Miejsce publikacji

[ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź

(znalezionych: 24541 )

 • Groźna bakteria u pacjentki. Zamknięty oddział

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź AGNIESZKA URAZIŃSKA 14-11-2018

  Przez bakterię Klebsiella pneumoniae typu New Delhi w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie zrobiło się bardzo nerwowo. Pacjentka została odizolowana, inni chorzy przechodzą badania, a ich krewnym zakazano wstępu do szpitala.

 • Ostatnia sesja "Będzie nudniej, ale sprawniej"

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź SZYMON BUJALSKI 14-11-2018

  Dzisiejszą sesją łódzcy radni zakończą swoją czteroletnią kadencję. Nowa rada miejska spotka się po raz pierwszy tydzień później. Wtedy też zaprzysiężona zostanie prezydent Hanna Zdanowska.

 • Tragiczny wypadek z udziałem jelenia

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź AURA 14-11-2018

  Pierwszy samochód potrącił jelenia, drugi po nim przejechał, a trzecie auto uderzyło w przydrożne drzewo. We wtorek o świcie pod Piotrkowem wydarzył się śmiertelny wypadek. Tragedia rozegrała się na

 • O DOBRYM SKAUCIE, KTÓRY JEST PROBLEMEM DLA WIDZEWA

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JAROSŁAW BIŃCZYK (GAZETA WYBORCZA) 14-11-2018

  Podobno w polskiej piłce ciężko jest znaleźć dobrego skauta. Takiego, który zna się na futbolu, ma rozeznanie na rynku, kontakty, bo przecież nie da się obejrzeć kilkudziesięciu drużyn i jeszcze wycz

 • POŚCIG ZA KIBOLAMI LECHA

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź BLANKA ROGOWSKA 14-11-2018

  Wszystko zaczęło się 29 października. Ze stadionu poznańskiego klubu ukradziono kilka flag. Internauci oskarżyli o to kibiców Widzewa i... zapragnęli odwetu.

 • JAK ZMIENIĆ MIASTO, ŻEBY ŻYŁO SIĘ W NIM LEPIEJ?

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź PAWEŁ RUTKIEWICZ (GAZETA WYBORCZA) 14-11-2018

  10-15 lat temu mieszkańcy polskich miast chcieli przede wszystkim mieć pracę. I jeszcze dobry dojazd do niej. Czego teraz łodzianom brakuje do szczęścia? Generalnie łodzianie wyglądają na zadowolonyc

 • MKNĄ PO SZYNACH NIEMIECKIE NF6D

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JACEK LOSIK 14-11-2018

  Do Łodzi dotarło 14 tramwajów NF6D z Bochum. Kolejne w przyszłym roku. Stare Konstale miały pojechać na Ukrainę, ale trafią w ręce złomiarzy.

 • Ogórek i Piłsudski na salonach. Łódzkie targi książki już w ten weekend

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź IZABELLA ADAMCZEWSKA 14-11-2018

  W piątek rozpocznie się ósma edycja Salonu Ciekawej Książki. Z czytelnikami spotkają się m.in. Michał Ogórek i Wojciech Chmielarz. Będzie patriotycznie.

 • Gombrowicz zdziadział

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź IZABELLA ADAMCZEWSKA 14-11-2018

  Waldemar Zawodziński fachowcem jest, "Operetka" - zwłaszcza pierwszy akt - uszyta została na miarę. Nic się nie pruje, nie ciągnie, a jednak ma się wrażenie, że przedstawienie jest nieco démodé.

 • Rankingu uczelni

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź ALEKSANDRA PUCUŁEK 14-11-2018

  Politechnika Łódzka była jedną z najczęściej wybieranych przez maturzystów - w przeliczeniu na jedno miejsce - uczelnią w Polsce. Dużą popularnością cieszyła się też Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

 • ZYSK WYŻSZY NIŻ NA LOKACIE

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź AGATA BŁASZCZYK 14-11-2018

  Jak wynika z analizy Domiporta.pl nawet 8 proc. zysku netto w skali roku może wypracować inwestor lokujący oszczędności w nieruchomościach typu condohotel. - Jednak stopa zwrotu zależy od wielu czynników takich, jak: lokalizacja, standard inwestycji czy umiejętności marketingowe operatora - twierdzą eksperci serwisu

 • Sądny dzień dla stadionu ŁKS

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JERZY WALCZYK 14-11-2018

  W środę zbiera się Komitet Sterujący ds. rozbudowy stadionu ŁKS, na którym mają zapaść decyzje o dalszym losie obiektu przy al. Unii.

 • ŁKS Commercecon bez dwóch środkowych

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JAROSŁAW BIŃCZYK, JERZY WALCZYK 14-11-2018

  Potwierdziły się nieoficjalne informacje o kontuzji jednej z kluczowych zawodniczek ŁKS Commercecon. Przeciwko DPD Legionovii wicemistrzynie Polski zagrają w osłabionym składzie.

 • Koniec ze zwolnieniami na papierze. Kiedy e-recepty?

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź ALEKSANDRA PUCUŁEK 13-11-2018

  Z początkiem grudnia lekarze mają wystawiać tylko zwolnienia w formie elektronicznej. Łódzki NFZ przeznaczy ponad 4 mln zł na dostosowanie poradni do nowego wymogu.

 • CNN: Łódź niedocenianym miejscem w Europie

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź SZYMON BUJALSKI 13-11-2018

  Amerykańska telewizja CNN przygotowała listę 11 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wśród nich znalazły się m.in. Kraków, Wrocław, Toruń i Łódź.

 • Wielkie osłabienie Grot Budowlanych

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JAROSŁAW BIŃCZYK 13-11-2018

  W najważniejszym z dotychczasowych meczów tego sezonu Grot Budowlani zagrają w mocno osłabionym składzie. I tak będzie przez kilka miesięcy.

 • Radosny marsz

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź BLANKA ROGOWSKA 13-11-2018

  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, w niedzielę odsłoniła Tablicę Niepodległości na gmachu urzędu miasta. Chwilę potem pochód kilku tysięcy łodzian ruszył z pasażu Schillera w stronę Rynku Włókniarek p

 • ŁKS nie zwalnia

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JERZY WALCZYK 13-11-2018

  ŁKS strzelił dwa gole Chrobremu Głogów w pierwszej kolejce rundy rewanżowej pierwszej ligi. To już dziesiąta wygrana beniaminka.

 • WIOSNA MOŻE BYĆ NASZA!

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź SZYMON BUJALSKI 13-11-2018

  - Skoro Piłsudski i Wałęsa dali radę pokonać bolszewików, dlaczego wy nie mielibyście pokonać współczesnych bolszewików. Brońcie Polski, brońcie wolności, brońcie niepodległości - mówił Donald Tusk podczas Igrzysk Wolności

 • CO WAŻNIEJSZE: SZEROKA JEZDNIA CZY BEZPIECZNE PRZEJŚCIE?

  [ DLO LO ] - Strony Lokalne Łódź JACEK LOSIK (GAZETA WYBORCZA) 13-11-2018

  Na początku minionego tygodnia okazało się, że na ul. Wojska Polskiego (w okolicy skrzyżowań z Marynarską i Źródłową) namalowano nowe pasy. W taki sposób, że na odcinku, którym mogły obok siebie jech

Polecane tematy