status uchodźcy. Prokuratura prowadzi przeciwk

 • Balkon nowohucki z widokiem na Łąki

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków RENATA RADŁOWSKA 21-06-2017

  Wiecie co to "Huciak"? Miejsce przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie można zjeść burgera, posiedzieć na leżaku i pogapić się na łąki. Miejsce idealne do spotkań, tyle że zaniedbane. Ale to się zmieni - będą tarasy, przestrzeń gastronomiczna, artystyczna, rekreacyjna.

 • Ukryli się w ciężarówce, przyjechali do Polski

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DOMINIKA WANTUCH 21-06-2017

  Dwóch młodych Afgańczyków znaleziono w tirze, który przyjechał z Serbii. Usłyszał ich kierowca ciężarówki, gdy w Modlniczce zatrzymał się do odprawy celnej. Imigrantami zajęła się straż graniczna.

 • Czy Park Krakowski dostanie imię Zbigniewa Brzezińskiego?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MW 21-06-2017

  Zespół ds. Nazewnictwa z miejskiej Komisji Kultury i Ochrony Zabytków zajmie się wnioskiem o upamiętnienie Zbigniewa Brzezińskiego. Wybitny politolog ma patronować jednemu ze skwerów lub placów w Krakowie. Senator Bogdan Klich proponuje, by był to Park Krakowski

 • Brytyjczyk zmarł po wypadnięciu z meleksa

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków MW 21-06-2017

  33-letni Brytyjczyk zmarł po upadku z meleksa. Mężczyzna wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzał w Krakowie wakacje. Najbliżsi zgodzili się na wykorzystanie jego organów. Uratowało to życiu kilku pacjentom.

 • "Najpierw ludzie, potem zyski"

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków PAWEŁ FIGURSKI 21-06-2017

  - "Precz z wyzyskiem", a nawet "Złodzieje, złodzieje" - skandowali pracownicy Tesco w trakcie demonstracji. Nie godzą się na propozycję pracodawcy - podniesienia wynagrodzeń jedynie o 50 złotych brutto.

 • RZĄD ODMROZI PONAD 100 MILIONÓW NA DOPŁATY W MDM

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków AGATA BŁASZCZYK 21-06-2017

  Jeszcze w sierpniu będzie można ubiegać się o budżetowe pieniądze na zakup mieszkań i domów - taki może być efekt zmian w programie "Mieszkanie dla młodych", które na ostatnim posiedzeniu przyjął rząd. W efekcie z dopłatą Polacy będą mogli kupić jeszcze 2,7 tys. mieszkań w bieżącym roku i przynajmniej 1,5 tysięcy w przyszłym.

 • Jest Arsenić, będą Hiszpanie?

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków DAMIAN GOŁĄB 21-06-2017

  Pół roku po podpisaniu kontraktu do Wisły trafił Zoran Arsenić. W najbliższych dniach w jego ślady mogą pójść piłkarze z Hiszpanii i Chorwacji.

 • BLOK GIGANT PRZY LOTNICZYM PARKU KULTUROWYM

  [ DLO KR ] - Strony Lokalne Kraków ALEKSANDER GURGUL 21-06-2017

  Wydzierżawiając ogromną działkę, miasto postawiło Muzeum Lotnictwa Polskiego warunek: ma powstać na niej Lotniczy Park Kulturowy. MLP podzieliło jednak grunt i część sprzedało deweloperowi. Ten chce postawić tam 150-metrowy blok.

Polecane tematy