Miejsce publikacji

[ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań

(znalezionych: 28460 )

 • RADOSNE ŚWIĘTO W POZNANIU

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań JULIA THEUS 13-11-2018

  Patron ulicy na białym koniu, ptaki ze srebrnymi skrzydłami, lotnik trzymający w dłoniach ogromne białe flagi i rogale świętomarcińskie - tak wyglądał w niedzielę Poznań.

 • Tak świętował Poznań

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań 13-11-2018

  Kilkadziesiąt tysięcy poznaniaków w niedzielę świętowało jednocześnie Imieniny Ulicy Święty Marcin, oraz 100-lecie odzyskania niepodległości. Doroczna Parada Świętomarcińska wyjątkowo - z powodu remo

 • ODZYSKALI WYŁUDZONE MIESZKANIA

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 13-11-2018

  Oszuści z Poznania podstępem przejmowali mieszkania od ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Teraz zaczynają je tracić. Prokuratura wytoczyła przestępcom procesy cywilne i odzyskała dla pokrzywdzonych już dwa mieszkania

 • Paweł Fajdek i " Petarda" dziś w Poznaniu

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań NOS 13-11-2018

  Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, o swojej drodze do sportowej perfekcji opowiada w książce "Petarda". Spotkanie z lekkoatletą oraz autorami - Pawłem Skrabą i Pawłem Hochstimem

 • Nie ma chętnych na remont na Świcie

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MARIA BIELICKA 13-11-2018

  ZKZL do tej pory nie znalazło wykonawcy remontu pawilonów na Świcie. Teraz czeka na firmy, które będą chciały odnowić chociaż połowę.

 • Asystenci na telefon

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań ALICJA LEHMANN 13-11-2018

  Pomoc przy głosowaniu w wyborach, korzystaniu z dóbr kultury, zrobieniu zakupów - takie usługi osobom z niepełnosprawnościami świadczą asystenci. Poznań właśnie uruchomił pilotażowy program, który potrwa do końca tego roku.

 • Stanowisko dla doradcy Jacka Jaśkowiaka

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 13-11-2018

  Marcin Gołek będzie od stycznia przyszłego roku wiceprezesem spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie - zdecydowała w piątek rada nadzorcza. Gołek od czterech lat był najbliższym współpracownikiem prezydenta Poznania.

 • KOBIETY W MĘSKICH BRANŻACH. I ZMONTUJĄ SAMOCHÓD, I NAPRAWIĄ KOMPUTER

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 13-11-2018

  Programista, analityk, kierowca, motorniczy. Na drugim biegunie pielęgniarka, recepcjonistka, sekretarka czy nauczycielka. Granice między zawodami męskimi i żeńskimi rozmywają się. Poznaniacy przyzwyczaili się już np. do kobiet za sterami tramwajów. Panie odnajdują się też w innych branżach kojarzonych z męskim światem.

 • ZASTANAWIAJĄCA PRZEMIANA LECHA

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań HANNA URBANIAK 13-11-2018

  Lech Poznań ledwie tydzień po zwolnieniu trenera Ivana Djurdjevicia niemal pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Ostatecznie padł remis 2:2, dwie asysty zaliczył Darko Jevtić, a premierowe gole w "Kolejorzu" strzelili Thomas Rogne i Marcin Wasielewski.

 • Dla kogo mają być Wolne Tory?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań STEFAN WOJCIECHOWSKI * 10-11-2018

  Już w tej chwili teren przy dworcu obrasta wysoką zabudową. Chodzi o to, aby pryncypia urbanistyczne jak: system komunikacji, zieleń, czy konfiguracja przestrzenna pisały się logiką.

 • Jak jeździć w święto?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 10-11-2018

  11 listopada świętujemy na ulicach Poznania 100-lecie niepodległości i imieniny św. Marcina. Te dwie imprezy spowodują spore zamieszanie w organizacji ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. Dwie linie tramwajowe zmienią trasy przez Bieg Niepodległości, a trzy w związku z imieninami. Co jeszcze się zmieni?

 • BRAKUJE PIENIĘDZY NA PROMOCJĘ? SKORZYSTAJ Z SZANSY

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ CYLKA 10-11-2018

  Jeśli jest kryzys w samorządowym budżecie, to w pierwszej kolejności są obcinane fundusze na promocję. Ale wcale nie trzeba rezygnować z udziału w prestiżowych targach inwestycyjnych. Można przygotować odpowiedni projekt i starać się o dofinansowanie.

 • 500 biało-czerwonych flag rozeszło się w trzy minuty!

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań SAW 10-11-2018

  Kilkaset osób przyszło w piątek na Stary Rynek, na którym miejscy urzędnicy rozdawali polskie flagi z okazji stulecia odzyskania niepodległości. - Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu - mówił wicepr

 • MIASTO GRA W ZIELONE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań JAKUB ŁUKASZEWSKI 10-11-2018

  Urzędnicy zinwentaryzują nieużywane i zaniedbane działki i część z nich uporządkują. W takich miejscach pojawi się zieleń, mała architektura, a nawet ogrody społeczne. - Nie chodzi tylko o estetykę, ale przede wszystkim o rewitalizację - mówi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski

 • JAK SZYBKO SZEDŁ ADAM Z.?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 10-11-2018

  - Jestem pijany, zgubiłem się - mówił oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman. Na podstawie nagrań z monitoringu poznańscy naukowcy wyliczyli, że w tym czasie szedł coraz szybciej. - To podważa jego linię obrony - uważają prawnicy rodziny zmarłej.

 • WYJAŚNIENIE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań REDAKCJA 10-11-2018

  W piątkowym "Magazynie Poznań" na okładce pojawił się nowy szef kuchni Hotelu Rzymskiego Mateusz Fraszka, którego omyłkowo w tekście o rankingu rogali podpisaliśmy nazwiskiem jego poprzednika - Irene

 • Most we Wronkach już otwarty

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MARIA BIELICKA 10-11-2018

  Most we Wronkach - którego zamknięcie rozdzieliło miasto na dwie części - został otwarty w piątek po południu. Mogą na niego wrócić samochody o masie całkowitej do 3,5 t oraz piesi i rowerzyści.

 • WYDARZENIA W SKRÓCIE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań JAK, JUL 10-11-2018

  Cała obwodnica Leszna już przejezdna Cała obwodnica Leszna już przejezdna W piątek przed południem GDDKiA otworzyła ważny odcinek S5, dzięki któremu podczas jazdy z Poznania do Wrocławia nie trzeba j

 • NAJLEPSZA POLKA W NOWYM JORKU

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań DAWID SZYMCZAK 10-11-2018

  - Muszę mieć w życiu cel - mówi Aleksandra Dzierzkowska, wuefistka ze Sportowej SP nr 14 w Poznaniu. W tym roku, przy trzecim podejściu, spełniła marzenie: w ostatnią niedzielę wygrała nowojorski maraton w kategorii kobiet 55-59 lat.

 • PRZYWRÓCIĆ RZECZY WSPÓLNE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań KAJETAN KURKIEWICZ 10-11-2018

  - Żyjemy coraz szybciej. Potrzeba nam trochę higieny, wyłączenia się - mówi Michał Merczyński dyrektor festiwalu Nostalgia. W tym roku organizatorzy zastanawiają się, jak wyglądałoby życie bez Bożego Narodzenia.

Polecane tematy