Miejsce publikacji

[ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław

(znalezionych: 27410 )

 • Na starość wygoda zamiast wygódki

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław PIOTR BERA 21-03-2019

  Wodę nosi wiadrami, a za ubikację służy jej rozpadający się wychodek - w takich warunkach żyje 80-letnia pani Wiesława z Brzeziej Łąki pod Wrocławiem. Trwa zbiórka internetowa, by zbudować kobiecie łazienkę.

 • ZASKAKUJĄCA NOMINACJA

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK HARŁUKOWICZ 21-03-2019

  Prokurator Justyna Pilarczyk, znana przede wszystkim z umorzenia śledztwa wobec szefowej dolnośląskiego ONR, będzie od kwietnia nowym rzecznikiem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

 • Śmierć od ciosu nożem

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław EWA WILCZYŃSKA 21-03-2019

  40-letnia kobieta została zamordowana podczas rodzinnej awantury. Biegli w czasie sekcji zwłok stwierdzili na jej ciele kilkanaście ran ciętych i trzy kłute, w tym jedną śmiertelną prosto w serce.

 • Zielona obwodnica miasta

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MATEUSZ KOKOSZKIEWICZ 21-03-2019

  Obwodnica pieszo-rowerowa Wrocławia, zwana też Promenadą Krzycką, to przedwojenny szlak spacerowy, który teraz ma doczekać się odnowy. Magistrat zbiera opinie na temat przyszłości trasy.

 • TYCH TWÓRCÓW WARTO ZAUWAŻYĆ

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGDA PIEKARSKA 21-03-2019

  Wczoraj wręczyliśmy WARTO - nagrody dla młodych artystów. Największą niespodzianką był werdykt publiczności, która zagłosowała na Macieja Bobulę, poetę z Szalejowa Górnego

 • Spotkanie z Zawadą

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGA 21-03-2019

  W ramach cyklu "Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze" dziś o godz. 19 w klubie Proza rozpocznie się spotkanie z Filipem Zawadą, muzykiem, fotografem, poetą, pisarzem, autorem powieści "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek".

 • Tumski do remontu

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MATEUSZ KOKOSZKIEWICZ 21-03-2019

  Zabytkowy most ma przejść gruntowny remont połączony m.in. z wymianą nawierzchni - przy okazji usunięte zostaną kłódki zakochanych. Pojawił się pomysł, aby nie złomować kłódek, tylko przetopić je w jedno wielkie serce i postawić w centrum miasta.

 • JACKA SUTRYKA REWOLUCJI CIĄG DALSZY

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK HARŁUKOWICZ 21-03-2019

  Rada nadzorcza odwoła dziś Andrzeja Baworowskiego ze stanowiska prezesa Hali Ludowej. To kolejny etap urządzania miejskich spółek przez ekipę nowego prezydenta Jacka Sutryka. I kolejne posunięcie tru

 • Wrocław ma lepiej zadbać o zieleń

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MATEUSZ KOKOSZKIEWICZ 21-03-2019

  Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił nowy przetarg na prace pielęgnacyjne w parkach. - Będziemy znacznie lepiej dbać o parki, a wykonawcy nie będą niszczyć roślinności ciężkim sprzętem - zapewniają urzędnicy.

 • Pani minister zakłamuje rzeczywistość

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław ROZMAWIAŁA KAROLINA KIJEK 21-03-2019

  Powiedzieliśmy sobie: jeśli nie teraz, to nigdy! Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Wielu nauczycieli chce odejść z zawodu albo już to robi - podkreśla Mirosława Chodubska.

 • Mieszkania mocno podrożały

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK KULESZA 20-03-2019

  We Wrocławiu jest w ofercie 8,5 tys. nowych mieszkań, a ich średnia cena to 7284 zł za m kw. Po silnym ubiegłorocznym wzroście są więc niemal tak samo drogie jak w 2008 r., gdy rozpoczął się światowy kryzys.

 • LECĄ GŁOWY ZA STRIPTIZ

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław JACEK HARŁUKOWICZ 20-03-2019

  Burza po publikacji "Wyborczej" o striptizie na "babskim combrze" w Boguszowie-Gorcach. Biorąca w nim udział wicestarosta wałbrzyska Iwona Frankowska została usunięta z szeregów PiS. A zastępca burmistrza miasta Sebastian Drapała na polecenie przełożonych zawiesił członkostwo w Porozumieniu Jarosława Gowina

 • Partner Biedronia liderem listy Wiosny we Wrocławiu

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MATEUSZ KOKOSZKIEWICZ 20-03-2019

  Krzysztof Śmiszek, prawnik i naukowiec potwierdził, że będzie jedynką w okręgu dolnośląsko-opolskim na liście partii Wiosna Roberta Biedronia.

 • Poeci godni Silesiusa

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGDA PIEKARSKA 20-03-2019

  Ewa Lipska została laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius - za całokształt twórczości. Szansę na wyróżnienie za debiut ma Maciej Bobula, nominowany również do przyznawanej przez naszą redakcję nagrody WARTO.

 • PRZEDBIEGI PRZED KLUCZOWĄ GRĄ

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław ARTUR BRZOZOWSKI 20-03-2019

  Koszykarki Ślęzy zagrają dziś we Wrocławiu z CCC Polkowice. Ale tak naprawdę kluczowa pozostaje jedna niewiadoma - w jakiej fazie play-off drużyny te wpadną na siebie.

 • Kiedyś było tam prosektorium, teraz powstaje luksusowa willa

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGDA NOGAJ 20-03-2019

  "Inwestycja jest dedykowana ludziom o wysublimowanym guście" - zapewnia deweloper. Brzmi to dwuznacznie w kontekście historii obiektu, ale nie o nią chodzi. O przeszłości zabytku firma nawet nie wspomina. Może i dobrze, bo ważniejsze, że daje mu przyszłość.

 • TO NIE BYŁ BŁĄD LEKARZA

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław EWA WILCZYŃSKA 20-03-2019

  Blisko trzy lata ciągnął się proces w sprawie zaszycia przez chirurga dwóch chust w ciele pacjenta. Sąd go uniewinnił, tłumacząc, że błąd wprawdzie został popełniony, ale przez instrumentariuszki. Rodzina zmarłego zapowiada apelację.

 • Powstanie skwer z okruchami Breslau

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław BEATA MACIEJEWSKA 20-03-2019

  300 lat temu był tu cmentarz, teraz jest parking, a będzie skwer z reliktami starego Wrocławia. Dzikie lapidarium przy Bernardyńskiej przestanie wreszcie straszyć.

 • W SKRÓCIE

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław BP 20-03-2019

  Miasto sprzedało tereny przy Dworcu Świebodzkim Miasto sprzedało tereny przy Dworcu Świebodzkim Za 30,5 mln zł gmina Wrocław sprzedała dwie działki przy ul. Nabycińskiej i pl. Orląt Lwowskich. Dzięki

 • Obrońcy praw kobiet skazani przez wrocławski sąd

  [ DLO WR ] - Strony Lokalne Wrocław MAGDALENA KOZIOŁ 20-03-2019

  Marta Lempart i Marcin Murzyński zostali uznani za winnych zakłócenia zgromadzenia Fundacji Pro - Prawo do Życia. - Przekroczyli granice wolności wypowiedzi - uznał we wtorek wrocławski sąd.

Polecane tematy