Miejsce publikacji

[ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole

(znalezionych: 13676 )

 • Ratusz kontra ekolodzy w sprawie Opola Wschodniego

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 21-02-2018

  - Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie to inwestycja strategiczna i proekologiczna - podkreśla Małgorzata Stelnicka, naczelnik wydziału ds. europejskich i planowania rozwoju w ratuszu. Ekolodzy przekonują, że miasto nie ma podstaw do prowadzenia prac w tym miejscu.

 • ŻOŁNIERZE BĘDĄ PIELGRZYMOWAĆ

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 21-02-2018

  Dowódca opolskich logistyków osobiście przetransportował do Afganistanu relikwie św. Jana Pawła II. Tamtejszy kapelan będzie z nią odwiedzał wszystkie bazy wojskowe, w których stacjonują żołnierze polscy oraz sił koalicyjnych. - To nie czas i miejsce do tego typu działań - komentuje gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM.

 • CENTRUM DLA PIĘCIU LINII

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 20-02-2018

  Do nowego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie dojeżdżać będzie pięć linii autobusowych MZK. Inwestycja za blisko 180 mln zł miała zrewolucjonizować miejską komunikację. - To w istocie zmiany minimalistyczne - komentuje Maciej Lamm ze Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonej Mobilności "Opole w ruchu"

 • ZA DARMO AUTOBUSEM?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 19-02-2018

  Klub Razem dla Opola chce, by posiadacze samochodów oraz ich pasażerowie mogli przez cały tydzień bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Ratusz jest sceptyczny, ekolodzy również

 • Trzeźwe Opole. Czy będzie prohibicja?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MARIUSZ LODZIŃSKI, ROZMAWIAŁ MARIUSZ LODZIŃSKI 16-02-2018

  Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości daje samorządom nowe kompetencje. Będą mogły ograniczyć liczbę sklepów z alkoholem i nocną sprzedaż wysokoprocentowych trunków. Będą mogły też wyznaczać miejsca publiczne, gdzie alkohol będzie spożywany legalnie. Opole wprowadzi zmiany? Tutaj oczekiwania ratusza i radnych trochę się rozjeżdżają.

 • DEPARTMENT, KĘKĘ ORAZ PROFORMA I KAZIK

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 16-02-2018

  Po wznowieniu działalności Sali Kameralnej Narodowe Centrum Polskiej Piosenki nie zwalnia tempa. Przed nami kolejne elektryzujące koncerty.

 • CO, GDZIE, KIEDY W OPOLU

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIG 16-02-2018

  ALBUM MALARSTWA CYBISA ALBUM MALARSTWA CYBISA Muzeum Śląska Opolskiego posiada najszerszy zbiór prac malarza Jana Cybisa. Składa się na niego 90 obrazów olejnych powstałych we wszystkich okresach jeg

 • Pomnik bez wypraw krzyżowych

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 16-02-2018

  Z tablicy umieszczonej na pomniku księcia Kazimierza I Opolskiego zniknie informacja o tym, że był uczestnikiem V wyprawy krzyżowej. Radni uznali, że lepiej podkreślić na niej fakt, że monument powstał na okazję obchodów 800-lecia Opola.

 • Sędziemu korona z głowy nie spadnie, gdy przywita oskarżonych

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 16-02-2018

  Członkowie Stowarzyszenia Sędziów "Themis" przygotowali zbiór dobrych praktyk sędziowskich. Ma on ocieplić wizerunek środowiska i poprawić standardy prowadzenia rozpraw. Bo jak przyznają sami sędziowie, nie da się naprawić wymiaru sprawiedliwości bez ulepszenia warsztatu pracy samego sędziego.

 • Co zrobić, żeby odetchnąć z ulgą?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 16-02-2018

  Opolski ratusz zaproponował mieszkańcom serwis i aplikację prognozujące smog w mieście.

 • PASSINI O UZALEŻNIENIU OD GIER

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 16-02-2018

  - Mam dwóch synów, więc sam wiem, jak łatwo wkręcić się w gry - mówi reżyser Paweł Passini.

 • PO KONTROLI FESTIWALOWEJ

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK, ANITA DMITRUCZUK (GAZETA WYBORCZA) 15-02-2018

  Komisja rewizyjna, która badała negocjacje prezydenta Opola z TVP w sprawie festiwalu, zakończyła pracę. Wnioski? Prezydent nie może rozmawiać z TVP sam, a po spotkaniach ma pisać notatki. Poważnych zarzutów brak

 • POMNIK DO POPRAWKI

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 14-02-2018

  Po zakończeniu procesu dekomunizacji ulic wojewoda opolski postanowił "naprawić" pomniki. Te propagujące komunizm lub inny ustrój totalitarny mają błyskawicznie zniknąć. IPN wyznaczył na to termin do 31 marca. Czy historyczny pomnik na Górze św. Anny czeka lifting?

 • Miro Klose przyjeżdża

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 14-02-2018

  Tytuł Honorowego Obywatela Opola byłemu piłkarzowi reprezentacji Niemiec urodzonemu w Opolu przyznano w 2015 roku. Po prawie trzech latach udało się zorganizować uroczystość wręczenia tytułu.

 • WICEKOMENDANT ZNIKNĄŁ

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MARIUSZ LODZIŃSKI 13-02-2018

  Brygadier Maciej Zając przez ponad rok był zastępcą komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Opolu. Odszedł na emeryturę z końcem stycznia, po cichu bez oficjalnego pożegnania, a nawet informacji ze strony komendy. Komenda nie ujawnia też, kiedy złożył raport o odejście ze służby. Strażacy nie mają wątpliwości, czystki w komendzie trwają.

 • Ratusz chce zamknąć miejskie targowisko

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 13-02-2018

  Według urzędników targowisko cieszy się nikłym zainteresowaniem, więc teren, na którym się znajduje, postanowili wymienić z dopłatą na grunty przy wylotówce z Opola. W miejscu targowiska mają powstać mieszkania, a sami kupcy przeniesieni będą na sąsiedni plac handlowy. O miejskim pomyśle dowiedzieli się od dziennikarzy.

 • KONTROWERSYJNY KONKURS

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 12-02-2018

  Ratusz podzielił pieniądze na wydarzenia kulturalne organizowane przez stowarzyszenia i fundacje. Wyniki wywołały w tym środowisku spore emocje. Okazało się, że wysokość ocen nie przełożyła się na to, ile pieniędzy przyznano poszczególnym projektom. Większość otrzymała wsparcie znacznie niższe od oczekiwanego

 • Matura tylko po miejskim polonezie

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 09-02-2018

  Punktualnie o godz. 12 na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu rozbrzmiały dźwięki poloneza Wojciecha Kilara. W śniegu zatańczyło do nich 250 osób.

 • Zbudują betonową obwodnicę

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 09-02-2018

  Firma Drog-Bud będzie wykonawcą mającej ponad sześć kilometrów obwodnicy Malni i Choruli. Droga ma być w całości z betonu. Prace przygotowawcze mają się rozpocząć za tydzień

 • Deklaracja Opolska - miało być dobrze, wychodzi jak zwykle

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 09-02-2018

  Blisko pół roku temu podpisano Deklarację Opolską, mającą cementować współpracę środowisk przeciwnych polityce rządu PiS.

Polecane tematy