Miejsce publikacji

[ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock

(znalezionych: 15368 )

 • PLOCK. WYBORCZA.PL

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock RED 17-10-2018

  ŚWIETLICA WYTCHNIENIOWA ŚWIETLICA WYTCHNIENIOWA Tak nazywa się program, który zacznie działać w listopadzie. Na kilka godzin osobę chorą rodzina będzie mogła zostawić pod fachową opieką w DPS-ie "Prz

 • Remont ul. Łukasiewicza zakończony, ale...

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 17-10-2018

  ... przydałoby się jeszcze zmodernizować odcinek od ronda do Zglenickiego. Prezydent Andrzej Nowakowski chciałby go jednak wyremontować wspólnie z Orlenem - bo to droga, która prowadzi do zakładu.

 • TRUDNIEJ O EMOCJE

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ADAM MAŁACHOWSKI 17-10-2018

  Jeszcze kilka lat temu na hasło "Gramy z Kielcami" pod kasami ustawiłyby się długie kolejki po bilety, których na pewno nie starczyłoby dla wszystkich chętnych. Dziś przed płocko-kieleckim pojedynkiem piłkarzy ręcznych (godz. 20.15 w Orlen Arenie) jakoś trudniej o emocje

 • A jeśli kandydatka PiS nie wygra? Czy Orlen podtrzyma swoje deklaracje?

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 17-10-2018

  Utworzenie w Płocku Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej to jeden z ważniejszych punktów programu wyborczego Wioletty Kulpy. Kandydatka PiS na prezydenta zdążyła już poinformować, że ma zapewnienie Orlenu, że koncern wesprze tę inicjatywę finansowo. Co jednak, jeśli to nie ona wygra wybory?

 • Nowa hala w parku przemysłowym. A przy niej... sala lekcyjna

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 16-10-2018

  To Izo-Bet rozszerza swą działalność. Docelowo będzie zatrudniać 145 pracowników, ale też uczyć przyszłych fachowców. Już teraz praktyki odbywają tu uczniowie budowlanki.

 • POWRÓT DO ŚWIATA OLENDRÓW

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 16-10-2018

  Tłumy na otwarciu skansenu w Wiączeminie. - W tej chacie spędzałam u dziadków dzieciństwo, przekazaliśmy ją Muzeum Mazowieckiemu w Płocku, bo tu, w skansenie, odrestaurowali ją tak, jak sami nie dalibyśmy rady. Ale synowi powiedziałam, że ma przywozić do Wiączemina swoje dzieci i wnuki - opowiadała "Wyborczej" Ewa Woźniak. Wczoraj Leonard Sobieraj, dyrektor muzeum, podsumował: - W sumie w niedzielę skansen odwiedziło ok. 4 tys. osób

 • W technikach najskuteczniejsi maturzyści z Elektryka

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 15-10-2018

  91,13 proc. maturzystów z całego miasta zdało w tym roku egzamin dojrzałości. To więcej niż w 2017 r. (87,27 proc.) i mniej niż w 2016 (94,12 proc.). Tegoroczny wynik może się jednak okazać lepszy, bo dane nie obejmują jeszcze sierpniowej sesji poprawkowej.

 • DRUGA NITKA WYSZOGRODZKIEJ

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 15-10-2018

  O tym, że droga wylotowa z Płocka do Warszawy ma być przebudowana tak, by zlikwidować "wąskie gardło", już pisaliśmy. GDDKiA zapowiadała także modernizację odcinka drogi krajowej nr 62 między Płockiem a Wyszogrodem. Od pewnego czasu widać jednak żółte słupki rozstawione po obu stronach trasy. - Czy aż tak poszerzą jezdnię? - pytają czytelnicy

 • Wyborczy spór o salę

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MILENA ORŁOWSKA 12-10-2018

  - Chciałam zorganizować spotkanie z wyborcami w sali konferencyjnej hali sportowej w Łącku. Ale urząd gminy nie zgodził się na jej wynajęcie. Na czele urzędu stoi obecny wójt i mój wyborczy konkurent - mówi Sylwia Domańska. Gmina odpowiada: - Ta zasada obowiązuje u nas od dawna: nie wynajmujemy sal żadnym komitetom wyborczym.

