Miejsce publikacji

strony lokalne GW - Wrocław

(znalezionych: 19617 )

 • Czy Wrocław straci finansową wiarygodność?

  strony lokalne GW - Wrocław LUCYNA RÓG 12-07-2012

  Agencja Fitch Ratings zmieniła perspektywę ratingów Wrocławia ze stabilnej na negatywną. To czerwone światło dla miasta - jeśli wskaźniki finansowe stolicy Dolnego Śląska nie zmienią się, rating może zostać w przyszłym roku obniżony.

 • Zakończona inwentaryzacja miejskich rowerów. Brakuje 32

  strony lokalne GW - Wrocław DARLUC 12-07-2012

  Od poniedziałkowego wieczoru technicy z firmy Next Bike sprawdzali i naprawiali rowery miejskie. Wczoraj w południe na 32 stacje wróciło 178 w pełni sprawnych rowerów.

 • Wakat w spółce Wrocław 2012

  strony lokalne GW - Wrocław MIH 12-07-2012

  Jan Korzeniowski, syn doradcy prezydenta ds. sportowych, zwolnił się we wtorek z funkcji wiceprezesa spółki Wrocław 2012, operatora stadionu miejskiego. Przepracował w niej tydzień.

 • CeTA szuka dyrektora

  strony lokalne GW - Wrocław MAGDA PIEKARSKA 12-07-2012

  WFF jako instytucja zniknęła z mapy miasta w listopadzie ubiegłego roku. Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, przekształcił ją w Centrum Technologii Audiowizualnych, placówkę łączącą edukacyjną i badawczą misję z biznesem zorientowanym na produkcję filmową. Ma ona m.in. kształcić profesjonalistów odpowiedzialnych chociażby za efekty specjalne.

 • Dar w imieniu hrabiego Pinińskiego dla wrocławskiego Ossolineum

  strony lokalne GW - Wrocław BEATA MACIEJEWSKA 12-07-2012

  Potomek profesora Leona hrabiego Pinińskiego, sławnego prawnika, namiestnika Galicji, kolekcjonera i mecenasa sztuki, podpisał akt notarialny przekazujący formalnie cenne rękopisy ze zbiorów Pinińskiego Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich

 • Czekając na Budućnost

  strony lokalne GW - Wrocław RED 12-07-2012

  Piłkarze Śląska Wrocław wrócili ze zgrupowania w Chorwacji, gdzie przygotowywali się do rywalizacji w Lidze Mistrzów.

 • NFZ odbiera kontrakty

  strony lokalne GW - Wrocław JOANNA BANAŚ 12-07-2012

  Wiosną NFZ wykrył w tzw. ambulatoryjnych gabinetach specjalistycznych liczne nieprawidłowości. Dotyczyły fikcyjnego sprzętu na wyposażeniu, zatrudniania fikcyjnych lekarzy i fikcyjnych godzin przyjęć pacjentów.

 • Śmierć ogródków działkowych

  strony lokalne GW - Wrocław SŁAWOMIR PAWŁOWSKI 12-07-2012

  Po wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego pojawia się pytanie, czy miasto odzyska pięć procent swojej powierzchni zajmowanej obecnie przez ogródki działkowe.

 • KRÓTKO

  strony lokalne GW - Wrocław RAF 12-07-2012

  Petra Von Papagei w Czarnym Kocie Pod tą nazwą kryje się sama Giulia Tellarini, wokalistka znanego już z kilku wizyt we Wrocławiu, a pochodzącego z Barcelony międzynarodowego zespołu Giulia y los Tel

 • Walka o jedzenie na urlopie w Tunezji

  strony lokalne GW - Wrocław MARZENA ŻUCHOWICZ 12-07-2012

  Klaudia i Marek z Ząbkowic Śląskich wrócili z wakacji w ubiegły czwartek. Przed wyjazdem ostrzegano ich, by spacerując po ulicach, wśród straganów i sklepów, zakrywali opaski z nazwą hotelu Helya Beach.

