Miejsce publikacji

[ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów

(znalezionych: 15730 )

 • Rewolucyjny wynalazek ML System

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów AGATA KULCZYCKA 15-10-2018

  ML System opatentował szybę z powłoką z kropek kwantowych. Zamienia ona szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną.

 • Jeszcze więcej bloków na Słocinie

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAGDALENA MACH 15-10-2018

  Kompleks trzech 10-piętrowych bloków powstanie przy ul. Paderewskiego, w miejscu sklepu ogrodniczego. Mieszkańcy Słociny obawiają się, że na dobre utkną w korkach.

 • Plakaty w Rzeszowie znowu zniszczone

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów JOANNA PASTERCZYK 15-10-2018

  - Rzeszów to jedyne miasto w Polsce, w którym regularnie niszczone są nasze banery. Były już na nich wypisywane hasła związane z komunizmem, teraz "won do Izraela" - mówi Dorota Wójcik, prezes Fundacji "Wolność od Religii".

 • ROWERY TYLKO NA PARKINGU

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAREK KRUCZEK 15-10-2018

  - Nowe rzeszowskie rowery miejskie do niedawna można było zostawiać na terenie całego miasta. Teraz trzeba je odstawiać na specjalne stacje. Dlaczego? - pyta pani Grażyna. - Bo były porzucane byle gdzie. Było to nieestetyczne - odpowiada Anna Kowalska, szefowa rzeszowskiego ZTM

 • Mieszkańcy są bardzo zadowoleni

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów ARTUR GERNAND 12-10-2018

  W którym polskim mieście mieszka się najlepiej? Z sondażu przeprowadzonego przez "Wyborczą" wynika, że takimi miastami są Rzeszów i Gdańsk. - Cieszy mnie tak wysokie miejsce. Najważniejsze jest to, że w tych badaniach wypowiadali się sami mieszkańcy. Ich zdanie jest dla mnie najważniejsze - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

 • Są w nas anioły?

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAREK KRUCZEK 12-10-2018

  Czy jesteśmy obojętni na los innych w najbliższym otoczeniu? Czy może po prostu ktoś, komu wiedzie się źle, wrasta w nasze środowisko, jest jego stałym elementem, odczłowiecza się i przestajemy zasta

 • Nie czekać na zamek

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAGDALENA MACH 12-10-2018

  GAZETA WYBORCZA Upamiętnianie Tomasza Stańki w Rzeszowie nie skończy się nazwaniem jego imieniem przypadkowego ronda. Będzie festiwal jazzowy imienia Stańki - tak jak sugerowała "Wyborcza". Miasto da

 • Słowo prezesa

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAŁGORZATA BUJARA 12-10-2018

  O tym, że Podkarpacie może i powinno stawać się Polską Bawarią, od lat mówią liderzy Doliny Lotniczej. To oni, budowniczy i prezesi największych firm tego klastra, prawdziwi wizjonerzy gospodarki, od

 • JEŚLI "UMRZEĆ ZE ŚMIECHU", TO W TEATRZE BO TAK

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAGDALENA MACH 12-10-2018

  Komedia "Umrzeć ze śmiechu" otworzy sezon artystyczny w Teatrze Bo Tak dzisiaj o godz. 19. Tego wieczoru będzie też okazja do świętowania jubileuszu pięciolecia działalności artystycznej Stowarzyszenia "Teatr Bo Tak".

 • Biskup Jan Wątroba: Wina księdza jest wątpliwa

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów ANNA GORCZYCA 12-10-2018

  Jan Wątroba, biskup rzeszowski, podpisał dekret w sprawie byłego proboszcza z Małej. Hierarcha odstępuje od wymierzenia dodatkowej kary kanonicznej księdzu skazanemu za molestowanie nieletniej. Przywraca go do pracy duszpasterskiej. - Polski Kościół dużo i pięknie mówi o dzieciach, a jak przychodzi co do czego, składa je na ołtarzu swojego wizerunku - mówi Artur Nowak, prawnik związany z fundacją "Nie lękajcie się"

 • Wojciecha Buczaka pomysły na komunikację

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów JOANNA PASTERCZYK 12-10-2018

  Nowoczesny, intermodalny dworzec autobusowy z centrum przesiadkowym - to widzi poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Buczak w miejscu, gdzie dziś jest plac po składzie węglowym. Jego plany sięgają dalej: przebicia pod torami między ul. Grunwaldzką a Kochanowskiego, a także... przeniesienia nowo wybudowanego dworca lokalnego w inne miejsce.

