Miejsce publikacji

[ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa

(znalezionych: 28295 )

 • OPÓŹNIONE MUZEUM PIŁSUDSKIEGO

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa TOMASZ URZYKOWSKI 21-08-2018

  Budynek Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku miał być gotowy w marcu tego roku, a pierwszych zwiedzających przyjąć w listopadzie. Ale inwestycja zaliczyła potężny poślizg i do dziś nie wyszła ponad poziom gruntu. Wykonawca zapewnia jednak, że w niecałe trzy miesiące gmach odda w stanie surowym

 • Wielki kebab w małym mieście

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa NORBERT FRĄTCZAK 21-08-2018

  W niewielkim Radzyminie zwinięto prawdopodobnie najdłuższy kebab na świecie. Miał 150 metrów długości i pół tony wagi. Nasycił prawie 700 osób.

 • BOCZNY TOR KAMPANII

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MAŁGORZATA ZUBIK, MICHAŁ WOJTCZUK 21-08-2018

  GAZETA WYBORCZA Nie mówcie, że się nie da" - tablicę z takim tytułem pokazał dziennikarzom Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, pod nowymi blokami na ul. Jana Kazimierza i Sowińskiego. -

 • Reklama oddała dom

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-08-2018

  Dom przy ul. Fosa 30 przez ostatnie lata był permanentnie opakowany w wielkoformatową reklamę. W przeddzień kontroli inspektorów nadzoru budowlanego reklamy zniknęły.

 • Metro z pozwoleniami

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MARTYNA ŚMIGIEL, JAKUB CHEŁMIŃSKI 21-08-2018

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał ostatnie dwa brakujące pozwolenia na budowę metra na Bródnie. Teraz można już przygotować pełną dokumentację potrzebną do podpisania umowy z wykonawcą.

 • SZEJKOWIE DOSTANĄ MILIONY?

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 21-08-2018

  Dyplomaci z Kataru są oburzeni decyzjami miejskich planistów. Działkę w pobliżu Sejmu ratusz przeznaczył na zieleń, a Katarczycy chcieli tam zbudować ambasadę.

 • Śpiewak na tropie układu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa PAWEŁ GAWLIK 21-08-2018

  Prawnik, który kandyduje do Sądu Najwyższego, przejął w trybie reprywatyzacji kamienicę na Mokotowie. - Działał w układzie towarzysko-biznesowym z działaczami PiS - twierdzi aktywista Jan Śpiewak.

 • Kamienica jak Feniks

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MARTYNA ŚMIGIEL 21-08-2018

  Czerwona cegła, surowy charakter, nawiązujący do historii przemysłowy sznyt, ale też ocieplająca wizerunek i spajająca całość zieleń. Tak ma wyglądać Centrum Kreatywności Nowa Praga, które powstanie w spalonych kamienicach przy ul. Targowej i Inżynierskiej.

 • Artur Jędrzejczyk, wyrzut sumienia

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa PIOTR WESOŁOWICZ 21-08-2018

  Władze Legii chciały pozbyć się 31-letniego reprezentanta Polski i zmusić go do odejścia. Ten jednak zagryzł zęby i przeczekał zły czas. Dziś, jako jeden z niewielu piłkarzy Legii, na boisku błyszczy.

 • PO POMOC DO KLASZTORU

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa WOJCIECH KARPIESZUK 20-08-2018

  Poważnie chory mężczyzna mieszka w przyczepie kempingowej na Targówku. Musi się wyprowadzić, bo nie ma tam warunków do zmiany worków stomijnych. Dzielnicowy ośrodek pomocy społecznej wysłał go do sióstr zakonnych, gdzie musiałby podporządkować się klasztornemu rygorowi

 • Seniorzy młodzi duchem

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa WOJCIECH KARPIESZUK 20-08-2018

  Kilka tysięcy osób w kolorowych kapeluszach i wiankach z balonami i transparentami przeszło przez Warszawę w Paradzie Seniorów. Z głośników rozbrzmiewały międzypokoleniowe przeboje, choćby: "Chałupy

 • ORZEŁ NAD WYCIĘTYM PARKIEM

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa JAKUB CHEŁMIŃSKI 20-08-2018

  Kino w technologii 7D w miejscu parku? W Sulejówku drwale już wycinają drzewa. Władze miasta marzą, żeby każdy mógł w wirtualnych goglach zobaczyć Polskę oczami orła bielika.

 • Kto zbuduje park Zachodni? Chętnych brak

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa WOJCIECH KARPIESZUK 20-08-2018

  Kolejne opóźnienie przy budowie parku Zachodniego. Po bankructwie wykonawcy nie udał się przetarg na nowego. Nikt się nie zgłosił. Park miał być gotowy już w 2017 r.

 • Dorośli też zasługują na plac zabaw

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa KONRAD WOJCIECHOWSKI 20-08-2018

  Czy zaganiany człowiek po pracy może pójść na WF i znów poczuć się jak za szkolnych lat? Na warszawskim Żoliborzu powstaje nowa przestrzeń treningowa, która to umożliwi. Zupełnie inna od tradycyjnych klubów fitness czy siłowni.

 • Patryk Jaki przedstawił swoją drużynę

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa WOJCIECH KARPIESZUK 20-08-2018

  - Chcemy wprowadzić nowy styl komunikowania - oświadczył mokotowski radny Jacek Ozdoba, który został rzecznikiem sztabu wyborczego. Na spotkaniach kandydata zasłynął z ośmieszania tych, którzy zadają Patrykowi Jakiemu niewygodne pytania.

 • Hotel MDM piękny jak nigdy

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MICHAŁ WOJTCZUK 20-08-2018

  Z każdym dniem ubywa rusztowań osłaniających hotel MDM przy pl. Konstytucji. Widać już pięknie odnowioną elewację socrealistycznego budynku.

 • Idą wybory, wraca spór o Pałac Saski

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa TOMASZ URZYKOWSKI 20-08-2018

  Zatrzymana dziesięć lat temu odbudowa Pałacu Saskiego powraca jako temat przed wyborami samorządowymi. Partia Nowoczesna proponuje konkurs architektoniczny na nową formę gmachu, porozumienie Wygra Warszawa optuje za pieczołowitą rekonstrukcją, a Ruchy Miejskie dla Warszawy chcą oddać decyzję mieszkańcom stolicy.

 • WARSZAWSKA PYZA ZA LANGOSZE

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa MAŁGOSIA MINTA 20-08-2018

  WWW.MINTAEATS.COM Są wysmażone na chrupiąco i miękkie w środku, okraszone kwaśną śmietaną, nieprzyzwoicie tłuściutkie i proste w obsłudze. W tym roku nagrodę dla najlepszego warszawskiego street food

 • FOTOGRAFIA UCZY PATRZENIA NA MIASTO

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa IGNACY DUDKIEWICZ 20-08-2018

  MAGAZYN KONTAKT Nie robię zdjęć, ale uwielbiam je oglądać. Zwłaszcza gdy ktoś posiadł umiejętność odnajdywania w zwykłości i codzienności nutki tajemnicy lub paradoksu. Dzięki nim Warszawa, którą ogl

 • Warszawski karnawał przeciw wykluczeniu

  [ DLO WA ] - Strony Lokalne Warszawa ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI 20-08-2018

  Jutro zaczynają się Warszawskie Dni Różnorodności. Potrwają do 8 września. W programie otwarcie m.in. pierwszej ukraińskiej galerii streetartowej i treningi piłki nożnej dla kobiet.

Polecane tematy