 • PANIĄ HANIĘ ZNAM NIE OD WCZORAJ

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MILENA ORŁOWSKA 12-10-2018

  Tytuł "Być dla kogoś. Hanna Witt-Paszta" nosi poświęcona niezwykłej płocczance książka Rafała Kowalskiego. Jej premiera oraz spotkanie z bohaterką i autorem odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 w Książnicy Płockiej.

 • Kandydaci odpowiadają. Dogrywka

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 12-10-2018

  Jak zainteresować naszym miastem inwestorów, co zrobić z festiwalami, - to kolejne pytania, które kandydatom na prezydenta zadają płocczanie.

 • KSIĄŻKA pisana na receptach

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ANNA LEWANDOWSKA 12-10-2018

  Czytając, możemy boki zrywać. Krótkie opowiadanka są niczym skecze dobrego kabaretu. Bo jak nie pękać ze śmiechu, kiedy pogotowie na sygnale pędzi do zawału, a na miejscu okazuje się, że "pacjent" w najlepsze przepycha kibelek, bo to był taki zawał, że się zapchało i woda nie chce lecieć. I jeszcze się dziwi, że pogotowie, które przyjechało, nie jest hydrauliczne. - To nie my, to życie napisało tę książkę - mówią autorzy.

 • Zapłonie znicz

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 12-10-2018

  Płyta Nieznanego Żołnierza prawie gotowa. I ona sama, i wyryty na kamieniu orzeł zostały już wyczyszczone, oszlifowane, wypolerowane. Otaczają je nowe schody. Dół, w którym są urny z ziemią z takich miejsc jak Monte Cassino czy Katyń, zabezpieczono przed wilgocią.

 • 20-latkowie o wyborach

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 12-10-2018

  Od "Idę, bo chcę mieć wpływ na to, co będzie się działo w tym mieście" po "Jak znajdę czas, to pójdę" - tak młodzi odpowiadają na pytanie, czy 21 października będą głosować.

 • Zadania dla prezydenta i radnych

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 12-10-2018

  Jakość powietrza, ochrona zdrowia, szybkość poruszania się po mieście, zieleń i parki - tym powinny się zająć w pierwszej kolejności nowe władze Płocka. Tak uważa kilkuset czytelników "Gazety Wyborczej", którzy wypełnili specjalną przedwyborczą ankietę.

 • Raczej bez zaskoczenia

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock JOANNA TYBURA 12-10-2018

  W ankiecie przeprowadzonej przez "Wyborczą", mieszkańcy polskich miast wskazywali, co powinno stać się priorytetem dla władz w następnej kadencji samorządu. W Płocku zaskoczenia nie ma.

 • KRONIKA POLICYJNA

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MO 12-10-2018

  KUPUJĄCY ZNIKNĘLI... ...pojawili się złomiarze KUPUJĄCY ZNIKNĘLI... ...pojawili się złomiarze Mowa o dawnym targowisku w centrum, przy ul. Bielskiej - przed laty kwitł tam handel, dziś rośnie trawa i

 • FILMOWY PŁOCK

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MILENA ORŁOWSKA 12-10-2018

  To będzie już druga wędrówka po Filmowym Płocku. Uwaga, w jej trakcie przewidziana jest niespodzianka!

 • Hiszpan wszedł do Wisły z impetem

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock ADAM MAŁACHOWSKI 12-10-2018

  - Kibu zna polską piłkę i jej realia. W końcu przepracował w niej ze mną 10 lat. To pracowity chłopak, a piłka jest jego wielką pasją. Wiedziałem, że prędzej czy później dostanie ofertę pracy solo - mówi trener Jan Urban, prywatnie przyjaciel Kibu Vicuny, od środy nowego trenera Wisły.

 • Tak trzymać, dziewczyny!

  [ DLO PL ] - Strony Lokalne Płock MICHAŁ KACPRZAK 12-10-2018

  HARCERZ, HISTORYK Z MAŁACHOWIANKI Kalendarz obfituje w różnego rodzaju święta. Te powszechnie znane oraz całą masę znanych mniej lub wcale. Chyba każdy wie, że 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, ale na

Polecane tematy