 • HEJ, WY, TU KORTEZ!

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAGDALENA MACH 12-10-2018

  W środę o godz. 20 w sali Filharmonii Podkarpackiej Kortez znowu skruszy nam serca. Podczas jednego z kilkudziesięciu koncertów na jesiennej trasie promującej nową płytę artysty z Iwonicza pt. "Mój dom".

 • Aż chce się żyć, płakać z radości

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów JOANNA PASTERCZYK 12-10-2018

  - Codziennie modlę się za dobrych ludzi, którzy mi pomogli. Mnie się teraz chce żyć, śmiać się, płakać z radości - mówi Krystyna Kielar z Jodłówki, mama niepełnosprawnego 25-letniego Kamila. Z drewnianej chałupki przenieśli się do mieszkania socjalnego, nowy dom jest w budowie. - Pomogli mi obcy ludzie, moi "aniołowie". Rodzina, sołtys, ksiądz proboszcz do tej pory nie przyszli, nie spytali, jak nam się żyje - dodaje kobieta.

 • UWAGA, LUDZIE: rewolucja w miastach zaczyna się dziś

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów AGATA KULCZYCKA, MAŁGORZATA BUJARA 12-10-2018

  Mamy to szczęście, że żyjemy w ciekawych czasach. Na naszych oczach w miastach, na uczelniach i oczywiście w fabrykach dzieje się rewolucja 4.0. W ciągu sześciu lat na całym świecie pracę z tego powodu straci 60 mln osób! Ale spokojnie, w tym samym czasie powstanie 133 mln nowych stanowisk. I będą nowe zawody, a ulicami naszych miast będą jeździć autobusy bez kierowców.

 • Brakuje spotkań z politykami

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów KATARZYNA KĘDRA 12-10-2018

  Interesują się zmianami w polityce, lubią o niej dyskutować i śledzą zmiany. Uczennice IV LO w Rzeszowie mówią o tym, że kandydaci powinni wychodzić do młodych i więcej z nimi rozmawiać. Czują się też odpowiedzialne za przyszłość społeczeństwa i dlatego idą głosować.

 • Powstanie projekt łącznika z trasą S19

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów MAREK KRUCZEK 11-10-2018

  Brak połączenia drogi krajowej nr 19 od strony kilku miejscowości w gminie Boguchwała z trasą szybkiego ruchu S19 powoduje, że mieszkańcy tych terenów, aby dostać się na S19, muszą wjeżdżać do Rzeszowa. Ma się to zmienić.

 • Już za darmo

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów KATKE 11-10-2018

  Od 10 października weszła w życie uchwała, zgodnie z którą młodzież szkolna może jeździć komunikacją miejską w Rzeszowie za darmo. Punkty obsługi ZTM wydłużają godziny otwarcia do 19.30, by przyjąć w

 • LABORANCI CHORUJĄ

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów ANNA GORCZYCA 11-10-2018

  W poniedziałek laboratorium w mieleckim szpitalu ograniczyło wykonywanie badań dla pacjentów spoza szpitala, we wtorek - to samo w szpitalu w Kolbuszowej. W obydwu laboratoriach zabrakło pracowników. Poszli na zwolnienia lekarskie. Ta grupa zawodowa czuje się pokrzywdzona, domaga się podwyżek płac

 • Tadeusz Ferenc na drugim miejscu w rankingu prezydentów ostatniego dziesięciolecia

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów ARTUR GERNAND 10-10-2018

  Ranking opublikował "Newsweek". - Tygodnik co roku publikował ranking najlepszych prezydentów polskich miast. W tym roku postanowił zrobić ranking dziesięciolecia. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc z

 • PRACOWNIA MIAST

  [ DLO RZ ] - Strony Lokalne Rzeszów 10-10-2018

  Rewolucja w miastach zaczyna się dziś Rewolucja w miastach zaczyna się dziś Przedstawiciele Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Lublina i Częstochowy już jutro przyjadą do Rzeszowa, by rozmawiać o

Polecane tematy