Miejsce publikacji

[ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra

(znalezionych: 16268 )

 • Reputacja lubuskich miast

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra ARTUR ŁUKASIEWICZ 21-03-2019

  Miastem cieszącym się najwyższą reputacją wśród Polaków jest Wrocław. Zielona Góra znalazła się w środku stawki, a Gorzów ją zamyka.

 • Lubuscy nauczyciele szykują się do strajku

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra PIOTR BAKSELEROWICZ 21-03-2019

  W szkołach i placówkach oświatowych w całej Polsce trwa referendum strajkowe. Do lubuskiego ZNP spłynęły już wyniki z połowy oddziałów. - Prawie 80 proc. oddziałów jest za przystąpieniem do strajku - mówi Bożena Mania, szefowa ZNP w woj. lubuskim.

 • Wiosna Biedronia przyszła do wojewody

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra DARIUSZ BARAŃSKI 21-03-2019

  Pierwsze przebłyski politycznej Wiosny w Lubuskiem. Działacze ruchu poszli do gorzowskich urzędów z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej o zatrudnionych i ich zarobkach. Angażują się też w przygotowania do eurowyborów.

 • KTO URATUJE MOST NA ODRZE

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra MAJA SAŁWACKA, FILIP ZIAREK 21-03-2019

  Stan mostu w Cigacicach jest tak zły, że właściwie mogą po nim jeździć rowery. Prezydent Zielonej Góry, przejął go, gdy powiększał miasto. Tyle że dziś pieniędzy na remont nie ma. Z opresji wyratować ma go... wojewoda lubuski.

 • Ślubowali nowi lubuscy policjanci

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra BAKS 20-03-2019

  W wojewódzkiej komendzie policji w Gorzowie przysięgę złożyło 25 nowych funkcjonariuszy, wśród nich siedem kobiet. Przyszli policjanci przejdą teraz szkolenie w Słupsku. Po sześciu miesiącach będą go

 • Samobójstwa: pasek od spodni albo słup wysokiego napięcia

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra MAJA SAŁWACKA 20-03-2019

  Zimowa depresja, wiosenne miłosne zawody - policjanci ratują kolejnego samobójcę. 20-latka z Rzepina odratowano w ostatniej chwili. Miał zaciśnięty pasek na szyi.

 • Do szkoły liczą się tylko punkty

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra DARIUSZ BARAŃSKI 20-03-2019

  Nie miejsce zamieszkania, a liczba zdobytych punktów ze świadectw i egzaminów decyduje o przyjęciu do szkoły średniej - informuje Urząd Miasta. Łącznie w gorzowskich szkołach średnich powstanie 129 klas pierwszych.

 • WIĘCEJ LOTÓW DO WARSZAWY

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra SZYMON PŁÓCIENNIK 20-03-2019

  PLL LOT do końca 2020 r. będą obsługiwały połączenia na trasie Babimost - Warszawa. Woj. lubuskie zapłaci narodowemu przewoźnikowi 14,9 mln zł. Rejsów ma być więcej i mają odbywać się w dogodniejszych godzinach.

 • Wieszcz Mickiewicz ustąpi miejsca skrzyżowaniu

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra DARIUSZ BARAŃSKI 19-03-2019

  Powoli szykuje się ten dzień, kiedy Mickiewicz zrobi w tył zwrot i pomaszeruje 12 metrów w głąb skweru Wolności. Dziś gorzowski pomnik wieszcza zawadza, bo w tym miejscu powstanie nowe rondo. Na razie usunięto drzewa spod pomnika.

 • Tragedia na zakrapianej imprezie

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra SZP 19-03-2019

  Starsza kobieta zmarła podczas domowej imprezy w bloku przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Do tragedii doszło w sobotę późnym wieczorem. Policja otrzymała informację, że w bloku przy ul. Wyszyńsk

 • JUŻ ZATANKUJESZ NA DRODZE S3

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra MAJA SAŁWACKA 19-03-2019

  Firmy postawią stacje benzynowe i restauracje na drodze S3. Będą płacić GDDKiA stałą opłatę za dzierżawę gruntu i procent od utargu.

 • Panie pilocie, pasażerowie do Turcji w samolocie!

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra PIOTR BAKSELEROWICZ 18-03-2019

  Pierwsze rejsy czarterowe w historii lotniska w Babimoście uruchomi biuro podróży Coral Travel wspólnie z firmą przewoźniczą Onur Air. Samoloty będą latać do Turcji już w te wakacje.

 • CO SIĘ BUDUJE? SKLEPY I RONDA

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra FILIP ZIAREK, BAKS, SZP, PN 18-03-2019

  Na terenie dawnej Estrady w Zielonej Górze powstanie centrum handlowe. Obok znajdą się nowe rondo i parking na 300 samochodów. Inwestycja rusza ponad dwa lata później, niż planowano. Ok. 45 mln zł wykłada spółka P.A. Nova z Gliwic

 • Góra skreśla faworyta regionu

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra ARTUR ŁUKASIEWICZ 18-03-2019

  Duża niespodzianka: w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego na liście Koalicji Obywatelskiej zabraknie senatora Waldemara Sługockiego. Wystartuje za to marszałek Elżbieta Polak. Szykuje się też powrót do dużej polityki Witolda Pahla.

 • Obrona poczty w Guben

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra ARTUR ŁUKASIEWICZ, DARIUSZ BARAŃSKI 15-03-2019

  W niemieckim Guben chcą zlikwidować pocztę. Protestują mieszkańcy, a burmistrz prosi o wsparcie Polaków z Gubina. Jest duży odzew.

 • TOUT LA-HAUT

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra MONIKA KOWALSKA 15-03-2019

  Reżyseria: Serge Hazanvicius, obsada: Kev Adams, Vincent Elbaz. Francja/Indie 2017

 • Mama plus także dla ojca

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra FILIP ZIAREK 15-03-2019

  Z początkiem marca wszedł w życie kolejny program rządu wspierający rodzinę. "Mama 4 plus" to dodatkowe pieniądze również dla ojców. Do zielonogórskiego ZUS wpłynęło już pół tysiąca wniosków.

 • Koparki ryją w parku Siemiradzkiego

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra DARIUSZ BARAŃSKI 15-03-2019

  Trudno dziś chodzić po parkowych ścieżkach, bo główne trakty zamieniły się w teren budowy. Trwa zapowiadana od kilku lat rewitalizacja gorzowskiego parku Siemiradzkiego.

 • Rektor podzieli kasę

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra FILIP ZIAREK 15-03-2019

  Ponad 916 mln zł trafi na konta polskich uczelni - informuje Ministerstwo Nauki. Pieniądze są przeznaczone na podwyżki płac. Ile dostanie Uniwersytet Zielonogórski?

 • NIK: W zabytkach chaos i lata zaniedbań

  [ DLO ZI ] - Strony Lokalne Zielona Góra SZYMON PŁÓCIENNIK 15-03-2019

  Z raportu NIK wyłania się ponury obraz ochrony zabytków w woj. lubuskim. Nie wiadomo dokładnie, ile ich jest na terenie konkretnych gmin i w jakim są stanie. Wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków brakuje pieniędzy i pracowników.

Polecane tematy