Miejsce publikacji

[ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie

(znalezionych: 3580 )

 • KISZONE CZY KWASZONE? DŻEM CZY MARMOLADA? CO ZA RÓŻNICA?!

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie OPRACOWAŁA EWA TOMKOWSKA 19-01-2018

  Kupujemy najczęściej bez wczytywania się w informacje na etykietach. Napis "wanilinowy" widzimy jako "waniliowy". Zamiast soku bierzemy nektar, bo "jedno i drugie z owoców". Pytamy ekspertów, na co zwracać uwagę na zakupach.

 • JAK ZDOBYWAĆ WIELKIE GÓRY

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie DOMINIK SZCZEPAŃSKI, ROZMAWIAŁ DOMINIK SZCZEPAŃSKI 19-01-2018

  - Żadna góra nie jest warta paznokcia i K2 nie jest wyjątkiem - mówi himalaista Adam Bielecki. Ale jakie trzeba mieć ścięgna, płuca i serce, by wejść na ostatni niezdobyty w zimie ośmiotysięcznik?

 • SKĄD BRAĆ SIŁĘ W CZASIE CHOROBY

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ANITA KARWOWSKA 19-01-2018

  W czasie długiego leczenia musimy znaleźć motywację do pokonania choroby. W walce z nowotworem również w Polsce coraz częściej pomagają cancer coachowie.

 • GDZIE BYŁ TEN DRUGI BLIŹNIAK?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MONIKA WÓJCIK* (POŁOŻNA) 19-01-2018

  Ta historia wydarzyła się kilka lat temu w prima aprilis. Zapamiętałam ten dzień, bo wszyscy jej uczestnicy, włącznie ze mną, na początku byli przekonani, że ktoś ich wkręca.

 • KRAJOBRAZ PO OBIECUJĄCYM MINISTRZE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ELŻBIETA CICHOCKA (GAZETA WYBORCZA) 19-01-2018

  Ministrowie przychodzą i odchodzą, problemy jednak pozostają. Teraz największym kłopotem jest głęboki kryzys kadrowy w systemie zdrowia.

 • Jak żyć dłużej w zdrowiu i dobrej kondycji

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 19-01-2018

  Czy istnieją środowiskowe i genetyczne podstawy długowieczności? Jak aktywność fizyczna wpływa na starzejący się organizm? Czy można być stulatkiem bez alzheimera? Czy witamina D to nowy eliksir młod

 • LICZ SIĘ ZE ZDROWIEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WOJCIECH MOSKAL (GAZETA WYBORCZA) 19-01-2018

  2 tys. pacjentów chorych na raka kwalifikuje się rocznie do terapii protonowej, ale może z niej skorzystać tylko 600. Protonoterapia to nowoczesna i precyzyjna metoda zwalczania nowotworów, zwłaszcza tych najtrudniejszych do leczenia, położonych w mało dostępnych lokalizacjach albo w bliskim sąsiedztwie tzw. narządów krytycznych.

 • CO JEMY, KIEDY ZAMAWIAMY PRZEZ INTERNET

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WOJCIECH MOSKAL 19-01-2018

  Kebab w Warszawie, pizzę w Poznaniu, a w Krakowie tradycyjny polski obiad. Takie dania Polacy najchętniej zamawiają przez internet. Jedzenie z dostawą do domu kupujemy coraz częściej. Królują kebab, pizza i pierogi, ale jest też coraz wyraźniejszy trend na zdrową żywność.

 • CELOWANIE W GENY CORAZ CZĘSTSZĄ METODĄ WALKI Z RAKIEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ROZMAWIAŁ WOJCIECH MOSKAL 19-01-2018

  Każdy z nas dostaje od rodziców swój własny materiał genetyczny. Swoje genetyczne "tło". Zapisane w nim zmiany decydują w pewnym sensie o tym, czy będziemy chorowali, ale też o tym, jak zareagujemy na leki.

 • CHROŃ KRĘGOSŁUP Z KOZAKIEWICZEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WŁADYSŁAW KOZAKIEWICZ 19-01-2018

  - Wykonując ćwiczenia wzmacniające tułowia, można w dużej mierze złagodzić dolegliwości związane z kręgosłupem - mówi mistrz olimpijski w skoku o tyczce.