 • Advocaat buduje PSV

  strony lokalne GW - Wrocław ARTUR BRZOZOWSKI 12-07-2012

  Po sezonie w PSV doszło do zmiany trenera i Freda Ruttena zastąpił sławny Dick Advocaat. Podczas Euro 2012 Advocaat prowadził reprezentację Rosji, ale już wcześniej było wiadomo, że po imprezie przestanie prowadzić sborną.

 • Kultury świata w Legnicy

  strony lokalne GW - Wrocław PAWEŁ KUŚ 12-07-2012

  Świat pod Kyczerą to największy międzynarodowy festiwal mniejszości narodowych i etnicznych w Europie. Każdego roku na jego program składają się: około 40 koncertów w blisko 20 miejscowościach, parady i animacje uliczne, animacje z dziećmi i młodzieżą, warsztaty artystyczne i językowe, prezentacje rzemiosła ludowego i kuchni narodowych, wystawy, konferencje naukowe, promocje książek oraz prezentacje multimedialne.

 • Hrabstwo Kłodzkie na lato

  strony lokalne GW - Wrocław PAWEŁ KUŚ 12-07-2012

  Wyprawę do hrabstwa warto zacząć od jego stolicy, czyli Kłodzka. Obejrzymy tam wybudowany w 1390 r. średniowieczny most gotycki Świętego Jana nad rzeką Młynówką, który łączy wyspę Piasek ze Starym Miastem.

 • DZIEJE SIĘ NA DOLNYM ŚLĄSKU

  strony lokalne GW - Wrocław LUCY, EB 12-07-2012

  12-18 LIPCA Bielawa SUDECKIE LATO - gwiazdą sobotniego festynu rekreacyjnego, który odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Sudety, będzie Gienek Loska Band (godz. 21.45). Na scenie wystąpią również: El

 • Co nam grozi po obniżeniu perspektywy ratingowej?

  strony lokalne GW - Wrocław MICHAŁ WILGOCKI 12-07-2012

  Ekonomiści: - Droższe kredyty dla miasta w przyszłości. Miasto: - Nic nam nie grozi, bo sytuacja finansowa Wrocławia jest stabilna Ratingi Wrocławia pozostały na tym samym poziomie - "BBB+" (długoter

 • Niż na razie niestraszny

  strony lokalne GW - Wrocław TOMASZ WYSOCKI 12-07-2012

  Od kilku lat na uczelniach grozę budzi niż demograficzny wśród 19-latków. W ciągu trzech lat tylko na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie liczba maturzystów zmalała o blisko osiem tysięcy. Do 2020 r. na kilkunastu dolnośląskich uczelniach uczyć się będzie o ponad jedną trzecią studentów mniej niż obecnie - dzisiaj jest ich ok. 160 tysięcy.

 • Rosja rozbiła Czechów

  strony lokalne GW - Wrocław TOMASZ WYSOCKI, ARTUR BRZOZOWSKI 09-06-2012

  Mecz na wrocławskim stadionie obejrzało dokładnie 40 803 widzów. Trudno było oszacować, czy więcej jest Czechów, czy Rosjan, bo fani obu drużyn ubrani byli podobnie - w czerwono-niebieskie barwy. Głośniejsi byli na pewno fani sbornej.

 • W SKRÓCIE

  strony lokalne GW - Wrocław WSZ 04-06-2012

  Tort na 4 czerwca Z okazji rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów przeprowadzonych 4 czerwca 1989 roku Stowarzyszenie "Projekt: Polska" organizuje dziś o godz. 12 na ul. Kuźniczej happening. Ucz

 • HELIOS POSZERZY NAM HORYZONTY

  strony lokalne GW - Wrocław ROMAN GUTEK 04-06-2012

  DYREKTOR FESTIWALU T-MOBILE NOWE HORYZONTY Jednym z argumentów przemawiających za przeniesieniem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Nowe Horyzonty" do Wrocławia była szansa na jego rozwój, jaką st

 • MAŁA PROŚBA

  strony lokalne GW - Wrocław JERZY SAWKA 02-06-2012

  GAZETA WYBORCZA W Rynku i na placu Solnym trwa budowa strefy kibica. Jej budowniczy dużymi literami przepraszają kulturalnie za utrudnienia. Wrocławianie cierpliwie je znoszą, choć Bogdan Zdrojewski,

Polecane tematy