Miejsce publikacji

[ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole

(znalezionych: 13315 )

 • POŚLIZG Z NOWYM PLANEM MIASTA

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 17-10-2017

  Na początku roku urbaniści przystąpili do prac nad nowym studium uwarunkowań przestrzennych Opola. Władze miasta deklarowały, że realne jest zatwierdzenie go do końca roku. Okazuje się, że ten termin nie będzie dotrzymany. Nie wiadomo też, kiedy dokument będzie gotowy. - To kłopot nie tylko dla "nowych" opolan - komentuje opozycja.

 • CO SZPITAL TO INNA PROCEDURA

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 16-10-2017

  O tym, czy kobieta, która straciła ciążę, będzie zdana sama na siebie, czy też będzie mogła liczyć na empatię, decyduje...przypadek. Choć to krajowe przepisy narażają pacjentki na dodatkową traumę po poronieniu, lokalne procedury mogą bardziej lub mniej szanować stan psychiczny kobiety. W województwie opolskim ma zostać powołana komisja, która opracuje nowe procedury postępowania w podobnych przypadkach.

 • Lamy rozdane po raz piętnasty

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 16-10-2017

  Podczas finałowej gali Opolskich Lam nagrodzono zwycięzców festiwalu w sześciu kategoriach. 36-letni Łukasz Rusinek z Opola otrzymał nagrodę za najlepszą animację.

 • Przemalować kredens babci na różowo

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole NATALIA BARCZYK, ROZMAWIAŁA NATALIA BARCZYK 13-10-2017

  - Po transformacji, z początkiem lat 90., nastąpił nagły wzrost zainteresowania przeszłością w szerokim wymiarze, wynikający z potrzeby nobilitacji. Wiele osób zaczęło szukać swoich korzeni, modne stało się gromadzenie dowodów na szlacheckie pochodzenie, tworzenie drzew genealogicznych itp. Jednym z objawów tego była chęć zamanifestowania swojej pozycji przez posiadanie zabytkowego wyposażenia wnętrz mieszkalnych - mówi Paweł Patyniak, konserwator. Jak Polacy traktują antyki?

 • Grunt to mieć fach w ręku

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 13-10-2017

  Na rynku pracy brakuje fachowców, dlatego firmy próbują ich sobie wychować, coraz chętniej współpracując ze szkołami technicznymi i zawodowymi. To jedna z przyczyn, dla których placówki te wracają do łask. Młodzi ludzie chcą szybko zdobyć fach, ponieważ widzą, że zdanie matury i ukończenie studiów nie daje gwarancji zatrudnienia.

 • EKSCENTRYCZNY JAZZMAN I MISTRZ GITARY

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 13-10-2017

  W najbliższych dniach czekają nas kolejne ciekawe koncerty na 23. Drum Fest. Wystąpią same zagraniczne gwiazdy.

 • 12. PODBIEGI I 6. OPOLSKI FESTIWAL GÓR

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 13-10-2017

  W niedzielę spod amfiteatru wyruszą uczestnicy dwunastej edycji Podbiegów. Zaś kilka dni później na terenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki rozpocznie się VI Opolski Festiwal Gór.

 • RYCERZE ZNÓW BĘDĄ WALCZYĆ W OPOLU

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole NATALIA BARCZYK 13-10-2017

  W weekend opolanie będą mogli obejrzeć pokazy walk rycerskich oraz średniowieczne stroje. Impreza odbędzie się w sobotę w Muzeum Wsi Opolskiej, a w niedzielę w Ośrodku Jeździeckim "Ostroga".

 • CO, GDZIE, KIEDY W OPOLU

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIG 13-10-2017

  FIGURA MOLENDY FIGURA MOLENDY W piątek w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro odbędzie się wernisaż wystawy prac Mariana Molendy pt. "Figura". Popularny artysta, autor licznych pomników, w tym tych ulokowany

 • PREMIERY W HELIOSIE

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PMOSS, PG 13-10-2017

  EMOTKI EMOTKI Film USA 2017 (The Emoji movie) Reż. Tony Leondis. Głosów użyczają: Paweł Ciołkosz, Szymon Roszak, Monika Pikuła Animowany. Wewnątrz naszych smartfonów, w świecie o nazwie Tekstopolis ż

 • FINAŁ 15. OPOLSKICH LAM

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 13-10-2017

  To ostatnie dni święta kina w Opolu. Warto się zainteresować tym, co jeszcze będzie się działo w mieście przed sobotnią galą finałową.

 • MACIEJ MALEŃCZUK SOLO

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 13-10-2017

  Powrót do korzeni, gdy grał na krakowskich ulicach - to Maciej Maleńczuk proponuje podczas obecnej trasy koncertowej.

 • Droga bez awansu

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ROZMAWIAŁ MATEUSZ MAJNUSZ 13-10-2017

  - Nie umiałabym spojrzeć sobie w twarz, gdybym nie była z ludźmi, którzy przez ponad tydzień, wieczorami i czasem w strugach deszczu, walczyli w obronie niezawisłych sądów - mówi sędzia Anna Korwin-Piotrowska.

 • Trauma i upokorzenie na porodówce

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 13-10-2017

  Opolskie matki, psychologowie i duchowni po tekście "Gazety Wyborczej" apelują o zmianę procedur na opolskiej porodówce. Dyrekcja szpitala problemu jednak wciąż nie widzi. A samorząd województwa nie pomoże matkom, które poroniły przed 10. tygodniem ciąży, bo to marginalna sprawa.

 • Transparentność i apolityczność

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MARIUSZ LODZIŃSKI 13-10-2017

  C oraz częściej zdarza się, że poważne wydawałoby się opinie i wypowiedzi należy traktować jak żart. Ale ostrożnie. Pewien jegomość z Brzegu od razu założył, że kolega żartuje i się mocno na tym prze

 • Najlepsze seriale na jesień

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole POLECA PAWEŁ KLIMCZAK* 13-10-2017

  . Pozostawieni Pozostawieni Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia w niewytłumaczalny sposób znika część populacji - co pięćdziesiąty mieszkaniec naszej planety rozpływa się w powietrzu. Małżonek, przyjac

 • ZARZUT POSŁANKI PIS ODRZUCONY

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 12-10-2017

  Posłanka PiS Katarzyna Czochara złożyła zawiadomienie do prokuratury, zarzucając niedopełnienie obowiązków szefowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku. Przekonywała, że hydrant, za który odpowiada ta jednostka, był niesprawny, co miało przyczynić się do spłonięcia tartaku. Śledczy uznali, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania

 • Historyczny początek roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole ANNA PAWLAK 12-10-2017

  Oficjalne otwarcie Collegium Medicum oraz wręczenie tytułu doktora honoris causa wybitnemu, pochodzącemu z Opolszczyzny prof. Franciszkowi Kokotowi - tak na UO zainaugurowano rok akademicki.

 • DZIDZIUŚ W PUDEŁKU

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole MATEUSZ MAJNUSZ 11-10-2017

  Anna, 32-latka z Opola, już dwukrotnie poroniła. Po kilku miesiącach postanowiła otwarcie opowiedzieć o procedurach, jakie obowiązują w opolskiej porodówce. - Czułam się tam upokorzona. To musi się zmienić, żeby kobiety nie przeżywały dodatkowej traumy - mówi

 • CWK nadal bez dyrektora

  [ DLO OP ] - Strony Lokalne Opole PIOTR GUZIK 11-10-2017

  Po pierwszym nieudanym konkursie na dyrektora Centrum Wystawienniczo-Kongresowego ratusz zwleka z ogłoszeniem kolejnego.

Polecane tematy