Miejsce publikacji

[ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie

(znalezionych: 4096 )

 • DO ZJEDZENIA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 12-10-2018

  GOTOWE, ALE ZDROWE. Z jednej strony coraz bardziej o siebie dbamy, chcemy jeść dobrej jakości posiłki, z drugiej - nie mamy czasu gotować i często jadamy w biegu. Na te trendy odpowiada m.in. linia p

 • POGODA DLA WRAŻLIWYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie RAFAŁ MASZEWSKI, KLIMATOLOG 12-10-2018

  Czeka nas kilka dni pięknego babiego lata. Silny wyż atmosferyczny sprawi, że słońce będzie dominować nad nielicznymi chmurami. Temperatura powietrza będzie wyższa, niż powinna być o tej porze roku.

 • LICZ SIĘ ZE ZDROWIEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie SYLWIA SAŁWACKA 12-10-2018

  150 kobiet zarejestrowało się w pierwszym tygodniu działania całodobowego gabinetu ginekologicznego w Poznaniu. Punkt Profilaktyki Intymnej to pierwszy gabinet w Polsce opłacany przez miasto - dostępny dla wszystkich mieszkanek Poznania, w tym również nieubezpieczonych.

 • CZY MOŻNA BYĆ UCZULONYM NA SKROBIĘ?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie EWA TOMKOWSKA 12-10-2018

  Nie mogę jeść produktów, które mają w składzie skrobię. Dostaję po ich zjedzeniu silnych bólów brzucha. Czy moje bóle to konsekwencja alergii na skrobię? - zapytała nas czytelniczka. Pytanie o skrobię zadaliśmy alergologowi i dietetyczce.

 • LEKARZE LECZĄ PATRZENIEM NA PTAKI

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 12-10-2018

  Lekarze z Wysp Szetlandzkich zaczęli przepisywać tzw. zielone recepty. Oprócz leków zalecają pacjentom piesze wędrówki, obserwację ptaków i spacery po plaży wzdłuż Atlantyku.

 • PRZECZULENI. Jak cukrzyca niszczy nerwy

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ROZMAWIAŁ WOJCIECH MOSKAL 12-10-2018

  Rozmowa z dr n. med. ANNĄ BŁAŻUCKĄ*, neurologiem

 • LICZBA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 12-10-2018

  40 mln 40 mln ludzi żyje na świecie z rozpoznanym w ciągu ostatnich pięciu lat nowotworem ludzi żyje na świecie z rozpoznanym w ciągu ostatnich pięciu lat nowotworem Źródło: WHO

 • NIE MIESZAJ... planów leczenia ortodontycznego z zajściem w ciążę

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie LEK. DENT. KAMILA WASILUK*, STOMATOLOG ORTODONTA, NOT. E.T. 12-10-2018

  Jeśli pacjentka jest w ciąży i chce rozpocząć leczenie ortodontyczne, zdecydowanie jej to odradzam. Głównie dlatego, że podczas kuracji trzeba wykonać minimum dwa zdjęcia rtg. Jeżeli natomiast przed

 • JEDZ TERAZ! WITAMINY ZWARZYWNIAKA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie EWA TOMKOWSKA, IRENA CIEŚLIŃSKA 12-10-2018

  O tej porze roku smakują najlepiej, są pełne witamin i minerałów. Dynia, gruszki, jabłka i orzechy wzmocnią odporność w sezonie przeziębień. Co jeszcze potrafią?

 • SAŁATKA Z PIECZONEGO KOPRU I ŚLIWEK

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MAŁGORZATA MINTA 12-10-2018

  Koper włoski to nie była w moim przypadku miłość od pierwszego wejrzenia czy raczej posmakowania. Jeśli macie podobny problem, spróbujcie go w połączeniu z kwaskowatymi, świeżymi dodatkami. Skorzysta

 • SZPITALE PRZYJMUJĄ MNIEJ CHORYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie JUDYTA WATOŁA 12-10-2018

  O spadku liczby hospitalizacji poinformował portal Termedia.pl, powołując się na dane NFZ.

 • PRAWDA CZY MIT: Halny grozi zawałem?

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 12-10-2018

  Podczas wietrznej pogody wzrasta liczba samobójstw, a np. wiatr halny na Podhalu może sprawić, że do rozdrażnienia i spadku nastroju dołączą bóle głowy i bezsenność. Okazuje się, że halny nie służy t

 • DEMENCJA. RAZ, DWA, TRZY, ZAPOMNISZ TY

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 12-10-2018

  Połowa kobiet, które dziś mają 45 lat, i jedna trzecia mężczyzn w tym wieku zachoruje na jakąś formę demencji, chorobę Parkinsona lub dozna udaru mózgu - przekonują holenderscy naukowcy. To pierwsze tego typu wyliczenia związane z chorobami neurologicznymi.

 • POGODA DLA WRAŻLIWYCH

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie RAFAŁ MASZEWSKI 05-10-2018

  W najbliższych dniach wciąż będziemy mogli cieszyć się słońcem i dość wysoką jak na tę porę roku temperaturą. Na południu, zachodzie i w centrum na termometrach zobaczymy nawet 22 stopnie. Jeśli gdzi

 • LICZ SIĘ ZE ZDROWIEM

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ANITA KARWOWSKA 05-10-2018

  17 tys. Polaków leczyło się w ubiegłym roku za granicą na koszt NFZ. Po Francuzach i Duńczykach to Polacy najchętniej korzystają z możliwości leczenia w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Najczęściej jeździmy do Czech.

 • Spotkanie z kobietami po leczeniu raka piersi

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie 05-10-2018

  Stowarzyszenie Rakmisja zaprasza kobiety po leczeniu raka piersi na konferencję "Kobiety specjalistki Kobietom pacjentkom - życie po leczeniu raka piersi". Podczas spotkania będą poruszane między inn

 • PRZEZIĘBIENIE ZALEŻY OD TEGO, CO MASZ W NOSIE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie WOJCIECH MOSKAL 05-10-2018

  Właśnie zaczął się sezon na jesienne infekcje wirusowe. Kto zachoruje, a kogo choroba ominie? Naukowcy są coraz bliżej odpowiedzi na te pytania.

 • Jak nowe technologie zadbają o nasze zdrowie

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie ANITA KARWOWSKA 05-10-2018

  Użytkownik smartfona ma do wyboru 325 tys. aplikacji poświęconych zdrowiu. To dziś sposób na rzucenie nałogu, antykoncepcję, odchudzanie i walkę ze stresem. Korzystając z nich, ujawniamy twórcom tych programów (i nie tylko) najintymniejsze szczegóły z naszego życia.

 • GDY JELITO SIĘ STRESUJE

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 05-10-2018

  Ciężkie zaburzenia nastroju, jak depresja czy lęki, mają związek z bakteriami zamieszkującymi nasze jelita. Przewlekły stres może je niekorzystnie zmieniać.

 • DIETA NA PŁODNOŚĆ. CO JEŚĆ, ŻEBY ZWIĘKSZYĆ SWOJE SZANSE NA POCZĘCIE DZIECKA

  [ TTZ RP ] - Tylko Zdrowie MARGIT KOSSOBUDZKA 05-10-2018

  Otyłość i napakowane sztucznymi dodatkami jedzenie mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Palenie papierosów przyspiesza menopauzę. To złe wiadomości. Na szczęście, zmieniając nawyki, można wspomóc leczenie niepłodności.

Polecane tematy