Miejsce publikacji

[ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin

(znalezionych: 16798 )

 • Kamperem przez świat. Przystanek: Zalew Zemborzycki

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin ALINA POSPISCHIL 23-08-2019

  Jan ma 75 lat. Prawie całe lato spędza w kamperze. Jeździ głównie po Polsce. - Szlag trafia moją rodzinkę, bo chCE, żebym siedział w miejscu i pełnił rolę dziadka. Dom, lekarze? O nie! To nie dla mnie - mówi.

 • CYTAT DNIA

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin KRZYSZTOF SOKOŁOWSKI 23-08-2019

  Od dwóch lat obserwowaliśmy narastający hejt wobec sędziów. Mieliśmy podejrzenia, że źródłem bezpośrednim jest ministerstwo sprawiedliwości. Dziś wiemy, że tak było w istocie, że źródłem tych akcji b

 • Budowa podziemnej sali gimnastycznej III LO im. Unii Lubelskiej

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin 16-08-2019

  30 30 milionów złotych Tyle wstępnie ma kosztować cała inwestycja 1100 1100 metrów kwadratowych Taką powierzchnię ma mieć nowa sala gimnastyczna

 • Most połączył po raz ostatni

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 16-08-2019

  - Apelujemy do rządzących. Przejście graniczne jest konieczne. Mimo trudnych zakrętów historii chcemy odwiedzać Wołyń - apelowała pani Elżbieta, która wzięła udział w Dniach Dobrosąsiedztwa w Zbereżu koło Włodawy.

 • Nie mam na Kazimierz żadnej recepty

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA, PATRYCJA, MIESZKANKA LUBLINA 16-08-2019

  Kazimierz stał się jednym z miejsc, gdzie ludzie przyjeżdżają, sami nie wiedząc po co. Znaczący cios został mu zadany w połowie lat 60. przez organizację Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

 • Już raz pokazaliśmy, że PiS można odsunąć od władzy

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin JACEK BRZUSZKIEWICZ 16-08-2019

  Odszedł z SLD. Kandyduje do sejmu z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej. - Zrobiłem to, by nie dopuścić do władzy w moim kraju na kolejne cztery lata tylko jednej partii - Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy Riad Haidar, lekarz z Białej Podlaskiej.

 • Miasteczko artystów gubi duszę

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 09-08-2019

  Kiedy mieszkańcy zorientowali się, że mogą kupczyć urodą tego miejsca, zaprosili turystów na piwo i chipsy. Taki był początek dekompozycji miasteczka, która trwa do dziś. Artyści pytają: "Czy Kazimierz to już zepsute miasto?".

 • Ludzie, którzy nienawidzą, znajdą sobie nowych Żydów

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin TOMASZ KOWALEWICZ, ROZMAWIAŁ: TOMASZ KOWALEWICZ 09-08-2019

  Antysemityzm czuliśmy przez całe życie. Patrzyłam na rodziców i nie mogłam oddychać, widząc ich ból

 • Park Nadrzeczny nad Bystrzycą

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin 02-08-2019

  64 64 Hektary. Taką powierzchnię ma mieć park Nadrzeczny. Ratusz właśnie rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie tej inwestycji 2023 2023 W tym roku park wzdłuż ścieżki rowerowej, obok osiedla Nał

 • 3. Stolica Języka Polskiego

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin TK 02-08-2019

  Autorzy klasyki literackiej - Jan Brzechwa i Anna Świrszczyńska - będą patronami piątej edycji Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Literackie wydarzenia uświetnią swoją obecnością m

 • Weekendy w oparach samochodowego smogu

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 02-08-2019

  Ratusz zmienił właśnie organizację ruchu na ulicy Wróblewskiego. To element planu uwalniania przestrzeni miejskiej od samochodów. Menedżer śródmieścia chciałby pójść o krok dalej i podczas dużych imprez zamykać całe Krakowskie Przedmieście.

 • Ulica ma służyć nie tylko do parkowania

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 26-07-2019

  Jedna dorodna lipa ma zostać poświęcona dla miejsca parkingowego, które pomieści zaledwie jeden samochód. Zdaniem części mieszkańców LSM to irracjonalne rozwiązanie i proszą urzędników, by zrezygnowali z wycinki przynajmniej niektórych okazów. Ratusz obiecuje, że przyjrzy się jeszcze projektowi. Niestety, wykonawca wkrótce rozpocznie prace.

 • Warszawa coraz szybciej się przybliża

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PIOTR KOZŁOWSKI 26-07-2019

  Z końcem sierpnia, wyjeżdżając z Lublina, dojedziemy ekspresówką aż za Garwolin. Kiedy dostaniemy się nią do samej stolicy? Na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Oto nasz raport z placu budowy.

 • Ile zarabiają prezesi spółek Skarbu Państwa

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin 26-07-2019

  97 000 97 000 tyle złotych zarabiał miesięcznie w 2015 r. były prezes kopalni w Bogdance 85 000 85 000 to z kolei zarobki miesięczne byłego prezesa spółki PGE Dystrybucja * Źródło: Fundacja Wolnośc

 • Remis w Radomiu

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin 22-07-2019

  Piłkarze II-ligowego Górnika rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed rozpoczęciem sezonu. Łęcznianie zmierzyli się w Radomiu z Radomiakiem. Padł bezbramkowy remis.

 • Wielki finał akcji "Rozlicz PIT w Lublinie"

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin ALINA POSPISCHIL, PKO 22-07-2019

  Skutery, rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, bezprzewodowe głośniki, czytniki e-booków, oczyszczacze powietrza oraz kamery samochodowe wkrótce trafią do 38 mieszkańców, którzy rozliczyli swój PIT w Lublinie.

 • Motor górą

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 22-07-2019

  W kolejnym sparingu przygotowujący się do rozgrywek piłkarze III-ligowego Motoru podejmowali na bocznym boisku Areny Lublin beniaminka tej klasy - zamojskiego Hetmana. Wygrali gospodarze 2:0.

 • Politechnika Lubelska nadal z siatkarzami

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 22-07-2019

  Beniaminek I ligi siatkówki mężczyzn zespół LUK Politechnika Lublin nadal będzie wspierany przez wypróbowanego sponsora, czyli uczelnię. Obie strony podpisały stosowne porozumienie. Umowa została zawarta na najbliższy sezon.

 • Ile zarabia prezes kopalni

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin ALINA POSPISCHIL, TOMASZ KOWALEWICZ 22-07-2019

  Prezes spółki Bogdanka w 2015 r. zarabiał miesięcznie prawie 97 tys. zł brutto, a prezes PGE Dystrybucja - ponad 85 tys. zł. Do ujawnienia zarobków członków zarządów i rad nadzorczych władze państwowych spółek zobligował wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 • Plusy i minusy tygodnia

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin 19-07-2019

  Gwiazdy zakochane w Kazimierzu (plus) Gwiazdy zakochane w Kazimierzu (plus) Kilka dni temu Kazimierz Dolny odwiedziła znana modelka i prezenterka Joanna Krupa. Na swoim profilu w mediach społeczności

Polecane tematy