 • POGODA DLA WRAŻLIWYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie RAFAŁ MASZEWSKI (KLIMATOLOG) 19-01-2018

  W niedzielę po nieco cieplejszej końcówce tygodnia napłynie zimne powietrze z północy. Spadek temperatury najbardziej odczują mieszkańcy wschodniej Polski. Tam będzie mroźno, w nocy nawet -12 stopni.

 • PRAWDA CZY MIT: odmrożenia trzeba rozcierać?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA (GAZETA WYBORCZA) 19-01-2018

  Wystarczy nawet niewielki mróz i wiatr, by lekko odmrozić sobie nieosłonięte dłonie. Wtedy skóra staje się zaczerwieniona, piecze i swędzi, czujemy ból, a dłonie nawet nieco puchną. To skutek zaburze

 • ZIMOWE BRUSCHETTY Z JARMUŻEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MAŁGORZATA MINTA (GAZETA WYBORCZA) 19-01-2018

  Najbardziej klasyczne bruschetty podaje się ze świeżymi, pachnącymi pomidorami. A co, gdy ich brak? Wówczas można sięgnąć po to, co jest w sezonie, i przygotować tę wartościową przekąskę, która świet

 • LICZBA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 19-01-2018

  LICZBA 33 proc. 33 proc. wydatków na świąteczne i noworoczne kampanie reklamowe pochodziło z branży farmaceutycznej. Instytut Monitorowania Mediów

 • NIE MIESZAJ... surowych warzyw z długim lotem samolotema

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie HANNA STOLIŃSKA-FIEDOROWICZ* (DIETETYCZKA), NOT. ET 19-01-2018

  Posiłek zjedzony przed podróżą samolotem nie powinien się składać z surowych warzyw i owoców, ponieważ mogą one wywołać wzdęcia spowodowane różnicą ciśnień. Z tego samego powodu lepiej zrezygnować z

 • CZEKAĆ NA DZIECKO MOŻNA ROK. POTEM TRZEBA DZIAŁAĆ

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ROZMAWIAŁA MARGIT KOSSOBUDZKA 12-01-2018

  Dziś 40-letnie kobiety są atrakcyjne i wyglądają młodo, tak też się czują i uznawane są za młode, ale jeśli chodzi o prokreację, nasza biologia nie nadąża za tą zmianą społeczną. Nadal jest tak, że kobieta poniżej 35. roku życia ma większą szansę na skuteczne leczenie niepłodności i zajście w ciążę, a potem jest coraz trudniej.

 • NIE WIERZYŁA, ŻE GROZI JEJ ŚMIERĆ

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie DR N. MED. JERZY SIKORA* (KARDIOLOG) 12-01-2018

  Kiedyś jednego dnia przywieziono do naszej kliniki z dwóch różnych szpitali kobiety z kardiomiopatią połogową. Ta choroba oznacza zagrożenie życia.

 • JAK UNIKNĄĆ PSYCHICZNEGO WYCZERPANIA NA UCZELNI

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie EWA TOMKOWSKA 12-01-2018

  Wiele mówi się dziś o stanie psychicznym uczniów, ale o problemach studentów, doktorantów, wykładowców słyszymy rzadko. Znaczenie ma tu obiegowa opinia, że studia to najpiękniejszy czas w życiu, a praca na uczelni wyższej nie jest obciążająca.

 • ORKIESTRA GRA DLA NOWORODKÓW

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ANITA KARWOWSKA 12-01-2018

  Przez 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposażyła specjalistyczne ośrodki w sprzęt do leczenia noworodków. Teraz fundacja chce, by rodzące się dzieci w każdym szpitalu w Polsce miały równe szanse na zdrowie.

 • SIEDMIOLATKI POTRAFIĄ RATOWAĆ ŻYCIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ANITA KARWOWSKA 12-01-2018

  Ilu dorosłych w Polsce potrafi właściwie przekazać informację do pogotowia, ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji i przeprowadzić resuscytację? Bo dzieci - już trzy miliony.

Polecane tematy