Rok wydania 2015

(znalezionych: 115247 )

 • NA DOBRY POCZĄTEK

  Dom i Wnętrze tekst Anna Grużewska, 01-01-2016

  Mebel Rust jest firmą meblową znaną w Polsce z doskonałej jakości i innowacyjnego wzornictwa. W ostatnim czasie Marian Rust, właściciel marki i Piotr Wnuk, jej dyrektor, podjęli decyzję o dalszym rozwoju. Powołali nową firmę o nazwie Rust Kitchen. Jej zadaniem jest stworzenie sieci Kreacji Wnętrz Kuchennych na całym świecie. Premierowe otwarcie nowego salonu odbyło się w Dubaju. Teraz pora na inne metropolie.

 • Pochwała abstrakcji

  Dom i Wnętrze tekst i stylizacja Katarzyna Mackiewicz 01-01-2016

  Malował pejzaże, konia naturalnej wielkości, abstrakcyjne paski, obrazy znikające. Do abstrakcji dochodził powoli - upraszczając, a nie wymyślając. Modernistyczny dom Jacka Ziemińskiego stał się inspiracją dla jego obrazów. Genius loci istnieje i ma się nieźle.

 • Piękno plus "o"

  Dom i Wnętrze tekst Anna Grużewska 01-01-2016

  Zamiast urządzać - intrygują. Zamiast dekorować - skłaniają do refleksji. Projektanci pracujący dla holenderskiej marki Moooi stworzyli więcej niż markę. To pomysł na współczesne wnętrza, w których swobodnie mieszają się inspiracje i style.

 • Cud na stole

  Dom i Wnętrze tekst Anna Grużewska 01-01-2016

  Połączył ich stół, kobalt i Śląsk. Trzy polskie firmy zjednoczyły siły, by pokazać, że razem można tworzyć design na najwyższym światowym poziomie.

 • Koncept fotela

  Dom i Wnętrze tekst Anna Grużewska 01-01-2016

  Milion egzemplarzy fotela 366 w czasach PRL-u stało w naszych domach. Wówczas nikt nie myślał o nim jak o klasyku designu. Dziś mebel powraca za sprawą dwojga młodych ludzi, którzy widzą w nim dobry projekt.

 • Gorąca sztuka na zimę

  Dom i Wnętrze TEKST ANNA GRUŻEWSKA 01-01-2016

  W polskich muzeach i galeriach szczyt sezonu. Wystawiane są prace polskich i światowych klasyków, odkrywane zapomniane talenty. Są ekspozycje dla dorosłych, są i dla dzieci. Nie ma to jak już dziś zadbać o przyszłych koneserów sztuki.

 • OBRAZ WE WNĘTRZU

  Dom i Wnętrze TEKST BOGUSŁAW DEPTUŁA 01-01-2016

  Jakie dzieła sztuki kupić, z jakimi zamieszkać? Polecając obrazy, pytam ich twórców, co sami zawieszają na ścianach, jakich dzieł szukają i jak z nimi na co dzień obcują.

 • Dobre, bo polskie

  Dom i Wnętrze 01-01-2016

  Must have to plebiscyt na najlepiej zaprojektowane polskie produkty. I w dobrej cenie! Co roku wybierają je eksperci związani z festiwalem Łódź Design. Oto kolejne przedmioty, które znalazły się w gronie wyróżnionych w roku 2015. Za miesiąc pokażemy następne.

 • W dżinsach i w kolorze

  Dom i Wnętrze tekst Karolina Kowalska 01-01-2016

  Za królowej Wiktorii w tym miejscu strumieniami lało się piwo, na początku naszego wieku serwowano hinduskie potrawy. Dziś mieszka tu przedsiębiorcza rodzina o talentach restauratorskich i dekoratorskich.

 • Nowe nad Newą

  Dom i Wnętrze tekst Agnieszka Rezler 01-01-2016

  Niewygładzona surowość i kosmopolityczna dezynwoltura. Zapisany w meblach przegląd wzornictwa XX wieku, a za oknem kopuły XIX-wiecznej cerkwi. Tak wygląda petersburskie mieszkanie Liny Perlovej - kobiety, która przewietrzyła rosyjski design.

 • OCIEPLANIE MARMURU

  Dom i Wnętrze TEKST EWA MACIĄG 01-01-2016

  Kojarzy się z luksusem, bo trudno o równie szlachetny, choć niezbyt łatwy materiał. Dumny i chłodny, ale warto go polubić. I zainwestować.

 • Studio gama

  Dom i Wnętrze tekst Mário de Castro, Ewa Malinowska 01-01-2016

  Jak głośna może być biel, wie tylko ten, kto utonął w jej nadmiarze. - Koi, ale i potrafi hałasować - mówi właściciel apartamentu, młody muzyk. Miejsce, nie tyle do mieszkania, co do przyjemnego spędzania wolnego czasu, wyczarował mu najmodniejszy architekt z Săo Paulo Robert Migotto.

 • W alpejskiej wiosce

  Dom i Wnętrze tekst Anna Smoleńska 01-01-2016

  Przyjechali na urlop, zostali... na zawsze. Angčle i Benjamin porzucili wielkie metropolie i zaszyli się w górach. W drewnianym domu z XIX wieku zachowali surowy alpejski wystrój, urozmaicony tylko kilkoma ikonami designu - z sentymentu do dawnego życia.

 • GÓRSKI KLIMAT

  Dom i Wnętrze TEKST EWA MACIĄG 01-01-2016

  Kamień w łazience, lampa z tektury i futro w roli dywanu. W surowym, drewnianym wnętrzu są wreszcie na miejscu.

 • Świecąc przykładem

  Dom i Wnętrze TEKST JOANNA KORNECKA 01-01-2016

  Dobrze dobrana lampa dekoruje, przyciąga spojrzenia, wzbudza zachwyt, kreuje atmosferę domu. Wybraliśmy dla was najpiękniejsze z lamp. Dominuje szkło i metal oraz modny w tym sezonie mosiądz.

 • Lampa wisząca

  Dom i Wnętrze 01-01-2016

  Hanna, z mosiądzu i malowanego na biało aluminium to współczesny żyrandol zainspirowany stylem vintage. Wzór, Delightfull szkło kontaktowe Piękna lampa z dmuchanego szkła z kol. Reverso. W kolorach b

 • NIERUCHOMOŚCI

  Dom i Wnętrze 01-01-2016

  Zima. Dla większości z nas oznacza ono szare pośniegowe błoto na ulicach i pokryte zdradliwym lodem chodniki. O pięknym białym śniegu pokrywającym drzewa, trawniki, domy, cały świat, możemy w mieście

 • MELODIA ARCHITEKTURY

  Dom i Wnętrze 01-01-2016

  Jedyny do tej pory budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda w Polsce.

 • POLSKA RODZINA NA UCHODŹSTWIE

  Dom i Wnętrze TEKST JAKUB SZCZĘSNY 01-01-2016

  - I jak, podoba ci się? - pyta Benjamin. Stoimy na wąskim parapecie, jakieś trzy metry nad poziomem płaskiego dachu w sercu brazylijskiego Bom Retiro.

 • Jest słodko!

  Dom i Wnętrze OPRACOWANIE ANNA GRUŻEWSKA 01-01-2016

  Miłośnicy słodyczy będą usatysfakcjonowani. Z nami upieką coś zachwycającego i pysznego. A jeśli lubią rarytasy rodem z cukierni, znajdą sposób na ich piękne podanie.

Polecane tematy