Miejsce publikacji

[ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin

(znalezionych: 16215 )

 • Lublinianie wyjeżdżają na tor

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 21-03-2019

  Z kolei za miesiąc reprezentacja Polski spotka się z Resztą Świata. W składzie Biało-Czerwonych znalazł się junior lubelskiego klubu Wiktor Lampart.

 • Zabiła noworodka

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin ALINA POSPISCHIL 21-03-2019

  Ruszył proces w sprawie makabrycznego znaleziska w Majdanie Kozłowieckim niedaleko Lubartowa. 22-letnia studentka z Lublina odpowiada w nim za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka.

 • Rondo później? Ratusz nieugięty

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PIOTR KOZŁOWSKI 21-03-2019

  Firma Strabag chce wydłużenia terminu zakończenia przebudowy "ronda blacharzy" o dwa i pół miesiąca. Urzędnicy z ratusza mówią, że ma ku temu solidne argumenty. Jednak na takie przesunięcie terminu... się nie zgodzą.

 • Rozhartować Stal

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 21-03-2019

  Teraz też czeka ich ciężka przeprawa, ale i okazja do rehabilitacji. Dziś spotkają się na wyjeździe z groźnym Argedem BM Slam Ostrów Wielkopolski.

 • Chcą oprowadzać po górkach. Deweloper mówi: Nie

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PIOTR KOZŁOWSKI 21-03-2019

  Towarzystwo dla Natury i Człowieka zwróciło się do deweloperskiej spółki TBV z prośbą o możliwość organizowania spacerów przyrodniczych po górkach czechowskich. Firma odmówiła, tłumacząc, że jest tam zbyt niebezpiecznie.

 • LUDOWY W NOWYM WYDANIU

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 21-03-2019

  Jesienią 2020 r. Ludowy ma zostać otwarty na nowo po rozpoczętej właśnie rewitalizacji. Jej program jest wyjątkowo bogaty. Zakłada nasadzenie 700 nowych drzew, przestrzenie do rekreacji oraz pakiet edukacyjny, a w nim takie elementy, jak "ogród wodny" czy parkowe biblioteki.

 • Rowery już w stacjach. Kiedy nimi pojedziemy?

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PIOTR KOZŁOWSKI 20-03-2019

  W większości stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego już stoją jednoślady. Na ich wypożyczenie będziemy jednak musieli jeszcze chwilę poczekać.

 • Pora na rewanż

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 20-03-2019

  Dziś piłkarze ręczni Azotów rozegrają kolejne spotkanie PGNiG Superligi. W XXIV kolejce tej rywalizacji puławianie podejmą Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

 • Anita Lipnicka z bliska. 25 lat na scenie

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin TOMASZ KOWALEWICZ 20-03-2019

  Anita Lipnicka świętuje 25-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji wokalistka wyruszyła w trasę akustyczną, podczas której usłyszeć można m.in. niecodzienne aranżacje jej największych przebojów

 • Dziecięcy piłkarski wernisaż

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 20-03-2019

  W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie, a konkretnie w Galerii Po 111 Schodach odbył się wernisaż prac pokonkursowych dzieci zatytułowany "Piłkarze", a temu wydarzeniu towarzyszyła wystawa "Władysław Żmuda - Piłkarz Stulecia Lubelszczyzny".

 • FIRMA ZNISZCZYŁA OGRODZENIE. KTO ZAPŁACI ODSZKODOWANIE?

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PIOTR KOZŁOWSKI 20-03-2019

  Mimo dziesiątek pism i ponad setki telefonów pan Roman od miesięcy nie może doprosić się naprawy zniszczonego ogrodzenia, ani wypłaty odszkodowania. Policja tłumaczy, że ustalenie winnego nie należy do niej. Firma, która prowadziła prace w pobliżu domu naszego czytelnika, teraz go unika.

 • Ulgi dla osób z niepełnosprawnościami Działa już instytucja asystenta

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 20-03-2019

  Osoby z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o pieniądze na dofinansowanie studiów, wyposażenie samochodu czy zrobienie prawa jazdy. Działa też instytucja asystenta, który pomoże w codziennych czynnościach: robieniu zakupów albo wyjściu do kina. Dziecko z niepełnosprawnością zawiezie na rehabilitację

 • O reportażu

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 19-03-2019

  Dziś w Lublinie rozpoczyna się IV Festiwal Reportażu. To okazja do spotkania ze znanymi reportażystami.

 • Zamknęli jezdnię ul. Krochmalnej. Od razu pojawiły się korki

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin PKO 19-03-2019

  Tego można było się spodziewać. W poniedziałek chwilę po zamknięciu jednej jezdni ul. Krochmalnej na ulicach wokół "ronda blacharzy" utworzyły się spore korki. - Sytuacja momentalnie się pogorszyła.

 • NIESZCZELNY SYSTEM

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 19-03-2019

  W Lublinie ruszają kontrole przedsiębiorców pod kątem tego, czy mają umowy na wywóz śmieci. To ma uszczelnić system segregacji odpadów, zanim ruszą kontrole tego, jak śmieci segregujemy w naszych domach

 • Trzy bloki mieszkalne zamiast hali widmo

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin MAŁGORZATA DOMAGAŁA 19-03-2019

  Rozpoczęła się rozbiórka szkieletu niedokończonej hali sportowej przy ul. Jutrzenki. W jego miejscu staną trzy bloki mieszkalne.

 • Zastraszanie w szkołach?

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin ALINA POSPISCHIL 19-03-2019

  Dyrektor z jednej ze świdnickich szkół miał grozić nauczycielom zwolnieniem, jeśli ci wezmą udział w strajku. Tymczasem w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie policja badała nauczycieli alkomatem. W obu placówkach trwa referendum.

 • Orkan im niestraszny

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 19-03-2019

  Rugbiści Budowlanych udanie rozpoczęli sezon Ekstraligi. Lublinianie pokonali na wyjeździe Orkana Sochaczew, ale losy tego spotkania ważyły się do samego końca.

 • Grad, deszcz i śnieg, a oni grają

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 19-03-2019

  Pomimo kiepskiej aury uczestnicy II Unijnego Grand Prix na Orliku dla dzieci "Lublin Miasto Pięknej Historii" wykazali wielki hart ducha i walczyli niezwykle ambitnie. W turnieju rozegranym na boisku SP nr 52 na Felinie triumfował piłkarze z zespołu Omega Przyjaciele.

 • MKS Perła umknął Pogoni

  [ DLO LU ] - Strony Lokalne Lublin WIESŁAW PAWŁAT 18-03-2019

  Piłkarki ręczne lubelski MKS-u Perła odniosły 12. zwycięstwo z rzędu. Tym razem mistrzynie Polski pokonały u siebie Pogoń Szczecin, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo i do samego końca tej potyczki sprawa wyniku była otwarta.

Polecane tematy