Miejsce publikacji

[ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole

(znalezionych: 12952 )

 • RATUSZ SKONTROLOWAŁ CWK

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 20-06-2017

  W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym nie stwierdzono mobbingu, jednakże część zachowań dyrektor Beaty Polaczek względem podwładnych była niestosowna - ustalili urzędnicy z wydziału kontroli wewnętrznej ratusza. W jednostce ma być prowadzona procedura antymobbingowa

 • Przeciwnicy zmiany granic przeszli przez centrum

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIG 20-06-2017

  W poniedziałek w centrum miasta odbyła się kolejna "miesięcznica pogrzebania demokracji na Opolszczyźnie". W ten sposób przeciwnicy większego Opola każdego 19. dnia miesiąca wyrażają sprzeciw wobec z

 • ZWOLNIENIA W OŚWIACIE

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 19-06-2017

  Ponad setka nauczycieli straci pracę, kolejnych 615 pedagogów z początkiem roku szkolnego będzie miało obcięte etaty - szacuje opolski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Skala cięć może być jednak znacznie wyższa. Dane pochodzą bowiem tylko z jednej trzeciej województwa.

 • Ratusz wraca do wybiegu dla psów na ul. Łąkowej

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 19-06-2017

  Wybieg dla psów przy ul. Łąkowej ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Urzędnicy wzięli pod uwagę głosy protestujących mieszkańców i postanowili przesunąć wybieg o kilkaset metrów dalej od zabudowań.

 • Gang na kradzionych rowerach

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 16-06-2017

  Mężczyźni wyłamywali drzwi do mieszkań i kradli głównie sprzęty elektroniczne, pieniądze, ale nie pogardzili także ubraniami. Z łupem uciekali na skradzionych wcześniej miejskich rowerach. I to właśnie dzięki skradzionym jednośladom udało się ich namierzyć.

 • Zamykają wielki parking

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 16-06-2017

  Wkrótce rozpocznie się przebudowa pl. Kopernika. Do tej pory wielu kierowców skarżyło się, że nowe zasady parkowania w tym miejscu nie były jasne i narażały opolan na kary za nieprawidłowe parkowanie.

 • Na ambonie

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MARIUSZ LODZIŃSKI 16-06-2017

  Jeśli mogliśmy planować festiwal opolski w Kielcach, to możemy też rozważać wilki w jednostce wojskowej i wysyłać dzielnicowych do kościoła. Piątek Piątek 9 czerwca w Opolu nie rozpoczął się festiwal

 • NIEPOKONANI OPOLE 2017, CZYLI PIERSI I PRZYJACIELE

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR ZAPOTOCZNY 16-06-2017

  Opolski ratusz wraz z Fundacją Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki - "Piersi" zaprasza na niezwykły koncert pt. Niepokonani - Opole 2017, który odbędzie się 22 czerwca w opolskim Amfiteatrze.

 • SMAKOWITY TYDZIEŃ W OPOLU

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 16-06-2017

  Wyjątkowe i nietypowe dania w dobrych cenach - to motyw przewodni Festiwalu Smaku, który odbywa się w Opolu w terminie 19-23 czerwca. W wydarzeniu udział bierze blisko 20 opolskich restauracji. Każda z nich przygotowała na tę okazję coś specjalnego.

 • NOCNY MARATON Z FILMAMI DAVIDA LYNCHA

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR ZAPOTOCZNY 16-06-2017

  Te surrealistyczne i nastrojowe filmy rozpalały wyobraźnię wielu widzów. Czy nadal mają taką moc? Warto sprawdzić samemu.

 • NOC ELEKTRO. BAASCH I URBANSKI

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR ZAPOTOCZNY 16-06-2017

  Wieczorem w foyer Teatru Kochanowskiego zaplanowano występ czarodziejów muzyki elektronicznej. Przed opolską publicznością wystąpi Baasch, Wojtek Urbański i Mikołaj Praczuk

 • WYCIECZKA

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR ZAPOTOCZNY 16-06-2017

  Tym razem Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze zaprasza w trasę po Osiedlu XXV-lecia, Szczepanowicach, Żerkowicach, Chmielowicach i Zaodrzu.

 • Jak oswoić wielką płytę?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 16-06-2017

  Na starcie nie działała winda ani grzejniki. Żeby dostać większe mieszkanie, najlepiej było być policjantem albo chorować psychicznie. Oswajanie mieszkań w blokach z wielkiej płyty trwało miesiącami, ale za to wszyscy sąsiedzi znali się wtedy lepiej niż teraz.

 • Życie po parlamencie. Co robią dawni politycy?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 16-06-2017

  Większość z nich karierę w Sejmie zakończyła po jednej kadencji. Część zasiadała tam dłużej. I jedni, i drudzy przyznają, że przegrane wybory potrafią zaboleć.

 • Absolutorium w cieniu festiwalu

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 16-06-2017

  Przed rokiem nawet radni opozycyjnej Platformy chwalili Arkadiusza Wiśniewskiego za wykonanie budżetu. W tym roku o absolutorium prezydentowi będzie jednak znacznie trudniej. Na ostatecznej decyzji radnych może zaważyć sprawa powiększenia Opola i zerwanie umowy z TVP w sprawie festiwalu.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole NAB 16-06-2017

  Nowa trasa turystyczna Nowa trasa turystyczna Z okazji 800-lecia Opola przygotowano nową trasę turystyczną. Składa się na nią pięć plansz przedstawiających fotografie przedwojennego miasta. Plansze m

 • W SKRÓCIE

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole 16-06-2017

  Noc Kultury Noc Kultury Dzisiaj o godzinie 18 w Opolu rozpocznie się już 8. edycja Nocy Kultury. W programie zaplanowano 40 wydarzeń przygotowanych przez opolskie instytucje kultury, organizacje poza

 • NIE ŚPIJ, GDY MIASTO TĘTNI KULTURĄ!

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole NATALIA BARCZYK 16-06-2017

  Tegoroczna Noc Kultury przebiegnie pod hasłem "Wielokulturowość", ma ona bowiem pokazać wielokulturową, 800-letnią tradycję Opola. W programie liczne koncerty, projekcie, spotkania, wystawy i happeningi.

 • CO? GDZIE? KIEDY?

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOZ 16-06-2017

  WIECZÓR KLUBOWY NA MAŁYM RYNKU WIECZÓR KLUBOWY NA MAŁYM RYNKU Ratusz zaprasza opolan na trzecią edycję "After Party - klubowego wieczoru na Małym Rynku". Jak co roku w ten dzień Mały Rynek wypełni si

 • KINO PERŁA PONOWNIE NA WYSPIE BOLKO

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR ZAPOTOCZNY 16-06-2017

  Podczas imprezy zobaczymy m.in. jeden z największych hitów tegorocznej edycji - "Sicario" z Emily Blunt w roli głównej. Projekcje filmów są darmowe i zaczynają się o zachodzie słońca.

Polecane tematy