Rok wydania 2012

(znalezionych: 136743 )

 • JOANNA WYBIERA WIEŚ

  Magnolia TEKST MAŁGORZATA ŁĄCZYŃSKA 01-01-2013

  Przyglądam się drzewom, które sadziłam, i układanym własną ręką kamieniom i myślę, że może mój ogród zaświadczy kiedyś o tym, że nie zmarnowałam życia. Zawsze mogłoby być lepiej, ale...

 • SREBRZYSTE MARZENIE

  Magnolia TEKST MAŁGORZATA SZYMCZYKIEWICZ 01-01-2013

  Nie każdy wie, że oprócz osiągającego pokaźne rozmiary świerka kłującego są znacznie mniejsze i wolniej rosnące jego odmiany oraz inne gatunki srebrnych świerków idealne do małych ogrodów.

 • NA PIASKU I W SŁOŃCU

  Magnolia TEKST MAŁGORZATA WÓJCIK 01-01-2013

  Wróćmy myślami do pełni lata: świeci słońce, na rabatach królują wonne róże, zjawiskowe budleje oraz kępy kolorowych kwitnących bylin...

 • CYKLAMENY OGRODOWE

  Magnolia TEKST ALICJA GAWRYŚ 01-01-2013

  Cyklameny kwitnące na rabacie to prawdziwe perły, a zważywszy na rozmiary - perełki ogrodów.

 • W CIENIU TOPOLI

  Magnolia OPRACOWANIE MAŁGORZATA WÓJCIK 01-01-2013

  Tym razem przedstawiamy nowoczesny ogródek w mieście z wyraźnie podzieloną przestrzenią i rabatami z efektownych roślin.

 • JAK ZASŁONIĆ TEN BETON

  Magnolia PROJEKT I TEKST MAŁGORZATA ŁĄCZYŃSKA 01-01-2013

  Całą przyjemność korzystania z tarasu psuje widok komórki otoczonej betonowym płotem. Wystarczy posadzić drzewa i krzewy, żeby efekt poprawić.

 • PORA NA KALINY

  Magnolia TEKST DR MAGDALENA NARKIEWICZ 01-01-2013

  Na rynku można znaleźć prawie sto efektownych gatunków i odmian kalin. Niektóre kwitną już w czasie zimowego ocieplenia. A jak przy tym pachną!

 • SZUFLE W DŁOŃ

  Magnolia TEKST ALICJA GAWRYŚ, FOT. PRODUCENCI, SHUTTERSTOCK: MARYNA PESHKUN, KATALEKSTUDIO, MIK ULYANNIKOV 01-01-2013

  Gdy spadnie biały puch, dzieci się cieszą, a my... chwytamy za łopaty i zgarniamy go ze schodków i ścieżek. W tej sytuacji dobry sprzęt to podstawa.

 • EKSPERCI RADZĄ .ogród

  Magnolia dr Magdalena Narkiewicz biolog, Anna Kulikowska ogrodniczka, Alicja Gawryś ogrodniczka, Wojciech Słomka specjalista chorób roślin, Wiesław Gawryś ogrodnik, wicedyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Warszawie Powsinie, Mirosława Pawłowska- Nowak główny specjalista Wydz. Ochrony Środowiska w Urzędzie Dzielnicy W-wa Ursynów 01-01-2013

  Piszcie do nas, jeśli macie problem. Nasi eksperci są do Waszej dyspozycji. Odpowiedzi przyślemy e-mailem, a wybrane zagadnienia opublikujemy na łamach pisma.

 • TANECZNE STUDIO

  Magnolia TEKST ALDONA ZAKRZEWSKA 01-01-2013

  Sens utartego sloganu: "Taras dodatkowym letnim pokojem" nabiera tutaj szczególnego znaczenia. Na tym dachu nie tylko się mieszka, ale też pracuje i... tańczy.

 • ZŁOCISTE CYGARA

  Magnolia TEKST DR MAGDALENA NARKIEWICZ 01-01-2013

  od wieków, np. jako bożonarodzeniowe warzywo.

 • KARNAWAŁ Z KAMELIĄ

  Magnolia TEKST ALICJA GAWRYŚ 01-01-2013

  Kamelia to jedna z tych roślin, które umilają nam zimowe miesiące kwiatami. Trzeba się jednak trochę postarać, by mogła nas nimi obdarzyć.

 • LIŚCIOWE DYWANY

  Magnolia TEKST DR MAGDALENA NARKIEWICZ 01-01-2013

  Kobierzec idealny - naturalny, piękny, trwały, odporny na mróz, a przy tym niekłopotliwy w utrzymaniu - może powstać z liści, kwiatów i owoców niskich zimozielonych roślin. Przez cały rok zapewnia ziemi komfortowe okrycie.

 • LOKUM DLA PŁOMYKA

  Magnolia TEKST ALDONA ZAKRZEWSKA 01-01-2013

  Skromna świeca może nie tylko świecić, ale też kreować nastrój. Wystarczy skryć ją w efektownym lampionie i zapewnić odpowiednią oprawę - najlepiej roślinną.

 • KWITNIE W STYCZNIU

  Magnolia TEKST HANNA MASTERNAK, MAŁGORZATA SZYMCZYKIEWICZ 01-01-2013

  Szlumbergera (Schlumbergera) Zwana jest też grudnikiem. Często rozpoczyna kwitnienie już w listopadzie, choć najobfitsze jest ono zwykle w grudniu i styczniu; w sklepach można go kupić do wiosny. Upr

 • CO W TRAWIE PISZCZY

  Magnolia 01-01-2013

  warto zobaczyć. OGRÓD BOTANICZNY W BARCELONIE Park jest bardzo nowoczesny i stanowi jedną z atrakcji turystycznych miasta. Znajduje się na górze Montjuic, na stoku między zamkiem a Stadionem Olimpijs

 • 4 SPOSOBY NA OKNO

  Magnolia TEKST ALDONA ZAKRZEWSKA 01-01-2013

  Firanka i zasłony to nie wszystko - potrzebne są jeszcze kwiaty. Oto, jak może wyglądać to samo okno przybrane w różne roślinne dekoracje.

 • ZIMOWY KODEKS PIELĘGNACYJNY

  Magnolia TEKST DR MAGDALENA NARKIEWICZ 01-01-2013

  Dla domowych roślin zima to ciężki okres. Poświęćmy teraz więcej uwagi naszym kwiatom.

 • ZŁOCISTE BIAŁE, CZERWONE

  Magnolia TEKST DR JAROSŁAW PRZYBYŁ, SGGW, PRZEPISY: KWESTIASMAKU.COM, PASIBRZUCHY.BLOX.PL, DOBRA-RADA.PL, FOTOFORUM.GAZETA.PL 01-01-2013

  Liczne zalety cebuli wynagradzają po stokroć łzy, jakie ronimy podczas jej krojenia. Ta roślina pomaga przetrwać czasy niedostatku, jest cudownym lekarstwem, a zarazem podporą kuchni.

 • WASZE SUKCESY.

  Magnolia AUTORÓW OPUBLIKOWANYCH ZDJĘĆ NAGRODZIMY ROCZNĄ PRENUMERATĄ NASZEGO CZASOPISMA. 01-01-2013

  Zapraszamy do tej rubryki czytelników, którzy chcieliby się pochwalić swoimi ogrodniczymi sukcesami. Prosimy o nadsyłanie na adres redakcji lub e-mailem (magnolia@agora.pl) zdjęć Waszych ogrodów lub roślin doniczkowych z krótkimi opisami.

Polecane tematy