Miejsce publikacji

[ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań

(znalezionych: 24614 )

 • WIELKA KUMULACJA. POMYŁEK

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ NYCZKA 23-11-2017

  Głosami PO i lewicy przyjęto podczas sesji rady miasta poprawkę PiS-u, która wyklucza z programu współpracy z NGO-sami pieniądze na zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach. Radni PO i lewicy tłumaczą się pomyłką i zapewniają, że pieniądze na takie zajęcia i tak się znajdą

 • Ulica 11 Listopada zamiast 22 Lipca

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR BOJARSKI 23-11-2017

  Dwie pierwsze ulice w Jarocinie i Jaraczewie zdekomunizował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Do 2 grudnia musi podjąć decyzję w sprawie innych ulic - w tym ulicy 23 Lutego w Poznaniu

 • DROŻSZE WINO, TAŃSZE KARUZELE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MARIA BIELICKA (GAZETA WYBORCZA) 23-11-2017

  Niemiecka Można to lubić, można nie lubić. Poznaniakom chyba się podoba, skoro przychodzą. W internecie oburzają się jednak na ceny. Na przykład na to, że pajda chleba ze smalcem, kiełbasą, cebulą i

 • DLA KOGO JEST NARODOWE?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań ALEKSANDRA PRZYBYLSKA (GAZETA WYBORCZA) 23-11-2017

  Żeby iść do Muzeum Narodowego w tygodniu, trzeba wziąć wolne w pracy - napisał ktoś ze znajomych na Facebooku, a ja od razu pomyślałam, że przesadza. Wszak całkiem niedawno byłam na wystawie inspirow

 • Wiaty będą świecić nocą

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 23-11-2017

  Oświetlone po zmroku, z nowymi oznaczeniami linii tramwajowych i widocznym rozkładem jazdy. Tak wyglądają nowe wiaty przystankowe, za których budowę i utrzymanie zapłaciła firma AMS. W zamian zarabia na reklamach.

 • BILLBOARDY BĘDĄ DUŻO MNIEJSZE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań JAKUB ŁUKASZEWSKI 23-11-2017

  Dużo mniejsze billboardy niż dotąd, największe reklamy tylko przy drogach wylotowych z miasta, jeśli mural - to tylko z małym logo, a reklama podczas remontu tylko przez rok. To niektóre z propozycji uporządkowania reklam w Poznaniu.

 • LECH NOWYM PYRRUSEM LIGI

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań RADOSŁAW NAWROT (GAZETA WYBORCZA) 23-11-2017

  Jeszcze jedno takie zwycięstwo i będę zgubiony - miał wołać król Pyrrus po efektownym pokonaniu Rzymian w bitwie pod Ausculum w 279 roku p.n.e. Lech Poznań jest bliski nadaniu pojęciu "pyrrusowe zwyc

 • "Najlepszy" - sport to nawyk

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań RADOSŁAW NAWROT 23-11-2017

  Od nałogu do nawyku droga jest niedaleka. A jednak jedno bardzo wyraźnie się od drugiego różni. "Najlepszy" to film i o jednym, i o drugim.

 • Czas na zimowe emocje w hali

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań 22-11-2017

  2 grudnia wystartuje kolejny sezon najstarszych w Polsce, halowych rozgrywek piłkarskich Red Box dla amatorów. Wciąż można zgłosić swoją drużynę.

 • STARA RZEŹNIA SPRZEDANA

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań JAKUB ŁUKASZEWSKI 22-11-2017

  MBank sprzedał Starą Rzeźnię firmie Vastint - deweloperowi z grupy IKEA, który w Poznaniu znany jest z kompleksu biurowego Business Garden i ciągle przygotowywanego osiedla Portowo na Starołęce. Miasto chce jak najszybciej uchwalić plan miejscowy, który zdecyduje o zabudowie tego miejsca

 • Będzie reakcja na rasistowskie słowa narodowców?

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PIOTR ŻYTNICKI 22-11-2017

  Sześć dni po ulicznym festiwalu gróźb, bluzgów i rasistowskich haseł poznańska policja nadal nie zdecydowała, czy będzie ścigać narodowców i kiboli. - Tej grupie pozwala się na więcej, a to prowadzi do jej rozzuchwalenia - komentuje specjalista od mowy nienawiści.

 • OSTATNI BUDŻET PRZED WYBORAMI

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ NYCZKA 22-11-2017

  Urzędnicy przygotowali budżet miasta na 2018 r. z rekordowymi dochodami w wysokości 3,5 mld zł. Podczas dyskusji o budżecie opozycja krytykowała prezydenta za opóźnienia w inwestycjach i niespełnione obietnice wyborcze.

 • CAR-SHARING, CZYLI DOBRE UZUPEŁNIENIE

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA, GAZETA WYBORCZA 22-11-2017

  Pierwszych zapowiedzi car-sharingu w Poznaniu nie wzięłam na poważnie. Ot, pieśń przyszłości, bez konkretów. Bo skoro na Zachodzie mają, to my też. Bo chcemy walczyć ze smogiem i korkami w mieście. B

 • Poznań Główny zyska nowy peron

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 22-11-2017

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku kolejarze wybudują nowy peron na dworcu Poznań Główny. Pomoże rozładować ruch pociągów, przyda się przy kolei aglomeracyjnej. Do peronu 3a ma prowadzić przedłużony tunel, ale póki co nie pod Avenidą.

 • W przyszłym roku nazwy ulic w Poznaniu dla kobiet

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań TOMASZ NYCZKA 22-11-2017

  Radni PO i Zjednoczonej Lewicy przegłosowali we wtorek stanowisko, które zakłada, że w przyszłym roku - w 100. rocznicę nadania praw wyborczych kobietom - ulice w Poznaniu będą nazywane imionami kobiet.

 • Nowy dom kultury i biblioteka

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań AGNIESZKA KWIATKOWSKA 22-11-2017

  200-metrowa sala, w której można organizować duże wydarzenia kulturalne, filia Biblioteki Raczyńskich z windą i 15 tys. książek oraz punkt przedszkolny już niedługo zadomowią się w nowym budynku na os. Zwycięstwa. Budowa obiektu kosztowała ponad 10 mln zł.

 • Innowacja powinna być przełomem

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MONIKA LAMECKA-PASŁAWSKA 22-11-2017

  Jak innowacyjne rozwiązania zrewolucjonizowały działanie firm i proces projektowania produktów i usług, dowiedzieć się będzie można podczas konferencji w Concordia Design.

 • Trochę Wiednia na Wildzie

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań PAULINA NOWICKA 22-11-2017

  Zamiast wspinaczki do tramwaju wprost z jezdni - wygodniejsza platforma. Na Górnej Wildzie na wysokości ul. Różanej pasażerowie mogą korzystać już z przystanków wiedeńskich. W Poznaniu to kolejne takie przystanki po ul. Gwarnej i Strzeleckiej.

 • FESTIWAL JAK ZASTAWIONY STÓŁ

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań MARTA KAŹMIERSKA 22-11-2017

  Od czwartku do niedzieli będą się nad tym zastanawiać uczestnicy festiwalu Konteksty. Przyjadą spektakle z Polski, Słowenii i ze Szkocji.

 • BJELICA JAK KAŻDY INNY

  [ DLO PO ] - Strony Lokalne Poznań HANNA URBANIAK 22-11-2017

  Chorwat, który długo stanowił alternatywę dla poprzedników, jest bliski niechlubnych osiągnięć Jana Urbana i Macieja Skorży.

Polecane tematy