Miejsce publikacji

[ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock

(znalezionych: 13793 )

 • BEZINTERESOWNI PRZYJACIELE

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 25-09-2017

  Robią więcej, niż muszą. Pomagają niepełnosprawnym, bo czują, że tak po prostu trzeba. Wczoraj w płockiej katedrze Wanda Kośmider, Małgorzata Struzik, Adam Wiśniewski i Piotr Nosarzewski odebrali szczególne wyróżnienia - statuetki "Jesteś Przyjacielem"

 • Festiwal dla każdego

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 25-09-2017

  Ten tydzień upłynie w Płocku pod znakiem doskonałych filmów, spektakli, koncertów. Będzie okazja do spotkań z gwiazdami, a wśród nich np. z Agatą Kuleszą i Jackiem Braciakiem. To za sprawą rozpoczętego w sobotę VII Festiwalu Kultury i Sztuki (Dla Osób Niewidomych). Ale pamiętajcie, to imprezy dla wszystkich!

 • Motocykliści kończą sezon

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock EWELINA STEFAŃSKA 22-09-2017

  Ok. 2,5 tys. ryczących motocykli, tyle samo ludzi z pasją i dużo pozytywnej atmosfery. W sobotę motocykliści zakończą sezon. Pożegnanie będzie głośne, pełne atrakcji i emocjonujących pokazów.

 • Społeczeństwo poszło w las

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MICHAŁ KACPRZAK (HARCERZ, HISTORYK Z MAŁACHOWIANKI) 22-09-2017

  Nadchodzi jesień i kto żyw chwyta za koszyk i rusza do lasu. Pod nóż idą prawdziwki, podgrzybki, maślaki. Można zaryzykować twierdzenie, że w lasach trwa prawdziwa rzeź. Wydaje się, że nic nie byłoby

 • Franciszek Tekliński straci tytuł Honorowego Obywatela Płocka?

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 22-09-2017

  Taka uchwała została przygotowana na najbliższą wtorkową sesję rady miasta.

 • Po co nam biblioteki? A po co jest oddychanie!?

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 22-09-2017

  Książnica Płocka jest jak dom damy, która mieszka z córką i wnuczką. Starsza pani ma swoje wiekowe skarby, których za nic nie chce się pozbyć, młodsza chyłkiem coś z tych staroci wynosi do piwnicy i robi miejsce na swoje rzeczy, a najmłodsza w swoim pokoju nagromadziła sporo najnowocześniejszego sprzętu. Tę wielopokoleniową rodzinę odwiedzają wielopokoleniowi goście. Co łączy Książnicę z damą? Obie mają po 80 lat!

 • Ach, ta wspaniała "gruźliczanka"...

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 22-09-2017

  Pędzimy do przodu, coraz bardziej nowocześni, obstawieni gadżetami, do bólu technologiczni. I pośród tych wszystkich wynalazków nieraz wzdychamy do przaśnej rzeczywistości lat słusznie nawet minionych, ale też wspominanych z wielką nostalgią. Do urządzeń, które odeszły w zakamarki muzeów i pamięci. I wspominamy z miłością wodę gazowaną z ulicznego saturatora...

 • Skwer zamiast boiska - to już pewne

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 22-09-2017

  Jest już projekt rekreacyjnego terenu po boisku przy ul. Hermana. Mimo różnych zastrzeżeń przypadł większości mieszkańców osiedla Tysiąclecia, tych obecnych na spotkaniu z prezydentem, do gustu. Ratuszowym urzędnikom część z nich wytknęła np., że nie poinformowali ludzi o trwających w tej sprawie konsultacjach.

 • Ostatni moment, by wybrać studia

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 22-09-2017

  Co i gdzie można studiować dziennie, a co zaocznie? Wybór jest szeroki. Trzeba się jednak pospieszyć, ponieważ uczelnie kończą już rekrutację.

