Miejsce publikacji

[ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa

(znalezionych: 26047 )

 • Polski Pentagon powstanie na stadionie Gwardii?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-02-2018

  Dawny stadion przy ul. Racławickiej ma status terenu zamkniętego, jak baza wojskowa. Władzę nad nim przejmuje właśnie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Czy powstanie tu siedziba rządowego ośrodka zajmującego się bezpieczeństwem?

 • CZYTELNICY DO "STOŁECZNEJ"

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa ELIZA LINTOWICZ 21-02-2018

  Tramwaje widma poza rozkładem Tramwaje widma poza rozkładem Mieszkam na Młocinach koło zajezdni tramwajowej Żoliborz. Kilka lat temu zabrano nam bezpośrednie połączenie "z miastem", które stanowiła l

 • DOBRA ZMIANA W BIBLIOTEKACH

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI 21-02-2018

  W Warszawie powstanie centralny katalog obejmujący książki dostępne we wszystkich bibliotekach. Godziny otwarcia placówek mają być dostosowane do stylu życia okolicznych mieszkańców. Powstaną w nich też kawiarnie albo staną stoły, przy których będzie można zjeść kanapkę przyniesioną z domu.

 • Rząd docenił wojewodę

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-02-2018

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (PiS) dostał w 2017 r. 21 tys. zł nagrody. Za zakazywanie kontrmanifestacji smoleńskich i odebranie miastu pl. Piłsudskiego?

 • Odetną Wileńską od skrzyżowania

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 21-02-2018

  Jak przebudować skrzyżowanie al. "Solidarności" ze Szwedzką? Pomysły drogowców nie przypadły do gustu części prażan. Burmistrz dzielnicy zapowiada kładkę nad torami PKP przed Dworcem Wileńskim.

 • Próbka car-sharingu na prąd

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 21-02-2018

  Do trzech firm wypożyczających auta na minuty dołącza Innogy Polska, która dostarcza prąd warszawiakom. Na ulice wypuszcza pięć samochodów elektrycznych i zapowiada... zwroty kosztów mandatów.

 • Jeden blok, dwa adresy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MARTYNA ŚMIGIEL 21-02-2018

  Przez lata ten blok stał przy Modzelewskiego, przez chwilę przy Kaczmarskiego, a teraz przy al. Niepodległości. - Już sama nie wiem, gdzie mieszkam - skarży się na zamieszanie z nazewnictwem ulic po dekomunizacji mieszkanka Mokotowa.

 • "STOŁKI" ZA UPÓR I ODWAGĘ

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI WOJCIECH KARPIESZUK 21-02-2018

  Jakub Lendzion - za odważną walkę ze szkolną homofobią oraz Zofia i Lech Staniszewscy - małżeństwo emerytów, które wywalczyło przejście przez Wisłostradę to tegoroczni laureaci "Stołka", naszej redakcyjnej nagrody. Po raz pierwszy wręczyliśmy je dwa. "Noga od Stołka" tym razem dla wojewody Zdzisława Sipiery

 • NOWY PARK PRZED PAŁACEM KULTURY

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK (GAZETA WYBORCZA) 21-02-2018

  To jest dla nas kluczowa przestrzeń. Nie chcemy czekać latami na zakończenie sporów z PKP. Konkurs na zagospodarowanie tego terenu zielenią jest próbą przerwania impasu - mówi Michał Olszewski, wicep

 • Znalezisko z czasów sekretarza Gomułki

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-02-2018

  " - Perełka, nie? - śmieje się Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Zapowiada, że dokument zostanie poddany renowacji i zawiśnie w gablocie w kąciku historycznym szkoły. Raczej nie trafi tam drugie znal

 • Pozostałości muru getta zostały zabytkiem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK, TOMASZ URZYKOWSKI 21-02-2018

  Mazowiecki konserwator zabytków wpisał do rejestru dwa fragmenty muru getta przy ul. Siennej 53. - Świetnie, trzeba go chronić. Chcemy też ucywilizować jego okolice, bo to miejsce odwiedzają setki tysięcy ludzi rocznie - mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

 • Ambasador Włoch: Obraziliście moich rodaków

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MAŁGORZATA ZUBIK 21-02-2018

  Wzburzyły go sformułowania pod adresem Giuseppe Garibaldiego, jakich miała użyć dyrektorka podstawówki na Powiślu: "awanturnictwo, piractwo, antysemityzm".

 • Ochrońmy stołeczne kapliczki

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa TOMASZ URZYKOWSKI 21-02-2018

  Wystartowała społeczna akcja "Wpisujemy warszawskie kapliczki na listę zabytków". Jej organizatorzy chcą powstrzymać ich dewastację, bo są ważne dla historii i tradycji miasta.

 • Republika na ekranie

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa KONRAD WOJCIECHOWSKI 21-02-2018

  Choć Grzegorz Ciechowski nie żyje od ponad 16 lat, a jego Republika przeszła do historii, pamięć o zespole jest ciągle żywa. Dowodem tego jest film dokumentalny "Republika - narodziny legendy", którego premiera odbędzie się w czwartek w kinie Elektronik.

 • Drwale tną w Lesie Bródnowskim

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-02-2018

  Mieszkańcy Targówka są zaniepokojeni skalą wycinek, jakie są prowadzone w Lesie Bródnowskim. A Lasy Miejskie tłumaczą, że to "usuwanie wybranych drzew", by uniknąć "degradacji drzewostanu".

 • Powietrze dla prezydent Warszawy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa 21-02-2018

  Słoiki z czystym powietrzem z Krynicy Morskiej, Islandii czy Helu podarowali Hannie Gronkiewicz-Waltz działacze Partii Razem. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę władz miasta na problem smogu. 75 słoi

 • Rotunda odzyskuje kształt

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa 20-02-2018

  Po prawie roku od rozpoczęcia rozbiórki starej Rotundy widać już wyraźnie nową konstrukcję budynku z "generalskim wężykiem", czyli zygzakowatym zwieńczeniem dachu. Wielu przechodniów obchodzi plac bu

 • KROK OD BUDOWY BOISK LEGII

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa PIOTR WESOŁOWICZ 20-02-2018

  Dziś władze miasta mają podjąć decyzję w sprawie podpisania z Legią 30-letniej dzierżawy terenu od ul. Czerniakowskiej. Legia chce tu zbudować dwa boiska i strzelnicę.

 • METRO WZMACNIA WOLĘ. I GRODZI

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI 20-02-2018

  Firma Gülermak budująca II linię metra wytypowała do wzmocnienia siedem budynków, pod którymi przejdzie tarcza drążąca tunele. Po co jednak na wolskim podwórku wyrosły ekrany akustyczne i dlaczego przy nich wysadzono bluszcze?

 • GDZIE SIĘ PODZIALI OBROŃCY ULIC

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAROSŁAW OSOWSKI (GAZETA WYBORCZA) 20-02-2018

  Wygląda na to, że Prawu i Sprawiedliwości udało się zaimpregnować warszawiaków na temat dekomunizacji ulic. W mieście słychać tylko nieliczne głosy sprzeciwu wobec decyzji wojewody Zdzisława Sipiery.

Polecane tematy