Miejsce publikacji

[ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań

(znalezionych: 26497 )

 • SĄD STROFUJE "PIERWSZĄ DAMĘ"

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 17-05-2018

  Joanna Jaśkowiak, notariuszka, żona prezydenta Poznania, skazana za publiczne użycie słów nieprzyzwoitych. - To wstyd, gdy prawnik świadomie łamie przepisy prawa - stwierdziła sędzia Marta Zaidlewicz.

 • PiS ograło PO i lewicę podczas komisji rady miasta

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ NYCZKA 17-05-2018

  Komisja rewizyjna wydała negatywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium za wykonanie budżetu prezydentowi Poznania. Na głosowanie nie zdążyły dwie radne koalicji.

 • Spór miasta i wykonawcy o tunel na Dębcu

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 17-05-2018

  Miasto na własny koszt postanowiło znaleźć przyczynę usterek w nowym tunelu na Dębcu. Drogowcy domagali się naprawy od firmy, która tunel budowała. Ale ta nie czuje się winna.

 • Dostawczaki na minuty

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 17-05-2018

  Trudno zmieścić szafę czy łóżko w samochodzie. Klienci sklepu Ikea na Franowie mogą jednak sami zawieźć je do domu, bo Traficar wypożycza auta dostawcze na minuty.

 • Jeżyczanie walczą o plac między blokami

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MARIA BIELICKA 17-05-2018

  Już prawie 300 osób podpisało się pod petycją do prezydenta Jacka Jaśkowiaka w sprawie zagospodarowania i rekultywacji placu pomiędzy ul. Kassyusza, Galla Anonima, Kadłubka i Szamarzewskiego na poznańskich Jeżycach. Mieszkańcy chcieliby tam przywrócenia placu zabaw, zieleni i boisk rekreacyjnych. Czy to się uda?

 • Wystawa, jarmark i nauka śpiewania

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 17-05-2018

  Najbliższa niedziela i poniedziałek to okazja do przybliżenia sobie historii oraz kultury Lwowa i kresów. Pomoże w tym wystawa zdjęć, piknik i jarmark na Starym Rynku.

 • Wielkopolanie w walce o wolność Suwalszczyzny. Ciekawa wystawa w Odwachu na Starym Rynku

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR BOJARSKI 17-05-2018

  Nad Wigrami spoczywają żołnierze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich polegli w walkach z wojskami litewskimi w 1920 r. Takie mało znane fakty przedstawia najnowsza wystawa czasowa "Suwalszczyzna - pejzaż

 • ZBURZMY RAZEM WIEŻĘ GARGAMELA

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań KAJETAN KURKIEWICZ 17-05-2018

  28. edycja Malta Festival potrwa od 15 do 24 czerwca. W tym roku udało się podpisać umowę z Ministerstwem Kultury.

 • Wędrujące prace Alicji Białej z książki Świetlickiego

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań ALICJA LEHMANN 17-05-2018

  - Wmawia mi się prowokację, a ja nikogo nie prowokuję. Chciałabym, by prace stały się przyczynkiem do rozmów o Polsce i pozwoliły spojrzeć na nas samych z dystansu - mówi Alicja Biała. Trzy jej prace krążą właśnie po kraju, jedna jeszcze jest w Poznaniu, u prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

 • NENAD BJELICA JUŻ MA PRACĘ

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań RADOSŁAW NAWROT 17-05-2018

  Niespełna tydzień po zwolnieniu z Lecha Poznań chorwacki szkoleniowiec Nenad Bjelica znalazł nową pracę - w Dinamie Zagrzeb. To rekordowo krótki okres bezrobocia szkoleniowca wyrzucanego z Kolejorza. Pokazuje, że odszedł trener ceniony w Chorwacji.

 • Kamiński trenuje z Lechem

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań HANNA URBANIAK 17-05-2018

  Marcin Kamiński trenuje z Lechem Poznań. Obrońca VfB Stuttgart, po tym jak Bundesliga zakończyła rozgrywki, chce podtrzymać formę przed mistrzostwami świata w Rosji, na które ma szansę pojechać.

 • SPORT SPRINTEM

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań HANU 17-05-2018

  Lech - Legia w TVP2 Lech - Legia w TVP2 Niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, który wyłoni nowego mistrza Polski, będzie można wyjątkowo obejrzeć na antenie otwartej telewizji. Spotkanie pok

 • Biegły stronniczy?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań 16-05-2018

  Opinię w sprawie Joanny Jaśkowiak, żony prezydenta Poznania obwinionej o "użycie publiczne słów nieprzyzwoitych", wydał sympatyzujący z PiS językoznawca Jarosław Liberek. Wcześniej bronił publicznie

 • W PLATFORMIE KŁÓCĄ SIĘ O LISTY

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ NYCZKA 16-05-2018

  Prezydent Jacek Jaśkowiak i szef PO w Poznaniu Bartosz Zawieja kłócą się o kształt list wyborczych do rady miasta. To ostry spór, bo Zawieja chce nawet decydować o tym, z którego okręgu wystartuje prezydent

 • Nowa kolekcja starych zdjęć na CYRYL-u

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR BOJARSKI 16-05-2018

  O zbiór niemal 2,5 tys. unikalnych zdjęć Starego Miasta wzbogaciła się kolekcja Cyfrowego Repozytorium Lokalnego, zwanego CYRYL-em. Fotografie pochodzą ze zbiorów miejskiego konserwatora zabytków.

 • Poznań znów zatańczy

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań KAJETAN KURKIEWICZ 16-05-2018

  - Taniec łączy, jest ponad granicami. A jeśli jakieś są, to je pokonuje - mówi prof. Ewa Wycichowska, organizatorka warsztatów tanecznych Dancing fairPlayce Poznań. Impreza odbędzie się między 18 a 25 sierpnia w Poznaniu. A wydawnictwo miejskie wyda książkę o słynnej tancerce, pedagog i choreograf.

 • Sędzia od sprawy Tylman odchodzi z wydziału karnego

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 16-05-2018

  Sędzia Magdalena Grzybek, prowadząca najgłośniejszy proces ostatnich lat w Poznaniu, będzie teraz decydować o zwalnianiu skazanych z więzienia.

 • MATKA I OJCZYM PRZED SĄDEM

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań ALICJA LEHMANN 16-05-2018

  "Nosz k...a, zabiję" - pada w pewnym momencie na nagraniu z dyktafonu, które po kryjomu zrobiła babcia dwuletniej Lilianki. We wtorek w sądzie na pierwszej rozprawie oskarżeni o zabójstwo matka dziecka i jej mąż nie przyznali się do winy.

 • Nowy buspas na Sołaczu

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 16-05-2018

  Drogowcy planują kolejne zmiany, które mają przyspieszyć miejskie autobusy. Na ul. Nad Wierzbakiem wymalują buspas, a na Głogowskiej i Ściegiennego tzw. śluzy, które pozwolą autobusom szybciej przejechać przez skrzyżowania.

 • Powiat poznański stawia na zawodowców

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ CYLKA 16-05-2018

  Średnio 3,5 tys. zł na rękę mogą zarobić absolwenci szkół zawodowych, nazywanych dziś branżowymi. A nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej się uczyć, zdać maturę, a potem iść na studia. O korzyściach płynących z tego rodzaju edukacji porozmawiamy podczas kolejnego spotkania z cyklu "Spotkajmy się w Powiatowej 17."

Polecane tematy