Miejsce publikacji

[ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie

(znalezionych: 3438 )

 • PRZEZ LĘK O SWOJĄ RĘKĘ WYCOFAŁA SIĘ Z ŻYCIA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie PIOTR GOC*, PSYCHOTERAPEUTA 10-11-2017

  Była uczennicą renomowanego warszawskiego liceum. Miała mnóstwo znajomych, była szczęśliwą nastolatką. Niezbyt groźny - jak by się mogło wydawać - wypadek wszystko to przekreślił.

 • PO JABŁKU NIE SIĘGAJ OD RAZU PO SZCZOTECZKĘ

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 10-11-2017

  Odżywiasz się zdrowo - jesz dużo surowych owoców i warzyw, a zamiast napojów gazowanych pijesz naturalne soki. Ale czy twoje zęby na pewno to lubią?

 • MIEJSCE ZAMIESZKANIA MA ZNACZENIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ELŻBIETA CICHOCKA, GAZETA WYBORCZA 10-11-2017

  Wszyscy polscy pacjenci płacą składki na tych samych zasadach, ale ich dostęp do leczenia zależy od tego, w jakim województwie mieszkają.

 • ARSENAŁ TERAPII. JAK LECZYĆ CUKRZYCĘ

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ROZMAWIAŁA MARGIT KOSSOBUDZKA 10-11-2017

  Przede mną siedzi pacjentka, a nie przypadek z badań klinicznych, i muszę dla niej indywidualnie opracować najlepszy plan leczenia. Wiedza, jak kojarzyć nowe leki na cukrzycę ze starymi, w jakiej dawce je proponować, w jakiej kolejności, u jakiego chorego, wymaga coraz większego doszkalania się.

 • PRAWDA CZY MIT: Lepiej rano nie operować serca?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA, GAZETA WYBORCZA 10-11-2017

  Czy pora dnia może mieć znaczenie dla powodzenia zabiegu chirurgicznego? Na to pytanie szukali odpowiedzi naukowcy. Najnowsze wydanie pisma "The Lancet" przedstawia wyniki pracy francuskich lekarzy.

 • LICZ SIĘ ZE ZDROWIEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA, GAZETA WYBORCZA 10-11-2017

  Jak na 38-milionowy kraj to mało. Polacy w niewielkim stopniu korzystają z unijnej dyrektywy o transgranicznej opiece medycznej. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że nie ma chyba u nas dorosłego obywatela, który nie zetknąłby się z problemem kolejek do leczenia.

 • POGODA DLA WRAŻLIWYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie RAFAŁ MASZEWSKI, KLIMATOLOG 10-11-2017

  Do końca tygodnia Polska będzie w zasięgu deszczowego frontu znad Atlantyku. Potem z północy zacznie docierać zimne powietrze. Temperatura spadnie o kilka stopni. Na południowym wschodzie może padać

 • POMPKI I PRZYSIADY WYDŁUŻAJĄ ŻYCIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WOJCIECH MOSKAL 10-11-2017

  Proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie mogą zmniejszać ryzyko zgonu z powodu choroby nowotworowej prawie o jedną trzecią - dowiedli australijscy naukowcy.

 • UWAGA NA NIEDOCUKRZENIE!

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 10-11-2017

  Niedocukrzenia w cukrzycy są dziś tak samo poważnie traktowane jak zbyt wysoki poziom glukozy.

 • JEDZ PIĘĆ RAZY DZIENNIE I CHUDNIJ

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie HANNA STOLIŃSKA-FIEDOROWICZ*, DIETETYCZKA 10-11-2017

  Najczęściej tyjemy, gdy jemy zbyt rzadko i zbyt duże porcje naraz. Wygłodniali częściej rzucamy się na rzeczy tuczące, przetworzone, niezdrowe. Proste, prawda? A jak ta wiedza może pomóc w zrzucaniu nadmiarowych kilogramów?

 • CZY POWIESZ SZEFOWI, ŻE MASZ RAKA?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 10-11-2017

  Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracodawca nie ma prawa żądać od nas informacji o chorobie. Z drugiej strony przemilczenie tego faktu może odebrać jako brak lojalności - rak może spowodować długą nieobecność w pracy.

 • NIE MIESZAJ... echinacei z lekami przeciwwirusowymi

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie DR HAB. N. MED. MAREK POSTUŁA*, KARDIOLOG, INTERNISTA, NOT. ET 10-11-2017

  Echinacea jest stosowana do wzmocnienia układu odpornościowego. Często używamy jej jako leku homeopatycznego przy przeziębieniach. Trzeba jednak pamiętać, że echinacea wchodzi w interakcję z lekami m

 • PIKANTNY OMLET Z KALAFIOREM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MAŁGORZATA MINTA, GAZETA WYBORCZA 10-11-2017

  Za kalafiorem ciągnie się zła sława rozgotowanego, mdławego w smaku warzywa. A tymczasem odpowiednio potraktowany stanowi świetny składnik dań lub danie samo w sobie, a także dostarcza organizmowi wartościowych składników odżywczych, m.in. witamin z grupy B, jak również sulforafanu - obecnej w różnych warzywach kapustnych substancji o działaniu przeciwnowotworowym.

 • KSIĄŻKA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 10-11-2017

  WSZYSTKO O KOBIETACH Skąd tak właściwie biorą się bóle miesiączkowe? Czy błona dziewicza naprawdę istnieje? Dlaczego tak trudno osiągnąć orgazm? Jak długo można odkładać decyzję o dziecku? Na te pyta

 • LICZBA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 10-11-2017

  4097 lekarzy i dentystów rozpocznie specjalizacje w ramach rezydentur przyznanych przez min. zdrowia jesienią bieżącego roku

 • POGODA DLA WRAŻLIWYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie RAFAŁ MASZEWSKI (KLIMATOLOG) 03-11-2017

  W najbliższych dniach jesień pokaże się nam w bardziej przyjaznej wersji. Z południa będzie do nas docierać cieplejsze powietrze. W południowej Polsce temperatura może wzrastać nawet do 15 stopni, na

 • SM. CORAZ BARDZIEJ TAJEMNICZA CHOROBA. A MOŻE RÓŻNE CHOROBY?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA (PARYŻ) 03-11-2017

  Trudno znaleźć dwie osoby z identycznym przebiegiem choroby. Czy więc wszyscy chorują z tego samego powodu, czy też przyczyny SM są bardzo różne? A skoro tak, to jak wychwycić pierwsze objawy i dobrać najlepsze leczenie?

 • DIETA NA SM. CO POMAGA CHORYM?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WOJCIECH MIKOŁUSZKO 03-11-2017

  Z pewnością właściwa dieta może uczynić życie chorych z SM łatwiejszym. Ale jaka dokładnie? Na ten temat wciąż nie ma zgody wśród naukowców.

 • REWOLUCYJNE OPERACJE NA SERCU W KRAKOWIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie OLGA WOŹNIAK 03-11-2017

  Dzięki polimerowym biodegradowalnym rusztowaniom uszkodzone zastawki mogą teraz po prostu same wyrastać w ciele pacjenta.

 • WSZYSCY LUDZIE OD RAKA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 03-11-2017

  Leczenie raka to skomplikowane przedsięwzięcie. W sumie może być w nie zaangażowanych nawet kilkadziesiąt osób. Oto pracownicy szpitala i poradni, których możesz spotkać podczas terapii

Polecane tematy