Miejsce publikacji

[ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław

(znalezionych: 26095 )

 • Jenot zabił pięć pingwinów

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław UJ 14-11-2018

  Na wybieg pingwinów przylądkowych we wrocławskim zoo dostał się jenot i zaatakował pingwiny.

 • Powstaje Jarmark Bożonarodzeniowy

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław K, UJ 14-11-2018

  Na wrocławskim Rynku, pl. Solnym, ul. Oławskiej i ul. Świdnickiej rozpoczęło się stawianie bud corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jego otwarcie za 10 dni, a w tym roku jarmark potrwa do sylwestra.

 • BEZPARTYJNI W KOALICJI Z PIS

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK HARŁUKOWICZ 14-11-2018

  Bezpartyjni Samorządowcy zawarli porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością dotyczące utworzenia wspólnej koalicji na Dolnym Śląsku. Ceną, jaką zapłaci za nią rząd, będzie obniżenie o 15 proc. podatku miedziowego. Czy koalicja przetrwa całą pięcioletnią kadencję, czy zmieni się już jesienią przyszłego roku?

 • POLICJA SZUKA NARODOWCÓW

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław KAROLINA KIJEK 14-11-2018

  Policja poszukuje pięciu uczestników marszu narodowców, który przeszedł 11 listopada przez Wrocław. Są podejrzewani o odpalenie rac.

 • Miliardowy kontrakt KGHM z Chinami

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MARCIN HOŁUBOWICZ 14-11-2018

  KGHM już jest największym polskim eksporterem do Chin - spółka zawarła wieloletni kontrakt z firmą China Minmetals. Umowa jest warta blisko cztery miliardy dolarów.

 • Nowoczesna chce finansować in vitro z kasy miasta

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGDALENA KOZIOŁ 14-11-2018

  Nowoczesna we Wrocławiu wraca do tematu dofinansowania zabiegów in vitro z kasy miejskiej. To będzie pierwsza uchwała, jaką złożą w nowej kadencji rady miasta.

 • Aktywiści o planie transportowym

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MATEUSZ KOKOSZKIEWICZ 14-11-2018

  Urzędnicy w październiku przedstawili projekt nowego planu dla wrocławskiego transportu.- Żeby plan przyniósł skutek, trzeba wpisać do niego konkretne działania, choćby kursy kolei miejskiej albo priorytet w sygnalizacji dla tramwajów - twierdzą działacze Akcji Miasto.

 • 100 tysięcy zł dla Fabryki św. Mikołaja

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław KAROLINA KIJEK 14-11-2018

  Firma Profit Development SA, złoty sponsor i partner Fabryki św. Mikołaja, przekazała na tegoroczną akcję "Wyborczej Wrocław" 100 tys. zł.

 • CENY MIESZKAŃ ROSNĄ, A ICH SPRZEDAŻ SPADA

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MARLENA JOKS 14-11-2018

  Aż o 13 proc. wzrosła w ciągu roku we Wrocławiu cena metra kwadratowego nowych mieszkań z rynku pierwotnego, a o ponad 6 proc. - używanych. Tak wysokich wzrostów, zwłaszcza na rynku pierwotnym, nie akceptują kupujący. Sprzedaż nowych mieszkań spadła już o ponad 42 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku

 • CZY MIEDŹ WYJDZIE Z KRYZYSU?

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław ROZMAWIAŁ DAWID ANTECKI 14-11-2018

  Trudne momenty i kryzysy zdarzają się w najlepszych zespołach. Sztuką jest utrzymać emocje na wodzy i pozwolić wyjść z dołka osobie, której jeszcze niedawno ufało się w stu procentach - mówi trener Dominik Nowak.

 • Biurowiec z tarasami

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK KULESZA 14-11-2018

  Już rozpoczęła się budowa biurowca Infinity przy ul. Legnickiej. Prace mają kosztować ok. 50 mln zł i powinny się zakończyć za niecałe dwa lata.

 • NOWY PROKURATOR REGIONALNY

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK HARŁUKOWICZ 13-11-2018

  Artur Rogowski jest nowym prokuratorem regionalnym we Wrocławiu. To on w grudniu ubiegłego roku umorzył śledztwo w sprawie wypadku prezydenckiej limuzyny na autostradzie A4.

 • W TABELI ŚLĄSK CORAZ NIŻEJ

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław ARTUR BRZOZOWSKI 13-11-2018

  W ostatniej rundzie spotkań ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław zremisowali w Zabrzu z Górnikiem 2:2. Niestety w tabeli Śląsk oddala się od pierwszej ósemki.

 • Nie chcą sądzić sędziego

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław AGNIESZKA DOBKIEWICZ, UJ 13-11-2018

  Wałbrzyski sąd nie zajmie się sprawą sędziego i jego żony oskarżonych o kradzież pendrive?ów. Sędziowie odmówili z uwagi na kontakty zawodowe i towarzyskie.

 • Kolejny świetny wyścig konia z Partynic

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław ART 13-11-2018

  Ogier Fazza Al Khalediah, trenowany na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, zajął drugie miejsce w prestiżowej gonitwie na torze w Abu Dhabi z pulą nagród 1,2 mln euro.

 • Mistrz zostaje w Sparcie

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław RED 13-11-2018

  Tai Woffinden podpisał nowy kontrakt ze Spartą Wrocław. Woffinden to aktualny indywidualny mistrz świata. W sumie Anglik trzy razy sięgał po indywidualne złoto (2013, 2015, 2018). Woffinden jest też

 • MARSZ NIENAWIŚCI

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław KAROLINA KIJEK, WSPÓŁPRACA JOANNA URBAŃSKA, LESZEK FRELICH 13-11-2018

  Po raz pierwszy został rozwiązany idący 11 listopada ulicami Wrocławia marsz narodowców. W stronę pokojowo kontrmanifestujących poleciały race, butelki i petardy. Trzy osoby, w tym policjant, zostały ranne

 • Park Mamuta wreszcie otwarty

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław KAKI 13-11-2018

  To długo wyczekiwana przez mieszkańców Oporowa inwestycja. Została oficjalnie otwarta w sobotę podczas osiedlowego pikniku.

 • Kobieca ścieżka na bulwarze Słonecznym

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław BEATA MACIEJEWSKA 13-11-2018

  Prezydent Rafał Dutkiewicz pokazał projekt rewitalizacji bulwaru Słonecznego ze ścieżką dydaktyczną obrazującą historię przyznania praw wyborczych dla kobiet. Prace zaczną się na wiosnę.

 • Radosna Parada Niepodległości

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław KAROLINA KIJEK 13-11-2018

  Tysiące wrocławian pokazało, że świętować można również radośnie i pokojowo. Przez miasto przeszły cztery biało-czerwone pochody, by na koniec wspólnie bawić się przy pl. Wolności.

Polecane tematy