 • SUPERFILMY, ZNAKOMICI AKTORZY

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock EWELINA STEFAŃSKA 22-09-2017

  Tydzień z najwyżej ocenianymi filmami ostatnich lat, spotkania z cenionymi aktorami i reżyserami, spektakle i koncerty - tak zapowiada się VII Festiwal Kultury i Sztuki (Dla Osób Niewidomych). W tym roku jego gośćmi będą m.in. Agata Kulesza i Jacek Braciak. Impreza zaczyna się w sobotę.

 • CO, GDZIE, KIEDY

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock 22-09-2017

  MATSON VS. CAMILION MATSON VS. CAMILION PIĄTEK, godz. 21. Face Club, al. Jachowicza 49 Na piątkową noc Face Club szykuje bitwę DJ-ów. PŁOCK NA DUŻYM EKRANIE PŁOCK NA DUŻYM EKRANIE SOBOTA, godz. 17, K

 • Chcę być literackim dilerem

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock BEATA KĘCZKOWSKA, ROZMAWIAŁA BEATA KĘCZKOWSKA, WYBRAŁA BEATA KĘCZKOWSKA 22-09-2017

  Dzieci nie przeczytają nudnej książki tylko i wyłącznie z sympatii dla jej autora. Dorośli

 • Ma być bez horrorów

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ADAM MAŁACHOWSKI 22-09-2017

  My pokazaliśmy, że potrafimy walczyć. Że mamy charakter i

 • Wisło, brawa za walkę. Co dalej?

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ADAM MAŁACHOWSKI 22-09-2017

  Piłkarze ręczni mają za sobą dwa mecze w Lidze Mistrzów. Z triumfatorem tych rozgrywek z poprzedniego sezonu Vardarem Skopje i mistrzem Niemiec Rhein-Neckar Löwen. W obu spotkaniach, po ambitnej grze i walce, uniknęli wysokich porażek. Czy mogli pokusić się o coś więcej?

 • ISKRA-1 OSZUKIWAŁA?

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 21-09-2017

  - Wiem, że wielu ludzi odpuściło, zapłaciło te mandaty, byle mieć spokój. Ale ja nie, bo to strasznie niesprawiedliwe! Nie przekroczyłam dozwolonej prędkości

 • Nowa firma da pracę

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 21-09-2017

  Nazywa się ASSA ABLOY Mercor Doors i produkuje m.in. drzwi i bramy przeciwpożarowe oraz kurtyny rolowane. Ma już fabrykę z Dobrzeniu Wielkim, ale żeby sprostać potrzebom rynku, otwiera zakład przy ul. Kostrogaj 6.

 • Są unijne pieniądze na przebudowę ul. Łukasiewicza...

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 21-09-2017

  ...ścieżki rowerowe, autobusy, wiaty, parking przy cmentarzu komunalnym. Koszt to 92,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 66,5 mln zł.

 • PLOCK. WYBORCZA.PL

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock 21-09-2017

  PORAŻKA NAFCIARZY W LIDZE MISTRZÓW PORAŻKA NAFCIARZY W LIDZE MISTRZÓW W drugiej kolejce tych rozgrywek piłkarze ręczni Orlen Wisły przegrali w wyjazdowym meczu z mistrzem Niemiec Rhein-Neckar Löwen 2

 • Gorąca jesień

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 20-09-2017

  - Za sześć dni prezydent Andrzej Duda przedstawi ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym, które wcześniej zawetował. Jesień w polityce będzie gorąca - mówił wczoraj na spotkaniu z płocczanami w TNP poseł PO Sławomir Neumann.

 • Policja zatrzymała 69-letniego płocczanina...

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA, ADAM MAŁACHOWSKI 20-09-2017

  ... w związku z arsenałem w bloku przy Dworcowej. - Mężczyzna został zatrzymany wczesnym popołudniem we wtorek - powiedział "Wyborczej" rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. Zostało też wszczęte śledztwo z art. 171 par. 1, czyli w sprawie gromadzenia i posiadania materiałów wybuchowych.

Polecane tematy