Rok wydania 2020

(znalezionych: 14684 )

 • #RatujBiznes

  Mój Biznes. Warszawa ROZMAWIAŁ LESZEK KOSTRZEWSKI 07-04-2020

  Ponad 200 kancelarii prawnych i podatkowych pomaga przedsiębiorcom przygotować i złożyć wnioski o pomoc. Wszystko dzięki akcji #RatujBiznes przygotowanej przez rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 • Jesteśmy bardzo rozczarowani tarczą

  Mój Biznes. Warszawa ROZMAWIAŁA EWA KARENDYS 07-04-2020

  Wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej jest tylko kroplówką na krótki okres. Obawiam się, że jeśli nie będzie nowelizacji ustaw, w czerwcu będziemy mieli wysyp upadłości. Głównie małych i średnich firm

 • Listy, paczki, przesyłki

  Mój Biznes. Warszawa MARCIN CZYŻEWSKI 07-04-2020

  Co zrobić, żeby nie stać w długiej kolejce przed pocztą? Jak najbezpieczniej odebrać przesyłkę? Jak się zachować w czasie wizyty kuriera?

 • W kwietniu muszę zwolnić 300 osób

  Mój Biznes. Warszawa MARIA BIELICKA, ROZMAWIAŁA MARIA BIELICKA 07-04-2020

  - Rząd chce pomóc małym firmom. A ja jestem w sytuacji sto razy gorszej - Bartosz Karski w 30 restauracjach zatrudnia kilkuset pracowników. Z dnia na dzień przychody spadły mu do zera.

 • To nie było wyłącznie fikanie nogami

  Mój Biznes. Warszawa ALEKSANDRA PRZYBYLSKA 07-04-2020

  Niektórym amatorski sport wydaje się błahostką. Inni podchodzą do niego śmiertelnie poważnie. Dla jeszcze innych to pasja i praca. Jak radzą sobie teraz?

 • Prześlij trochę wsparcia

  Mój Biznes. Katowice 07-04-2020

  Pandemia koronawirusa zagraża przedsiębiorcom, których działalność polega na bezpośrednich kontaktach z klientami. Zamkniętych zostało ok. 90 proc. salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obsługująca j

 • Pełne magazyny, sprzedaż minimalna

  Mój Biznes. Gdańsk JACEK LOSIK 07-04-2020

  Marzec, kwiecień i maj to kluczowe miesiące dla branży rowerowej. Przez koronawirusa jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. - Nie ma szans, żebyśmy później nadrobili straty - mówi właścicielka pięciu sklepów rowerowych w woj. łódzkim. Problem mają też przedsiębiorcy w całej Polsce.

 • Maski w technologii 3D

  Mój Biznes. Katowice TOMASZ CZOIK 07-04-2020

  W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa szpitale i przychodnie mierzą się z ogromnym problemem, wynikającym z braku sprzętu potrzebnego do pracy. Coraz częściej do pomocy angażują się firmy technologiczne.

 • Nie musimy być aż tak bardzo efektywni

  Mój Biznes. Gdańsk DOROTA KARAŚ 07-04-2020

  Pracodawcy powinni zdawać sobie sprawę, że ten czas będzie dużym wyzwaniem rodzinnym, zawodowym, że wyjdziemy z niego bardziej wrażliwi. Sami przecież też są w takiej sytuacji - mówi dr Magdalena Żadkowska, socjolożka, współautorka badań dotyczących zdalnej pracy.

 • Jak kulturalnie spędzić czas w zamknięciu

  Strony Lokalne Gdańsk MAŁGORZATA MURASZKO 07-04-2020

  Marta Szadowiak wymyśliła hashtag #KulturaWCzasachPandemii i na bieżąco aktualizuje informacje. Marek Rogala go wizualizuje. A my będziemy opisywać wydarzenia i polecać je naszym czytelnikom.

 • Hotele dla medyków

  Strony Lokalne Gdańsk EK 07-04-2020

  150 miejsc dla lekarzy i personelu medycznego pomagających chorym na COVID-19 udostępniono na polecenie wojewody w domach studenckich, w sąsiedztwie Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Wojewoda po

 • Pluł na ludzi i mówił, że ma koronawirusa

  Strony Lokalne Gdańsk JW 07-04-2020

  W sobotę w pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej 31-letni agresywny mężczyzna zaczął krzyczeć, pluć na pasażerów, naruszać ich nietykalność cielesną i mówił, że jest zarażony koronawirusem. Po badaniach,

 • Modernizacja nabrzeży Motławy

  Strony Lokalne Gdańsk MP 07-04-2020

  Pięć firm zgłosiło się do przetargu organizowanego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska. Oferty wynoszą od 400 tys. do ponad 1,3 mln zł. Gruntowną modernizację Długiego i Rybackiego Pobrzeża władz

 • Zadzwoń po pomoc do gdańskiego MOPR

  Strony Lokalne Gdańsk JW 07-04-2020

  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku pomaga osobom, które są w kwarantannie, a także osobom samotnym i z niepełnosprawnościami.

 • "Pogoria" szybciej wróciła do Gdyni. Powodem koronawirus

  Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF ROMAŃSKI 07-04-2020

  Epidemia krzyżuje szyki armatorom żaglowców. Do portu macierzystego wróciła "Pogoria". Żaglowiec, który zwykle od jesieni do wiosny pływa w okolicach Włoch, musiał przerwać zaplanowane rejsy i wziąć kurs na Gdynię, by tu przeczekać pandemię.

 • Wojewoda przypisuje sobie zasługi

  Strony Lokalne Gdańsk KRZYSZTOF KATKA 07-04-2020

  Wojewoda pomorski Dariusz Drelich twierdzi, że do pomorskich szpitali z jego inicjatywy trafią środki ochrony, które "zamówił". Ale dary przekazała z własnej inicjatywy firma Chipolbrok, co potwierdza Ministerstwo Gospodarki Morskiej. Pomoc jest bardzo oczekiwana i wystarczy na kilka dni.

 • Koronawirus u lekarza szpitala zakaźnego

  Strony Lokalne Gdańsk ILONA GODLEWSKA, JW 07-04-2020

  Zamknięto izbę przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. U jednego z lekarzy wykryto koronawirusa.

 • Noclegownie zbierają gry planszowe, czasopisma i... tytoń

  Strony Lokalne Gdańsk JOANNA WIŚNIOWSKA 07-04-2020

  - Zbieramy tytoń dla podopiecznych. Nie papierosy, tylko tytoń, bo tańszy, zajmuje czas i ręce. Wiele osób obrusza się, ale kiedy tłumaczę, że to nałóg, sposób na stres, to przyznają mi rację - mówi prezes fundacji zajmującej się bezdomnymi.

 • Zawiozą posiłki seniorom i potrzebującym

  Strony Lokalne Gdańsk MAŁGORZATA MURASZKO 07-04-2020

  Cukiernik i restaurator przygotowuje akcję wspierającą seniorów i potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Zorganizował zrzutkę na ten cel, pomóc może każdy.

 • Wybory rektorów w czasach pandemii

  Strony Lokalne Łódź AP 07-04-2020

  Dwie uczelnie w Łodzi zdecydowały się przeprowadzić wybory elektronicznie.

Polecane tematy